Новини центру​

Онлайн-вікторина «ЩО ВИ ЗНАЄТЕ ПРО ЄВРОПУ?»

День Європи – це щорічне свято, яке символізує примирення та єдність європейців. Це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що базується на спільних цінностях та інтересах.

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними надбаннями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації. Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. Наша країна поділяє історію та цінності з державами-членами ЄС, але чи багато ми знаємо про країни Європи?

До дня Європи працівники відділу обслуговування користувачів підготували для вас цікаву онлайн-вікторину «ЩО ВИ ЗНАЄТЕ ПРО ЄВРОПУ?».

Рєзнік Ірина,
завідувачка відділу
обслуговування користувачів

День Європи – свято миру та євроінтеграції

В Євросоюзі День Європи завжди відзначають 9 травня, адже саме цього дня 1950 р. тодішній міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виголосив свою знамениту промову «Зближення націй Європи потребує викорінення вікової опозиції Франції та Німеччини». Ідея полягала в тому, що завдяки економічній євроінтеграції колишніх супротивників унеможливлювались війни між ними.

Так у 1951 р. шість країн: Франція, Італія, Німеччина, Люксембург, Бельгія та Нідерланди створили Європейське об’єднання вугілля та сталі. На сьогодні Євросоюз об’єднує 27 країн.

День Європи у ЄС відзначають з 1985 р.

Святкування Дня Європи в Україні започатковано з 2003 р. і відзначається кожної третьої суботи травня. Свято має розважальний та пізнавальний характер, це свято спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

У рамках святкування Дня Європи-2020 Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує взяти участь усіх бажаючих в онлайн-квіз «Відгадай країну ЄС».

Газель Наталія,
бібліотекар відділу обслуговування користувачів

 

Книги – ювіляри 2020 року

Ювілей – це не звичайне свято, а серйозна подія в житті людини. Та ювілярами бувають не тільки люди, а й книги.

Завдяки книгам ми можемо зануритися в інші життя, мандрувати різними країнами і навіть світами, з них ми дізнаємося про такі поняття як любов, віра, справедливість, дружба та ін.

«Книги – кораблі думки, мандрують хвилями часу й обережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління» (Ф. Бекон).

Книгам, як і людям, доводиться проживати різні долі. Одні народжуються та швидко згасають, інші актуальні кілька століть і продовжують надихати нові покоління.

У 2020 році понад сотня творів великих авторів відзначать свою круглу дату. Запрошуємо відвідати виставку-інсталяцію, присвячену Міжнародному дню дарування книги, де ви зможете ознайомитися з книжковими ювілярами.

Виставка працює з 10 до 17 лютого у відділі обслуговування користувачів.

Анна Русіна,
головний бібліотекар відділу обслуговування користувачів