ЗМІ про бібліотеку

2023 рік

25 травня 

Полулях Сергій. Лише 150 грамів хліба і води на кілька тижнів! Радвлада вибивала у людей зізнання не лише побоями, але і голодом // Наше місто. – 2023. – 25 травня. С. 3

Відділ краєзнавства обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського провів презентацію сьомого випуску краєзнавчого альманаху «Інгульський степ», який присвячений пам’яті видатного вченого і дослідника історії, нашого земляка Анатолія Пивовара.

Є мова – є нація // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/society/2023/05/25/e-mova-e-natsija.htm Дата публікації – 25.05.2023.

Багатовікова історія слов’янської культури має багато яскравих подій, одна з них – поява кирилиці та писемності, які подарували нам проповідники християнства Кирило і Мефодій. Створена ними азбука стала фундаментом слов’янських мов, сприяла розвитку багатогранної словֹ’янської культури.

У Кропивницькому відбулася вулична акція (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу :  https://www.fotoinform.net/news/narodniy-reporter/u-kropivnitskomu-vidbulasya-vulichna-aktsiya-foto-25-05-2023.html Дата публікації – 25.05.2023.

Фахівці відділу обслуговування користувачів пропонували учасникам акції скласти словосполучення з дієсловами-синонімами, Наприклад, рахунок – відкривати, вуха – розтуляти, замок – відмикати та інші. З цікавістю кропивничан знаходили українські відповідники до іншомовних слів, як то акцент – наголос, тьютор – наставник, скіл – навички. І з легкістю заміняли фразеологізми одним словом, адже усі знають, що ламати голову – думати, а води в рот набрати – мовчати.

23 травня 

У Кропивницькій бібліотеці відзначать день народження Сухомлинського виставкою // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-05-23-93355.html Дата публікації – 23.05.2023.

У вівторок, 23 травня, о 12:00 в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відкривається виставка українського скульптора Олексія Леонова “Світочі людства”, приурочена до 105-ї річниці з дня народження Василя Сухомлинського. У закладі також запрацює лабораторія гуманної педагогіки. 

У Кропивницькому представили роботи скульптора, який продовжував творити в окупації (фоторепортаж) // СБН – режим доступу : https://cbn.com.ua/2023/05/23/u-kropyvnytskomu-predstavyly-roboty-skulptora-yakyj-prodovzhuvav-tvoryty-v-okupatsiyi-fotoreportazh/ Дата публікації – 23.05.2023.

На виставці представили скульптури видатних філософів, митців, що сприяли розвитку цивілізації. Одну з виставлених скульптур – Афіну, Олексій Леонов придумав, перебуваючи в тоді ще окупованому Гостомелі.

19 травня

Як відзначали свято вишиванки у головній книгозбірні області (ФОТО) // З перших уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/29775-yak-vidznachaly-sviato-vyshyvanky-u-holovnii-knyhozbirni-oblasti-foto Дата публікації – 19.05.2023.

Відзначати Всесвітній день вишиванки стало доброю традицією обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.У головній книгозбірні області з нагоди свята відбувалося велике дійство. Бібліотека гуділа молодими голосами і рясніла вишиванковими візерунками.

Батьківство без стресу // Кропивницький вечірній. – 2023. – 19 травня. – С. 2

В обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбувся черговий тренінг «Батьківство без стресу». Заняття провела координаторка проєктів Всеукраїнського громадського центру «Волонтер», психологиня Наталія Строєва.

18 травня

У Кропивницькому бібліотекарі відзначили День вишиванки (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-bibliotekari-vidznachili-den-vishivanki-foto.html Дата публікації – 18.05.2023.

В головній книгозбірні області з нагоди свята відбувалося велике дійство. Бібліотека гуділа молодими голосами і рясніла вишиванковими візерунками.

Свято вишиванки відбулося в бібліотеці імені Чижевського (ФОТО) // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/05/18/svjato-vishivanki-vidbulosja-v-bibliotetsi-imeni-chizhevskogo.htm Дата публікації – 18.05.2023.

На бібліотечному майданчику кропивничани та гості міста залюбки брали участь у вуличній акції «Одягни вишиванку, Україно моя!». Під час вікторини вони дізнавались, що символізують кольори та квіти, якими оздоблювались орнаменти вишитих сорочок. А на книжковій виставці знайомились з книгами відомої майстрині ручного шиття, мереживоплетіння та малярства Лідії Бебешко «Українські вишиванки. Орнамент. Композиції», «Українська вишиванка. Мальовничи узори. Мотиви. Схеми крою» та «Вишивальі традиції України. Білі та писані сорочки». На виставці були представлені чудові видання Марії Чумарної «Тайнопис вишивки» та «Вишивання долі», а також книги про святковий одяг різних регіонів України.

Як День вишиванки відзначили в Кропивницькій бібліотеці Чижевського // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-05-18-93314.html Дата публікації – 18.05.2023.

В Інтернет-центрі відбулася віртуальна екскурсія «Таємничий код предків», під час якої студенти ЦНТУ дізнались про стародавнє походження одягу з вишивкою на території України. Так, дослідники вишивки налічують близько 250 старовинних швів на основі 20 технік і вишивка у кожному регіоні України — унікальна.

Як у кіно … // Кіровоградська правда. – 2023. – 18 травня. – С. 4

У бібліотеці імені Чижевського відбулася презентація нового роману журналіста Сергія Полуляха «Як у кіно».

17 травня

У День вишиванки головна книгозбірня області розігрує призи! // 21-й канал – режим доступу : https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/u-den-vishivanki-golovna-knigozbirnja-oblasti-rozigruje-prizi-1684323729 Дата публікації – 17.05.2023.

Щоб їх отримати:
– завітайте до бібліотеки Чижевського,
– сфотографуйтесь у вишиванці на одній з бібліотечних фотозон,
– у коментарях під постом на facebook-сторінці книгозбірні https://www.facebook.com/ounb.kirovohrad виставте свою чудову світлинку.

Як цьогоріч святкуватимуть День вишиванки у Кропивницькому: перелік заходів // Гречка – режим доступу : https://gre4ka.info/anonsy/74141-yak-tsohorich-sviatkuvatymut-den-vyshyvanky-u-kropyvnytskomu-perelik-zakhodiv Дата публікації – 17.05.2023.

В Обласній науковій бібліотеці імені Чижевського (вул. Велика Перспективна, 24) з 12:00 до 14:00 відбудеться акція «Одягни вишиванку, Україно моя!» та майстер-клас з виготовлення аплікації сорочки.

Як у Кропивницькому відзначатимуть День вишиванки (АНОНС заходів) // Перша електронна газета – режим доступу : https://persha.kr.ua/news/showbiz/232512-yak-u-kropyvnytskomu-vidznachatymut-den-vyshyvanky-anons-zahodiv/ Дата публікації – 17.05.2023.

Святкування в науковій бібліотеці:
акція «Одягни вишиванку, Україно моя!»;
майстер-клас з виготовлення аплікації сорочки-вишиванки
12.00-14.00 Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського, вул. Велика Перспективна, 24.

12 травня 

Волонтери із США та Франції навчають іноземних мов читачів бібліотеки Чижевського // Пульс – режим доступу : https://pulse.kr.ua/society/volontery-iz-ssha-ta-frantsii-navchaiut-inozemnykh-mov-chytachiv-biblioteky-chyzhevskoho/ Дата публікації – 12.05.2023.

В Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Чижевського волонтери із США Білл Томсон і Франції Домінік Брошер допомагають охочим вивчати іноземні мови. Про це розповіла директор бібліотеки Валентина Животовська.

У Кропивницькому відкрилася виставка акварелей // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/05/12/-u-kropivnitskomu-vidkrilasja-vistavka-akvarelei?from=list Дата публікації – 12.05.2023.

Експозицію складають акварелі з фондів книгозбірні, які були написані у різні роки відомими українськими художниками. Серед них такі знані імена, як Гайду Ласло Івни, Анатолій Кравченко, Олег Векленко, Яків Басов, Леонід Пригода, Олексій Попов, Володимир Махайличенко, Мусій Козулін, Олександр Губарєв та інші.

Світ без бар’єрів // Кропивницький вечірній. – 2023. – 12 травня. – С. 2

У Кропивницькому презентували «Довідник безбар’єрності». Друкований варіант довідника поки, що в єдиному екземплярі на Кіровоградщині, наразі зберігається у фондах обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

Волонтери із США та Франції навчають іноземних мов читачів бібліотеки Чижевського // Кіровоградська обласна рада: https://t.me/oblrada_kr/2953 Дата публікації – 12.05.2023

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Чижевського волонтери із США Білл Томсон і Франції Домінік Брошер допомагають охочим вивчати іноземні мови.

11 травня 

Як у кіно… // Народне слово. – 2023. – 11 травня. – С. 6

Днями в обласній книгозбірні імені Дмитра Чижевського відбулася презентація нового роману журналіста Сергія Полуляха «Як у кіно»

Як у кіно … // Наше місто. – 2023. – 11 травня. – С. 4

Напередодні 8 травня в ОУНБ імені Дмитра Чижевського відбулася презентація нового роману журналіста Сергія Полуляха «Як у кіно».

9 травня 

«Вася з ХТЗ»: виставка про хамелеона-переселенця, який тікав від війни (відео) // CBN – режим доступу: https://cbn.com.ua/2023/05/09/vasya-z-htz-vystavka-pro-hameleona-pereselentsya-yakyj-tikav-vid-vijny-video/ Дата публікації – 09.05.2023

«Вася з ХТЗ» – так називається виставка переселенки з Харкова, Ганни Баранової. Жінка створила 20 графічних малюнків свого хамелеона Васі, який тікав разом з нею під час навали рідного міста.

8 травня

Відомий кропивницький журналіст презентував свою нову книгу// Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-05-08-93171.html Дата публікації – 08.05.2023 Дата публікації – 08.05.2023

4 травня у відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулася презентація роману Сергія Полуляха “Як у кіно”.

6 травня

У Кропивницькому говорили про кібербулінг та кібернасильство // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/05/06/-u-kropivnitskomu-govorili-pro-kiberbuling-ta-kibernasilstvo?from=list Дата публікації – 06.05.2023

Студенти Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки і права ім. М. Сая уважно переглянули документальний фільм «Пранкнули» від режисера Ісмаеля Жоффруа Шандуті. У цій стрічці автор розкрив тему «свотінгу» – небезпечної для життя форми кібернасильства, обману правоохоронців, мета якого – направити озброєний загін спецпризначенців до будинку жертви.

«Як у кіно» з Сергієм Полуляхом // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/05/06/-jak-u-kino-z-sergiem-poluljahom?from=list Дата публікації – 06.05.2023

Днями у відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулася презентація роману Сергія Полуляха «Як у кіно».

У Кропивницькому презентували роман Сергія Полуляха (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-roman-sergiya-polulyaha-foto.html Дата публікації – 06.05.2023

Події роману Сергія Полуляха відбуваються у нашому місті і охоплюють півстоліття. Зі слів автора, читач зможе на сторінках його твору побачити історичних персонажів – братів Ельворті, Троцького, Зінов’єва, Кропивницького. Проте не це є головним предметом зображення. Любов, яка перемагає все, любов, яку героям вдається зберегти попри війну – саме це є основною сюжетною лінією.

У Кропивницькому говорили про кібербулінг та кібернасильство (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-kiberbuling-ta-kibernasilstvo-foto.html Дата публікації – 06.05.2023

Запрошений експерт – представник Управління дотримання прав людини Департаменту головної інспекції Національної поліції України Микола Сульжук розповів учасникам заходу про види кібербулінгу, відповідальне ставлення до інформації, важливість цифрової гігієни, а також надав декілька порад, як не стати жертвою кіберзлочинців, як правильно поводити себе в Instagram та TikTok, як захистити свій персональні дані від зловмисників.

5 травня

У Кропивницькому відбулося засідання клубу віртуальних мандрівників (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulosya-zasidannya-klubu-virtualnih-mandrivnikiv-foto.html Дата публікації – 05.05.2023

На початку подорожі дітлахи відвідали атракціони «Божевільне чаювання», в якому ексцентрично розфарбовані чашки танцюють під веселу музику. Це карусель із чашок, які обертаються складною траєкторією і ними можна керувати! Можна обертати кабіну-чашку навколо своєї осі в будь-який бік.

У Кропивницькому говорили про кібербулінг та кібернасильство // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/05/05/u-kropivnitskomu-govorili-pro-kiberbuling-ta-kibernasilstvo.htm Дата публікації – 05.05.2023

Сьогодні цифрові технології розширюють можливості у всіх сферах життя. Однак крім очевидних переваг, з’являються й реальні загрози, серед яких окреме місце посідає кібербулінг, який за декілька років став глобальною проблемою.

Учні школи №6 у Кропивницькому відвідали Клуб віртуальних мандрівників // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-05-05-93153.html Дата публікації – 05.05.2023

На початку подорожі дітлахи відвідали атракціони «Божевільне чаювання», в якому ексцентрично розфарбовані чашки танцюють під веселу музику. Це карусель із чашок, які обертаються складною траєкторією і ними можна керувати! Можна обертати кабіну-чашку навколо своєї осі в будь-який бік.

4 травня

Кропивницьких школярів навчають писати коди для активації роботів Lego (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/suspilstvo/29694-kropyvnytskykh-shkoliariv-navchaiut-pysaty-kody-dlia-aktyvatsii-robotiv-lego-foto Дата публікації – 04.05.2023

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Чижевського навчають дітей писати коди в мобільному додатку для активації роботів Lego. Заняття проводять на базі освітнього простору «ChromJunior».

Клуб віртуальних мандрівників у Чижевського // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/05/04/klub-virtualnih-mandrivnikiv-u-chizhevskogo.htm Дата публікації – 04.05.2023

В Інтернет-центрі продовжуються засідання клубу віртуальних мандрівників. Цього разу до клубу завітали молодші школярі ЗОШ №6 і три дні поспіль досліджували найвідоміші парки розваг у світі – Діснейленди.

3 травня

У Кропивницькій бібліотеці відкрили виставку відомого художника // Фотоінформ – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-05-03-93115.html Дата публікації – 03.05.2023

У відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відкрилася виставка художника Ростислава Климишина. Відбиток часу в картинах Ростислава Климишина.

2 травня

Пейзажі, які легко «впізнаються»// Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2023/05/02/peizazhi-jaki-legko-vpiznajutsja-.htm Дата публікації – 02.05.2023

У відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відкрилася виставка художника Ростислава Климишина. Відбиток часу в картинах Ростислава Климишина.

1 травня

У Кропивницькому відбулося засідання батьківського клубу (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulosya-zasidannya-batkivskogo-klubu-foto.html Дата публікації – 01.05.2023

З розвитком новітніх технологій у сучасному світі з’явився такий вид цькування як кібербулінг. Це форма агресії, що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити та принизити людину дистанційно. Коли знущання відбуваються в Інтернеті, це може призвести до небажаної уваги з боку широкого кола людей, включаючи і незнайомих.
На черговому засіданні Батьківського клубу у відділі обслуговування користувачів говорили на цю актуальну та важливу тему.

