ЗМІ про бібліотеку

2023 рік

29 грудня

У Кропивницькому презентували металевий ажур старого міста // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-metaleviy-azhur-starogo-mista-foto.html – Дата публікації: 29.12.2023.

В обласному центрі відділ краєзнавства обласної книгозбірні імені Дмитра Чижевського зібрав поціновувачів архітектури на презентацію нової книги відомого журналіста і краєзнавця-дослідника Володимира Поліщука «Металевий ажур старого міста».

Читати книги модно! : Кропивничани долучилися до Національного тижня читання // Кропивницький вечірній. – 2023. – 29 грудня. – С. 3 : фото.

ОУНБ ім. Д.І.Чижевського стала учасницею Національного тижня читання, який ініціював Український інститут книги. Цьогоріч центральною постаттю заходу був Микола Хвильовий.

Розминка для кмітливих // Кропивницький вечірній. – 2023. – 29 грудня. – С. 3 : фото.

«Розминка-розуминка для кмітливих» – таку акцію просто неба організували для містян фахівчині бібліотеки імені Д.І.Чижевського у Міжнародний день кросворда, який щорічно відзначають 21 грудня. Усі охочі могли взяти участь у бібліоквізі, щоб дізнатися цікаві факти про кросворди.

28 грудня

Про історію реального училища розповіли у Кропивницькому// FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/pro-istoriyu-realnogo-uchilisha-rozpovili-u-kropivnitskomu-foto.html – Дата публікації: 28.12.2023.

Наш степовий край багатий на талановитих високоосвічених людей. Цей вислів знайшов своє підтвердження на засіданні Краєзавчих студій, що пройшли у головній книгозбірні області. Присвятили засідання унікальному навчальному закладу – Єлисаветградському земському реальному училищу, в чиїх стінах сьогодні працює Кропивницький інженерний фаховий коледж Центральноукраїнського національного технічного університету.

27 грудня

Сторінками історії реального училища // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/society/2023/12/27/storinkami-istorii-realnogo-uchilischa.htm – Дата публікації: 27.12.2023

Наш степовий край багатий на талановитих високоосвічених людей. Цей вислів знайшов своє підтвердження на засіданні Краєзавчих студій, що пройшли у головній книгозбірні області. Присвятили засідання унікальному навчальному закладу – Єлисаветградському земському реальному училищу, в чиїх стінах сьогодні працює Кропивницький інженерний фаховий коледж Центральноукраїнського національного технічного університету.

25 грудня

Розминка для кмітливих: у Кропивницькому відзначили день кросворда //Кропивницька міська рада – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/rozminka-dlya-kmitlivih-u-kropivnitskomu-vidznachili-den-krosvorda-25-12-2023.html – Дата публікації: 25.12.2023

«Розминка-розуминка для кмітливих та допитливих» – таку акцію просто неба організували для містян фахівчині бібліотеки Чижевського у Міжнародний день кросворда, який щорічно відзначають у світі 21 грудня.

23 грудня

У Кропивницькому влаштували розминку для кмітливих // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vlashtuvali-rozminku-dlya-kmitlivih-foto.html. – Дата публікації: 23.12.2023.

«Розминка-розуминка для кмітливих та допитливих» – таку акцію просто неба організували для містян фахівчині інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки Чижевського у Міжнародний день кросворда.

22 грудня

Кропивничани долучилися до Національного тижня читання // Кропивницька міська рада. – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/kropivnichani-doluchilisya-do-natsionalnogo-tizhnya-chitannya-22-12-2023.html. – Дата публікації: 22.12.2023.

21 грудня

Даниленко Ніна. «Степ» у всеукраїнському етері / Ніна Даниленко // Наше місто. – 2023. – 21 грудня. – С. 3.

В матеріалі йдеться про відеоконференцію бібліотекарів, читачів та письменників – знайомство з авторами дитячої повісті «Таємниці старого горіха». Вихід в ефір авторам книжки від Кіровоградщини (членам літоб’єднання «Степ») надала ОУНБ ім.Д.І.Чижевського.

Саржевський Анатолій. «Ниточка» не перерветься! / Анатолій Саржевський // Народне слово. – 2023. – 21 грудня. – С. 6 : фото.

У Кропивницькому відновив роботу клуб народних ремесел «Ниточка», що діє при відділі краєзнавства ОУНБ ім. Д.І.Чижевського.

15 грудня

Молодіжне і дитяче лідерство – крок до місцевого самоврядування // Кропивницький вечірній. – 2023. – 15 грудня. – С. 3 : фото.

Понад пів сотні представників Кропивницького дитячого парламенту зібрав IV форум учнівської молоді «Молодіжне і дитяче лідерство у контексті прийняття рішень на рівні місцевого самоврядування» в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського.

14 грудня

Історико-культурні взаємозв’язки: на Кіровоградщину завітали краєзнавці з Черкаської області // Кіровоградська обласна рада. – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/345679976789 – Дата публікації: 14.12.2023.

В обласному краєзнавчому музеї провели круглий стіл на тему «Черкащина і Кіровоградщина: історико-культурні взаємозв’язки». Приводом для заходу став іміджевий творчий візит спілки краєзнавців Черкащини до Кропивницького з нагоди 70-річчя заснування Черкаської області. Гості на чолі з заступником голови Черкаської ОВА Олександром Шамраєм розповіли про історію і сьогодення Черкащини та презентували обласному краєзнавчому музею та обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського історико-краєзнавчі видання.

Історико-культурні взаємозв’язки: на Кіровоградщину завітали краєзнавці з Черкаської області // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/12/14/istoriko-kulturni-vzaemozv-jazki-na-kirovogradschinu-zavitali-kraeznavtsi-z-cherkaskoi-oblasti.htm. – Дата публікації: 14.12.2023.

Гості на чолі з заступником голови Черкаської ОВА Олександром Шамраєм розповіли про історію і сьогодення Черкащини та презентували обласному краєзнавчому музею та обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського історико-краєзнавчі видання.

 «(Не)помітні історії» – у Кропивницькому // Народне слово. – 2023. – 14 грудня. – С. 4 : фото.

В Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відкрилася фотовиставка про долю вимушених переселенців. Організатором виступив Центр допомоги врятованим.

IV форум учнівської молоді: молодіжне і дитяче лідерство // 21-й канал. – 2023. – 14 грудня. – С. 1 : фото.кол.

В ОУНБ імені Д.І.Чижевського 7 грудня понад пів сотні представників Кропивницького дитячого парламенту зібрав IV форум учнівської молоді «Молодіжне і дитяче лідерство у контексті прийняття рішень на рівні місцевого самоврядування».

[Феєрія до Дня святого Миколая] // 21-й канал. – 2023. – 14 грудня. – С. 2 : фото.кол.

Яскраву і захоплюючу феєрію до Дня святого Миколая влаштували в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського театр мод імідж-центру «Ольга» та театральна студія «Дотик Мельпомени».

13 грудня

У Кропивницькому відкрилася виставка про долю вимушених переселенців // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/12/13/u-kropivnitskomu-vidkrilasja-vistavka-pro-dolju-vimushenih-pereselentsiv.htm. – Дата публікації: 13.12.2023.

Кропивницький став одним з десяти міст України, де відкрилася виставка «(Не)помітні історії». Вона розмістилася в головному холі Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського – найбільшому інформаційному, культурному, просвітницькому та соціальному хабі області.

«(Не)помітні історії» // Ранкове місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news-nepomtn-storji. – Дата публікації: 13.12.2023.

У Кропивницькому відкрився фотопроєкт, який висвітлює історії дев’яти людей, які пережили полон, депортацію, зазнали сексуального насильства, зумовленого війною, чи були змушені залишити свої домівки на тимчасово окупованих територіях. Переглянути проєкт можна у Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д .Чижевського

12 грудня

У Кропивницькому відкрилася виставка з історіями внутрішньо переміщених українців // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/12/12/u-kropivnitskomu-vidkrilasja-vistavka-z-istorijami-vnutrishno-peremischenih-ukraintsiv.htm. – Дата публікації: 12.12.2023.

У Кропивницькому відкрився фотопроєкт, який висвітлює історії дев’яти людей, які пережили полон, депортацію, зазнали сексуального насильства, зумовленого війною, чи були змушені залишити свої домівки на тимчасово окупованих територіях.

Виставка про долю вимушених переселенців відкрилася у Кропивницькому // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/vistavka-pro-dolyu-vimushenih-pereselentsiv-vidkrilasya-u-kropivnitskomu-foto.html. – Дата публікації: 12.12.2023.

Кропивницький став одним з десяти міст України, де відкрилася виставка «(Не)помітні історії». Вона розмістилася в головному холі Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського – найбільшому інформаційному, культурному, просвітницькому та соціальному хабі області.

(Не)помітні історії: у Кропивницькому відкрилася виставка про долю вимушених переселенців // Кропивницька міська рада. – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/nepomitni-istoriyi-u-kropivnitskomu-vidkrilasya-vistavka-pro-dolyu-vimushenih-pereselentsiv.html. – Дата публікації: 12.12.2023.

Кропивницький став одним із десяти міст України, де відкрилася виставка «(Не)помітні історії». Вона розмістилася в головному холі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського – найбільшому інформаційному, культурному, просвітницькому та соціальному хабі області. Виставка працюватиме в бібліотеці Чижевського до кінця року. Організатором виступив Центр допомоги врятованим.

Побачити історії людей через фото: у Кропивницькому відкрили виставку про переселенців // Гречка. – Режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/pobachyty-istoriyi-lyudej-cherez-foto-u-kropyvnyczkomu-vidkryly-vystavku-pro-pereselencziv/. – Дата публікації: 12.12.2023.

У Кропивницькому в бібліотеці імені Дмитра Чижевського, сьогодні, 12 грудня, відкрили виставку про вимушених переселенців «(Не)помітні історії». Як зазначив у коментарі “Гречці” один з організаторів виставки, координатор Центру допомоги врятованим у Кропивницькому Олександр Кришко, на кожному з дев’яти фото зображена історія людей, які пережили полон, депортацію, зазнали сексуального насильства, зумовленого війною або були змушені залишити свої домівки на тимчасово окупованих територіях.

11 грудня

(Не)помітні істоpії: у Кpопивницькому відкpиється виставка пpо внутpішньо пеpеміщених укpаїнців // Точка доступу. – Режим доступу: https://dostyp.com.ua/novini/nepomitni-istopiyi-u-kpopivnickomu-vidkpiyetsya-vistavka-ppo-vnutpishno-pepemishenih-ukpayinciv/. – Дата публікації: 11.12.2023.

Фотопpоєкт pозповідає істоpії 9 людей, які пеpежили полон, депоpтацію, зазнали сексуального насильства, зумовленого війною, чи були змушені залишити свої домівки на тимчасово окупованих теpитоpіях. Відкpиття виставки “(Не)помітні істоpії” у Кpопивницькому відбудеться у Кіpовогpадській обласній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського.

8 грудня

«Чари рідної землі»: у бібліотеці ім. Д. Чижевського показали фантазійну колекцію // Кіровоград 24 – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/12/08/-chari-ridnoi-zemli-u-bibliotetsi-im-d-chizhevskogo-pokazali-fantaziinu-kolektsiju.htm – Дата публікації: 08.12.2023

Яскраву і захоплюючу феєрію до Дня святого Миколая влаштували в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського театр мод імідж-центру «Ольга» та театральна студія «Дотик Мельпомени».

Змагалися майбутні захисники // Кропивницький вечірній. – 2023. – 8 грудня. – С. 4 : фото.кол.

В Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася національно-патріотична гра-випробування «Захисники Кропивницького. Ліга справедливості». Майже двісті учасників (учні 20 міських шкіл) пройшли навчально-тренувальний вишкіл, присвячений Дню захисника України.

7 грудня

У Кропивницькому Святий Миколай завітав у бібліотеку // FOTOINFORM Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-svyatiy-mikolay-zavitav-u-biblioteku-foto.html – Дата публікації: 08.12.2023

Яскраву і захоплюючу феєрію до Дня святого Миколая влаштували в бібліотеці Чижевського театр мод імідж-центру «Ольга» та театральна студія «Дотик Мельпомени».

«Зимовий вернісаж»: юні музиканти Кропивницького підготували «Листи до Святого Миколая» // Кіровоград 24 – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/12/07/-zimovii-vernisazh-juni-muzikanti-kropivnitskogo-pidgotuvali-listi-do-svjatogo-mikolaja-.htm 07.12.2023

Вихованці Кропивницької музичної школи №1 імені Юлія Мейтуса стали учасниками фестивалю творчих здобутків « Зимовий вернісаж». В рамках фестивалю в обласній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського відбувся концерт «Листи до Святого Миколая». Свої музичні вітання рідному Кропивницькому передали учні та викладачі школи.

Голодомори у нашому краї // Народне слово. – 2023. – 7 грудня. – С. 3 : фото.

В обласній книгозбірніі імені Дмитра Чижевського презентували третій випуск щорічного науково-методичного видання «Музейний вісник Центральної України», присвячений 90-м роковинам Голодомору 1932-1933 років.

Учні кропивницьких шкіл пройшли національно-патріотичний вишкіл // 21-й канал. – 2023. – 7 грудня. – С. 5 : фото.кол.

В Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася національно-патріотична гра-випробування «Захисники Кропивницького. Ліга справедливості». Майже двісті учасників (учні 20 міських шкіл) пройшли навчально-тренувальний вишкіл, присвячений Дню захисника України.