У Кропивницькому презентували виставку художниці з Харкова «Вася з ХТЗ» (фоторепортаж) // CBN – режим доступу: https://cbn.com.ua/2023/05/01/u-kropyvnytskomu-prezentuvaly-vystavku-hudozhnytsi-z-harkova-vasya-z-htz-fotoreportazh/ Дата публікації – 01.05.2023

У відділі мистецтв Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського у Кропивницькому презентували виставку художниці з Харкова Ганни Баранової «Вася з ХТЗ».

28 квітня 

У Кропивницькому говорили про творчу спадщину Василя Сухомлинського // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/04/28/u-kropivnitskomu-govorili-pro-tvorchu-spadschinu-vasilja-suhomlinskogo.htm Дата публікації – 28.04.2023

28 вересня цього року вся українська та світова педагогічна спільнота відзначатиме 105-ту річницю з дня народження Василя Сухомлинського, видатного педагога Кіровоградщини.

Фахівці відділу обслуговування користувачів провели годину спілкування «Посіяти в душі добро», яка була присвячена життєвому та творчому шляху нашого відомого земляка.

У бібліотеці Чижевського пригадали видатного земляка Василя Сухомлинського// Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-28-93075.html Дата публікації – 28.04.2023

28 вересня цього року вся українська та світова педагогічна спільнота відзначатиме 105-ту річницю з дня народження Василя Сухомлинського, видатного педагога Кіровоградщини.

Фахівці відділу обслуговування користувачів провели годину спілкування «Посіяти в душі добро», яка була присвячена життєвому та творчому шляху нашого відомого земляка.

Вася з Харкова: кропивничан запрошують на виставку, присвячену хамелеону // Гречка – режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/73835-vasya-z-kharkova-kropivnichan-zaproshuyut-na-vistavku-prisvyachenu-khameleonu?fbclid=IwAR3pCW1fM0iYMxqQRIJ0-axRKIqYxkC4GXMhRb39OIzRQqXL8d_fM6yKF34 Дата публікації – 28.04.2023

У Кропивницькому в обласній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського у понеділок, 1 травня, відбудеться виставка “Вася з ХТЗ”, присвячена домашньому хамелеону художниці і мисткині Анни Баранової.

27 квітня

У Кропивницькому в бібліотеці обговорили роман місцевої письменниці // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-25-93012.html Дата публікації – 17.04.2023

Днями в бібліотеці Чижевського відбулася зустріч з молодою кропивницькою письменницею Вікторією Шкабой. Темою обговорення був дебютний роман Вікторії “Солодко, токсично, туманно” та історія його створення.

26 квітня

Інтернет-центр: цікаво, креативно і корисно // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/04/25/internet-tsentr-tsikavo-kreativno-i-korisno.htm Дата публікації – 26.04.2023 

В Інтернет-центрі Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського кожен може знайти послугу до душі.

25 квітня 

Інтернет-центр: цікаво, креативно і корисно – у бібліотеці // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/04/25/-internet-tsentr-tsikavo-kreativno-i-korisno-u-bibliotetsi?from=list Дата публікації – 25.04.2023

В Інтернет-центрі Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського кожен може знайти послугу до душі.

Небанальна розмова з Вікторією Шкабой // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/04/25/nebanalna-rozmova-z-viktorieju-shkaboi.htm Дата публікації – 25.04.2023

Днями в бібліотеці Чижевського відбулася зустріч з молодою кропивницькою письменницею Вікторією Шкабой. Темою обговорення був дебютний роман Вікторії «Солодко, токсично, туманно» та історія його створення.

24 квітня

Небанальна розмова з Вікторією Шкабой// Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/04/24/-nebanalna-rozmova-z-viktorieju-shkaboi?from=list Дата публікації – 24.04.2023

Днями в бібліотеці Чижевського відбулася зустріч з молодою кропивницькою письменницею Вікторією Шкабой. Темою обговорення був дебютний роман Вікторії «Солодко, токсично, туманно» та історія його створення.

У Кропивницькому відбулася небанальна розмова з Вікторією Шкабой (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulasya-nebanalna-rozmova-z-viktoriyu-shkaboy-foto.html Дата публікації – 24.04.2023

В обласному центрі днями в бібліотеці Чижевського відбулася зустріч з молодою кропивницькою письменницею Вікторією Шкабой. Темою обговорення був дебютний роман Вікторії «Солодко, токсично, туманно» та історія його створення.

В Чижевського говорили про архітектуру, Вікіпедію та Ганну Дмитрян // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-24-92980.html Дата публікації – 24.04.2023

До Міжнародного дня пам’яток і визначних місць у відділі мистецтв бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулась творча зустріч «Застигла в камені краса», у якій взяли участь бібліотекарі, музейники, архівісти та архітектори.

21 квітня

У Кропивницькому зібралися бібліотекарі, музейники, архівісти та архітектори (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-zibralisya-bibliotekari-muzeyniki-arhivisti-ta-arhitektori-foto.html Дата публікації – 21.04.2023

До Міжнародного дня пам’яток і визначних місць у відділі мистецтв бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулась творча зустріч «Застигла в камені краса», у якій взяли участь бібліотекарі, музейники, архівісти та архітектори.

В Чижевського говорили про архітектуру, Вікіпедію та Ганну Дмитрян // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/04/21/v-chizhevskogo-govorili-pro-arhitekturu-vikipediju-ta-gannu-dmitrjan.htm  Дата публікації – 21.04.2023

До Міжнародного дня пам’яток і визначних місцьу відділі мистецтв бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулась творча зустріч «Застигла в камені краса», у якій взяли участь бібліотекарі, музейники, архівісти та архітектори. 

Організатори заходу підготували цікаву програму і змогли здивувати присутніх кількома новими проєктами і сенсаційними повідомленнями.

20 квітня

У Кропивницькому запрошують до німецькомовного клубу // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/narodniy-reporter/u-kropivnitskomu-zaproshuyut-do-nimetskomovnogo-klubu.html Дата публікації – 20.04.2023

Всім, хто цікавиться вивченням німецької мови. Запрошуємо вас до німецькомовного клубу “Deutsch macht Spaß” для початківців в бібліотеці Чижевського

Бібліотека імені Чижевського запрошує до німецькомовного клубу “DeutschmachtSpaß” // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/04/20/biblioteka-imeni-chizhevskogo-zaproshue-do-nimetskomovnogo-klubu-deutschmachtspa-.htm Дата публікації – 20.04.2023

Німецька мова, нарівні з англійською, є однією з найвідоміших та найпопулярніших європейських мов у наш час. Знання німецької відкриває чимало можливостей перед нами – доступ до освіти в найкращих університетах Європи; можливість знайомитися з кращими зразками технічної та наукової літератури.

19 квітня

Благодійна книжкова акція «Українське слово поруч з тобою» // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/04/19/-blagodiina-knizhkova-aktsija-ukrainske-slovo-poruch-z-toboju?from=list Дата публікації – 19.04.2023

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського започатковує нову благодійну книжкову акцію «Українське слово поруч з тобою».

Вона є продовженням, точніше, розширенням акції «Книга для захисника», яку книгозбірня провела минулого року. Кропивничани підтримали заклик бібліотекарів і їхні книжкові донати були передані в лікувальні заклади Кіровоградщини, аби заспокоїти, розважити чи надихнути наших воїнів, які проходять там лікування та реабілітацію.

Українське слово поруч з тобою: у Кропивницькому стартувала благодійна книжкова акція // Кропивницька міська рада – режим доступу : https://kr-rada.gov.ua/news/ukrayinske-slovo-poruch-z-toboyu-u-kropivnitskomu-startuvala-blagodiyna-knizhkova-aktsiya.html Дата публікації – 19.04.2023

Акція стартує напередодні Всесвітнього дня книги та авторського права, який відзначається 23 квітня.

Кропивничан просять поділитися україномовними книжками з Херсонськими бібліотеками // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-19-92929.html Дата публікації – 19.04.2023

Книжкові подарунки – класику та сучасну українську літературу, а також переклади зарубіжних авторів українською – воїнам, херсонцям та переселенцям бібліотекарі радо приймуть у холі головної книгозбірні області.

18 квітня

У Кропивницькому відбудеться благодійна книжкова акція // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbudetsya-blagodiyna-knizhkova-aktsiya.html  Дата публікації – 18.04.2023

Інформація про акцію ширилася, і до книгозбірні почали звертатися земляки, що заходяться на передовій, бібліотеки звільненого Херсону та переселенці, які живуть сьогодні у Нижньосілезькому воєводстві Польщі.

Бібліотека Кропивницького збирає книжки для українців на передову і за кордон // Точка доступу – режим доступу : https://dostyp.com.ua/novini/biblioteka-kropivnickogo-zbiraye-knizhki-dlya-ukrayinciv-na-peredovu-i-za-kordon/ Дата публікації – 18.04.2023

Обласна бібліотека імені Дмитpа Чижевського започатковує нову благодійну книжкову акцію “Укpаїнське слово поpуч з тобою”.

14 квітня

Запрошує «ПивоварАрхів» // Кропивницький вечірній. – 2023. – 14 квітня. – С. 4

У Кропивницькому в бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася презентація електронного архіву наукових робіт та робочих матеріалів видатного вченого і дослідника історії, нашого земляка Анатолія Пивовара.

13 квітня

У Кропивницькій бібліотеці відкрили фотовиставку, присвячену “Творчим Волонтерам” // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-13-92855.html Дата публікації – 13.04.23

Бібліотека Чижевського запрошує кропивничан і гостей міста на фотовиставку Олександра Майорова «Творчі волонтери».

Вона присвячена руху митців, які заради підтримки Збройних Сил України вже понад рік виступають на різноманітних майданчиках Кропивницького. 

Даниленко Ніна. Цвіт папороті шукай під горіхом // Наше місто. – 2023. – 13 квітня. – С. 3

У Кіровоградській обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася презентація дитячої книжки «Таємниці старого горіха»

12 квітня 

У Кропивницькому відкрилася виставка акварелей // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/04/12/u-kropivnitskomu-vidkrilasja-vistavka-akvarelei.htm Дата публікації – 12.04.23

«Серпанок часу в акварелі» – таку назву має виставка картин, яка експонується у відділі мистецтвбібліотеки Чижевського. 

Експозицію складають акварелі з фондів книгозбірні, які були написані у різні роки відомими українськими художниками. Серед них такі знані імена, якГайду Ласло Івни, Анатолій Кравченко, Олег Векленко, Яків Басов, Леонід Пригода, Олексій Попов, Володимир Махайличенко, Мусій Козулін, Олександр Губарєв та інші.

Inmemoriam: Дмитро Чижевський // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/04/12/inmemoriam-dmitro-chizhevskii.htm Дата публікації – 12.04.23

Бібліотека запросила своїх друзів на вечір його пам’яті. Захопливою була розповідь завідувачки краєзнавчим відділом Олександрійського музейного центру імені Антоніни Худякової Ольги Божко про життя в Олександрії на стику ХІХ та ХХ віків, родину Чижевських, навчання юного Дмитра та багато іншого.

У Кропивницькій бібліотеці вшанували пам’ять видатного земляка // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-12-92844.html  Дата публікації – 12.04.23

4 квітня знаковий день для обласної бібліотеки – день народження видатного українця, вченого-енциклопедиста, дослідника історії культури, філософії, релігійної думки і слов’янської духовності Дмитра Івановича Чижевського. У цьому році виповнилося 30 років як головна книгозбірня області має ім’я видатного земляка.

Бібліотека Чижевського запрошує кропивничан і гостей міста на фотовиставку «Творчі волонтери» // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/04/12/biblioteka-chizhevskogo-zaproshue-kropivnichan-i-gostei-mista-na-fotovistavku-tvorchi-volonteri-.htm  Дата публікації – 12.04.23

Бібліотека Чижевського запрошує кропивничан і гостей міста на фотовиставку Олександра Майорова «Творчі волонтери». Вона присвячена руху митців, які заради підтримки Збройних Сил України вже більше року виступають на різноманітних майданчиках Кропивницького.

У Кропивницькому відкрилася виставка акварелей // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidkrilasya-vistavka-akvareley-foto.html Дата публікації – 12.04.23

«Серпанок часу в акварелі» – таку назву має виставка картин, яка експонується у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського.

10 квітня

Триває новий набір в освітній простір «ChromJunior» // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/04/10/trivae-novii-nabir-v-osvitnii-prostir-chromjunior-.htm Дата публікації – 10.04.23

Триває новий набір в освітній простір «ChromJunior», якийфункціонує в бібліотеці Чижевського. Разом з нами ваше захоплення стане корисним та пізнавальним хобі. Використовуючи сучасні, багатофункціональні хромбуки ви навчитеся безпечно подорожувати мережею Інтернет, створювати анімовані проєкти та інтерактивні вправи, shortstory та презентації.

Ой у весняному саду… // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/04/10/oi-u-vesnjanomu-sadu-.htm Дата публікації – 10.04.23

Одним із захоплень історика Вадима Колєчкіна є любительські фото пернатих. Дванадцять чудових «фотопортретів» пташок, зроблених митцем під час «фотосесій» у мальовничих куточках Кропивницького, подарують відвідувачам естетичну насолоду і позитивні емоції.

«Сестрині секрети» Вікторії Семененко // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/04/10/-sestrini-sekreti-viktorii-semenenko.htm Дата публікації – 10.04.23

В останній день березня у відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського кропивницька письменниця та журналістка Вікторія Семененко презентувала свою п’яту книгу – «Сестрині секрети».

У Кропивницькій бібліотеці відкрили фотовиставку до Міжнародного дня птахів // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-10-92798.html Дата публікації – 10.04.23

На виставці представлені фото птахів, які можна зустріти у межах міста: в парках, скверах, біля будинків. Вони знайомі нам, тому що зустрічаємося з ними кожний день, ідучи на роботу, гуляючи парком, працюючи на городі або в саду. І водночас незнайомі, бо більшість з нас не знає навіть, як вони називаються.

У Кропивницькому триває набір в освітній простір «ChromJunior» // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-triva-nabir-v-osvitniy-prostir-chromjunior.html Дата публікації – 10.04.23

В обласному центрі триває новий набір в освітній простір «ChromJunior», який функціонує в бібліотеці Чижевського.

Французький куточок: перші мовні кроки // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/04/10/frantsuzkii-kutochok-pershi-movni-kroki.htm Дата публікації – 10.04.23

Українці все більше та більше цінують знання іноземних мов. Тому не дивно, що клуби з вивчення іноземних мов стають все більш популярними в нашому місті. Одним з них є Клуб розмовної французької мови, який діє у відділі документів іноземної мови бібліотеки Чижевського. Нещодавно до Клубу приєдналося багато нових людей, що ще раз підтверджує популярність вивчення французької мови в Україні.