30 листопада

Учні шкіл Кропивницького пройшли вишкіл у національнопатріотичній грівипробуванні // Кропивницька міська рада. – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/uchni-shkil-kropivnitskogo-proyshli-vishkil-u-natsionalno-patriotichniy-gri-viprobuvanni-30-11-2023.html – Дата публікації: 30.11.23.

Майже дві сотні учасників національно-патріотичної гри-випробування “Захисники Кропивницького. Ліга справедливості” – учнів 20 міських шкіл – зібралися в обласній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського сьогодні, 30 листопада. Всі вони пройшли навчально-тренувальний вишкіл, присвячений Дню захисника України.

Наукові дослідження трьох голодоморів на Центральноукраїнських землях // Гайворонські вісті. – 2023. – 30 листопада. – С. 1.

В Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського представили ІІІ випуск науково-методичного журналу “Музейний вісник Центральної України. Радянські голодомори на Центральноукраїнських землях”. Випуск приурочений до 90-х роковин Голодомору 1932-33 рр. – геноциду українського народу.

28 листопада

Виставку історій жертв домашнього насильства презентували у Кропивницькому // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/vistavku-istoriy-zhertv-domashnogo-nasilstva-prezentuvali-u-kropivnitskomu-foto.html – Дата публікації: 28.11.23

В обласному центрі бібліотека Чижевського долучилася до участі в глобальній акції разом з департаментом головної інспекції та дотримання прав людини Нацполіції, управлінням молоді та спорту обласної військової адміністрації та ініціативною групою кропивничан, яка реалізує проєкт «Міф не дорівнює реальність, або як стереотипи руйнують світ».

28 листопада

У Кропивницькому відкрили виставку в рамках кампанії проти гендерно зумовленого насильства // CBN. – Режим доступу: https://cbn.com.ua/2023/11/28/u-kropyvnytskomu-vidkryly-vystavku-v-ramkah-kampaniyi-proty-genderno-zumovlenogo-nasylstva-video/ – Дата публікації: 28.11.23

Виставка «Річ у тім» проводиться у Кропивницькому в рамках всеукраїнської кампанії «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства». Івент провели в універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського у межах реалізації проєкту «Міф не дорівнює реальність, або як стереотипи руйнують світ».

27 листопада

Річ у тім… // Кіровоград 24.Режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2023/11/27/rich-u-tim-.htm – Дата публікації: 27.11.23

Бібліотека Чижевського долучилася до участі в цій глобальній акції разом з департаментом головної інспекції та дотримання прав людини Нацполіції, управлінням молоді та спорту обласної військової адміністрації та ініціативною групою кропивничан, яка реалізує проєкт «Міф не дорівнює реальність, або як стереотипи руйнують світ».

Річ у тім… //Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/11/27/-rich-u-tim?from=list. – Дата публікації: 27.11.2023

З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить міжнародна кампанія «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства». В головному холі книгозбірні імені Дмитра Чижевського можна переглянути 16 світлин, які розповідають реальні історії про домашнє насильство. Виставка «Річ у тім» працюватиме в бібліотеці Чижевського до 10 грудня.

25 листопада

«Річ у тім»: у Кропивницькому відкрили фотовиставку історій про домашнє насилля // Гречка. – Режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/rich-u-tim-u-kropyvnyczkomu-vidkryly-fotovystavku-istorij-pro-domashnye-nasyllya/ – Дата публікації: 25.11.2023

У Кропивницькому в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського 24 листопада відкрили виставку «Річ у тім», присвячену темі боротьби з домашнім насильством.

23 листопада

Все буде добре // 21-й канал. – 2023. – 23 листопада. – С. 6 : фото.кол.

У День доброти, який відзначається 13 листопада, ОУНБ ім. Д.І.Чижевського місцянам запропонувала вуличну акцію “Добро починається з тебе”.

Гуцалюк Максим. Історії та війни Юрка Гудименка //Народне слово. – 2023. – 23 листопада. – С. 1, 3

В ОУНБ ім. Д.І.Чижевського відбулася презентація книги блогера, журналіста, а нині військовослужбовця Збройних Сил України Юрія Гудименка «Історії та війни».

Якщо ми економимо на культурі, то за що воюємо? // Наше місто. – 2023. – 23 листопада. – С. 3

Цикл благодійних заходів відбувся в ОУНБ ім Д.І.Чижевського. Це дитяча вистава Кіровоградського обласного музично-драматичного театру, виступ народного хору “Калина” Соколівського будинку культури тощо. За цей день бібліотека зібрала 10 тисяч гривень для потреб ЗСУ.

Історії та війни // Кропивницький вечірній. – 2023. – 24 листопада. – С. 2 : фото

В бібліотеці ім. Д.І.Чижевського презентували книгу військовослужбовця, громадського діяча, публіциста Юрія Гудименка “Історії та війни”.

Тільнова Інна. Історія та війни Юрія Гудименка / Інна Тільнова // Нова газета. – 2023. – 23 листопада. – С. 3 : фото

Письменник-ветеран Юрій Гудименко презентував у бібліотеці ім. Д.І.Чижевського свою книгу “Історії та війни”.

21 листопада

Дизайнерські сукні із вживаних речей показали у Кропивницькому //Кіровоград24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/photo/2023/11/21/dizainerski-sukni-iz-vzhivanih-rechei-pokazali-u-kropivnitskomu.htm. – Дата публікації: 21.11.2023

Друге міське «Upcycling Fashion Show» відбулося з ініціативи Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі в обласній універсальній бібліотеці для шанувальників та шанувальниць моди і свідомого споживання.

Дизайнерські сукні із вживаних речей показали у Кропивницькому //Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/11/21/-dizainerski-sukni-iz-vzhivanih-rechei-pokazali-u-kropivnitskomu?from=list. – Дата публікації: 21.11.2023

Друге міське «Upcycling Fashion Show» відбулося з ініціативи Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі в обласній універсальній бібліотеці імені Дмитра Чижевського для шанувальників та шанувальниць моди і свідомого споживання.

40 хвилин поезії // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/11/21/-40-hvilin-poezii?from=list. – Дата публікації: 21.11.2023

В ОУНБ імені Дмитра Чижевського до Дня української писемності та мови відбулась творча зустріч з молодою поеткою з Кропивницького Мариною Єрмолаєвою – лауреаткою конкурсу молодих літераторів імені Валерія Гончаренказа поетичний рукопис «Рельєфні мушлі» (2020), учасницею літературних та мовних конкурсів, переможницею«Битви поетів» (2017). 

Історії та війни: у Кропивницькому презентували книгу українського військового і публіциста Юрія Гудименка // Кропивницька міська рада. – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/istoriyi-ta-viyni-u-kropivnitskomu-prezentuvali-knigu-ukrayinskogo-viyskovogo-i-publitsista-yuriya-gudimenka.html. – Дата публікації: 21.11.2023

У Кропивницькому в науковій бібліотеці Чижевського презентували книгу військовослужбовця, публіциста та громадського діяча Юрія Гудименка «Історії та війни». 

18 листопада

У Кропивницькому презентували книгу Юрія Гудименка (ФОТО) //Фотоінформ.Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-knigu-yriya-gudimenka-foto.html. – Дата публікації: 18.11.2023.

В обласному центрі в бібліотеці Чижевського відбулася презентація книги військовослужбовця, публіциста та громадського діяча Юрія Гудименка «Історії та війни».

17 листопада

Письменник-ветеран Юрій Гудименко презентував книгу у Кропивницькому // Перша електронна газета. – Режим доступу: https://persha.kr.ua/zhittya/showbiz/241213-pysmennyk-veteran-yurij-gudymenko-prezentuvav-knygu-u-kropyvnytskomu/ – Дата публікації: 17.11.2023.

У Кропивницькому з презентацією книги “Історії та війни” побував письменник-ветеран, політичний діяч, голова українського об’єднання “Мрія” Юрій Гудименко. До нашого міста він приїхав у рамках діяльності фонду, який опікується родинами загиблих, полонених та зниклих безвісти військових.

«Історії та війни»: у Кропивницькому презентував книгу ветеран Юрій Гудименко (ФОТО) // Ранкове місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news-storji-ta-vjni-u-kropivnickomu-prezentuvav-knigu-veteran-jurj-gudimenko-foto. – Дата публікації: 17.11.2023

До Кропивницького завітав військовослужбовець і голова Українського об’єднання «Мрія» Юрій Гудименко, в обласній книгозбірні імені Дмитра Чижевського він презентував свою книгу «Історії та війни».

Книга за донат: у Кропивницькому відбулася презентація збірки історій від ветерана війни (ФОТО) // Гречка. – Режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/76352-knyha-za-donat-u-kropyvnytskomu-vidbulasia-prezentatsiia-zbirky-istorii-vid-veterana-viiny-foto/. – Дата публікації: 17.11.2023

У Кропивницькому в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася благодійна презентація книги ветерана українсько-російської війни Юрія Гудименка. Це видання із назвою “Історії та війни” стало українським бестселером. 

16 листопада 

Дрон з бібліотеки // Народне слово. – 2023. – 16 листопада. – С. 4.

Про відзначення Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського. Також в цей день бібліотека передала кошти на безпілотний комплекс «SHARK» для воїнів 3-го окремого полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго.

Чуєш, промені бринять… // Народне слово. – 2023. – 16 листопада. – С. 4 : фото.

У відділі краєзнавства ОУНБ ім. Д.І. Чижевського пройшла творча зустріч з художником, музикантом, поетом Олександром Кир’яновим.

В бібліотеці Чижевського // 21-й канал. – 2023. – 16 листопада. – С. 1 : фото.кол.

Інформація про відзначення Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва в ОУНБ ім. Д.І.Чижевського.

Бібліотекарі – захисникам // Кропивницький вечірній. – 2023. – 16 листопада. – С. 4.

День працівників культури та майстрів народного мистецтва ОУНБ ім. Д.І.Чижевського зустріла цікаво, музично і патріотично. Це була вистава для дітей за участю акторів обласного українського музично-драматичного театру імені М.Л.Кропивницького, виступ хору ветеранів Соколівського будинку культури та ще багато цікавого.

Поспішайте творити добро! // Кропивницький вечірній. – 2023. – 16 листопада. – С. 4 : фото.кол.

Про День доброти кропивничанам нагадали бібліотекарі інформаційно-бібліографічного відділу ОУНБ ім. Д.І.Чижевського під час вуличної акції «Добро починається з тебе».

Подільський Руслан. Чижевський би порадів / Руслан Подільський // Україна-Центр. – 2023. – 16 листопада. – С. 4 : фото.кол.

В матеріалі йдеться про Кіровоградську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Дмитра Чижевського, яка, попри драматичні воєнні дії на фронті та постійну загрозу ракетно-дронових атак з боку Росії, продовжує не тільки надавати увесь спектр послуг, але й проводити навчальні, інформаційно-роз’яснювальні та літературно-мистецькі заходи. Автор зупиняється на кількох заходах, що відбулися в книгозбірні нещодавно.

15 листопада

Вулична акція відбулася у Кропивницькому // FOTOINFORM.NET. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/vulichna-aktsiya-vidbulasya-u-kropivnitskomu-foto-15-11-2023.html – Дата публікації: 15.11.2023.

Про відому фразу, що світ врятує краса у День доброти містянам нагадали бібліотекарки інформаційно-бібліографічного відділу головної книгозбірні області під час вуличної акції «Добро починається з тебе».

14 листопада

Поспішайте творити добро! У Кропивницькому бібліотекарі провели вуличну акцію до Всесвітнього дня доброти // Кропивницька міська рада. – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/pospishayte-tvoriti-dobro-u-kropivnitskomu-bibliotekari-proveli-vulichnu-aktsiyu-do-vsesvitnogo-dnya-dobroti-14-11-2023.html. – Дата публікації: 14.11.2023.

У День доброти кропивничанам нагадали бібліотекарки інформаційно-бібліографічного відділу наукової бібліотеки імені Чижевського під час вуличної акції «Добро починається з тебе».

Все буде добре // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/11/14/-vse-bude-dobre?from=list. – Дата публікації: 14.11.2023.

Вчені виявили: ті люди, що роблять добрі справи, більш оптимістично дивляться в майбутнє і фізично почуваються краще. Про все це у День доброти містянам нагадали бібліотекарки інформаційно-бібліографічного відділу головної книгозбірні області під час вуличної акції «Добро починається з тебе».

У Кропивницькому відбувся анімаційний калейдоскоп // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/11/14/-u-kropivnitskomu-vidbuvsja-animatsiinii-kaleidoskop?from=list. – Дата публікації: 14.11.2023.

Напередодні Міжнародного дня анімації фахівці інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки Чижевського на честь свята запросили містян до участі в акції, яка отримала назву «Анімаційний калейдоскоп».

13 листопада 

Чуєш, промені бринять… //Кіровоград24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2023/11/13/chuesh-promeni-brinjat-.htm. – Дата публікації: 13.11.2023.

В головній книгозбірні області пройшла творча зустріч з художником, музикантом, поетом Олександром Кир’яновим – представником знаної на терені краю мистецької родини Володимира і Любові Кир’янових. Олександр закінчив Кіровоградську дитячу художню школу та мистецький факультет Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Працює викладачем Кропивницької художньої школи імені Олександра Осмьоркіна. 

Чуєш, промені бринять… // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/11/13/-chuesh-promeni-brinjat?from=list. – Дата публікації: 13.11.2023.