9 квітня 

Про любов, екологію, дорослішання: кропивничан запрошують на “Тиждень австрійського кіно” // Точка доступу – режим доступу : https://dostyp.com.ua/novini/pro-lyubov-ekologiyu-doroslishannya-kropivnichan-zaproshuyut-na-tizhden-avstrijskogo-kino/ Дата публікації – 09.04.23

У Кропивницькому в бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбудеться фестиваль “Тиждень австрійського кіно”. 

8 квітня

Засідання розмовного клубу “РІКА” // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/04/08/zasidannja-rozmovnogo-klubu-rika-.htm Дата публікації – 08.04.23

ГО «Десяте квітня» та Обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.Чижевського запрошують на засідання розмовного клубу “РІКА” в Кропивницькому. Нагадуємо, що зустрічі будуть проходити безоплатно на постійній основі двічі на місяць.

У Кропивницькому відкрилася виставка акварелей (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidkrilasya-vistavka-akvareley-foto.html  Дата публікації – 08.04.23

Фотооб’єктив Вадима Колєчкіна вихоплює миттєвості з життя дятла, співочого дрозда, сойки, зозулі, одуда, вивільги, рибалочки, бджолоїдки.

Діденко Ольга. В нашому селищі офіційно розпочала роботу дитяча точка «Спільно» // Вперед. – 2023. – 8 квітня. – С. 2

Дитячий простір відкрили у КЗ «Олександрівська бібліотека для дітей» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Благодійного фонду «Безпечне майбутнє». Методичним центром для роботи таких точок у публічних бібліотеках Кіровоградщини є обласна бібліотека імені Д.І. Чижевського.

7 квітня 

В бібліотеці Чижевського створили ПивоварАрхів // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-07-92770.html Дата публікації – 07.04.23

В головній бібліотеці Кіровоградщини відбулася презентація електронного архіву наукових робіт та робочих матеріалів видатного вченого і дослідника історії, нашого земляка Анатолія Васильовича Пивовара. 

В ОУНБ ім.Д.І.Чижевського відбулася презентація книги «Сестрині секрети» Вікторії Семененко // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/articles/V+OUNB+im.D.I.Chyzhevs%CA%B9koho+vidbulasya+prezentatsiya+knyhy+%C2%ABSestryni+sekrety%C2%BB+Viktoriyi+Semenenko.html Дата публікації – 07.04.23

Вікторія закінчила маловисківську школу, потім навчалася у Київському міжнародному університеті розвитку людини “Україна” за спеціальністю “Видавнича справа та редагування”. Працювала журналісткою та головною редакторкою в районній газеті “Зоря”. Друкувалася в “Маловисківських вістях”, “Кіровоградській правді”, “Народному слові”.

Проектна діяльність закладів культури та їхня участь у міжнародних грантових проектах // 21 Канал – режим доступу : https://21ch.kr.ua/news/proektna-dijalnist-zakladiv-kulturi-ta-jihnja-uchast-u-mizhnarodnih-grantovih-proektah-1680626382.html Дата публікації – 07.04.2023.

Заступниця керівника Кіровоградської ОВА Катерина Колтунова взяла участь у розширеному засіданні колегії департаменту культури та туризму у приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.

У бібліотеці у Кропивницькому функціонує французький куточок для початківців // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-07-92773.html Дата публікації – 07.04.2023.

Клуб розмовної французької мови діє у відділі документів іноземної мови бібліотеки Чижевського. Нещодавно до Клубу приєдналося багато нових людей, що ще раз підтверджує популярність вивчення французької мови в Україні.

6 квітня

У Кропивницькому популярними стають клуби з вивчення іноземних мов (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-populyarnimi-stayut-klubi-z-vivchennya-inozemnih-mov-foto.html Дата публікації – 06.04.2023.

Українці все більше та більше цінують знання іноземних мов. Адже це відкриває безмежні можливості для подорожей, кар’єри та культурного розвитку.

У Кропивницькому презентували електронний архів Анатолія Пивовара (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-elektronniy-arhiv-anatoliya-pivovara-foto.html Дата публікації – 06.04.2023.

В головній бібліотеці Кіровоградщини відбулася презентація електронного архіву наукових робіт та робочих матеріалів видатного вченого і дослідника історії, нашого земляка Анатолія Васильовича Пивовара.

4 квітня

У Кропивницькому презентували фотовиставку «Творчі волонтери» (фоторепортаж) // CBN – режим доступу : https://cbn.com.ua/2023/04/04/u-kropyvnytskomu-prezentuvaly-fotovystavku-tvorchi-volontery-fotoreportazh/ Дата публікації – 04.04.2023.

Сьогодні, 4 квітня, у Кропивницькому в бібліотеці імені Дмитра Чижевського презентували виставку фотографа Олександра Майорова «Творчі волонтери». Експозицію складає 21 робота. Виставка триватиме понад місяць.

“Творчі волонтери”: у Кропивницькому показали світлини тих, хто наближає перемогу (ФОТО) // Точка доступу – режим доступу : https://dostyp.com.ua/novini/tvorchi-volonteri-u-kropivnickomu-pokazali-svitlini-tih-hto-nablizhaye-peremogu-foto/ Дата публікації – 04.04.2023.

Виставку світлин Олександра Майорова “Творчі волонтери” презентували сьогодні, 4 квітня, у бібліотеці імені Дмитра Чижевського в Кропивницькому. Вона присвячена руху митців, які з 1 квітня 2022 року виступали на різноманітних майданчиках міста із благодійною метою. Зранку і ввечері, в найспекотніші та найхолодніші дні вони співали, танцювали і жартували, аби допомогти українським захисникам.

29 березня

Першокурсники ДонДУВС завітали до бібліотеки, щоб поговорити про работоргівлю // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-29-92649.html Дата публікації – 29.03.2023.

До бібліотеки Чижевського завітали курсанти Донецького державного університету внутрішніх справ. Працівники інформаційно-бібліографічного відділу запросили майбутніх поліцейських на інформаційне-тренінгове заняття напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв рабства і трансатлантичної работоргівлі, який у світі відзначають з 2007 року щорічно 25 березня з метою нагадати кожному про злочини проти людства і їх наслідки та запобігання торгівлі людьми як форму сучасного рабства.

У Кропивницькому відкриється виставка “Джерелознавець” і проведуть Етнологічні читання // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-29-92652.html Дата публікації – 29.03.2023.

Із задоволенням оголошуємо, що 30 березня 2023 року о 13.00 продовжуємо читання книги етнографа Миколи Сумцова «Культурні переживання» з етнологом Світланою Проскуровою та музейником Павлом Рибалко.

У Кропивницькому говорили про торгівлю людьми (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-torgivlyu-lyudmi-foto.html Дата публікації – 29.03.2023.

Далі курсанти стали учасниками інтерактивної гри «Міфи і стереотипи про торгівлю людьми», в ході якої «голосували ногами» і ділились думками і судженнями з приводу запропонованих тренеркою тверджень за темою. Першокурсники із зацікавленістю сприймали експертні статистичні дані про масштаби торгівлі людьми у XXI столітті – вони їх неабияк здивували.

У Кропивницькому говорили про міфи і стереотипи про торгівлю людьми // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/03/29/u-kropivnitskomu-govorili-pro-mifi-i-stereotipi-pro-torgivlju-ljudmi.htm Дата публікації – 29.03.2023.

Тренерка Наталія Калашнікова поінформувала учасників заходу про основні законодавчі акти, які визначають торгівлю людьми як злочин. Учасники проаналізували фото реальних випадків торгівлі людьми, дізналися, як можна ідентифікувати постраждалих. 

Наприкінці курсанти стали учасниками командної гри «Безпечна подорож», в ході якої кожна команда мала обрати з запропонованих предметів лише п’ять тих, що убезпечать якнайбільше від потрапляння у ситуації, пов’язані з торгівлею людьми.

28 березня

У Кропивницькому говорили про міфи і стереотипи про торгівлю людьми // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/03/28/-u-kropivnitskomu-govorili-pro-mifi-i-stereotipi-pro-torgivlju-ljudmi?from=list Дата публікації – 28.03.2023.

Після вступного слова з інформацією про важливість відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв рабства і актуальність проблеми торгівлі людьми у наш час, було проведено мозковий штурм: учасники мали назвати якнайбільше слів-асоціацій до слова «рабство», щоб налаштуватись на роботу та активізувати власні уявлення про тему тренінгу.

До Кропивницького завітали волонтери з Олександрії (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/do-kropivnitskogo-zavitali-volonteri-z-oleksandriyi-foto.html Дата публікації – 28.03.2023.

Люди, які в ньому працюють, переїхали в Олександрію з Харкова, Мелітополя, Кременчука, Добропілля, Маріуполя та інших міст, які зазнали жахіть повномасштабної російської агресії. Серед закладів, що їх зустрічали, була й головна книгозбірня Кіровоградщини. Перший заступник директора книгозбірні Оксана Ткаченко провела для олександрійців екскурсію відділами закладу.

27 березня

У Кропивницькому говорили про поезію з ароматом кави (ФОТО) // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/03/27/u-kropivnitskomu-govorili-pro-poeziju-z-aromatom-kavi-foto-.htm Дата публікації – 27.03.2023.

Березень багатий на визначні події для всіх, хто шанує мистецтво слова. З нагоди Міжнародного дня поезії літературна кав’ярня «Поезія нас єднає» запросила до бібліотеки Чижевського поетів, музикантів, поціновувачів поетичного слова та чудової музики.

Кропивничан запрошують удосконалити навички спілкування українською // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-27-92095.html Дата публікації – 27.03.2023.

Бібліотека Чижевського та розмовний клуб «РІКА» запрошують кропивничан удосконалити навички спілкування українською мовою, сповіщає Кропивницька міська рада.

У Кропивницькому зібралися поціновувачі поезії, щоб послухати вірші з ароматом кави // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-27-92615.html Дата публікації – 27.03.2023.

Поетичні рядки сучасних українських літераторів та письменників-земляків лунали під час флешмобу «Мені сподобалась така поезія». Музичний десерт – класичні та джазові композиції – подарували відвідувачам кав’ярні студенти музичного коледжу Денис Чуб, Лілія Багрій та Ірина Левченко.

Мсьє Домінік плете сітки: історія француза, який волонтерить у Кропивницькому (ФОТО) // Гречка – режим доступу : https://gre4ka.info/statti/73487-msie-dominik-plete-sitky-istoriia-frantsuza-shcho-volonteryt-u-kropyvnytskomu-foto?fbclid=IwAR2PAHwgXaZ-NPTTEZ2dPZB6_2DA-JC7PK_Z9omjvLvn55V6B_XZeeoc5FU Дата публікації – 27.03.2023.

За словами дружини, Домінік мріє знайти французів у Кропивницькому. Тому як волонтер з 25 березня Домінік викладає французьку мову в бібліотеці імені Дмитра Чижевського. До розмовного клубу до нього, як носія мови, можуть долучитись бажаючі з різним рівнем володіння мовою, навіть початківці.

Курси працюють щосуботи, проте учасники клубу просять додати ще один день для навчання. До клубу приходили студенти, які знають німецьку, англійську, але хочуть вивчити ще й французьку. А сам Домінік і дружина планують вивчати українську.

26 березня

У Кропивницькому говорили про поезію (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-poeziyu-foto.html Дата публікації – 26.03.2023.

Як говорив в одному з інтерв’ю Любомир Стринаглюк, написання віршів – «це прекрасна пригода, подорож, коли ти входиш в цей світ, коли ти отримуєш рядки, коли пишеш їх і йдеш у певній такій приємній і щемливій невідомості, яка завершується світлом відкриття». Тож приємним сюрпризом стало складання віршів зі словами-римами.

24 березня

У Кропивницькому говорили про поезію з ароматом кави (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/kultura/29351-u-kropyvnytskomu-hovoryly-pro-poeziiu-z-aromatom-kavy-foto Дата публікації – 24.03.2023.

Свої вірші читали молоді поети Єлизавета Єрещенко, Максим Бричка та відома кропивницька поетеса Ольга Вашека. Поетичні рядки сучасних українських літераторів та письменників-земляків лунали під час флешмобу «Мені сподобалась така поезія». Музичний десерт – класичні та джазові композиції – подарували відвідувачам кав’ярні студенти музичного коледжу Денис Чуб, Лілія Багрій та Ірина Левченко. 

22 березня

У Кропивницькій бібліотеці відкрилася виставка старовинних фотознімків // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-22-92553.html Дата публікації – 22.03.2023.

Майже всі світлини з колекції Юрія Тютюшкіна – не ідентифіковані. Вдалося розпізнати лише декількох людей. Наприклад, Елеонору Яківну Лайєр – дружину власника пивоваренного заводу в Єлисаветграді, Генріха Генріховича Лайєра. Його завод був на місці нинішнього оліяжиркомбінату. 

21 березня

Крізь об’єктив: жіночі образи очима єлисаветградських фотографів // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/03/21/kriz-ob-ektiv-zhinochi-obrazi-ochima-elisavetgradskih-fotografiv.htm Дата публікації – 21.03.2023.

Фотовиставка «Крізь об’єктив: жіночі образи очима єлисаветградських фотографів» із зібрання відомого кропивницького колекціонера Юрія Тютюшкіна відкрилася у відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

Виставку раритетних світлин презентували в Кропивницькому // Златопіль – режим доступу : https://zlatopil.com/all-news/141005 Дата публікації – 21.03.2023.

Юрiй Тютюшкiн майже все життя займається колекцiонуванням, в його колекцiї багато об’єктiв давнини. Кожен з них має свою iсторiю потрапляння. 

У Кропивницькому відкрилася фотовиставка колекціонера Юрія Тютюшкіна (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidkrilasya-fotovistavka-kolektsionera-yriya-tyutyushkina-foto.html Дата публікації – 21.03.2023.

Такі фотолистівки замовляли для того, щоб відправити близьким та друзям з листом на звороті. Привертає увагу простота і в той же час вишуканість в одязі героїні світлини: ми не бачимо дорогих прикрас, тому що прикраси багаті пані одягали лише ввечері, коли йшли до театру. І в той же час Елеонора Яківна одягнута за останньою французькою модою: вишуканий капелюшок, парасолька з чудернацькою ручкою, сумочка та квітка на сукні.

20 березня

Афоня запрошує! // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/03/20/-afonja-zaproshue?from=list Дата публікації – 20.03.2023.

В бібліотеці проходять заняття англомовних клубів для дорослих та дітей з різним рівнем знання англійської, а невдовзі відкриється розмовний клуб з французької.

17 березня

Бібліокотик Афоня запрошує кропивничан до бібліотеки // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-17-92493.html Дата публікації – 17.03.2023.

У партнерстві з Обласним жіночим інформаційним центром під егідою Всесвітнього фонду допомоги дітям-сиротам (WWO) бібліотека реалізує програму «Діти України і війна. Кропивницький», в рамках якої проводяться навчально-розвиткові заняття для дітей від трьох до шести років в інноваційному форматі Element of Play.

16 березня

На Кіровоградщині реалізують програму WWO з підтримки дітей (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/suspilstvo/29151-na-kirovogradshchini-realizuyut-programu-wwo-z-pidtrimki-ditej-foto Дата публікації – 16.03.2023

Програма WWO Children of Ukraine передбачає навчально-розвиткові заняття для дітей від трьох до шести років в інноваційному форматі Element of Play, який розробили фахівці WWO. Теми занять різноманітні: будинок і меблі, фігури, транспорт, кухня, їжа, тварини, музичні інструменти, тобто те, що діти пізнають у цьому віці. Особливістю навчання є ще й те, що кожну тему (на тему виділяється три заняття) діти вивчають, виконуючи спочатку індивідуальні завдання, потім взаємодіють у парі, а третє навчання відбувається у груповому форматі. Технологія сторітеллінгу допомагає розвивати у малечі швидку пам’ять та концентрувати увагу. Кожне заняття включає в себе веселі співи, до речі, англійською, руханки, мультики та, звісно, читання.

Я вибрала Долю собі сама… // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/society/2023/03/16/ja-vibrala-dolju-sobi-sama-.htm Дата публікації – 16.03.2023

Українська жінка – особливий феномен, що не має аналогів у світі! Між тим видатні українки ХІХ-XX століття часто лишаються непомітними. Тому захід, який пройшов у головній книгозбірні області, «Я вибрала Долю собі сама…» був певною мірою знаковим, оскільки проходив ніби проміж двох дат, які відображають минуле і сучасність України та визначають духовний шлях для українок.

Афоня запрошує! // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/society/2023/03/16/afonja-zaproshue-.htm Дата публікації – 16.03.2023

Великий бібліофіл та знавець літератури бібліокотикАфоня запрошує кропивничан та гостей міста до Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

Її книжковий фонд складає більше 800 тисяч примірників! Попри війну в книгозбірні щотижнево проходять різноманітні заходи: лекції, презентації, краєзнавчі студії, веб-екскурсії, інформаційні акції та інтерактивні заняття, тренінги та багато іншого. У відділах працюють художні, декоративно-ужиткові і, звісно, книжкові виставки.

У Кропивницькому представили виставку “Віч-на-віч з Шевченком” // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-16-92473.html Дата публікації – 16.03.2023

Цікавим відкриттям для учасників була презентація невідомого портрета юного Шевченка, який знаходиться в приватній колекції. А репринтні видання книг і художня естетика альбомів дала відчути і наблизитись до магії шевченківського слова, візуально оцінити його почерк і мальовничі замальовки, які художник робив в археологічній експедиції.

Бібліокіт запрошує до найбільшої кропивницької книгозбірні // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/kultura/29263-bibliokit-zaproshuie-do-naibilshoi-kropyvnytskoi-knyhozbirni Дата публікації – 16.03.2023

Великий бібліофіл та знавець літератури бібліокотик Афоня запрошує кропивничан та гостей міста до Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

Її книжковий фонд становить понад 800 тисяч примірників, зазначили в книгозбірні.

Кропивничан до книгозбірні запрошує… бібліокіт Афоня // Кропивницька міська рада : https://kr-rada.gov.ua/news/kropivnichan-do-knigozbirni-zaproshu-bibliokit-afonya.html Дата публікації – 16.03.2023

Великий бібліофіл та знавець літератури бібліокотик Афоня запрошує кропивничан та гостей міста до Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

Попри війну в книгозбірні щотижнево проходять різноманітні заходи: лекції, презентації, краєзнавчі студії, веб-екскурсії, інформаційні акції та інтерактивні заняття, тренінги та багато іншого. У відділах працюють художні, декоративно-ужиткові і, звісно, книжкові виставки.

15 березня

Японія, весна і чай // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/03/15/-japonija-vesna-i-chai?from=list Дата публікації – 15.03.2023

У кожного народу є своя традиція зустрічі весни. Про те, як це відбувається в Країні сонця, що сходить, відвідувачам бібліотеки Чижевського розповіла викладачка Української чайної групи напрямку Урасенке «Чайна кімната» Тетяна Глотова.

Віч на віч з Шевченком // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/03/15/vich-na-vich-z-shevchenkom.htm Дата публікації – 15.03.2023

З нагоди дня народження Тараса Шевченка у залі відділу мистецтв бібліотеки Чижевського відбулась презентація виставки-інсталяції «Віч на віч з Шевченком». В затишному колі камерного спілкування молодий письменник Максим Бричка розповів свою історію знайомства з творчістю українського пророка. На зустріч він прийшов зі своїм Кобзарем, який йому подарувала рідна бабуся.

Читачі кропивницької бібліотеки згадували своє перше знайомство з творчістю Шевченка (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/suspilstvo/29250-vich-na-vich-z-shevchenkom Дата публікації – 15.03.2023

Гості заходу також згадали своє перше знайомство з творчістю Шевченка. Одно з них було буде мальовничим: «За вікном великі сніги, в хаті пахне печеними яблуками і на столі лежить велика книга «Кобзар».

Цікавим відкриттям для учасників була презентація невідомого портрета юного Шевченка, який знаходиться в приватній колекції. А репринтні видання книг і художня естетика альбомів дала відчути і наблизитись до магії шевченкового слова, візуально оцінити його почерк і живописні замальовки, які художник робив в археологічній експедиції.

14 березня

У Кропивницькому відбулася презентація міжнародного проєкту відеодекламації (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulasya-prezentatsiya-mizhnarodnogo-proktu-videodeklamatsiyi-foto.html Дата публікації – 14.03.2023

У Всесвітній день миру для письменника та до річниці виходу видання творів антивоєнної тематики «Поезія без укриття» у бібліотеці Чижевського відбувся вільний мікрофон «Поезія без укриття: рік потому».

На зустрічі говорили про те, що змінилося за цей воєнний рік у житті та в літературі, про що пишеться сьогодні, ділилися своїми здобутками. Цікавими та змістовними для гостей заходу були виступи письменників нашого краю Надії Гармазій, Бориса Ревчуна, Валерія М’ятовича, Любові Єременко, Романа Любарського, Павла Чорного, Оксани Буянової, Сергія Гейка та Василя Бондаря.

Японія, весна і чай // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/society/2023/03/14/japonija-vesna-i-chai.htm Дата публікації – 14.03.2023

На новій зустрічі слухачі дізналися про особливості вирощування чайних дерев, які сформувалися в Японії ще у VIII столітті. Фахівчинячайного дійства розкриладеякі секрети виробництвата правила пакування чаю, завдяки яким зберігається неповторний смак, аромат та користь найвідоміших сортів японського чаю сенча, матча.

Кропивницьких патрульних навчили, як працювати з постраждалими внаслідок збройної агресії (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/suspilstvo/29235-kropyvnytskykh-patrulnykh-navchyly-iak-pratsiuvaty-z-postrazhdalymy-vnaslidok-zbroinoi-ahresii-foto Дата публікації – 14.03.2023

Патрульні поліцейські пройшли тренінг з надання психологічної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок збройного конфлікту.

У рамках курсу “Кризовий консультант”, що проходив за сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), поліцейські та рятувальники вдосконалили навички роботи в надзвичайних і конфліктних ситуаціях, ймовірними жертвами яких можуть бути діти та дорослі.

Психологи рятувальної служби Кіровоградщини пройшли курс «Кризовий консультант» // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/03/14/psihologi-rjatuvalnoi-sluzhbi-kirovogradschini-proishli-kurs-krizovii-konsultant-.htm Дата публікації – 14.03.2023

Психологи Головного управління ДСНС в області разом з працівниками Нацполіції пройшли 6-денний курс «Кризовий консультант». Навчання фахівців екстрених служб відбулось під керівництвом досвідченого кризового психолога Андрія Фоменка та стало можливим за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Благодійного фонду «Безпечне майбутнє». Програма курсу передбачала розгляд питань щодо надання першої психологічної допомоги постраждалим у кризових ситуаціях, у стані стресу, а також вивчення особливостей реакції на стрес різних груп людей, повідомляє ГУ ДСНС України у Кіровоградській області.

13 березня

У Кропивницькому знову відбудеться засідання розмовного клубу // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-znovu-vidbudetsya-zasidannya-rozmovnogo-klubu.html Дата публікації – 13.03.2023

В обласному центрі ГО «Десяте квітня» та Обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.Чижевського проведуть третє засідання розмовного клубу «РІКА». Під час заходів учасники мають можливість отримати корисні знання та практичні навички у спілкуванні українською мовою.

Службовці ДСНС та Нацполіції пройшли курс «Кризовий консультант» // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/03/13/sluzhbovtsi-dsns-ta-natspolitsii-proishli-kurs-krizovii-konsultant-.htm Дата публікації – 13.03.2023

11 службовців ДСНС та Нацполіції пройшли курс «Кризовий консультант», організований у Кропивницькому за сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Протягом 6 днів слухачі курсу опановували та вдосконалювали навички роботи в надзвичайних і конфліктних ситуаціях, ймовырними жертвами яких є як діти, так і дорослі. Питання і обговорення тренінгу були надзвичайно гострими, а теоретичні роз’яснення постійно супроводжувалися практичними вправами.

У Кропивницькому відбулося навчання фахівців екстрених служб (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulosya-navchannya-fahivtsiv-ekstrenih-sluzhb-foto.html Дата публікації – 13.03.2023

Навчання фахівців екстрених служб відбулось під керівництвом досвідченого кризового психолога Андрія Фоменка та стало можливим за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Благодійного фонду «Безпечне майбутнє». Учасники заходу відточували вміння діяти за чітким алгоритмом дій, що є дуже важливим в екстремальних умовах для надання своєчасної та якісної психологічної допомоги постраждалим у кризових станах. За результатами пройденого курсу усі учасники отримали відповідні сертифікати.

10 березня

Кадети з Кропивницького ліцею взяли участь в інтерактивній програмі // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-10-92399.html Дата публікації – 10.03.2023

Минулого тижня до бібліотеки Чижевського завітали вихованці школи-ліцею «Сокіл». Працівники інформаційно-бібліографічного відділу запросили кадетів на інтерактивну програму «Слідопити».

Програма заходу була дуже насиченою: містила ігри, конкурси, командні змагання, майстер-клас у техніці орігамі та психологічні хвилинки на початку і на завершення.

У Кропивницькому вдруге представили проєкт «Поезія без укриття» // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-10-92393.html Дата публікації – 10.03.2023

У межах заходу відбулася презентація міжнародного проєкту відеодекламації з англійськими субтитрами творів з книги «Поезія без укриття», який реалізовано за підтримки німецького культурного центру «Goethe-Institut в Україні» при Посольстві ФРН та ГО «Місто Активних Громадян». Тож присутні мали змогу переглянути візуалізовані поетичні твори Ірени Яніцької, Оксани Буянової та Надії Гармазій.

Вихованці ліцею «Сокіл» вчилися на слідопитів у бібліотеці Чижевського // Перша електронна газета – режим доступу : https://persha.kr.ua/photo/229055-vyhovantsi-litseyu-sokil-vchylysya-na-slidopytiv-u-bibliotetsi-chyzhevskogo/ Дата публікації – 10.03.2023

Вихованці школи-ліцею «Сокіл» взяли участь в інтерактивній програмі «Слідопити» в бібліотеці імені. Д.Чижевського. Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією книгозбірні.

Програма заходу була дуже насиченою: містила ігри, конкурси, командні змагання, майстер-клас у техніці орігамі та психологічні хвилинки на початку і на завершення.

Приграма включала психологічну гру-розминку «Вода-земля-повітря», малювання з заплющеними очима для психологічного розвантаження, гру «Народна мудрість», майстер-клас, де кадети навчилися виготовляти «гаданку-складанку» у техніці орігамі.

Свідок епохи – «Історичний календар» Володимира Боська // Кропивницький вечірній. – 2023. – 10 березня. – С. 3 : фото

У бібліотеці ім. Д.І. Чижевського відбулася презентація «Історичного календаря Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік», автором якого є краєзнавець Володимир Босько.

9 березня

У бібліотеці Чижевського відбувся вільний мікрофон «Поезія без укриття: рік потому» (ФОТО) // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/03/09/u-bibliotetsi-chizhevskogo-vidbuvsja-vilnii-mikrofon-poezija-bez-ukrittja-rik-potomu-foto-.htm Дата публікації – 09.03.2023

У Всесвітній день миру для письменника та до річниці виходу видання творів антивоєнної тематики «Поезія без укриття» у бібліотеці Чижевського відбувся вільний мікрофон «Поезія без укриття: рік потому».

Співорганізатором цього чудового заходу стала Кіровоградська НСПУ на чолі з Надією Гармазій, яка минулого року на початку повномасштабної війни ініціювала вихід збірки поезій.

Як «соколята» в бібліотеці Чижевського стали слідопитами // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/society/2023/03/09/jak-sokoljata-v-bibliotetsi-chizhevskogo-stali-slidopitami.htm Дата публікації – 09.03.2023

Минулого тижня до бібліотеки Чижевського завітали вихованці школи-ліцею «Сокіл». Працівники інформаційно-бібліографічного відділу запросили кадетів на інтерактивну програму «Слідопити».

Програма заходу була дуже насиченою: містила ігри, конкурси, командні змагання, майстер-клас у техніці орігамі та психологічні хвилинки на початку і на завершення. Захід розпочався психологічною грою-розминкою «Вода-земля-повітря», яка проводилася у колі з м’ячем, щоб маленькі слідопити, а це були ліцеїсти 5-го класу, змогли налаштуватися на активні змагання.

Гуріна Лара. У Мар’янівці народилася «Червона калина»? // Наше місто. – 2023. – 9 березня. С. 3

У бібліотеці Чижевського відбулася довгоочікувана презентація літературно-художнього видання Володимира Боська «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік».

Де у Кропивницькому сліпі вікна? // Народне слово. – 2023. – 9 березня. – С. 7

Про презентацію четвертої книги проєкту «Архітектурне обличчя міста» – дослідження «Промінь світла у сінях» краєзнавця Володимира Поліщука, яка пройшла під час краєзнавчих студій у бібліотеці імені Дмитра Чижевського.

8 березня

Юних кропивничан запрошують взяти участь у програмі «Діти України і війна. Кропивницький» // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/03/08/junih-kropivnichan-zaproshujut-vzjati-uchast-u-programi-diti-ukraini-i-viina-kropivnitskii-.htm Дата публікації – 08.03.2023

Найкраще діти навчаються граючись. Ми створили для них безпечне та комфортне середовище. Дивлячись, як поводять себе діти, які емоції проявляють, як спілкуються і в якому чудовому настрої йдуть з занять, ми розуміємо, що робимо добру і важливу справу, – зазначила Валентина Животовська. – Ми дуже вдячні американській благодійній організації за довіру та надану унікальну можливість приєднатися до реалізації на Кіровоградщині програм WWO з підтримки дітей та їх родин, які пережили травму під час російської агресії проти України. Місія програми – Play-Learn-Thrive, тобто “Грай-Навчайся-Процвітай”. Її ми і впроваджуємо в життя.