В головній книгозбірні області пройшла творча зустріч з художником, музикантом, поетом Олександром Кир’яновим – представником знаної на терені краю мистецької родини Володимира і Любові Кир’янових….

12 листопада

У головній книгозбірні області провели творчу зустріч із художником, музикантом, поетом // З перших уст. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/30952-u-holovnii-knyhozbirni-oblasti-provely-tvorchu-zustrich-iz-khudozhnykom-muzykantom-poetom-foto – Дата публікації: 12.11.2023.

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського пройшла творча зустріч із художником, музикантом, поетом Олександром Кир’яновим – представником знаної на терені краю мистецької родини Володимира і Любові Кир’янових.

11 листопада

У Кропивницькому для дітей влаштували казкову феєрію // FOTOINFORM.NET. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-dlya-ditey-vlashtuvali-kazkovu-feriyu-foto.html – Дата публікації: 11.11.2023.

В обласному центрі для кропивницьких дітлахів справжню казкову феєрію влаштували актори академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького.

В ній втілюється жива душа народа // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/11/11/-v-nii-vtiljuetsja-zhiva-dusha-naroda?from=list. – Дата публікації: 11.11.2023

День працівників культури та майстрів народного мистецтва Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського зустріла яскраво, цікаво, музикально і патріотично.

10 листопада

Обласна бібліотека долучилася до відзначення Дня працівників культури // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/news/-oblasna-biblioteka-doluchilasja-do-vidznachennja-dnja-pratsivnikiv-kulturi-1699624703.html – Дата публікації: 10.11.2023.

День працівників культури та майстрів народного мистецтва відзначили в обласна універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського патріотично, яскраво і музично.

В ній втілюється жива душа народа //Кіровоград24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2023/11/10/v-nii-vtiljuetsja-zhiva-dusha-naroda.htm. – Дата публікації: 10.11.2023.

День працівників культури та майстрів народного мистецтва Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського зустріла яскраво, цікаво, музикально і патріотично.

У Кропивницькому колектив бібліотеки Чижевського у день професійного свята збирав кошти на безпілотник // Кропивницька міська рада. – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/u-kropivnitskomu-kolektiv-biblioteki-chizhevskogo-u-den-profesiynogo-svyata-zbirav-koshti-na-bezpilotnik-10-11-2023.html. – Дата публікації: 10.11.2023.

День працівників культури та майстрів народного мистецтва обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського зустріла яскраво, цікаво, музикально і патріотично. У цей день бібліотека Чижевського передала 10 тисяч гривень на безпілотний комплекс «SHARK» для воїнів легендарного 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго. 

9 листопада 

У книгарні – про мультики // Народне слово. – 2023. – 9 листопада. – С. 9 : фото.

З нагоди Міжнародного дня анімації фахівці інформаційно-бібліографічного відділу Обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського запросили містян до участі в акції «Анімаційний калейдоскоп».

Анімаційний калейдоскоп // Кропивницький вечірній. – 2023. – 9 листопада. – С. 4 : фото.кол.

З нагоди Міжнародного дня анімації, який відзначався 28 жовтня, фахівці інформаційно-бібліографічного відділу ОУНБ ім. Д.І.Чижевського запросили кропивничан до участі в акції «Анімаційний калейдоскоп».

Даниленко Ніна. «Володарі скрипкового ключа» / Ніна Даниленко // Наше місто. – 2023. – 9 листопада. – С. 3 : фото.

В Обласній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського презентували книгу кіровоградської письменниці Ольги Полевіної про відомих українських та європейських композиторів. Збірка «Володарі скрипкового ключа» поки що існує тільки в електронному вигляді і чекає випуску паперової версії.

Полулях Сергій. Очі будівель / Сергій Полулях // Наше місто. – 2023. – 9 листопада. – С. 3 : фото.

У відділі краєзнавства обласної книгозбірні імені Дмитра Чижевського відбулася презентація нової книги відомого журналіста і краєзнавця-дослідника Володимира Поліщука «Очі будівель». Це п’ята книга краєзнавчого проєкту «Архітектурне обличчя міста», присвяченого архітектурним елементам, які прикрашають фасади будинків з часів їх спорудження і роблять неповторним обличчя нашого міста.

Юні кропивничани відзначили Міжнародний день анімації // 21-й канал. – 2023. – 9 листопада. – С. 6 : фото.кол.

З нагоди Міжнародного дня анімації, який відзначався 28 жовтня, фахівці інформаційно-бібліографічного відділу ОУНБ ім. Д .І. Чижевського запросили кропивничан до участі в акції «Анімаційний калейдоскоп».

7 листопада

Юрій Гудименко “Історії та війни” // Ранкове місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news-jurj-gudimenko-storji-ta-vjni – Дата публікації: 07.11.2023.

У Кропивницькому, в обласнiй унiверсальнiй науковiй бiблiотецi iм. Д.I. Чижевського вiдбудеться творча зустрiч iз автором українського бестселера «Iсторiї та вiйни», вiйськовослужбовцем Юрiєм Гудименком.

3 листопада

У Кропивницькому відбувся анімаційний калейдоскоп (ФОТО) // FOTOINFORM.NET. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbuvsya-animatsiyniy-kaleydoskop-foto.html – Дата публікації: 03.11.2023

В обласному центрі напередодні Міжнародного дня анімації фахівці інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки Чижевського на честь свята запросили містян до участі в акції, яка отримала назву «Анімаційний калейдоскоп».

2 листопада

Юні кропивничани цікаво відзначили Міжнародний день анімації // 21-й канал – Режим доступу : https://21ch.kr.ua/news/juni-kropivnichani-tsikavo-vidznachili-mizhnarodnij-den-animatsiji-1698917216.html – Дата публікації: 02.11.2023

З нагоди Міжнародного дня анімації, який відзначався 28 жовтня, фахівці інформаційно-бібліографічного відділу наукової бібліотеки імені Чижевського запросили кропивничан до участі в акції «Анімаційний калейдоскоп».

У Кропивницькому робоклубі розповіли про автоматони (ФОТО) // Фотоінформ – Режим доступу : https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-roboklubi-rozpovili-pro-avtomatoni-foto.html – Дата публікації : 02.11.2023

З цікавими фактами з історії механоіграшок познайомилися першокурсники Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ, які завітали до бібліотеки Чижевського.

Кольоровий всесвіт Людмили Кривенко // 21-й канал. – 2023. – 2 листопада. – С. 6 : фото

У відділі мистецтв ОУНБ ім. Д.І.Чижевського відкрилась виставка майстрині Людмили Кривенко, яка порадувала відвідувачів новими витворами з арт–квілту, крейзі, клаптикового шиття та художнього стеблування.

Музична наука – інтелектуальний фронт // 21-й канал. – 2023. – 2 листопада. – С. 6 : фото.кол.

У відділі мистецтв обласної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського відбулась презентація музичної частини наукової колекції книг інституту мистецтвознавства, етнології та фольклористики ім. М.Рильського НАНУ. Ці видання були передані бібліотеці завдяки проєкту “Національна академія наук – бібліотекам”.

Подивитися в очі будівель Кропивницького // Народне слово. – 2023. – 2 листопада. – С. 8 : фото

В бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбулася презентація нової книги краєзнавця, журналіста Володимира Поліщука “Очі будівель”, що розповідає про архітектурні елементи, які прикрашають фасади будинків з часів їх спорудження.

Радіодиктант національної єдності // 21-й канал. – 2023. – 2 листопада. – С. 1 : фото.кол.

Радіодиктант національної єдності писали в обласній бібліотеці ім. Д.І.Чижевського. Цьогоріч текст називався “Дороги України”.

31 жовтня

Кропивницькій бібліотеці передали книги та квіти, привезені з Польщі // З перших уст. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/30872-kropyvnytskii-bibliotetsi-peredaly-knyhy-ta-kvity-pryvezeni-z-polshchi-foto. – Дата публікації: 31.10.2023.

Представниці громадської організації “Мобільна волонтерська група” передали обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського кущі троянд та літературу.

27 жовтня

Бібліотека Чижевського запрошує разом писати радіодиктант національної єдності // Кіровоград24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/10/27/biblioteka-chizhevskogo-zaproshue-razom-pisati-radiodiktant-natsionalnoi-ednosti.htm. – Дата публікації: 27. 10 2023.

Головна книгозбірня регіону запрошує українців разом долучитися до написання радіодиктанту. 23-й рік поспіль у День української писемності та мови таким способом ми єднаємося у своїй любові до України, мови наших предків і повазі до історії великого народу.

Кропивничани долучилися до написання радіодиктанту // FOTOINFORM.NET. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/kropivnichani-doluchilisya-do-napisannya-radiodiktantu-foto.html. – Дата публікації: 27. 10 2023.

Кропивничани завітали до бібліотек міста, щоб написати радіодиктант національної єдності Диктант писали у Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т. Г. Шевченка, обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.Чижевського, обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка.

У Кропивницькому писали диктант нацiональної єдностi 2023 // Златопіль. – Режим доступу: https://zlatopil.com/all-news/u-kropyvnytskomu-pysaly-dyktant-natsionalnoyi-yednosti-2023. – Дата публікації: 27. 10 2023.

В обласну унiверсальну книгозбiрню iменi Дмитра Чижевського прийшли перевiрити свою грамотнiсть понад 70 кропивничан. Зала бiблiотеки зiбрала письменникiв, нацгвардiйцiв, учнiв, студентiв, педагогiв, чиновникiв. Писали диктант з назвою “Дороги України”.

26 жовтня

Гуріна Лара. Побачити народження легенди / Лара Гуріна // Народне слово. – 2023. – 26 жовтня. – С. 3 : фото.

У бібліотеці ім. Д.І.Чижевського продовжує роботу фотовиставка «Створи свою легенду». ЇЇ автор – відомий фотомитець із Миколаєва Олександр Ус розповів про свій шлях до творчості. Виставка відкрилася до Всесвітнього дня туризму і представляє неперевершені краєвиди Півдня України.

Гуріна Лара. У Кропивницькому можна побачити, як народжуються легенди // Наше місто. – 2023. – 26 жовтня. – С. 3.

В бібліотеці Д.І.Чижевського продовжує роботу виставка «Створи свою легенду». Бібліотекарі поспілкувалися з автором фотографій, відомим фотомитцем із Миколаєва, нашим земляком Олександром Усом.

Згадували поетів-неокласиків // Народне слово. – 2023. – 26 жовтня. – С. 3 : фото.

У відділі краєзнавства ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відбувся літературний захід «З плеяди «Розстріляного відродження»: поети-неокласики». Захід був присвячений представникам української літературної еліти 1920-1930-х років.

Кольоровий всесвіт Людмили Кривенко // Народне слово. – 2023. – 26 жовтня. – С. 3 : фото.

У відділі мистецтв обласної книгозбірні відкрилась виставка майстрині Людмили Кривенко. Близько 40 картин представлені витворами з арт-квілту, крейзі, клаптикового шитва та художнього стеблування.

Кольоровий всесвіт Людмили Кривенко // Наше місто. – 2023. – 26 жовтня. – С. 3 : фото

У відділі мистецтв ОУНБ ім. Д.І.Чижеського відкрилась художня виставка майстрині Людмили Кривенко. 37 картин представлені в різних техніках виконання – артквілт, крейзі, клаптикове шитво та художнє стеблування.

Музична наука – у бібліотеці // Народне слово. – 2023. – 26 жовтня. – С. 3 : фото.

У відділі мистецтв ОУНБ ім. Д.І.Чижевського відбулася презентація музичної частини наукової колекції книг Інституту мистецтвознавства, етнології та фольклористики ім. М. Рильського НАНУ. Ці видання були передані бібліотеці завдяки проєкту «Національна академія наук України – бібліотекам». Презентація відбулася за участі фольклорного ансамблю Кропивницького музичного фахового коледжу під керівництвом Наталії Терещенко.

Понад 70 музичних видань у подарунок книгозбірні // Наше місто. – 2023. – 26 жовтня. – С. 3 : фото.

В ОУНБ ім. Д.І.Чижевського під гаслом «Національна академія наук України – бібліотекам» надійшло понад 70 актуальних видань, в яких відображається історія розвитку вітчизняного мистецтва. Серед основних видань «Українська музична енциклопедія» в 6-ти томах, презентація якої проходила в відділі мистецтв книгозбірні за участю одного з авторів цього видання кандидаткою мистецтвознавства Іриною Сікорською.

У Кропивницькому презентували нову книгу Володимира Поліщука // FOTOINFORM.NET. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-novu-knigu-volodimira-polishuka-foto.html. – Дата публікації: 26. 10 2023

Відділ краєзнавства обласної книгозбірні імені Дмитра Чижевського зібрав поціновувачів архітектури на презентацію нової книги відомого журналіста і краєзнавця-дослідника Володимира Поліщука – «Очі будівель».

“Україна має бути осередком освіченості та грамотності”. Кропивницька філологиня – про важливість Радіодиктанту єдності // . – Режим доступу: https://suspilne.media/603209-ukraina-mae-buti-oseredkom-osvicenosti-ta-gramotnosti-kropivnicka-filologina-pro-vazlivist-radiodiktantu-ednosti-2/. – Дата публікації: 26. 10 2023

27 жовтня, в День української писемності та мови, відбудеться Радіодиктант національної єдності. Про його важливість та сприйняття людьми різних поколінь нового українського правопису Суспільне питало у кандидатки філологічних наук з Кропивницького Ірини Жигори.