7 березня

У Кропивницькому головна книгозбірня області отримала 120 примірників книг в подарунок // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/03/07/-u-kropivnitskomu-golovna-knigozbirnja-oblasti-otrimala-120-primirnikiv-knig-v-podarunok?from=list Дата публікації – 07.03.2023

Ця чудова традиція з’явилась одного прекрасного лютневого дня, коли маленький хлопчик запитав у своєї матусі: «Чому немає особливого дня, коли люди дарують книги один одному?» Еммі Бродмур, саме до неї зверталася допитлива дитина, виявилася засновницею популярного в США сайту дитячих книг Delightful Children’s Books. Так більше десяти років тому 14 лютого стало святом для всіх, хто дарує книги дітям і прищеплює їм любов до читання. А згодом воно виросло у свято для усіх книголюбів – Всесвітній день дарування книг.

6 березня

«Історичний календар» Володимира Боська: 18-й і фінальний // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/03/06/-istorichnii-kalendar-volodimira-boska-18-i-i-finalnii?from=list Дата публікації – 06.03.2023

В бібліотеці Чижевського відбулася довгоочікувана презентація друкованої версії літературно-художнього видання «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік. Герої уславлені й знеславлені: уродженці Кіровоградщини у радянсько-німецькій (1941-­1945) та російсько-українській (2014-­2022) війнах, таємниці Кіровограда часів окупації» Володимира Боська.

Для маленьких кропивничан у бібліотеці Чижевського запустили проєкт «Грай-Навчайся-Процвітай» // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-06-92333.html Дата публікації – 06.03.2023

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського у партнерстві з Обласним жіночим інформаційним центром під егідою Всесвітнього фонду допомоги дітям-сиротам (WWO) розпочали у січні нову програму «Діти України і війна. Кропивницький».

За словами координаторки проєкту, директорки бібліотеки Валентини Животовської, повномасштабна фаза війни принесла в життя українців багато горя – страх, тривогу, невизначеність, втрати, знищила впорядкованість повсякденного життя.

5 березня

Грай – Навчайся – Процвітай! // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/03/05/-grai-navchaisja-protsvitai Дата публікації – 05.03.2023

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського у партнерстві з Обласним жіночим інформаційним центром під егідою Всесвітнього фонду допомоги дітям-сиротам (WWO) розпочали у січні нову програму «Діти України і війна. Кропивницький».

4 березня

У Кропивницькому бібілотекарі розпочали нову навчальну програму для дітей (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-bibilotekari-rozpochali-novu-navchalnu-programu-dlya-ditey-foto.html Дата публікації – 04.03.2023

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського у партнерстві з Обласним жіночим інформаційним центром під егідою Всесвітнього фонду допомоги дітям-сиротам (WWO) розпочали у січні нову програму «Діти України і війна. Кропивницький».

На Кіровоградщині реалізують програму WWO з підтримки дітей (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/suspilstvo/29151-na-kirovogradshchini-realizuyut-programu-wwo-z-pidtrimki-ditej-foto Дата публікації – 04.03.2023

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського у партнерстві з обласним жіночим інформаційним центром під егідою Всесвітнього фонду допомоги дітям-сиротам (WWO) розпочали у січні нову програму «Діти України і війна. Кропивницький».

Програма WWO Children of Ukraine передбачає навчально-розвиткові заняття для дітей від трьох до шести років в інноваційному форматі Element of Play, який розробили фахівці WWO. Теми занять різноманітні: будинок і меблі, фігури, транспорт, кухня, їжа, тварини, музичні інструменти, тобто те, що діти пізнають у цьому віці.

3 березня

Юних кропивничан запрошують взяти участь у програмі «Діти України і війна. Кропивницький» // Кропивницька міська рада – режим доступу : https://kr-rada.gov.ua/news/yunih-kropivnichan-zaproshuyut-vzyati-uchast-u-programi-diti-ukrayini-i-viyna-kropivnitskiy.html Дата публікації – 03.03.2023

У Кропивницькому універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського у партнерстві з Обласним жіночим інформаційним центром під егідою Всесвітнього фонду допомоги дітям-сиротам (WWO) реалізує нову програму «Діти України і війна. Кропивницький». За словами координаторки проєкту, директорки бібліотеки Валентини Животовської, повномасштабна фаза війни принесла в життя українців багато горя – страх, тривогу, невизначеність, втрати, знищила впорядкованість повсякденного життя.

Юних кропивничан запрошують взяти участь у програмі «Діти України і війна. Кропивницький» // Кропивницька міська рада. Фейсбук – режим доступу : https://www.facebook.com/krrada.official/posts/pfbid0FWMezaGXtdTrhSAm3c5osB8WTLQae5wkPquTUMxxQSTVSkN8MqouZzV6z7QBT15El?locale=uk_UA Дата публікації – 03.03.2023

Кожен з нас, дорослих, пережив відчуття розгубленості, невпевненості, страху чи тривоги. Через нас це відчували й діти. Коли раніше ми говорили “діти війни”, то мали на увазі своїх батьків чи бабусь й дідусів. Тепер діти війни – це наші діти й онуки. Навіть страшно це вимовляти вголос. Попри війну ми повинні повернути їм дитинство. Тому бібліотека Чижевського реалізовує ще один проєкт, в центрі уваги якого діти та їхні родини, – розповіла Валентина Животовська.

2 березня

У бібліотеці Чижевського можна безоплатно покращити навички англійської (відео) // СБН – режим доступу : https://cbn.com.ua/2023/03/02/u-bibliotetsi-chyzhevskogo-mozhna-bezoplatno-pokrashhyty-navychky-anglijskoyi-video/ Дата публікації – 02.03.2023

Американський волонтер Білл Томсон вже кілька років поспіль проводить в обласній бібліотеці Чижевського англійський розмовний клуб. Зустрічі відбуваються двічі на тиждень, у вівторок та четвер о 16:30. Участь безоплатна, достатньо мати абонемент в читальню. З волонтером спілкувалася знімальна група CBN.

Рятувальники – Батьківському клубу // Наше місто. – 2023. – 2 березня. – С. 1

В обласній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського фахівці Служби порятунку зустрілися із Батьківським клубом міста, обрали актуальну на сьогодні тему – мінну безпеку.

Даниленко Ніна. Креативне дефіле письменниці зі «Степу» // Наше місто. – 2023. – 2 березня. – С. 3

В Кіровоградській обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбувся творчий вечір Наталії Фесенко з Олександрії.

Історичний календар Володимира Боська // 21-й канал. – 2023. – 2 березня. – С. 6

17 лютого у бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася презентація 18-го випуску видання «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік»

Долучилися до «Батьківського клубу» // Сільське життя плюс. – 2023. – 2 березня. – С. 2

Фахівців Служби порятунку запросили до Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського.

Крупський Віктор. Володимир Босько: «Не знаю, яким буде краєзнавство далі» // Україна-Центр. – 2023. – 2 березня. С. 3

Минулого тижня в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського презентували черговий випуск «Історичного календаря Кіровоградщини. 2023»

Гуріна Лариса. Сліпі вікна Кропивницького // Нова газета. – 2023. – 2 березня. – С. 7

Про презентацію книги Володимира Поліщука «Промінь світла у сінях», яка відбулася в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського.

1 березня

Концерт // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/afisha/2023/03/01/kontsert?from=list Дата публікації – 01.03.2023

Чудовий концерт у середу 1-го березня о 17.00 у бібліотеці ім. Чижевського, вхід – вільний! Щиро всім рекомендуємо!

27 лютого

У Кропивницькому відзначили День дарування книг // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-02-27-92236.html Дата публікації – 27.02.23

Книгозбірня отримала 120 примірників книг на різноманітну тематику. Це видання по історії України, психології і педагогіці, книги краєзнавчого характеру. Особливо хочеться зазначити, що значну частину великого подарунка – майже 80 відсотків – складають книги сучасної української художньої літератури. Серед них «Абрикоси зацвітають уночі» Ольги Русіної, «300 миль на схід» Богдана Коломійчука, «Яблука Єви» Христини Коціри, які були номіновані на премію Книга року ВВС-2022.

25 лютого

В Олександрівці триває облаштування точки «Спільно» // Вперед. – 2023. – 25 лютого. – С. 1

Це одна з 9 точок, які відкриють у територіальних громадах Кіровоградської області. Методичним центром для публічних бібліотек у громадах є обласна бібліотека імені Дмитра Чижевського, вона і координує створення дозвільних просторів від ЮНІСЕФ.

24 лютого

“Історичний календар Кіровоградщини” Володимира Боська: 18-ий, фінальний? // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/shche/istoriya/29093-istorychnyi-kalendar-kirovohradshchyny-volodymyra-boska-18-yi-finalnyi-foto Дата публікації – 24.02.23

У бібліотеці Чижевського відбулася довгоочікувана презентація друкованої версії літературно-художнього видання Володимира Боська. Йдеться про «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік. Герої уславлені й знеславлені: уродженці Кіровоградщини у радянсько-німецькій (1941-1945) та російсько-українській (2014-2022) війнах, таємниці Кіровограда часів окупації».

Читаємо Лесю Українку! // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-02-24-92216.html Дата публікації – 24.02.23

Бібліотека Чижевського запрошує до участі у челенджі до 152-річчя від дня народження Лесі Українки – письменниці, що стала символом України, розповідає Кіровоградська обласна державна адміністрація.

У Кропивницькому рятувальники долучилися до роботи «Батьківського клубу» // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-ryatuvalniki-doluchilisya-do-roboti-batkivskogo-klubu-foto.html Дата публікації – 24.02.23

Фахівців Служби порятунку запросили до Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського.

Там за сприяння регіонального осередку Дитячого фонду ООН (UNICEF) відкрито одну з мобільних точок “Спільно”, на базі якої запроваджено роботу “Батьківського клубу”. Ідея його створення полягає у тому, аби надати всебічну допомогу родинам в організації корисного дозвілля. Дуже відповідально поставилися засновники клубу до питань організації безпекового простору для підростаючого покоління.

У Кропивницькому розповіли де у місті сліпі вікна // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-rozpovili-de-u-misti-slipi-vikna-foto.html Дата публікації – 24.02.23

Вони ніби-то є, але їх немає, бо вони сліпі. Сліпі вікна. Саме їм, а ще вікнам другого світла, підвальним віконцям, слуховим та підвальним вікнам присвятив свою четверту книгу великого краєзнавчого проєкту «Архітектурне обличчя міста» кропивницький краєзнавець Володимир Поліщук.

У Кропивницькому презентували історичний календар Володимира Боська // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-istorichniy-kalendar-volodimira-boska-foto.html Дата публікації – 24.02.23

В бібліотеці Чижевського відбулася довгоочікувана презентація друкованої версії літературно-художнього видання «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік.

У Кропивницькому головна книгозбірня області отримала 120 примірників книг в подарунок // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/24/u-kropivnitskomu-golovna-knigozbirnja-oblasti-otrimala-120-primirnikiv-knig-v-podarunok.htm Дата публікації – 24.02.23

Ця чудова традиція з’явилась одного прекрасного лютневого дня, коли маленький хлопчик запитав у своєї матусі: «Чому немає особливого дня, коли люди дарують книги один одному?» Еммі Бродмур, саме до неї зверталася допитлива дитина, виявилася засновницею популярного в США сайту дитячих книг DelightfulChildren’sBooks. Так більше десяти років тому 14 лютого стало святом для всіх, хто дарує книги дітям і прищеплює їм любов до читання. А згодом воно виросло у свято для усіх книголюбів – Всесвітній день дарування книг.

«Історичний календар» Володимира Боська: 18-й і фінальний // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/society/2023/02/24/-istorichnii-kalendar-volodimira-boska-18-i-i-finalnii.htm Дата публікації – 24.02.23

В бібліотеці Чижевського відбулася довгоочікувана презентація друкованої версії літературно-художнього видання «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік. Герої уславлені й знеславлені: уродженці Кіровоградщини у радянсько-німецькій (1941-1945) та російсько-українській (2014-2022) війнах, таємниці Кіровограда часів окупації»Володимира Боська.

23 лютого

Кропивницькі рятувальники долучилися до роботи “Батьківського клубу” // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/23/kropivnitski-rjatuvalniki-doluchilisja-do-roboti-batkivskogo-klubu-foto-.htm Дата публікації – 23.02.23

22 лютого фахівців Служби порятунку запросили до Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського. Там за сприяння регіонального осередку Дитячого фонду ООН (UNICEF) відкрито одну з мобільних точок “Спільно”, на базі якої запроваджено роботу “Батьківського клубу”. Ідея його створення полягає у тому, аби надати всебічну допомогу родинам в організації корисного дозвілля. Дуже відповідально поставилися засновники клубу до питань організації безпекового простору для підростаючого покоління, повідомляє ГУ ДСНС України у Кіровоградській області.

Бібліотека сьогодні трансформується у центр розвитку громади // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/23/biblioteka-sogodni-transformuetsja-u-tsentr-rozvitku-gromadi-zhivotovska.htm Дата публікації – 23.02.23

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Чижевського трансформується у центр розвитку громади завдяки реалізованим проєктам і грантам. Про зміни директор Валентина Животовська розповіла під час звіту голові обласної ради Сергію Шульзі.

Бібліотека Чижевського запрошує до участі у челенджі з нагоди дня народження Лесі Українки // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/23/biblioteka-chizhevskogo-zaproshue-do-uchasti-u-chelendzhi-z-nagodi-dnja-narodzhennja-lesi-ukrainki.htm Дата публікації – 23.02.23

Бібліотека Чижевського запрошує до участі у челенджі до 152-річчя від дня народження Лесі Українки – письменниці, що стала символом України.

У Кропивницькому прийомних батьків навчали цифровій грамотності // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/02/23/-u-kropivnitskomu-priiomnih-batkiv-navchali-tsifrovii-gramotnosti?from=list Дата публікації – 23.02.23

Тренінги з цифрової освіти у рамках програми навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели бібліотекарки ОУНБ імені Дмитра Чижевського. З ініціативою виступила директор книгозбірні Валентина Животовська.

Любарський Роман. Герої уславлені та знеславлені: літопис Володимира Боська // Народне слово. 2023. – 23 лютого. С. 1.

Минулого тижня у відділі краєзнавства обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулася презентація 18-го випуску «Історичного календаря Кіровоградщини».

Укриття до дня народження // Народне слово. 2023. – 23 лютого. С. 2.

До 124-річчя від дня заснування у бібліотеці імені Дмитра Чижевського був презентований проєкт «Бібліотека як безпечне місце» – облаштування цокольного поверху на безпечне і комфортне місце для працівників, відвідувачів бібліотеки та звичайних містян.