25 жовтня

Зазирнули в «очі» історичних кропивницьких будівель // З перших уст. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/30844-zazyrnuly-v-ochi-istorychnykh-kropyvnytskykh-budivel-foto. – Дата публікації: 25.10.2023.

Минулого тижня відділ краєзнавства обласної книгозбірні імені Дмитра Чижевського зібрав поціновувачів архітектури на презентацію нової книги відомого журналіста і краєзнавця-дослідника Володимира Поліщука – «Очі будівель».

Це п’ята книга краєзнавчого проєкту «Архітектурне обличчя міста», присвяченого архітектурним елементам, які прикрашають фасади будинків з часів їх спорудження і роблять неповторним обличчя нашого міста.

24 жовтня

У Кропивницькому згадували поетів-неокласиків // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/10/24/-u-kropivnitskomu-zgaduvali-poetiv-neoklasikiv?from=list. – Дата публікації: 24.10.2023.

У відділі краєзнавства головної книгозбірні області відбувся літературний захід «З плеяди “Розстріляного відродження”: поети-неокласики», учасниками якого стали старшокласники Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату. Захід був присвячений представникам української еліти 1920-1930-х років, яких називали неокласиками та «ґроном п’ятірним».

Музична наука – інтелектуальний фронт // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/10/24/-muzichna-nauka-intelektualnii-front?from=list. – Дата публікації: 24.10.2023.

У відділі мистецтв відбулась презентація музичної частини наукової колекції книг Інституту мистецтвознавства, етнології та фольклористики імені Максима Рильського НАНУ. Перлиною колекції є фундаментальна Українська музична енциклопедія у 5 томах, в яку велику частину свого таланту вклала, власне, Ірина Сікорська.

23 жовтня

Кольоровий всесвіт Людмили Кривенко // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/10/23/-kolorovii-vsesvit-ljudmili-krivenko?from=list. – Дата публікації: 23.10.2023.

В чудову пору середини осені у відділі мистецтв обласної книгозбірні калейдоскопом кольорів відкрилась художня виставка майстрині Людмили Кривенко. 37 картин наповнили мистецьку залу світлом та затишком кольорової гармонії.

20 жовтня

У Кропивницькому згадували поетів-неокласиків // FOTOINFORM.NET. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-zgaduvali-poetiv-neoklasikiv-foto.html. – Дата публікації: 20.10.2023.

В обласному центрі у бібліотеці ім. Чижевського відбувся літературний захід «З плеяди Розстріляного відродження: поети-неокласики», учасниками якого стали старшокласники Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату. Захід був присвячений представникам української еліти 1920-1930-х років, яких називали неокласиками та «ґроном п’ятірним». Це талановиті поети, літературознавці, перекладачі Микола Зеров, Павло Филипович, Михайло Драй-Хмара, Юрій Клен (Освальд Бургардт) та Максим Рильський.

Народження легенди // Кропивницький вечірній. – 2023. – 20 жовтня. – С. 7 : фото.

В ОУНБ ім. Д.І.Чижевського з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму відкрили фотовиставку українського фотографа (м. Миколаїв) Олександра Уса «Створи свою легенду». В експозиції фото, які представляють краєвиди півдня України.

Осінь з музикою Кароля Шимановського // Кропивницький вечірній. – 2023. – 20 жовтня. – С. 8 : фото.кол.

В відділі мистецтв ОУНБ ім. Д.І. Чижевського в рамках мистецького фестивалю «Осінь з музикою Кароля Шимановського» відбулася презентація музичної літератури «Музична наука – інтелектуальний фронт».

19 жовтня

Інтерактивний захід «Стежка до ментального здоровя» // 21-й канал. – 2023. – 19 жовтня. – С. 1 : фото.кол.

Бібліотека ім. Д.І.Чижевського залучилась до інтерактивного заходу «Стежка до ментального здоровя», який проводився у рамках форуму «Ментальне здоров’я – плекаємо стійкість».

Музична наука – інтелектуальний фронт // З перших уст. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/30807-muzychna-nauka-intelektualnyi-front. – Дата публікації: 19.10.2023.

У відділі мистецтв відбулась презентація музичної частини наукової колекції книг Інституту мистецтвознавства, етнології та фольклористики імені Максима Рильського НАНУ.

Ці видання були передані бібліотеці Чижевського завдяки проєкту «Національна академія наук України – бібліотекам». Модерувала презентацію наукова співробітниця, головна редакторка інституту Ірина Сікорська, яка представила видання наукових праць співробітників.

Презентація книги Володимира Поліщука // 21-й канал. – 2023. – 19 жовтня. – С. 2 : фото.кол.

В бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбулася презентація книги Володимира Поліщука «Очі будівель». Це п’ята книга краєзнавчого проєкту «Архітектурне обличчя міста», в якій мова йде про декоративне обрамлення вікон та основні елементи їх декору.

18 жовтня

Кольоровий всесвіт Людмили Кривенко презентували в науковій книгозбірні // З перших уст. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/30798-kolorovyi-vsesvit-liudmyly-kryvenko-prezentuvaly-v-naukovii-knyhozbirni-foto. – Дата публікації: 18.10.2023.

У відділі мистецтв обласної книгозбірні калейдоскопом кольорів відкрилась художня виставка майстрині Людмили Кривенко. Така улюблена і очікувана містерія порадувала відвідувачів та гостей новими витворами з арт-квілту, крейзі, клаптикового шитва та художнього стеблування. Також були представлені роботи, які вже встигли полюбити поціновувачі творчості цієї самобутньої і позитивної художниці клаптикового мистецтва.

У Кропивницькому відкрилася виставка Людмили Кривенко // FOTOINFORM.NET. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidkrilasya-vistavka-lyudmili-krivenko-foto.html. – Дата публікації: 18.10.2023.

У відділі мистецтв обласної книгозбірні відкрилась художня виставка майстрині Людмили Кривенко. Твори Людмили Кривенко – це живопис, виконаний особливим «фарбами». Це картини, які запрошують глядача у свій світ, наповнений сонцем та морем, весняним дощем та оксамитом квіткових бутонів, запахом яблук та полуденного різнотрав’я.

14 жовтня

У Кропивницькому можна побачити, як народжуються легенди // З перших уст. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/interv-yu/30778-u-kropivnits-komu-mozhna-pobachiti-yak-narodzhuyut-sya-legendi. – Дата публікації: 14.10.2023.

У кропивницькій бібліотеці Чижевського продовжує свою роботу виставка «Створи свою легенду». Вона відкрилася до Всесвітнього дня туризму і представляє неперевершені краєвиди Півдня України. Автор приголомшливих фотографій – відомий фотомитець із Миколаєва, наш земляк Олександр Ус.

13 жовтня

Мальовничі краєвиди України можна переглянути у Кропивницькому (ФОТО) // Фотоінформ. – Режим доступу: https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/malovnichi-kravidi-ukrayini-mozhna-pereglyanuti-u-kropivnitskomu-foto.html. – Дата публікації: 13.10.2023.

В обласному центрі в бібліотеці Чижевського продовжує свою роботу виставка «Створи свою легенду», яка представляє неперевершені краєвиди Півдня України.

Музична наука – інтелектуальний фронт: фестиваль “Осінь з музикою Кароля Шимановського” продовжує свою тріумфальну ходу // Кропивницька міська рада. – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/muzichna-nauka-intelektualniy-front-festival-osin-z-muzikoyu-karolya-shimanovskogo-prodovzhu-svoyu-triumfalnu-hodu-13-10-2023.html. – Дата публікації: 13.10.2023.

У Кропивницькому в рамках мистецького фестивалю “Осінь з музикою Кароля Шимановського” фестивалю відбулася презентація музичної літератури – “Музична наука – інтелектуальний фронт”.

Музична наука – інтелектуальний фронт // Ранкове місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news-muzichna-nauka-ntelektualnij-front. – Дата публікації: 13.10.2023.

В рамках мистецького фестивалю «Осінь з музикою Кароля Шимановського» у Кропивницькому відбулася презентація музичної літератури – «Музична наука – інтелектуальний фронт». Художній керівник фестивалю Олександр Полячок подякував відділу мистецтв ОУНБ ім. Д.Чижевського та його завідувачці Світлані Ушаковій за активну участь у презентації.

У Кропивницькому можна побачити, як народжуються легенди // Ранкове місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news-u-kropivnickomu-mozhna-pobachiti-jak-narodzhujutsa-legendi. – Дата публікації: 13.10.2023.

В бібліотеці Чижевського продовжує свою роботу виставка «Створи свою легенду». Вона відкрилася до Всесвітнього дня туризму і представляє неперевершені краєвиди Півдня України.

Фестиваль народних традицій відбувся у Кропивницькому (ФОТО) // Фотоінформ. – Режим доступу: https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/festival-narodnih-traditsiy-vidbuvsya-u-kropivnitskomu-foto.html. – Дата публікації: 13.10.2023.

З запашними паляницями, короваями, рогаликами завітали до бібліотеки Чижевського вихованці позашкільних навчальних закладів області.

12 жовтня

Мельник Петро. Кіровоградщина: Лауреат Шевченківської премії передав землякам книжки та архіви // Голос України. – Режим доступу: http://www.golos.com.ua/news/187094. – Дата публікації: 12.10.2023.

Поет та публіцист Володимир Базилевський передав книжки, власні твори та архіви до обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського, міського літературно-меморіального музею Карпенка-Карого, обласного архіву, а також до своєї малої батьківщини – Онуфріївської громади.

Про вишукану архітектуру Кропивницького // Народне слово. – 2023. – 12 жовтня. – С. 3 : фото

В рамках традиційних Краєзнавчих студій, що проходять в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського,відбулася презентація нового проєкту Володимира Поліщука «Автентичний, оригінальний або єдиний». Він присвячений архітектурним елементам, які залишились на фасадах будинків з часів їх спорудження.

Реорганізували кілька комунальних підприємств // 21-й канал. – 2023. – 12 жовтня. – С. 1

Про рішення Кіровоградської обласної ради по реорганізації деяких комунальних підприємств області. Зокрема, Обласну медичну наукову бібліотеку приєднали до комунального закладу Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського.

У Кропивницькому можна побачити, як народжуються легенди // Кіровоград24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/10/12/u-kropivnitskomu-mozhna-pobachiti-jak-narodzhujutsja-legendi.htm. – Дата публікації: 12.10.2023.

В бібліотеці Чижевського продовжує свою роботу виставка «Створи свою легенду». Вона відкрилася до Всесвітнього дня туризму і представляє неперевершені краєвиди Півдня України.

У Кропивницькому відбувся обласний фестиваль «Українська паляниця» // Кіровоград24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/10/12/u-kropivnitskomu-vidbuvsja-oblasnii-festival-ukrainska-paljanitsja-.htm. – Дата публікації: 12.10.2023.

З запашними паляницями, короваями, рогаликами завітали до бібліотеки Чижевського вихованці позашкільних навчальних закладів області. Вони взяли участь у фестивалі «Українська паляниця», метою якого була популяризація народних традицій та виховання шанобливого ставлення до культурних надбань українського народу.

У Кропивницькому відбувся обласний фестиваль «Українська паляниця» // Ранкове місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news-u-kropivnickomu-vdbuvsa-oblasnij-festival-ukrajinska-palanica. – Дата публікації: 12.10.2023.

До обласної книгозбірні завітали вихованці Компаніївського та Петрівського центрів дитячої та юнацької творчості, Центру дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ» з Новоукраїнки, Кетрисанівського будинку дитячої творчості, ліцеїсти з Попельнастого, Підлісного та Соколівки. Вони взяли участь у фестивалі «Українська паляниця».

У Кропивницькому можна побачити, як народжуються легенди // Кропивницька міська рада. – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/u-kropivnitskomu-mozhna-pobachiti-yak-narodzhuyutsya-legendi-12-10-2023.html. – Дата публікації: 12.10.2023.

У Кропивницькому, в бібліотеці Чижевського продовжує свою роботу виставка «Створи свою легенду». Вона відкрилася до Всесвітнього дня туризму і представляє неперевершені краєвиди Півдня України.

11 жовтня

Берегти ментальне здоров’я навчали у Кропивницькому (ФОТО) // Фотоінформ. – Режим доступу: https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/beregti-mentalne-zdorovya-navchali-u-kropivnitskomu-foto.html. – Дата публікації: 11.10.2023.

В обласному центрі бібліотека Чижевського взяла участь у проведенні Всесвітнього дня ментального здоров’я, започаткованого у 1992 році за ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я.

В бібліотеці Чижевського навчали берегти ментальне здоров’я (ФОТО) // Кіровоград24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/10/11/v-bibliotetsi-chizhevskogo-navchali-beregti-mentalne-zdorov-ja-foto-.htm. – Дата публікації: 11.10.2023.

Бібліотека Чижевського взяла участь у проведенні Всесвітнього дня ментального здоров’я, започаткованого у 1992 році за ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я.

У Кропивницькому відбувся інтерактивний захід “Стежка до ментального здоров’я” // Кіровоград24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/10/11/u-kropivnitskomu-vidbuvsja-interaktivnii-zahid-stezhka-do-mentalnogo-zdorov-ja-.htm. – Дата публікації: 11.10.2023.

Усі бажаючі мали змогу взяти участь у цьому заході, який розгорнувся в місті протягом дня. Учасники мали можливість пройти “Стежкою до ментального здоров’я” від стадіону “Зірка” до бібліотеки Чижевського і далі до волонтерського простору “Атмосфери Мир2.0”.