Фарбами – про книги // Народне слово. 2023. – 23 лютого. С. 6.

Цікавий мистецький проєкт, присвячений книгам і читанню, створили у Кропивницькому бібліотека імені Дмитра Чижевського та художня школа імені Осмьоркіна.

Любарський Роман. Творімо – всупереч війні // Народне слово. 2023. – 23 лютого. С. 7.

14 лютого в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбувся творчий вечір «Реальні та уявні світи Олени Баранової».

Удосконалюємо навички спілкування українською // 21-й канал. – 2023. – 23 лютого. С. 1

Обласна бібліотека імені Дмитра Чижевського та розмовний клуб «РІКА» запрошують кропивничан удосконалювати навички спілкування українською мовою.

22 лютого

Ще 9 дитячих точок «Спільно» відкриють у громадах Кіровоградської області // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/22/sche-9-ditjachih-tochok-spilno-vidkrijut-u-gromadah-kirovogradskoi-oblasti.htm Дата публікації – 22.02.23

Ще 9 дитячих точок «Спільно» відкриють у територіальних громадах Кіровоградської області. Про це повідомила директор обласної універсальної наукової бібліотеки імені Чижевського Валентина Животовська у ході звіту голові обласної ради Сергію Шульзі.

У Кіровоградській обласній бібліотеці відбувся творчий вечір з письменницею // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-02-22-92190.html Дата публікації – 22.02.23

Корсетна сукня з пишного фатину, осяйна фурнітура, вишукане кольє, невагомий капелюшок «шансонетка» з егреткою – в такому образі з’явилася перед публікою Наталія Фесенко з Олександрії. У Кіровоградській обласній бібліотеці ім. Д.Чижевського відбувся її творчий вечір.

У громадах Кіровоградщини відкриють ще 9 дитячих точок // Пульс – режим доступу : https://pulse.kr.ua/culture/u-hromadakh-kirovohradshchyny-vidkryiut-shche-9-dytiachykh-tochok Дата публікації – 22.02.23

«Наприкінці січня дитяча точка «Спільно» запрацювала у нашій бібліотеці. Відкриття ще дев‘ятьох ми готуємо у центральних бібліотеках громад, співпрацюючи з благодійним фондом «Безпечне місто» та UNICEF. Наразі облаштовуємо такі простори у Гайвороні та Голованівську», – уточнила директор обласної бібліотеки.

Ще 9 дитячих точок «Спільно» відкриють у громадах області // Перша – режим доступу : https://persha.kr.ua/news/life/228287-shhe-9-dytyachyh-tochok-spilno-vidkryyut-u-gromadah-oblasti/ Дата публікації – 22.02.23

Дитячі точки «Спільно» також відкриють у Новомиргороді, Світловодську, Знам’янці, Долинській, Олександрівці, Приютівці й Онуфріївці.

«Обласна бібліотека Чижевського є методичним центром для публічних бібліотек у громадах, тому ми координуємо створення дозвільних просторів від UNICEF. Відкриття перших точок плануємо на березень», – уточнила Валентина Животовська.

20 лютого

Усе для безпечного перебування є в укритті кропивницької книгозбірні // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/kultura/29064-use-dlia-bezpechnoho-perebuvannia-doroslykh-ta-ditei-ie-v-ukrytti-kropyvnytskoi-knyhozbirni-foto Дата публікації – 20.02.23

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, що в Кропивницькому, цокольний поверх перетворили на безпечне та комфортне місце для працівників, відвідувачів закладу та звичайних містян.

У Кропивницькому презентували оновлене бібліотечне укриття // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/20/u-kropivnitskomu-prezentuvali-onovlene-bibliotechne-ukrittja-foto-.htm Дата публікації – 20.02.23

На день народження прийнято дарувати імениннику подарунки. Бібліотека Чижевського підійшла до відзначення свого 124-річчя креативно і зробила подарунок собі – перетворила цокольний поверх на безпечне та комфортне місце для працівників, відвідувачів закладу та звичайних містян.

У Кропивницькому прийомних батьків навчали цифровій грамотності // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-priyomnih-batkiv-navchali-tsifroviy-gramotnosti-foto.html Дата публікації – 20.02.23

Тренінги з цифрової освіти у рамках програми навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели бібліотекарки ОУНБ імені Дмитра Чижевського.

На Кіровоградщині відкриють ще 9 дитячих точок «Спільно» // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/na-kirovogradshini-vidkriyut-she-9-dityachih-tochok-spilno.html Дата публікації – 20.02.23

Ще 9 дитячих точок «Спільно» відкриють у територіальних громадах Кіровоградської області. Про це повідомила директор обласної універсальної наукової бібліотеки імені Чижевського Валентина Животовська у ході звіту голові обласної ради Сергію Шульзі.

У Кропивницькому безплатно працює розмовний клуб з української мови // СБН – режим доступу : https://cbn.com.ua/2023/02/20/u-kropyvnytskomu-bezplatno-pratsyuye-rozmovnyj-klub-z-ukrayinskoyi-movy-video/ Дата публікації – 20.02.23

Розмовний клуб “Ріка” почав діяти в обласній бібліотеці Чижевського, що у Кропивницькому. Авторка курсу – філологиня Ольга Кирилюк. Долучитися до занять можуть ті, хто прагне покращити свої знання та практичні навички української. Навчання безоплатне. Зустрічі проходитимуть двічі на місяць за попередньою реєстрацією.

18 лютого

У бібліотеці Чижевського оновили укриття завдяки Посольству Німеччини // Перша електронна газета – режим доступу : https://persha.kr.ua/news/showbiz/228065-u-bibliotetsi-chyzhevskogo-onovyly-ukryttya-zavdyaky-posolstvu-nimechchyny/ Дата публікації – 18.02.23

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.Чижевського перемогла у конкурсі від німецького культурного центру «Goethe-Institut в Україні» при Посольстві ФРН з проектом «Бібліотека як безпечне місце».

17 лютого

У Кропивницькому презентували оновлене бібліотечне укриття (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-onovlene-bibliotechne-ukrittya-foto.html Дата публікації – 17.02.23

На день народження прийнято дарувати імениннику подарунки. Бібліотека Чижевського підійшла до відзначення свого 124-річчя креативно і зробила подарунок собі – перетворила цокольний поверх на безпечне та комфортне місце для працівників, відвідувачів закладу та звичайних містян.

16 лютого

У Кропивницькому презентували проєкт «Бібліотека як безпечне місце» //Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/16/u-kropivnitskomu-prezentuvali-proekt-biblioteka-jak-bezpechne-mistse-.htm Дата публікації – 16.02.23

У Кропивницькому презентували проєкт «Бібліотека як безпечне місце»

Можуть розмістити 200 людей. У найбільшій бібліотеці Кіровоградщини облаштували укриття //Суспільне Кропивницький – режим доступу: https://suspilne.media/386855-mozut-rozmistiti-dvi-sotni-ludej-u-biblioteci-na-kirovogradsini-oblastuvali-ukritta/?fbclid=IwAR3Bsn896bRvPHWKJqYr46EfzlkKJTSs47COBc_ewpC-8tFDqAsogPDTGSA Дата публікації – 16.02.23

У Кропивницькому обласна бібліотека імені Дмитра Чижевського до 124-річчя від дня заснування презентувала укриття. Його облаштували в цокольному приміщенні.

15 лютого

Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека приймає привітання (ФОТО) //З перших уст–режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/29019-kirovohradska-oblasna-universalna-naukova-biblioteka-pryimaie-pryvitannia-foto Дата публікації – 15.02.23

Урочистості до 124-річчя з дня заснування закладу.

У Кропивницькому обласну наукову бібліотеку торік відвідали майже 40 тисяч користувачів (ФОТО) //Фотоінформ–режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-oblasnu-naukovu-biblioteku-torik-vidvidali-mayzhe-40-tisyach-koristuvachiv-foto.html Дата публікації – 15.02.23

Урочистості до 124-річчя з дня заснування закладу.

У Кропивницькому дітей в бібліотеці навчають програмуванню //Фотоінформ–режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-ditey-v-bibliotetsi-navchayut-programuvannyu.html Дата публікації – 15.02.23

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Чижевського відкрила освітній простір «ChromJunior», де навчають дітей основам програмування та кодування на хромбуках

Кропивничани можуть вивчати українську мову безплатно //Утренний город –режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-02-15-92098.html Дата публікації – 15.02.23

Бібліотека Чижевського та розмовний клуб «РІКА» запрошують кропивничан удосконалити навички спілкування українською мовою.

14 лютого

Бестселер, історичний календар та переклад Жадана: кропивничани подарували бібліотеці 100 книжок //Суспільне Кропивницький–режим доступу: https://suspilne.media/385823-svitovij-bestseler-istoricnij-kalendar-ta-pereklad-zadana-kropivnicani-podaruvali-knigozbirni-100-knizok/?fbclid=IwAR3nOTILnxkA4sr7dcXM3wY8uVoAMQrS0rzjWOlG3gII5RIYA7Ote82jPFs Дата публікації – 14.02.23

У Міжнародний день книгодарування найбільша книгозбірня Кіровоградської області імені Дмитра Чижевського в дарунок від кропивничан отримала 100 книжок. Які видання дарують бібліотеці?

Розмовний клуб «Ріка»: кропивничан запрошують удосконалити навички спілкування українською //Кропивницька міська рада–режим доступу:
https://kr-rada.gov.ua/news/rozmovniy-klub-rika-kropivnichan-zaproshuyut-udoskonaliti-navichki-spilkuvannya-ukrayinskoyu.html Дата публікації – 14.02.23

Бібліотека Чижевського та розмовний клуб «РІКА» запрошують кропивничан удосконалити навички спілкування українською мовою.

13 лютого

Пісні про війну лунали у бібліотеці //Тусовка–режим доступу:
Подробнее: https://tusovka.kr.ua/news/2023/02/13/-pisni-pro-viinu-lunali-u-bibliotetsi?from=list Дата публікації – 13.02.23

В бібліотеці Чижевського відбулась творча зустріч з кропивницьким художником і музикантом Олександром Кир’яновим, одним з представників відомої сім’ї майстрів образотворчого мистецтва.

У Кропивницькому запрацює розмовний клуб з української мови //Точка доступу–режим доступу: https://dostyp.com.ua/novini/u-kropivnickomu-zapracyuye-rozmovnij-klub-z-ukrayinskoyi-movi/ Дата публікації – 13.02.23

Бібліотека Чижевського та розмовний клуб «РІКА» запрошують кропивничан удосконалити навички спілкування українською мовою.

11 лютого

Вдосконалити українську: кропивничан запрошують до мовного клубу //–режим доступу: https://gre4ka.info/anonsy/72931-vdoskonaliti-ukrajins-ku-kropivnichan-zaproshuyut-do-movnogo-klubu Дата публікації – 11.02.23

Бібліотека Чижевського та розмовний клуб «РІКА» запрошують кропивничан удосконалити навички спілкування українською мовою.

10 лютого

У Кропивницькому розповіли про червоний терор //Тусовка –режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/02/10/-u-kropivnitskomu-rozpovili-pro-chervonii-teror?from=list Дата публікації – 10.02.23

З нагоди Дня Соборності України в бібліотеці Чижевського відбулася зустріч з відомим кропивницький краєзнавцем та журналістом Володимиром Поліщуком.

9 лютого

До річниці першодруків // Народне слово. 2023. – 9 лютого. С. 4.

Нещодавно в обласному краєзнавчому музеї презентували виставково-просвітницький проєкт «Озимина» (до 100-річчя виходу у світ першодруків Євгена Маланюка). Цей проєкт об’єднав провідні заклади області – краєзнавчий музей, Державний архів та універсальну наукову бібліотеку імені Дмитра Чижевського.

Юних кропивничан запрошують в освітній простір «ChromJunior» //Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/09/junih-kropivnichan-zaproshujut-v-osvitnii-prostir-chromjunior-.htm Дата публікації – 9.02.23

У Кропивницькому в бібліотеці Чижевського розпочинає свою роботу освітній простір «ChromJunior». За допомогою сучасних багатофункціональних хромбуків в ньому можна навчитися безпечно подорожувати мережею Інтернет, створювати анімовані проєкти та інтерактивні вправи, short story та презентації. А ще самостійно запрограмувати роботів.

8 лютого

У Кропивницькому в бібліотеці Чижевського розпочинає свою роботу освітній простір «ChromJunior» // Пульс – режим доступу : https://pulse.kr.ua/culture/iunykh-kropyvnychan-zaproshuiut-v-osvitnij-prostir-chromjunior/ Дата публікації – 08.02.23

Як повідомили в прес-службі Кропивницької міськради, за допомогою сучасних багатофункціональних хромбуків в ньому можна навчитися безпечно подорожувати мережею Інтернет, створювати анімовані проєкти та інтерактивні вправи, short story та презентації. А ще самостійно запрограмувати роботів.

Юних кропивничан запрошують в освітній простір «ChromJunior» //Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/09/junih-kropivnichan-zaproshujut-v-osvitnii-prostir-chromjunior-.htm Дата публікації – 8.02.23

У Кропивницькому в бібліотеці Чижевського розпочинає свою роботу освітній простір «ChromJunior». За допомогою сучасних багатофункціональних хромбуків в ньому можна навчитися безпечно подорожувати мережею Інтернет, створювати анімовані проєкти та інтерактивні вправи, short story та презентації. А ще самостійно запрограмувати роботів.

У Кропивницькому для дітей запрацює новий освітній простір //Фотоінформ –режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-dlya-ditey-zapratsyu-noviy-osvitniy-prostir.html Дата публікації – 8.02.23

У Кропивницькому в бібліотеці Чижевського розпочинає свою роботу освітній простір «ChromJunior». За допомогою сучасних багатофункціональних хромбуків в ньому можна навчитися безпечно подорожувати мережею Інтернет, створювати анімовані проєкти та інтерактивні вправи, short story та презентації. А ще самостійно запрограмувати роботів.

Кропивницьких тінейджерів запрошують навчитися створювати анімовані проєкти //Утренний город –режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-02-08-91995.html Дата публікації – 8.02.23

У Кропивницькому в бібліотеці Чижевського розпочинає свою роботу освітній простір «ChromJunior». За допомогою сучасних багатофункціональних хромбуків в ньому можна навчитися безпечно подорожувати мережею Інтернет, створювати анімовані проєкти та інтерактивні вправи, short story та презентації. А ще самостійно запрограмувати роботів.

У Кропивницькому створили дитячий мистецький проєкт (ФОТО) //Фотоінформ –режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-stvorili-dityachiy-mistetskiy-prokt-foto.html Дата публікації – 10.02.23

Чудовий мистецький проєкт у Кропивницькому спільно створили бібліотека Чижевського та художня школа імені Осмьоркіна.