У Чижевського навчали берегти ментальне здоров’я // Кропивницька міська рада. – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/u-chizhevskogo-navchali-beregti-mentalne-zdorovya-11-10-2023.html. – Дата публікації: 11.10.2023.

Бібліотека Чижевського у Кропивницькому взяла участь у проведенні Всесвітнього дня ментального здоров’я. Щодо проблем ментального здоров’я з відвідувачами бібліотеки спілкувалась головна державна санітарна лікарка Надія Оперчук.

У Чижевського навчали берегти ментальне здоров’я // Ранкове місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news-u-chizhevskogo-navchali-beregti-mentalne-zdorovja. – Дата публікації: 11.10.2023.

Кожна людина, навіть найміцніша духом і сильна фізично, може почуватися часом погано. Щодо проблем ментального здоров’я з відвідувачами бібліотеки спілкувалась головна державна санітарна лікарка Надія Оперчук.

10 жовтня

Лауреат Шевченківської премії передав Кіровоградщині книги та архіви // Златопіль. – Режим доступу: https://zlatopil.com/all-news/laureat-shevchenkivskoyi-premiyi-peredav-kirovogradshhyni-knygy-ta-arhivy. – Дата публікації: 10.10.2023.

Лауреат державної премії України імені Тараса Шевченка Володимир Базилевський передав бібліотекам області книги та архівні матеріали. Володимир Олександрович передав книги, власні твори та архіви до обласної бібліотеки імені Чижевського, міського літературно-меморіального музею Карпенка-Карого, обласного архіву, а також до своєї малої батьківщини – Онуфріївської громади.

Лауреат Шевченківської премії Володимир Базилевський передав Кіровоградщині книги та архіви // Кіровоград24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/10/10/laureat-shevchenkivskoi-premii-volodimir-bazilevskii-peredav-kirovogradschini-knigi-ta-arhivi.htm. – Дата публікації: 10.10.2023.

Поет та публіцист Володимир Базилевський передав книги, власні твори та архіви до обласної бібліотеки імені Чижевського, міського літературно-меморіального музею Карпенка-Карого, обласного архіву, а також до своєї малої батьківщини – Онуфріївської громади.

У бібліотеці Чижевського навчали берегти ментальне здоров’я // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/10/10/-u-bibliotetsi-chizhevskogo-navchali-beregti-mentalne-zdorov-ja?from=list. – Дата публікації: 10.10.2023.

Бібліотека Чижевського взяла участь у проведенні Всесвітнього дня ментального здоров’я, започаткованого у 1992 році за ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я. Щодо проблем ментального здоров’я з відвідувачами бібліотеки спілкувалась головна державна санітарна лікарка Надія Оперчук.

У науковій книгозбірні області навчали берегти ментальне здоров’я (ФОТО) // З перших уст. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/shche/zdorov-ya/30756-u-naukovii-knyhozbirni-oblasti-navchaly-berehty-mentalne-zdorov-ia-foto. – Дата публікації: 10.10.2023.

Обласна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського взяла участь у проведенні Всесвітнього дня ментального здоров’я, започаткованого у 1992 році за ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я.

7 жовтня

Подорож скарбницею знань // Ранкове місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news-podorozh-skarbniceju-znan. – Дата публікації: 07.10.2023.

До головної книгозбірні регіону завітали наші друзі і партнери – викладачі і студенти Донецького державного університету внутрішніх справ.

6 жовтня

Бібліотекарі провели квестову гру у Кропивницькому (ФОТО) // Фотоінформ. – Режим доступу: https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/bibliotekari-proveli-kvestovu-gru-u-kropivnitskomu-foto.html. – Дата публікації: 06.10.2023.

В обласному центрі до обласної книгозбірні завітали вихованці ліцею «Сокіл», щоб взяти участь у захопливій квестовій грі «Бібліонавігатор».

В пошуках скарбів // Кіровоград24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2023/10/06/v-poshukah-skarbiv.htm. – Дата публікації: 06.10.2023.

В останні дні вереснядо обласної книгозбірні завітали вихованці ліцею «Сокіл», щоб взяти участь у захопливій квестовій грі «Бібліонавігатор».

В пошуках скарбів // Ранкове місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news-v-poshukah-skarbv. – Дата публікації: 06.10.2023.

В останні дні вересня до обласної книгозбірні завітали вихованці ліцею «Сокіл», щоб взяти участь у захопливій квестовій грі «Бібліонавігатор».

Для студентської молодіІ у Кропивницькому провели інтерактивне заняття (ФОТО) // Фотоінформ. – Режим доступу: https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/dlya-studentskoyi-molodii-u-kropivnitskomu-proveli-interaktivne-zanyattya-foto.html. – Дата публікації: 06.10.2023.

Вже стало традицією у вересні, на початку навчального року, проводити у відділі мистецтв бібліотеки імені Дмитра Чижевського інтерактивні заняття зі студентською молоддю.

Інтерактивний проєкт для студентської молоді // Ранкове місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news-nteraktivnij-projekt-dla-studentskoji-molod. – Дата публікації: 06.10.2023.

Вже стало традицією у вересні, на початку навчального року, проводити у відділі мистецтв бібліотеки імені Дмитра Чижевського інтерактивні заняття зі студентською молоддю.

Цього разу до книгозбірні завітали студенти-першокурсники факультету педагогіки, психології та мистецтв Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка.

Про архітектурну вишуканість будинків говорили у Кропивницькому // Фотоінформ. – Режим доступу: https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/pro-arhitekturnu-vishukanist-budinkiv-govorili-u-kropivnitskomu-foto.html. – Дата публікації: 06.10.2023.

В рамках традиційних Краєзнавчих студій, що проходять в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, відбулася презентація нового проєкту Володимира Поліщука «Автентичний, оригінальний або єдиний».

5 жовтня 

Відлуння свята: у бібліотеці імені Чижевського провели виставки, фотозони, майстеркласи, книгоквізи, квести (ФОТО) // З перших уст. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/30707-vidlunnia-sviata-u-bibliotetsi-imeni-chyzhevskoho-provely-vystavky-fotozony-maisterklasy-knyhokvizy-kvesty-foto. – Дата публікації: 05.10.2023.

В Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського цікаво і насичено відзначили Всеукраїнський день бібліотек.

В Кропивницькому говорили про архітектурну вишуканість будинків // Кіровоград24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/10/05/v-kropivnitskomu-govorili-pro-arhitekturnu-vishukanist-budinkiv.htm. – Дата публікації: 05.10.2023.

В рамках традиційних Краєзнавчих студій, що проходять в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського,відбулася презентація нового проєкту Володимира Поліщука «Автентичний, оригінальний або єдиний». Він присвячений архітектурним елементам, які залишились на фасадах будинків з часів їх спорудження.

В Кропивницькому говорили про архітектурну вишуканість будинків // Ранкове місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news-v-kropivnickomu-govorili-pro-arkhtekturnu-vishukanst-budinkv. – Дата публікації: 05.10.2023.

В рамках традиційних Краєзнавчих студій, що проходять в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, відбулася презентація нового проєкту Володимира Поліщука «Автентичний, оригінальний або єдиний».

В Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д.І.Чижевського відзначили професійне свято… // 21-й канал. – 2023. – 5 жовтня. – С. 2

В ОУНБ ім. Д.І.Чижевського відзначили День туризму та Всеукраїнський день бібліотек і вручили нагороди на честь свята.

Краєвиди Півдня України // 21-й канал. – 2023. – 5 жовня. – С. 5 : фото.кол.

В ОУНБ ім. Д.І.Чижевського з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму відкрили фотовиставку українського фотографа (м. Миколаїв) Олександра Уса “Створи свою легенду”. В екпозицію увійшло 25 фото, які представляють краєвиди півдня України.

Кропивницький: Як пройшов День бібліотек у обласній книгарні? // Ранкове місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news/2022-10-05-90257.html. – Дата публікації: 05.10.2023.

Низкою цікавих заходів відзначили професійне свято в стінах Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського у Кропивницькому.

Позняк Людмила. Що читати восени / Людмила Позняк // Народне слово. – 2023. – 5 жовтня. – С. 7

Рекомендаційний список нових творів художньої літератури, який підготувала бібліотекарка ОУНБ імені Д.І. Чижевського.

У Кропивницькому обласна наукова книгозбірня імені Чижевського на День бібліотек була наповнена цікавинками // Кропивницька міська рада. – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/u-kropivnitskomu-oblasna-naukova-knigozbirnya-imeni-chizhevskogo-na-den-bibliotek-bula-napovnena-tsikavinkami.html. – Дата публікації: 05.10.2023.

Завдяки героїчним захисникам, які очищають українську землю від російських окупантів, в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського цікаво і насичено відбувся Всеукраїнський день бібліотек.

4 жовтня

Всеукраїнський день бібліотек відзначили у Кропивницькому (ФОТО) // Фотоінформ. – Режим доступу: https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/vseukrayinskiy-den-bibliotek-vidznachili-u-kropivnitskomu-foto.html. – Дата публікації: 04.10.2023.

В обласному центрі в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського цікаво і насичено відбувся Всеукраїнський день бібліотек.

Всеукраїнський день бібліотек відзначили у Кропивницькому // Громадське Місце Кропивницький. – Режим доступу: https://hromadske.kr.ua/novyny/vseukrainskyy-den-bibliotek-vidznachyly-u-kropyvnytskomu/. – Дата публікації: 04.10.2023.

В обласному центрі в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського цікаво і насичено відбувся Всеукраїнський день бібліотек.

В Чижевського відбулись три суперзаходи до Дня бібліотек // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2023/10/04/v-chizhevskogo-vidbulis-tri-superzahodi-do-dnja-bibliotek.htm. – Дата публікації: 04.10.2023.

Завдяки нашим захисникам, які очищають українську землю від ворога, в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського цікаво і насичено відбувся Всеукраїнський день бібліотек.

2 жовтня

Кіровоградщина: Головна книгозбірня області отримала 70 унікальних видань // Голос України – режим доступу : http://www.golos.com.ua/news/186470 Дата публікації – 02.10.2023.

У рамках проєкту «Національна академія наук України – бібліотекам» науковці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського Національної академії наук України передали Кропивницькій обласній універсальній науковій бібліотеці 70 унікальних видань на загальну суму понад 80 тисяч гривень.

29 вересня

Кропивницький: День туризму відзначили низкою цікавих заходів // Голос України – режим доступу : http://www.golos.com.ua/news/186309 Дата публікації – 29.09.2023.

У Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. І. Чижевського в Кропивницькому відзначили День туризму. Учасники свята обговорили шляхи розвитку туризму в територіальних громадах області під час роботи інформаційно-туристичної платформи, на якій зокрема презентували «Туристичні принади землі корифеїв», мали можливість переглянути фотовиставку Олександра Уса «Туристичні магніти Півдня України», туристичні відеофільми, здійснити віртуальні подорожі, опановували можливості спортивного туризму.

28 вересня

В обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відкрили фотовиставку // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/09/28/v-oblasnii-bibliotetsi-imeni-dmitra-chizhevskogo-vidkrili-fotovistavku.htm Дата публікації – 28.09.2023.

З нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму в бібліотеці Чижевського відбулось урочисте відкриття виставки відомого українського фотографа Олександра Уса з Миколаєва “Створи свою легенду”. В експозицію увійшло 25 фото, які представляють краєвиди Півдня України. 

27 вересня 

У Кропивницькому обговорили розвиток регіонального туризму після Перемоги // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/kultura/30661-u-kropyvnytskomu-obhovoryly-rozvytok-rehionalnoho-turyzmu-pislia-peremohy Дата публікації – 27.09.2023.

До Всесвітнього дня туризму в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.Чижевського відбулася Інформаційно-туристична платформа. Під час дискусій говорили про розвиток регіонального туризму після Перемоги, використання різних форм популяризації туристичних маршрутів міста та області.

20 вересня

Вивчати іноземні мови запрошує бібліотека імені Дмитра Чижевського // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/09/20/vivchati-inozemni-movi-zaproshue-biblioteka-imeni-dmitra-chizhevskogo.htm Дата публікації – 20.09.2023.

На курсах німецької мови для початківців навчання – це не просто процес, а захоплююча подорож. З допомогою викладача, активного спілкування, ігрових методик, а також навчальних матеріалів, кожен зможе швидко та цікаво освоїти німецьку.

19 вересня

Посіяти в душі добро // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/society/2023/09/19/posijati-v-dushi-dobro.htm Дата публікації – 19.09.2023.

У рамках відзначення 105-річниці від дня народження відомого педагога, мислителя, дитячого письменника, нашого земляка Василя Олександровича Сухомлинського в бібліотеці Чижевського тривають цікаві заходи.

Так, у відділі обслуговування користувачів відбулось інтерактивне читання «Посіяти в душі добро». Традиційне знайомство з життєвим та творчим шляхом славетного педагога переросло в читання книги «Я розповім вам казку».

У Кропивницькому відкрилася виставка Людмили Люненко «Мотузяне диво» // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/09/19/u-kropivnitskomu-vidkrilasja-vistavka-ljudmili-ljunenko-motuzjane-divo-.htm Дата публікації – 19.09.2023.