Юних кропивничан запрошують в освітній простір «ChromJunior» //Кропивницька міська рада–режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/yunih-kropivnichan-zaproshuyut-v-osvitniy-prostir-chromjunior.html Дата публікації – 8.02.23

У Кропивницькому в бібліотеці Чижевського розпочинає свою роботу освітній простір «ChromJunior». За допомогою сучасних багатофункціональних хромбуків в ньому можна навчитися безпечно подорожувати мережею Інтернет, створювати анімовані проєкти та інтерактивні вправи, short story та презентації. А ще самостійно запрограмувати роботів.

4 лютого

Спільно з бібліотекою Чижевського //Тусовка –режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/02/04/-spilno-z-bibliotekoju-chizhevskogo?from=list Дата публікації – 4.02.23

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського в партнерстві з з благодійним фондом «Безпечне майбутнє» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відкрила новий великий проєкт – дитячу точку «СПІЛЬНО».

2 лютого

Кіровоградщина: Побузькі «Кукурудзяні пончики» прорвалися в десятку кращих //З Утренний город –режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-02-02-91909.html Дата публікації – 2.02.23

«Кукурудзяні пончики» потрапили до десятки найкращих команд 6 хвилі програми «UPSHIFT» у Кіровоградській області та пройшли до boot camp у місті Кропивницький, який відбувається у бібліотеці Чижевського.

Андрійченко, Наталя. Здобуття цифрової освіти на тренінгах з електронного урядування // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. – 2022. – № 4. – С. 8-11.

У статті висвітлено досвід практичної роботи фахівців Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського (м. Кропивницький) із запровадження і проведення циклу тренінгових занять для різних вікових і цільових груп користувачів з метою підвищення спроможності учасників ефективно працювати з цифровими ресурсами через опанування навичок застосування послуг електронного урядування.Завіна, Оксана. Соціальне партнерство бібліотек на допомогу формуванню навичок здорового способу життя // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. – 2022. – № 4. – С. 37-38

У статті розкрито досвід роботи фахівців відділу документів з питань медицини та охорони здоров’я Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського (м. Кропивницький) з напрямку популяризації здорового способу життя через реалізацію проектів, запроваджених у соціальному партнерстві бібліотеки із закладами системи охорони здоров’я. Представлені результати співпраці відділу з суб’єктами партнерської діяльності.Про червоний терор земляків // Народне слово. – 2023. – 2 лютого. – С. 5

Нещодавно з нагоди Дня Соборності України – в головній книгозбірні Кіровоградщини відбулася зустріч з відомим кропивницьким краєзнавцем та журналістом Володимиром Поліщуком.


Саржевський Анатолій. Курсантам – про «Азовців» // Народне слово. – 2023. – 2 лютого. – С. 2

Під час екскурсії до обласної книгозбірні імені Дмитра Чижевського першокурсники Донецького державного університету внутрішніх справ ознайомилися з експонатами авторської виставки Дмитра «Ореста» Козацького з назвою «Ті, що зі сталі» – про героїзм мужніх захисників Маріуполя.

1 лютого

У Кропивницькому розповіли про історичний бій під Крутами //Фотоінформ–режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-rozpovili-pro-istorichniy-biy-pid-krutami.html Дата публікації – 1.02.23

З нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського куратор історико-краєзнавчого дискусійного клубу «Кліо» Сергій Мілютін прочитав публічну лекцію «Бій під Крутами: міф і реальність».

Юрій Андрухович у Кропивницькому прочитав уривки із нової книги //Гречка–режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/72798-yurii-andrukhovych-u-kropyvnytskomu-prochytav-uryvky-iz-novoi-knyhy Дата публікації – 1.02.23

31 січня, у Кропивницькому відбувся літературний вечір за участі письменника Юрія Андруховича. Під час творчої зустрічі у Кропивницькому розповів, що працює над новою книгою, яка може не побачити світ.
Юрій Андрухович у Кропивницькому прочитав уривки із нової книги.

Юрій Андрухович у Кропивницькому прочитав уривки із нової книги //Топ новини–режим доступу: http://topnews.kr.ua/other/2023/02/01/190055.html Дата публікації – 1.02.23

31 січня, у Кропивницькому відбувся літературний вечір за участі письменника Юрія Андруховича. Під час творчої зустрічі у Кропивницькому розповів, що працює над новою книгою, яка може не побачити світ.
Юрій Андрухович у Кропивницькому прочитав уривки із нової книги.

Зустріч з Юрієм Андруховичем //CBN–режим доступу: https://cbn.com.ua/2023/02/01/u-kropyvnytskomu-pysmennyk-yurij-andruhovych-predstavyv-neopublikovani-tvory-video/ Дата публікації – 1.02.23

Літературний вечір з поетом, прозаїком та письменником Юрієм Андруховичем відбувся у Кропивницькому. Під час зустрічі письменник розповів, що працює над текстами, роботу над ними розпочав за кілька днів до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Чи будуть вони опубліковані – ще не вирішив. Втім, зачитав одне неопубліковане оповідання.

У Кропивницькому відкрили дитячу точку «Спільно» (ФОТО) //З перших уст –режим доступу: https://zpu.kr.ua/suspilstvo/28889-u-kropyvnytskomu-vidkryly-dytiachu-tochku-spilno-foto Дата публікації – 1.02.23

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського було відкрито Дитячу точку «СПІЛЬНО» – безпечний і затишний простір, для організації дозвілля, навчання та розвитку дітей.

У Кропивницькому відкрили дитячу точку «Спільно» (ФОТО) //З перших уст –режим доступу: https://zpu.kr.ua/suspilstvo/28889-u-kropyvnytskomu-vidkryly-dytiachu-tochku-spilno-foto Дата публікації – 1.02.23

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського було відкрито Дитячу точку «СПІЛЬНО» – безпечний і затишний простір, для організації дозвілля, навчання та розвитку дітей.

«У найбільшій бібліотеці області запрацював дитсадок» //Перша електронна –режим доступу: https://persha.kr.ua/photo/226800-u-najbilshij-bibliotetsi-oblasti-zapratsyuvav-dytsadok/ Дата публікації – 1.02.23

Дитяча точка «СПІЛЬНО» відкрилася в Кропивницькому в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського 27 січня.

У Кропивницькому для дітей відкрили затишний простір (ФОТО) //Фотоінформ –режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-dlya-ditey-vidkrili-zatishniy-prostir-foto.html Дата публікації – 1.02.23

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського було відкрито Дитячу точку «СПІЛЬНО» – безпечний і затишний простір, для організації дозвілля, навчання та розвитку дітей.

30 січня

У Кропивницькому ЮНІСЕФ відкрив дитячу точку «СПІЛЬНО» // Без купюр–режим роботи: https://www.kypur.net/u–kropyvnyczikomu–vidkrylasi–dytyacha–tochka–spilino–foto/ Дата публікації – 30.01.23

27 січня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського відкрили Дитячу точку «СПІЛЬНО» – безпечний і затишний простір, для організації дозвілля, навчання та розвитку дітей. Тут батьки можуть залишити дітей на деякий час під наглядом педагогів, аніматорів та психологів.

У Кропивницькому відкрилась дитяча точка «СПІЛЬНО» // Кіровоград 24–режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/01/30/u–kropivnitskomu–vidkrilas–ditjacha–tochka–spilno–foto–.htm Дата публікації – 30.01.23

27 січня 2023 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського було відкрито Дитячу точку «СПІЛЬНО» – безпечний і затишний простір, для організації дозвілля, навчання та розвитку дітей. У Точці батьки можуть залишити дітей на деякий час під наглядом педагогів, аніматорів та психологів.

У Кропивницькому відбудеться зустріч з письменником Юрієм Андруховичем // Гречка – режим доступу: https://gre4ka.info/anonsy/72398–u–kropyvnytskomu–vidbudetsia–zustrich–z–pysmennykom–yuriiem–andrukhovychem Дата публікації – 30.12.2022.

У січні 2023 року в обласній бібліотеці імені Д. Чижевського пройде літературний вечір українського поета, прозаїка та перекладача Юрія Андруховича.

28 січня

Консультації лікаря, психолога та розважальні заходи. У Кропивницькому відкрили дитячу точку “Спільно” // Точка Доступа – режим доступа : https://dostyp.com.ua/novini/konsultaciyi–likarya–psihologa–ta–rozvazhalni–zahodi–u–kropivnickomu–vidkrili–dityachu–tochku–spilno–foto/ Дата публікації – 28.01.23

27 січня в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського у Кропивницькому відкрили дитячу точку “Спільно”. Тут працюватимуть дитячий лікар, кризовий психолог та проходитимуть розважальні й просвітницькі заходи на всі смаки. Детальніше про послуги, на які можуть розраховувати діти та їхні батьки.

26 січня

Навчали чаюванню по–японськи // Народне слово. – 2023. – 26 січня. – С. 7

Про традиції зустрічі Нового року в Японії та японського чаювання дізнавалися у відділі мистецтв обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського під час зустрічі з Глотовою Тетяною – викладачкою Української чайної групи «Чайна кімната»», яка є частиною Міжнародної чайної школи, розташованої в місті Кіото.

Портрети сучасників // Народне слово. – 2023. – 26 січня. – С. 7

У головній книгозбірні області відбулося відкриття виставки молодого художника Романа Ткаченка.

Любарський Роман. Репетиція майбутнього ювілею // Народне слово. – 2023. – 26 січня. – С. 3

У відділі мистецтв бібліотеки Дмитра Чижевського пройшов творчий вечір музиканта і художника Олександра Кир’янова.

Кіровоградщина: справжня та штучна // Народне слово. – 2023. – 26 січня. – С. 2

Про формування адміністративно–територіальних меж регіону у ХХ столітті у бібліотеці імені Дмитра Чижевського розповів директор регіонального центру наукових досліджень з історії України Борис Шевченко.

«365 днів – через об’єктив – 2022». Люди, події. Факти у світлинах журналістів Кіровоградщини» // Сільське життя. – 2023. – 26 січня. – С. 1

Підсумки фотоконкурсу та нагородження переможців обласної Спілки журналістів пройшло в ОУНБ ім. Дмитра Чижевського. 

25 січня

У Кропивницькому розповіли про червоний терор // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/01/25/u–kropivnitskomu–rozpovili–pro–chervonii–teror.htm?fbclid=IwAR0rl8zuQICLTyt2cR5_lNqwfmR0phEcceB–m0iBW8zKecdNE–NdPF–QSlw Дата публікації – 25.01.23

З нагоди Дня Соборності України в бібліотеці Чижевського відбулася зустріч з відомим кропивницький краєзнавцем та журналістом Володимиром Поліщуком.

У Кропивницькому розповіли про червоний терор // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti–na–ukrainskom–yazike/u–kropivnitskomu–rozpovili–pro–chervoniy–teror–foto.html Дата публікації – 25.01.23

З нагоди Дня Соборності України в бібліотеці Чижевського відбулася зустріч з відомим кропивницький краєзнавцем та журналістом Володимиром Поліщуком.

24 січня

У Кропивницькому лунали пісні про війну // Кіровоград 24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/01/24/u–kropivnitskomu–lunali–pisni–pro–viinu.htm Дата публікації – 24.01.23

В бібліотеці Чижевського відбулась творча зустріч з кропивницьким художником і музикантом Олександром Кир’яновим, одним з представників відомої сім’ї майстрів образотворчого мистецтва.

У Кропивницькому розповідали про традиції святкувань у Японії // Тусовка–режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/01/24/–u–kropivnitskomu–rozpovidali–pro–traditsii–svjatkuvan–u–japonii?from=list Дата публікації – 24.01.23

В кожній країні світу Новий рік святкують по–своєму. Про традиції та особливості січневих святкувань в Японії розповіла гостя нашого міста Тетяна Глотова, викладачка Української чайної групи напрямку Урасенке «Чайна кімната», яка є частиною Міжнародної чайної школи Урасенке, розташованої в Кіото.

23 січня

У Кропивницькому відбулась зустріч з молодим письменником Максимом Бричкою // Дозор – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti–na–ukrainskom–yazike/u–kropivnitskomu–vidbulas–zustrich–z–molodim–pismennikom–maksimom–brichkoyu–foto.html Дата публікації – 23.01.23

Максим Бричка читав власні різдвяні казки «Крамниця Пана Світляка», «Про Ведмедика, який так і не ліг спати» та містичну, наповнену міфічними істотами казку «Про Мирона Обіжисвіта та рогатого чорта, або Страшна хата і білий янгол». Харизматичний автор вразив малих і дорослих своєю артистичністю і вмінням перевтілюватись у літературних героїв.

Кропивницький письменник популяризує світ казок // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/suspilstvo/28849–kharyzmatychnyi–kropyvnytskyi–pysmennyk–populiaryzuie–svit–kazok–foto Дата публікації – 23.01.23

Родинний простір наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського організував зустріч із молодим, але вже відомим кропивницьким письменником Максимом Бричкою. На неї завітали кропивницькі родини та батьки з дітьми, які переселилися до міста з прифронтових зон та тимчасово окупованих територій, повідомили у відділі соціокультурної діяльності ОУНБ.

У Кропивницькому відбулась зустріч з молодим письменником Максимом Бричкою // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/01/23/u–kropivnitskomu–vidbulas–zustrich–z–molodim–pismennikom–maksimom–brichkoju.htm Дата публікації – 23.01.23

У Родинному просторі бібліотеки Чижевського відбулася зустріч з молодим, але вже відомим кропивницьким письменником Максимом Бричкою. На неї завітали родини з Кропивницького та батьки з дітьми, що переселились до нашого міста з прифронтових зон та тимчасово окупованих територій.

У Кропивницькій бібліотеці відкрилась виставка художника Романа Ткаченка // Утренний город – режим доступа : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023–01–23–91718.html Дата публікації – 23.01.23

У головній книгозбірні області відбулося відкриття виставки молодого художника Романа Ткаченка. На виставці представлено 19 мальовничих та графічних робіт. Художник пише знайомих і друзів, одногрупників та рідних. Одним словом – портрети сучасників.

22 січня

У Кропивницькому показали портрети сучасників // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/01/22/–u–kropivnitskomu–pokazali–portreti–suchasnikiv?from=list Дата публікації – 22.01.23

У головній книгозбірні області відбулося відкриття виставки молодого художника Романа Ткаченка. На виставці представлено 19 живописних та графічних робіт. Художник пише знайомих і друзів, одногрупників та рідних. Одним словом – портрети сучасників.

20 січня

У Кропивницькому відкрилася виставка молодого художника Романа Ткаченка // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/01/20/u–kropivnitskomu–vidkrilasja–vistavka–molodogo–hudozhnika–romana–tkachenka–foto–.htm Дата публікації – 20.01.23

У головній книгозбірні області відбулося відкриття виставки молодого художника Романа Ткаченка.

На виставці представлено 19 живописних та графічних робіт. Художник пише знайомих і друзів, одногрупників та рідних. Одним словом – портрети сучасників.

Роман створює образи в реалістичній манері, йому вдається відобразити внутрішній стан та настрій своїх моделей, але він ще шукає себе, свій стиль, свою техніку. Серед розмаїття облич вирізняється портрет бабусі, де помітна робота зі штучним світлом, триптих «Створення картини», який відображає миттєвості творчості, портрети написані в контражурі та багато робіт з цікавими художніми методами.

У Кропивницькому показали портрети сучасників // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti–na–ukrainskom–yazike/u–kropivnitskomu–pokazali–portreti–suchasnikiv.html Дата публікації – 20.01.23

У головній книгозбірні області відбулося відкриття виставки молодого художника Романа Ткаченка. На виставці представлено 19 живописних та графічних робіт. Художник пише знайомих і друзів, одногрупників та рідних. Одним словом – портрети сучасників. Роман створює образи в реалістичній манері, йому вдається відобразити внутрішній стан та настрій своїх моделей, але він ще шукає себе, свій стиль, свою техніку. Серед розмаїття облич вирізняється портрет бабусі, де помітна робота зі штучним світлом, триптих «Створення картини», який відображає миттєвості творчості, портрети написані в контражурі та багато робіт з цікавими художніми методами.

Як створювати дошку візуалізації мрій, або Що таке карта бажань // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/photo/2023/01/20/jak–stvorjuvati–doshku–vizualizatsii–mrii–abo–scho–take–karta–bazhan.htm Дата публікації – 20.01.23

Вірна постановка цілі – це перший крок до її досягнення. Але останнім часом виділяють ще один метод досягнення бажаного – візуалізацію. Карта бажань – це спосіб візуалізації мрій, який може допомогти втілити бажання і реалізувати задумане за допомогою глибинних психологічних механізмів.

Як створювати дошку візуалізації мрій, або Що таке карта бажань // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/01/20/–jak–stvorjuvati–doshku–vizualizatsii–mrii–abo–scho–take–karta–bazhan?from=list Дата публікації – 20.01.23

Вірна постановка цілі – це перший крок до її досягнення. Але останнім часом виділяють ще один метод досягнення бажаного – візуалізацію. Карта бажань – це спосіб візуалізації мрій, який може допомогти втілити бажання і реалізувати задумане за допомогою глибинних психологічних механізмів.

19 січня

У Кропивницькому розповідали про традиції святкувань у Японії // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/01/19/u–kropivnitskomu–rozpovidali–pro–traditsii–svjatkuvan–u–japonii–foto–.htm Дата публікації – 19.01.23

В кожній країні світу Новий рік святкують по–своєму. Про традиції та особливості січневих святкувань в Японії розповіла гостя нашого міста Тетяна Глотова, викладачка Української чайної групи напрямку Урасенке «Чайна кімната», яка є частиною Міжнародної чайної школи Урасенке, розташованої в Кіото.

У Кропивницькому розповідали про традиції святкувань у Японії // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti–na–ukrainskom–yazike/u–kropivnitskomu–rozpovidali–pro–traditsiyi–svyatkuvan–u–yaponiyi.html Дата публікації – 19.01.23

В кожній країні світу Новий рік святкують по–своєму. Про традиції та особливості січневих святкувань в Японії розповіла гостя нашого міста Тетяна Глотова, викладачка Української чайної групи напрямку Урасенке «Чайна кімната», яка є частиною Міжнародної чайної школи Урасенке, розташованої в Кіото.

18 січня

У Кропивницькому презентували вінтажні різдвяні листівки з колекції місцевого краєзнавця // Дозор – режим доступу : https://dozor.kr.ua/post/u–kropivnickomu–prezentuvali–vintazni–rizdvyani–listivki–z–kolekciyi–miscevogo–krajeznavcya–21987.html Дата публікації – 18.01.23

«Зазначимо, що поштові картки, яким понад сто років, візуально відрізняються від сучасних і тому зачаровують своєю милою сентиментальністю і стариною. Тому учасники з цікавістю слухали завідувачку відділу мистецтв Світлану Ушакову, яка у своїй розповіді торкнулась історії європейської різдвяної листівки та символів, зображених на цих художніх мініатюрах.

Кіт–бібліотекар працює в кропивницькій читальні (відео) // CBN – режим доступу : https://cbn.com.ua/2023/01/18/kit–bibliotekar–pratsyuye–v–kropyvnytskij–chytalni–video/ Дата публікації – 18.01.23

Близько двох років у кропивницькій бібліотеці імені Дмитра Чижевського живе кіт Афанасій. Працівники закладу піклуються про хвостатого, а читачі люблять з ним гратись. Більше про життя чотирилапого працівника читальні дивіться у відео.

17 січня

У Кропивницькому визначили переможця обласного фотоконкурсу // Дозор – режим доступу : https://dozor.kr.ua/post/u–kropivnickomu–viznacili–peremozcya–oblasnogo–fotokonkursu–foto–21982.html Дата публікації – 17.01.23

У Кропивницькому в обласній універсальній бібліотеці ім. Д. І Чижевського відбулося підведення підсумків та нагородження переможців обласного фотоконкурсу «365 днів – через об’єктив – 2022» Люди, події, факти у світлинах журналістів Кіровоградщини» сьогодні, 17 січня.

Як повідомив очільник обласної організації Національної спілки журналістів України Петро Мельник, фотоконкурс проводиться вперше та є своєрідним підсумком роботи фотокореспондентів області в минулому році.

У Кропивницькому розповіли, наскільки Кіровоградська область була штучним утворенням // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/01/17/u–kropivnitskomu–rozpovili–naskilki–kirovogradska–oblast–bula–shtuchnim–utvorennjam.htm?fbclid=IwAR3Fntb5XHdT0p8GjYaWPVr08oP6hcF6Pie2nfBvi3Uyu4rqaJMhHWykPYY Дата публікації – 17.01.23

Минулого тижня Кіровоградщина відзначила 84 роки від дня створення. Про формування адміністративно–територіальних меж регіону у ХХ столітті спеціально для співробітників бібліотеки Чижевського розповів директор регіонального центру наукових досліджень з історії України Борис Шевченко.

У Кропивницькому розповіли, наскільки область була штучним утворенням // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti–na–ukrainskom–yazike/u–kropivnitskomu–rozpovili–naskilki–oblast–bula–shtuchnim–utvorennyam.html Дата публікації – 17.01.23

Минулого тижня Кіровоградщина відзначила 84 роки від дня створення. Про формування адміністративно–територіальних меж регіону у ХХ столітті спеціально для співробітників бібліотеки Чижевського розповів директор регіонального центру наукових досліджень з історії України Борис Шевченко.

Більше, ніж просто книжки: як українські бібліотеки допомагають переселенцям // Рубрика – режим доступу : https://rubryka.com/article/libraries–for–displaced–people/?fbclid=IwAR3XlU31nZYle6kPYAMLxv_NFCeSIhza1ZZpgryygLLFC2WLDFwMr5Fh3WE Дата публікації – 17.01.23

Від коворкінгів та терапевтичних занять до мовних занять та курсів зі створення бізнесу. Розповідаємо, як війна змінила роль книгозбірень у громадах, і чому тепер бібліотеки важливі як ніколи.

15 січня

У Кропивницькому показали фільм, присвячений українським дітям, долі яких пошматувала історія // Доступ – режим доступ : https://dostyp.com.ua/novini/u–kropivnickomu–pokazali–film–prisvyachenij–ukrayinskim–dityam–doli–yakih–poshmatuvala–istoriya–foto/ Дата публікації – 15.01.23

12 січня у кінозалі обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського у Кропивницькому відбулася прем’єра нової кінострічки “Сутерени” дитячої кіностудії “Кураж”. Усі сцени фільму знімали у підвалі старовинного будинку.

У Кропивницькому відбудеться зустріч з письменником Юрієм Андруховичем // Версії – режим доступу: https://versii.if.ua/novunu/u-kropyvnyczkomu-vidbudetsya-zustrich-z-pysmennykom-yuriyem-andruhovychem/ Дата публікації – 15.01.2023.

У січні 2023 року в обласній бібліотеці імені Д. Чижевського пройде літературний вечір українського поета, прозаїка та перекладача Юрія Андруховича.

13 січня

До Кропивницького ліцею “Сокіл” завітав Санта Клаус // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023–01–13–91601.html Дата публікації – 13.01.23

Цього тижня команда Санта Клауса відвідала кілька святкових локацій з розважальною програмою “Новорічна вечірка” К.Нестеренко, розповіли в Кіровоградському академічному обласному театрі ляльок.

12 січня

Кропивницький відвідає письменник Юрій Андрухович // Перша – режим доступу : https://persha.kr.ua/news/showbiz/225825–kropyvnytskyj–vidvidaye–pysmennyk–yurij–andruhovych/ Дата публікації – 12.01.23

Літературний вечір із письменником Юрієм Андруховичем відбудеться у Кропивницькому 31 січня.

Захід відбудеться у актовій залі–укритті Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського о 18:00.

Вхід на вечір вільний, реєстрація обов’язкова. Вільних місць майже не залишилось, повідомляють організатори.

11 січня

У Кропивницькому презентували «Олександрійський маяк» // Златопіль – режим доступу: https://zlatopil.com/all-news/u-kropyvnytskomu-prezentuvaly-oleksandrijskyj-mayak-foto?fbclid=IwAR1JddKX5ALWdPwDL2qmmKIozG_uxiONC2vRAbSZ5gmN7eTrm_Z7FzQX5xk Дата публікації – 11.01.2023

Творчу зустріч із видавцем і одночасно редактором та автором-упорядником другого номера журналу «Олександрійський маяк» організував відділ краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського.

Виразні й харизматичні: художник із Кропивницького створив колекцію портретів земляків // Точка доступу – режим доступу: https://dostyp.com.ua/novini/virazni-j-harizmatichni-hudozhnik-iz-kropivnickogo-stvoriv-kolekciyu-portretiv-zemlyakiv-foto/ Дата публікації – 11.01.2023.

У Кропивницькому вчора, 10 січня, у бібліотеці Чижевського відкрили виставку реалістичного живопису Романа Ткаченка “Колекція облич”.

Вхід вільний: у Кропивницькому виступить український письменник Юрій Андрухович // Дозор-режим доступу : https://dozor.kr.ua/post/vxid-vilnii-u-kropivnickomu-vistupit-ukrayinskii-pismennik-yurii-andruxovic-21938.html Дата публікації – 11.01.2023.

У бібліотеці ім. Д. Чижевського відбудеться літературний вечір українського поета, прозаїка та перекладача Юрія Андруховича 31 січня. Автор зачитає свої нові, ще не опубліковані тексти. На літературному вечорі також буде презентований крайній роман автора «Радіо Ніч» – найгостросюжетніший, а водночас найліричніший твір Юрія Андруховича, що вже встиг стати одним із найзначущих видань минулого року. Роман також став фіналістом премії BBC-Книга року 2021.

10 січня

У Кропивницькому дитяча кіностудія запрошує на прем’єру фільму // Точка доступу – режим доступу: https://dostyp.com.ua/novini/u-kropivnickomu-dityacha-kinostudiya-zaproshuye-na-premyeru-filmu/ Дата публікації – 10.01.2023.

У Кропивницькому дитяча кіностудія “Кураж” запрошує глядачів на прем’єру своєї нової кінострічки “Сутерен”.Про це Точці доступу повідомили в кіностудії.Прем’єра відбудеться 14 січня о 14:00 в кінозалі обласної бібліотеки імені Д. Чижевського. Під час фільму збиратимуть донати для допомоги ЗСУ.

4 січня

Як святкували Новий рік у Кропивницькому в минулих століттях та які листівки дарували // Точка доступу-режим доступу: https://dostyp.com.ua/novini/iak-sviatkuvali-novii-rik-u-kropivnits-komu-v-minulikh-stolittiakh-ta-iaki-listivki-daruvali-foto/ Дата публікації – 04.01.2023.

3 січня у відділі мистецтв обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського відкрили виставку різдвяних листівок із приватної колекції Юрія Тютюшкіна. Захід проводили у світлі ліхтарика через відключення електроенергії.

Молодіжні команди з Олександрії отримають фінансування на реалізацію проєктів в рамках програми UPSHIFT від ЮНІСЕФ // Вільне слово. – 2023. – 4 січня. – С. 3

На базі наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського у Кропивницькому молодь з Олександрії навчалася в рамках програми UPSHIFT від ЮНІСЕФ.

3 січня

У Кропивницькому відбудеться літературний вечір Юрія Андруховича // Лігазета – режим доступу: https://litgazeta.com.ua/news/u-kropyvnytskomu-vidbudetsia-literaturnyj-vechir-iuriia-andrukhovycha/ Дата публікації – 03.01.2023.

31 січня до Кропивницького завітає відомий український поет, прозаїк, перекладач Юрій Андрухович.
Захід відбудеться в актовій залі Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.Чижевського і розпочнеться о 18:00.

У бібліотеці Чижевського відкрилися батьківські клуби // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/01/03/-u-bibliotetsi-chizhevskogo-vidkrilisja-batkivski-klubi Дата публікації – 03.01.23.

В бібліотеці розпочав свою роботу Батьківський клуб – спільні заходи для батьків та дітей. Тематика засідань батьківських клубів різноманітна. Вона передбачає широкий спектр питань, які на даний час є актуальними для дітей та їх сімей, а саме: надання першої психологічної допомоги, розвиток стресостійкості батьків, розпізнавання стресових реакцій дітей, тощо. Під час заходів батьки матимуть можливість поспілкуватися з фахівцями, обговорити актуальні питання, а діти – відвідати майстер-клас, пограти в розвиваючи ігри, стати учасником квесту.

Бібліотека Чижевського невдовзі матиме сучасне укриття // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/01/03/-biblioteka-chizhevskogo-nevdovzi-matime-suchasne-ukrittja?from=list Дата публікації – 03.01.23.

Головна книгозбірня області найближчим часом оновить своє укриття. У вересні ОУНБ імені Дмитра Чижевського отримала запрошення від свого багаторічного партнера – Goethe-Institut в Україні – взяти участь у проєкт-конкурсі «Бібіліотека як безпечне місце».

2 січня

До Кропивницького завітає український письменник Юрій Андрухович // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/kultura/28724-do-kropyvnytskoho-v-ostannii-den-roku-zavitaie-ukrainskyi-pysmennyk-yurii-andrukhovych Дата публікації – 02.01.23.

У вівторок, 31 січня 2023 року, о 18:00 в приміщенні обласної універсальної наукової бібліотека ім. Д. І. Чижевського відбудеться літературний вечір українського поета, прозаїка та перекладача Юрія Андруховича.
Модератор заходу – президент міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ та видавець Святослав Померанцев – поспілкується з Юрієм Андруховичем про творчість письменника під час війни, про культурну дипломатію України, активним учасником якої є автор, про майбутнє української літератури.