Днями відділ краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського був переповнений поціновувачами виробами ручної роботи. Народна майстриня Людмила Люненко відкривала свою нову виставку робіт, виготовлених з льняного шпагату та натуральних тканин. Її роботи – це справжнє диво! Серед них: обереги, прикраси, картини, виготовлені в нетрадиційній техніці, ляльки, тваринки, ангелики. Роботи настільки прекрасні, що мимоволі вигукуєш: «Неймовірно!» 

18 вересня

Посіяти в душі добро: до 105-річниці від дня народження Василя Сухомлинського (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/nauka/30602-posiiaty-v-dushi-dobro-do-105-richnytsi-vid-dnia-narodzhennia-vasylia-sukhomlynskoho-foto Дата публікації – 19.09.2023.

За своє життя Сухомлинський написав півтори тисячі казок і оповідань для дітей. Вони чудові: коротенькі, проте дуже змістовні. Вони навчають любити рідну землю, поважати старших, бути добрими, чуйними та надихають на творчість. 

Зернятка мудрості, які посіяв письменник, проростуть у дитячих душах і дадуть щедрий урожай.

15 вересня

Музичний марафон єднання відбувся у Кропивницькому // Кропивницька міська рада – режим доступу : https://kr-rada.gov.ua/news/muzichniy-marafon-dnannya-vidbuvsya-u-kropivnitskomu.html Дата публікації – 15.09.2023.

Днями у бібліотеці Чижевського відбувся концерт-подорож «Країна музичних інструментів». Ним розпочався новий спільний проєкт бібліотеки та учнів і викладачів музичної школи № 2 імені Юлія Мейтуса «Музичний марафон єднання».

Розсекречуючи архіви: у Кропивницькому видали книгу про земляків-борців за незалежність України // Гречка – режим доступу : https://gre4ka.info/suspilstvo/75590-rozsekrechuiuchy-arkhivy-u-kropyvnytskomu-vydaly-knyhu-pro-zemliakiv-bortsiv-za-nezalezhnist-ukrainy Дата публікації – 15.09.2023.

У Кропивницькому в рамках серії «Визвольна боротьба. 1917 – 1991 роки», засновниками, якої є Кіровоградський обласний краєзнавчий музей та Регіональний центр наукових досліджень з історії України видано книгу історика, старшого наукового співробітника обласного краєзнавчого музею Сергія Мілютіна: «Борці за українську державність: Фотій Мелешко, Василь Недайкаша, Андрій Гулий-Гуленко, Кость Пестушко, Герасим Нестеренко».

У Кропивницькому вiдкрилася виставка «Мотузяне диво» // Златопіль – режим доступу : https://zlatopil.com/all-news/u-kropyvnytskomu-vidkrylasya-vystavka-motuzyane-dyvo Дата публікації – 15.09.2023.

Панi Людмилу знають в нашому мiстi, захоплюються її рукотворами, адже вона вже вiсiм рокiв є членкинею клубу “Ниточка”. Тож привiтати її прийшли колеги по клубу, друзi, побратими та подруги з волонтерського штабу.

Музичний марафон єднання влаштували у Кропивницькому (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/muzichniy-marafon-dnannya-vlashtuvali-u-kropivnitskomu-foto.html Дата публікації – 15.09.2023.

Країни музичних інструментів немає на жодній мапі, але за допомогою юних музикантів в неї потрапили відвідувачі бібліотеки, зокрема учні кропивницьких шкіл та діти-переселенці.

Виставка Людмили Люненко відкрилася у Кропивницькому (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/vistavka-lyudmili-lyunenko-vidkrilasya-u-kropivnitskomu-foto.html Дата публікації – 15.09.2023.

Народна майстриня Людмила Люненко відкривала свою нову виставку робіт, виготовлених з льняного шпагату та натуральних тканин. Її роботи – це справжнє диво!

14 вересня

Посіяти в душі добро: бібліотека імені Чижевського запрошує кропивничан на заходи до 105-ї річниці Василя Сухомлинського // Кропивницька міська рада – режим доступу : https://kr-rada.gov.ua/news/posiyati-v-dushi-dobro-biblioteka-imeni-chizhevskogo-zaproshu-kropivnichan-na-zahodi-do-105-yi-richnitsi-vasilya-suhomlinskogo.html Дата публікації – 14.09.2023.

Учням школи «Мозаїка» зустріч зі світом Сухомлинського влаштували у відділі краєзнавства. Діти з великою уважністю слухали казки, а потім разом обговорювали, що таке «сміливість», «дружба» та «любов до батьківщини».

11 вересня

Читачам, які дивляться серцем // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/09/11/-chitacham-jaki-divljatsja-sertsem?from=list Дата публікації – 11.09.2023.

Фонд головної книгозбірні області поповнився чудовими книгами для родинного дозвілля – виданнями Олега Промахова «Ігор Сікорський» та Олександри Шутко «Роксолана» і популярною дитячою казковою повістю Сашка Дерманського «Чудове Чудовисько і Погане Поганисько». Що особливого в цих новинках? Книги надруковані шрифтом Брайля та адаптовані звичайним, але збільшеним шрифтом.

9 вересня

Для незрячих. Фонд обласної бібліотеки в Кропивницькому поповнився книжками шрифтом Брайля // Суспільне – режим доступу : https://suspilne.media/568985-dla-nezracih-fond-oblasnoi-biblioteki-v-kropivnickomu-popovnivsa-knizkami-sriftom-brajla/ Дата публікації – 09.09.2023.

Фонд обласної бібліотеки імені Чижевського в Кропивницькому поповнився книжками шрифтом Брайля для незрячих. Їх читають за допомогою рук. Усього фонд бібліотеки нараховує 783 тисячі книжок, з них – 101 шрифтом Брайля.

6 вересня

У Кропивницькому сімейні лікарі покращували свої знання про роботу з ветеранами війни // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/09/06/u-kropivnitskomu-simeini-likari-pokraschuvali-svoi-znannja-pro-robotu-z-veteranami-viini.htm Дата публікації – 06.09.2023.

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Чижевського провели захід MeetUP «Шлях повернення», де сімейним лікарям розповіли про актуальні запити роботи з ветеранами війни.

У Кропивницькому сiмейнi лiкарi покращували свої знання про роботу з ветеранами війни // Златопіль – режим доступу : https://zlatopil.com/all-news/u-kropyvnytskomu-simejni-likari-pokrashhuvaly-svoyi-znannya-pro-robotu-z-veteranamy-vijny Дата публікації – 06.09.2023.

Лікарям розповіли методику роботи з ветеранами на первинній ланці медичної допомоги, як правильно надавати психологічну та психіатричну допомогу, знайомили з маршрутом військовослужбовця, у якого є травми, отримані на війні.

У Кропивницькому сімейні лікарі покращували свої знання про роботу з ветеранами війни (ФОТО) // Точка доступу – режим доступу : https://dostyp.com.ua/novini/u-kropivnickomu-simejni-likari-pokrashuvali-svoyi-znannya-pro-robotu-z-veteranami-vijni-foto/ Дата публікації – 06.09.2023.

В обласній унівеpсальній науковій бібліотеці імені Чижевського пpовели захід MeetUP “Шлях повеpнення”, де сімейним лікаpям pозповіли пpо актуальні запити pоботи з ветеpанами війни.

“Шлях повернення”: у Кропивницькому сімейних лікарів навчали працювати з ветеранами війни (ФОТО) // Гречка – режим доступу : https://gre4ka.info/suspilstvo/75506-shliakh-povernennia-u-kropyvnytskomu-simeinykh-likariv-navchaly-pratsiuvaty-z-veteranamy-viiny-foto Дата публікації – 06.09.2023.

«Необхідно знати правильний підхід до ветеранів і ветеранок, які повертаються до цивільного життя. Важливо розпізнати проблеми, їхні переживання, щоб можна було надати необхідну допомогу. Цим наразі займається «Центр-Ветеран». Проте найчастіше, перші хто зустрічають військових – це сімейні лікарі, тому потрібно, щоб в них були знання роботи з ветеранами для подальшого направлення їх на лікування і реабілітацію», – розповіла Інесса Колпак.

У Кропивницькому сімейні лікарі покращували свої знання про роботу з ветеранами війни // Кіровоградська обласна рада – режим доступу : https://oblrada.kr.ua/event/u-kropivnitskomu-simejni-likari-pokraschuvali-svoi-znannya-pro-robotu-z-veteranami-vijni Дата публікації – 06.09.2023.

Учасники також обговорили юридичні основи психіатричної допомоги, холістичний підхід у роботі з ветеранами, маршрут військовослужбовця до моменту проходження огляду МСЕК, питання протезування та ортезування.

4 вересня

У Кропивницькому презентували проєкт про музейно-освітянський рух (ФОТО) //Фотоінформ – режим доступу : https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-prokt-pro-muzeyno-osvityanskiy-ruh-foto.html Дата публікації – 04.09.2023.

До Дня знань в обласній книгозбірні імені Дмитра Чижевського був презентований проєкт «Шкільне музейництво у біографіях і фактах».

Знань багато не буває // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/photo/2023/09/04/znan-bagato-ne-buvae.htm Дата публікації – 04.09.2023.

Незважаючи на надскладні виклики часу: війну, біль, страждання – перший дзвоник сьогодні лунає в усіх куточках України. Всіх присутніх привітали з Днем знань – святом Першого дзвоника!Головна книгозбірня області не лишилася осторонь та привітно зустріла з першими уроками учнів та студенів у своїх затишних залах. Для учнів ліцею «Максимум» Кропивницької міської радипровели цікаву та захоплюючу веб-екскурсію «Історія козацтва: острів Хортиця».

Знань багато не буває // Ранкове місто – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-09-04-94602.html Дата публікації – 04.09.2023.

До бібліотеки завітали студенти факультету педагогіки, психології та мистецтв Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка. Майбутні педагоги, дизайнери та художники ознайомилися з виставками «Українські старожитності», «Керамо РИТМИ», «Кам’яні малюнки» та переглянули одну з серій унікального англійського документального серіалу «Людина творча» з серії фільмів Д. Морріса. В основу фільму покладені спостереження за людиною знаного британського етолога, зоолога, антрополога, автора бестселера «Гола мавпа» Деймонда Морріса.

30 серпня

В Кропивницькому презентували проєкт «Шкільне музейництво у біографіях і фактах» (ФОТО) //Фотоінформ – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/08/30/v-kropivnitskomu-prezentuvali-proekt-shkilne-muzeinitstvo-u-biografijah-i-faktah-foto-.htm Дата публікації – 30.08.2023.

До Дня знань в обласній книгозбірні імені Дмитра Чижевського був презентований проєкт «Шкільне музейництво у біографіях і фактах».

29 серпня

Нагороджено переможців творчого конкурсу у Кропивницькому (ФОТО) //Фотоінформ – режим доступу: https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/nagorodzheno-peremozhtsiv-tvorchogo-konkursu-u-kropivnitskomu-foto.html Дата публікації – 29.08.2023.

Підбито підсумки традиційного щорічного творчого журналістського конкурсу «Україна – моя! Незалежна» – 2023, присвяченого Дню Незалежності України.

28 серпня

Вулична акція відбулася у Кропивницькому (ФОТО) //Фотоінформ – режим доступу: https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/vulichna-aktsiya-vidbulasya-u-kropivnitskomu-foto.html Дата публікації – 28.08.2023.

«Здорова нація – сильна держава!» – під таким гаслом провели в обласному центрі вуличну акцію працівники бібліотеки Чижевського.

27 серпня

Здорова нація – сильна держава // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-08-27-94502.html Дата публікації – 27.08.2023.

«Здорова нація – сильна держава!» – під таким гаслом провели вуличну акцію працівники бібліотеки Чижевського.

26 серпня

Секрет сили України // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/08/26/-sekret-sili-ukraini?from=list Дата публікації – 26.08.2023.

Величезна сімейна тусовка відбувалась в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського. Це протягом дня у головному холі книгозбірні на дитячій точці «Спільно» проходило свято «Сила України в єдності родини!».

25 серпня

Допомогу безпритульним тваринам збирали у Кропивницькому // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/08/25/dopomogu-bezpritulnim-tvarinam-zbirali-u-kropivnitskomu?from=list Дата публікації – 15.08.2023.

Разом допоможемо безпритульним тваринам! Cаме під цим гаслом Орхуський центр екологічної інформації ОУНБ імені Дмитра Чижевського до Всесвітнього дня безпритульних тварин провів акцію «Про тих, хто з хвостиком та вусиками, та в кого лапочки з подушками».

Кам’яні малюнки показали у Кропивницькому // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/08/25/kam-jani-maljunki-pokazali-u-kropivnitskomu?from=list Дата публікації – 25.08.2023.

Фотовиставку «Кам’яні малюнки» представило у бібліотеці Чижевського відоме подружжя фотомитців та мандрівників Юрій і Лариса Лебедєви. Шанувальники їхньої творчості звикли бачити пейзажні чи жанрові знімки під час фоторозповідей про цікаві мандрівки або фотовиставках, але цього разу перед їхніми очами були представлені незвичні світлини, зроблені не під час подорожей, а у фотолабораторії.

Яблука з матусівського саду // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-08-25-94480.html Дата публікації – 25.08.2023.

Запрошуємо до Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського на презентацію книги «Яблука з матусівського саду» літоб’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного.

Допомогли хвостикам // Кропивницький вечірній. – 2023. – 25 серпня. – С. 4

Разом допоможемо безпритульним тваринам! Під цим гаслом Орхуський центр екологічної інформації ОУНБ імені Дмитра Чижевського до Всесвітнього дня безпритульних тварин провів акцію «Про тих, хто з хвостиком та вусиками, та в кого лапочки з подушками».

Дошкілля Кропивницького: перезавантаження // Кропивницький вечірній. – 2023. – 25 серпня. – С. 2

Серпнева конференція «Дошкілля Кропивницького: перезавантаження» відбулася цього тижня в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського.

24 серпня

Презентація видання краєзнавця Володимира Поліщука // 21-й канал. – 2023. – 24 серпня. – С. 5

З нагоди відзначення Дня Незалежності України у бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася презентація краєзнавця Володимира Поліщука «Вони пробуджували національну свідомість народу».

Дошкілля Кропивницького: перезавантаження // 21-й канал. – 2023. – 24 серпня. – С. 1

Серпнева конференція «Дошкілля Кропивницького: перезавантаження» відбулася цього тижня в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського.

21 серпня

«Дошкілля Кропивницького: перезавантаження» – стартувала традиційна серпнева освітянська конференція // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/08/21/-doshkillja-kropivnitskogo-perezavantazhennja-startuvala-traditsiina-serpneva-osvitjanska-konferentsija.htm Дата публікації – 21.08.2023.

Серпнева конференція «Дошкілля Кропивницького: перезавантаження» відбулась сьогодні, 21 серпня, на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.

Розпочалась робота конференції із практичної частини – з презентації Дитячої точки «Спільно» від UNICEF, що працює в бібліотеці. Своїми напрацюваннями з розвиваючої програми за американською методикою ділились вихователі дитячого садочка “Краплинка” разом із 5-річними маленькими помічниками.

У Кропивницькому збирали допомогу безпритульним тваринам // Кропивницька міська рада – режим доступу : https://kr-rada.gov.ua/news/u-kropivnitskomu-zbirali-dopomogu-bezpritulnim-tvarinam.html Дата публікації – 21.08.2023.

Всесвітній день безпритульних тварин – це не свято, це дата, яка змушує задуматися про трагічні долі собак і котів, позбавлених прихистку та люблячих родин, особливо зараз, коли у нашій країні триває війна. Без домівок залишилось дуже багато домашніх улюбленців. Через бойові дії у притулках постійно зростає кількість чотирилапих.

«Дошкілля Кропивницького: перезавантаження» – стартувала традиційна серпнева освітянська конференція // Кропивницька міська рада – режим доступу : https://kr-rada.gov.ua/news/doshkillya-kropivnitskogo-perezavantazhennya-startuvala-traditsiyna-serpneva-osvityanska-konferentsiya.html Дата публікації – 21.08.2023.

Принагідно посадовиця подякувала і партнерам, які системно допомагають закладам освіти міста – Кропивницькому офісу представництва UNICEF та Благодійному фонду “Безпечне майбутнє” і вручила подяки регіональному координатору освітніх програм UNICEF Ганні Дудіч та директорці благодійного фонду Ірині Саєнко.

Ніколаєвська Ірина. Символи української музики // Народне слово. – 2023. – 3 серпня. – С. 8

Під такою назвою до Дня Державності України відбувся концерт, підготовлений Кропивницьким музеєм музичної культури імені Кароля Шимановського спільно з ОУНБ імені Дмитра Чижевського.

19 серпня

Безпритульним тваринам збирали допомогу у Кропивницькому (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/bezpritulnim-tvarinam-zbirali-dopomogu-u-kropivnitskomu-foto.html Дата публікації – 19.08.2023.

Учасники заходу мали змогу долучитися до збору кормів та інших необхідних товарів для тварин, залишивши свої дарунки у спеціальній скрині. Не кожен може відкрити власний притулок, але ми можемо допомагати тим притулкам, які вже є.

18 серпня

У Кропивницькому збирали допомогу безпритульним тваринам (ФОТО) // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/08/18/u-kropivnitskomu-zbirali-dopomogu-bezpritulnim-varinam-foto-.htm Дата публікації – 18.08.2023.

Разом допоможемо безпритульним тваринам! Cаме під цим гаслом Орхуський центр екологічної інформації ОУНБ імені Дмитра Чижевського до Всесвітнього дня безпритульних тварин провів акцію «Про тих хто з хвостиком та вусиками та в кого лапочки з подушками».

Пісні українських лицарів // Кропивницький вечірній. – 2023. – 18 серпня. – С. 4

Віртуальну аудіовиставку до Дня Незалежності України підготували фахівці Кропивницького музею музичної культури імені Кароля Шимановського. Проєкт “Історичні та козацькі пісні Кропивниччини” цьогоріч презентували в ОУНБ ім.Д.І.Чижевського під виступи гурту “Млиночок”, який виконав нові пісні і представлені на виставці.

Пам’ятаємо Женю… // Кропивницький вечірній. – 2023. – 18 серпня. – С. 4

В бібліотеці імені Дмитра Чижевського кропивничани – друзі та близькі згадували полеглого земляка-Героя журналіста Євгенія Осієвського.

У Кропивницькому влаштували акцію для допомоги безпритульним тваринам. Що збирали й кому передадуть // Суспільне – режим доступу : https://suspilne.media/554015-u-kropivnickomu-vlastuvali-akciu-dla-dopomogi-bezpritulnim-tvarinam-so-zbirali-j-komu-peredadut/ Дата публікації – 18.08.2023.

У Кропивницькому влаштували акцію напередодні Міжнародного дня безпритульних тварин. Його відзначають 19 серпня. Збирали корм і засоби гігієни для котів і собак.

Організатори акції – працівники бібліотеки імені Дмитра Чижевського в Кропивницькому, а саме Орхуського центру екологічної інформації. Він працює при одному з відділів бібліотеки.

17 серпня

У кропивницькій книгозбірні створили екологічні торбинки (ФОТО) // З перших уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/30425-u-kropyvnytskii-knyhozbirni-stvoryly-ekolohichni-torbynky-foto Дата публікації – 17.08.2023.

Зо два десятки містян завітали на локацію “Фонтан творчості”, завданням якої було поетапне створення учасниками шоперів – розмальовок екоторбинок, Виготовлену рукотворну продукцію вони забрали додому у подарунок.

Ніколаєвська Світлана. Пісні українських лицарів // Народне слово. – 2023. – 17 серпня. – С. 8

Під такою назвою до Дня Незалежності відбулася презентація віртуальної виставки кропивницького музею музичної культури імені Кароля Шимановського спільно з ОУНБ імені Дмитра Чижевського.

Кропивничанам показали кам’яні малюнки // Народне слово. – 2023. – 17 серпня. – С. 2

Фотовиставку «Кам’яні малюнки» представило в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відоме подружжя фотомитців та мандрівників Юрій і Лариса Лебедєви.

Місто на поштовій листівці // 21-й канал. – 2023. – 17 серпня. – С. 6

Вийшло друком друге доповнене видання книги «Місто на поштовій листівці», яке підготували В. Поліщук та Ю. Тютюшкін. Виставка поштових листівок та презентація книги відбудуться в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського та обласному краєзнавчому музеї.

У кропивницькій книгозбірні створили екологічні торбинки (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/kultura/30425-u-kropyvnytskii-knyhozbirni-stvoryly-ekolohichni-torbynky-foto?fbclid=IwAR2d88vYG9ldTYcFePjGAg5YYiBxdR5TbnuKMcYdpvj_6MkIxkXwGmvntLU Дата публікації – 17.08.2023.

Щотижня до зеленої зони біля споруди Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського поспішають любителі прекрасного, бо знають, що на них там завжди чекають.

Цього разу зо два десятки містян завітали на локацію “Фонтан творчості”, завданням якої було поетапне створення учасниками шоперів – розмальовок екоторбинок, Виготовлену рукотворну продукцію вони забрали додому у подарунок.

15 серпня

У Кропивницькому показали кам’яні малюнки (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-pokazali-kamyani-malyunki-foto.html Дата публікації – 17.08.2023.

Фотовиставку «Кам’яні малюнки» представило у бібліотеці Чижевського відоме подружжя фотомитців та мандрівників Юрій і Лариса Лебедєви. Шанувальники їхньої творчості звикли бачити пейзажні чи жанрові знімки під час фоторозповідей про цікаві мандрівки або фотовиставках, але цього разу перед їхніми очами були представлені незвичні світлини, зроблені не під час подорожей, а у фотолабораторії.

У Кропивницькому показали кам’яні малюнки // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-08-15-94352.html Дата публікації – 15.08.2023.

На виставці у відділі мистецтв подружжя представило три десятки світлин зі знайденими ними «кам’яними малюнками». У кожного з цих малюнків своя цікава історія.

Кропивничани вшанували пам’ять земляка – Героя Євгенія Осієвського // Кропивницька міська рада – режим доступу : https://kr-rada.gov.ua/news/kropivnichani-vshanuvali-pamyat-zemlyaka-geroya-vgeniya-osivskogo.html Дата публікації – 15.08.2023.

У Кропивницькому, в бібліотеці імені Дмитра Чижевського кропивничани – друзі та близькі згадували полеглого земляка – Героя, антрополога, журналіста Євгенія Осієвського. У вшануванні пам’яті загиблого під Бахмутом 22 травня захисника України взяла участь заступниця начальника ОВА, депутатка Кропивницької міської ради Катерина Колтунова.

14 серпня

Загинув під Бахмутом. У Кропивницькому вшанували пам’ять журналіста й дослідника Євгенія Осієвського // Суспільне – режим доступу : https://suspilne.media/550807-u-kropivnickomu-vsanuvali-pamat-zurnalista-j-doslidnika-evgenia-osievskogo-vin-zaginuv-u-travni-v-boah-pid-bahmutom/ Дата публікації – 14.08.2023.

У Кропивницькому вшанували пам’ять журналіста та дослідника Євгенія Осієвського. Він загинув 22 травня у боях під Бахмутом Донецької області. 14 серпня йому мало виповнитися 30 років. Про це розповіла Суспільному його мама Олександра Гребенюк. У день народження сина зібрала тих, хто його знав.

12 серпня

У Кропивницькому відбулася музична імпреза // З перших уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/30407-u-kropyvnytskomu-vidbulasia-muzychna-impreza-foto Дата публікації – 12.08.2023.

У рамках заходів до Дня міста читачі Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського мали чудову змогу познайомитися зблизька з творчістю поеток Марини Єрмолаєвої, Ольги Краснопольської, Світлани Нколаєвської, прозаїкині Вікторії Шкабой.

11 серпня

У Кропивницькому говорили про мобінг // Кропивницький вечірній. – 2023. – 11 серпня. – С. 3 : фото

В бібліотеці Чижевського під час зустрічі в рамках реалізації проєкту “Інформаційної платформи з питань праці” говорили про мобінг, тобто цькування працівника на робочому місці.

Тиша миттєвостей // Кропивницький вечірній. – 2023. – 11 серпня. – С. 4 : фото.кол.

У відділі краєзнавства бібліотеки Чижевського відкрилася фотовиставка “Тиша миттєвостей”. ЇЇ автор – Артем Безшкуренко – молодий кропивницький науковець і краєзнавець таким чином вирішив допомогти ЗСУ. Відвідувачі можуть отримати роботу фотомитця, задонативши на рахунок будь-якого фонду на підтримку нашої армії.

10 серпня

Створили аудіовиставку історичних та козацьких пісень Кропивниччини (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/kultura/30395-stvoryly-audiovystavku-istorychnykh-ta-kozatskykh-pisen-kropyvnychchyny-foto Дата публікації – 10.08.2023.

Віртуальну аудіовиставку до Дня Незалежності України підготували фахівці Кропивницького музею музичної культури імені Кароля Шимановського. Презентували проєкт в обласній науковій універсальній бібліотеці ім. Д.Чижевського під виступи гурту «Млиночок», який виконав пісні, як представлені, так і не представлені у виставці.

Благодійна фотовиставка «Тиша миттєвостей» // 21-й канал. – 2023. – 10 серпня. – С. 1

У відділі краєзнавства бібліотеки Чижевського відкрилася фотовиставка “Тиша миттєвостей”. ЇЇ автор – Артем Безшкуренко – молодий кропивницький науковець і краєзнавець таким чином вирішив допомогти ЗСУ.

Експонати – за донати // Народне слово. – 2023. – 10 серпня. – С. 8

У відділі краєзнавства головної книгозбірні області – ОУНБ імені Дмитра Чижевського відкрилася фотовиставка «Тиша миттєвостей».

Разом з Тарасом // Народне слово. – 2023. – 10 серпня. – С. 5

Сергій Полулях, відомий на Кіровоградщині теле- і газетний журналіст, видав свій третій роман, презентація якого відбулася у відділі краєзнавства обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

8 серпня

У Чижевського відкрилася благодійна виставка // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/08/05/-u-chizhevskogo-vidkrilasja-blagodiina-vistavka Дата публікації – 08.08.2023.

У відділі краєзнавства бібліотеки Чижевського відкрилася фотовиставка «Тиша миттєвостей». Її автор – Артем Безшкуренко – молодий кропивницький науковець і краєзнавець таким чином вирішив допомогти Збройним Силам України.

7 серпня

В бібліотеці імені Чижевського відкрилася благодійна виставка (ФОТО) // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/08/07/v-bibliotetsi-imeni-chizhevskogo-vidkrilasja-blagodiina-vistavka-foto-.htm Дата публікації – 07.08.2023.

Умовно виставка складається з двох частин: монохромної і концептуальної та кольорової і пейзажної. Майже на усіх світлинах – Кропивницький – унікальне і яскраве, на переконання автора, місто. Не потрібно шукати красу деінде, в пустелі чи джунглях, вона тут, поруч, у сусідньому парку. Треба лише придивитись. І тоді, ймовірно, вдасться спіймати ту саму неповторну мить.

У Кропивницькому говорили про мобінг // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/08/07/u-kropivnitskomu-govorili-pro-mobing.htm Дата публікації – 07.08.2023.

Є три типові ознаки мобінгу: наявність сторін конфлікту: кривдника, потерпілого, інколи спостерігачів; заподіяння моральної шкоди, приниження, відчуття страху та тривоги, підпорядкування працівника інтересам кривдника, соціальна ізоляція потерпілого, примус до зміни місця роботи тощо; повторюваність таких дій.

4 серпня

У Чижевського відкрилася благодійна виставка // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-08-04-94195.html Дата публікації – 04.08.2023.

У відділі краєзнавства бібліотеки Чижевського відкрилася фотовиставка «Тиша миттєвостей». Її автор – Артем Безшкуренко – молодий кропивницький науковець і краєзнавець таким чином вирішив допомогти Збройним Силам України.

Яка вона, Україна, з висоти пташиного польоту? Найкрасивіша! // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/08/04/jaka-vona-ukraina-z-visoti-ptashinogo-polotu-naikrasivisha Дата публікації – 04.08.2023.

Лише другий рік поспіль ми відзначаємо це свято, але його важливість для України, особливо під час війни, важко переоцінити. Тож головний хол книгозбірні був наповнений голосами тих, хто прийшов відзначити свято разом.

3 серпня

У Кропивницькому говорили про мобінг (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-mobing-foto.html Дата публікації – 03.08.2023.

Випадками мобінгу вважаються: надмірне або нерівномірне навантаження; нерівна оплата за рівну працю; переведення на іншу роботу або зміна істотних умов праці за відсутності підстав; примушення перебувати на робочому місці в обідню перерву або після закінчення роботи тощо.

Інформаційна платформа з питань праці: у Кропивницькому говорили про мобінг // Кіровоградська міська рада – режим доступу : https://kr-rada.gov.ua/news/informatsiyna-platforma-z-pitan-pratsi-u-kropivnitskomu-govorili-pro-mobing.html Дата публікації – 03.08.2023.

Таке ставлення до члена колективу може мати серйозні наслідки для фізичного і психічного здоров’я, каже фахівчиня. Наслідками мобінгу можуть бути стрес, параноя, головний біль, відчуття відсторонення, почуття вини чи сорому тощо.

Інформаційна платформа з питань праці: у Кропивницькому говорили про мобінг // Новости Кропивницкого – режим доступу : https://topnews.kr.ua/society/2023/08/03/193047.html Дата публікації – 03.08.2023.

Держава на законодавчому рівні передбачила відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу. І тепер дійшла черга до мобінгу, тобто цькування працівника на робочому місці. Про прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу» та про інші важливі питання, пов’язані з ним, у Кропивницькоому в бібілотеці Чижевського під час зустрічі в рамках реалізації проєкту «Інформаційної платформи з питань праці».

2 серпня

У бібліотеці імені Чижевського відбулась благодійна фотовиставка «Тиша миттєвостей» // CBN – режим доступу : https://www.facebook.com/cbn.krop/posts/pfbid0tmGqcq2YN2R7DJbEKdx9SRLCH6sJTtTosh4PKKhkMzwFCQQkLxJwt1ESvbpAvWuol Дата публікації – 02.08.2023.

У бібліотеці імені Чижевського відбулась благодійна фотовиставка «Тиша миттєвостей»

На фото, переважно, природні краєвиди міста Кропивницького. Зі слів автора, Артема Бешкуренко, мета виставки проста – дати відчути глядачу єдність з природою.

Як у Чижевського відзначили День Української Державності // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/08/02/jak-u-chizhevskogo-vidznachili-den-ukrainskoi-derzhavnosti.htm Дата публікації – 02.08.2023.

Яка вона, Україна, з висоти пташиного польоту? Найкрасивіша! Так, з онлайн-показу фільмів мультимедійного проєкту «Ukraїner. Країна зсередини» почалося в бібліотеці Чижевського святкування Дня Української Державності. Лише другий рік поспіль ми відзначаємо це свято, але його важливість для України, особливо під час війни, важко переоцінити. Тож головний хол книгозбірні був наповнений голосами тих, хто прийшов відзначити свято разом.

1 серпня

Як у Кропивницькому бібліотекарі відзначили День Української Державності (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/yak-u-kropivnitskomu-bibliotekari-vidznachili-den-ukrayinskoyi-derzhavnosti-foto.html Дата публікації – 01.08.2023.

В головному холі чистими і насиченими барвами грали художні роботи учнів дитячої художньої школи імені Олександра Осмьоркіна. Виставка «Барви перемоги» готувалася три місяці, в ній взяли участь вісімнадцять юних художників, які створили більше сорока робіт. Зазначимо, що бібліотека Чижевського давно є творчою локацією для занять Ірини Зантарії та її учнів. Саме тут зародилася ідея виставки, присвяченої перемозі. Під час відкриття Ірина Зантарія подякувала бібліотеці за прихисток і можливість для дітей долучатися до культурного життя, яке вирує у книгозбірні. Приємним бонусом до презентації робіт для тинейджерів стала участь у майстер-класі з виготовлення екоторбинок «Екологічно та патріотично». Впевнені, що участь у святі запам’ятається дітям надовго.

31 липня

Символи української музики // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/07/31/simvoli-ukrainskoi-muziki?from=list Дата публікації – 31.07.2023.

Концерт «Символи української музики» до дня державності України, підготовлений Кропивницьким музеєм музичної культури ім. К.Шимановського, відбувся напередодні свята, 27 липня, у відділі мистецтв Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

30 липня

Символи української музики: у кропивницькій книгозбірні лунали козацькі та чумацькі пісні (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/kultura/30304-symvoly-ukrainskoi-muzyky-u-kropyvnytskii-knyhozbirni-lunaly-kozatski-ta-chumatski-pisni-foto

Концерт «Символи української музики» до Дня державності України, підготовлений Кропивницьким музеєм музичної культури ім. К.Шимановського, відбувся у відділі мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

29 липня

У Кропивницькому відбулася вулична акція (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulasya-vulichna-aktsiya-foto-29-07-2023.html Дата публікації – 29.07.2023.

Торгівля людьми має дуже багато форм, як то усиновлення у комерційних цілях, використання в порнобізнесі чи у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство тощо. До речі, останньому пункту бібліотекарі приділили окрему увагу: запропонували для перегляду тематичну літературу під назвою «Донорство органів і тканин людини: медико-правовий аспект».

28 липня

Людина – не товар: у Кропивницькому провели вуличну акцію (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/suspilstvo/30301-liudyna-ne-tovar-u-kropyvnytskomu-provely-vulychnu-aktsiiu-foto Дата публікації – 28.07.2023.

Здавалося б, від рабовласницького ладу нас відділяють тисячоліття, бо як можуть існувати у ХХІ столітті, де пріоритетом є свобода, демократія і права людини, торгівля людьми і рабство? На жаль, не просто існують, а процвітають. За даними Організації Об’єднаних Націй та Ради Європи, торгівля людьми є однією з найприбутковіших форм нелегальної торгівлі у світі.

Бібліотека Чижевського запрошує кропивничан відзначити День державності // Кропивницький вечірній. – 2023. – 28 липня. – С. 4

До Дня української державності обласна універсальна наукова бібліотека підготувала низку заходів, які допоможуть дітям та дорослим змістовно відзначити свято.

27 липня

Цюцюра Олена. Розстріляна свобода слова // Наша місто. – 2023. – 27 липня. – С. 2

В бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася зустріч представників ЗМІ з першим секретарем Національної спілки журналістів України Ліною Кущ.

25 липня

У кропивницькій книгозбірні відзначать День Української Державності // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/anonsy/30272-u-kropyvnytskii-knyhozbirni-vidznachat-den-ukrainskoi-derzhavnosti Дата публікації – 25.07.2023.

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського підготували низку заходів, які допоможуть дітям та дорослим змістовно відзначити свято.

Бібліотека Чижевського запрошує кропивничан відзначити День державності // Кропивницька міська рада – режим доступу : https://kr-rada.gov.ua/news/biblioteka-chizhevskogo-zaproshu-kropivnichan-vidznachiti-den-derzhavnosti.html Дата публікації – 25.07.2023.

28 липня Україна відзначає День Української Державності. У це свято ми вшановуємо всі етапи нашого державотворення – від Русі до сьогодення, і всіх, хто доклав зусиль, щоб Україна існувала як незалежна, демократична держава.

До Дня Української Державності обласна універсальна наукова бібліотека підготувала низку заходів, які допоможуть дітям та дорослим змістовно відзначити свято.

19 липня

У Кропивницькому відбулася презентація проєкту про воєнні злочини росіян проти медійників (ВІДЕО) // Фотоінформ – режим доступу : https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulasya-prezentatsiya-proktu-pro-vonni-zlochini-rosiyan-proti-mediynikiv-video.html Дата публікації – 19.07.2023.

Національна спілка журналістів України у партнерстві з шведською неприбутковою організацією «Civil Rights Defenders» створили документальний проєкт, в якому зібрали понад 100 відеоісторій про українських журналістів.

12 липня

День без поліетилену – це просто! // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/07/12/-den-bez-polietilenu-tse-prosto?from=list Дата публікації – 12.07.2023.

З нагоди Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів працівники Орхуського центру екологічної інформації, як і кожного року, долучилися до відзначення цієї дати. На майданчику головної книгозбірні області вони провели вуличну акцію.

11 липня

У Кропивницькій книгозбірні відзначили свято «Сила України в єдності родини!» // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-07-11-93920.html Дата публікації – 11.07.2023.

Малеча з мамами і татами із задоволенням брали участь у вікторинах, майстер-класах, читаннях та спортивних розвагах. Повітря просто іскрилося від позитивної енергії, лунала весела музика та дитячий сміх!

У Кропивницькому бібліотекарі провели сімейну тусовку (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-bibliotekari-proveli-simeynu-tusovku-foto.html Дата публікації – 11.07.2023.

Величезна сімейна тусовка відбувалась в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського. Це протягом дня у головному холі книгозбірні на дитячій точці «Спільно» проходило свято «Сила України в єдності родини!».

10 липня

Кропивницька книгозбірня поповнилася екземплярами книг, надрукованих шрифтом Брайля // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-07-10-93901.html Дата публікації – 10.07.2023.

Фонд головної книгозбірні області поповнився чудовими книгами для родинного дозвілля – виданнями Олега Промахова «Ігор Сікорський» та Олександри Шутко «Роксолана» і популярною дитячою казковою повістю Сашка Дерманського «Чудове Чудовисько і Погане Поганисько».

Секрет сили — у родині: У Кропивницькому відбулося родинне свято // Кропивницька міська рада – режим доступу : https://kr-rada.gov.ua/news/sekret-sili-u-rodini-u-kropivnitskomu-vidbulosya-rodinne-svyato_10.07.23.html Дата публікації – 10.07.2023

Величезна сімейна тусовка відбувалася у Кропивницькому в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського. Це у дитячій точці «Спільно» проходило свято «Сила України в єдності родини!».

Читачам, які бачать серцем: Фонд бібілотеки Чижевського поповнився дитячими виданнями з шрифтом Брайля // Кропивницька міська рада – режим доступу : https://kr-rada.gov.ua/news/chitacham-yaki-bachat-sertsem-fond-bibiloteki-chizhevskogo-popovnivsya-dityachimi-vidannyami-z-shriftom-braylya_10.07.23.html Дата публікації – 10.07.2023

Про що ці видання? Книги Олега Промахова та Олександри Шутко належать до серії книжок «Видатні українці. Люди, які творили історію». Перша присвячена життю видатного авіаконструктора Ігоря Сікорського та його винаходам – літакам та гелікоптерам, які стали зразками передової техніки ХХ століття. А «Роксолана» розповідає історію про дівчину, яка пройшла шлях від полонянки кримського хана до дружини султана Сулеймана Пишного і матері його наступника – Селіма ІІ.

9 липня

У Кропивницькому бібліотекарі отримали нові книги, надруковані шрифтом Брайля (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-bibliotekari-otrimali-novi-knigi-nadrukovani-shriftom-braylya-foto.html Дата публікації – 09.07.2023

Фонд головної книгозбірні області поповнився чудовими книгами для родинного дозвілля – виданнями Олега Промахова «Ігор Сікорський» та Олександри Шутко «Роксолана» і популярною дитячою казковою повістю Сашка Дерманського «Чудове Чудовисько і Погане Поганисько».

7 липня

В бібліотеці імені Чижевського відбулось навчання алгоритму дій у разі радіаційної небезпеки // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/07/07/v-bibliotetsi-imeni-chizhevskogo-vidbulos-navchannja-algoritmu-dii-u-razi-radiatsiinoi-nebezpeki.htm Дата публікації – 07.07.2023.

В бібліотеці Д.І. Чижевського відбулось навчання алгоритму дій у разі радіаційної небезпеки. За участі заступниці начальника Кіровоградської ОВА Катерини Колтунової фахівці управління з питань цивільного захисту населення і Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України навчали працівників закладів культури. Ці посадові особи мають проінформувати колектив, як діяти, якщо існує небезпека радіації.

Читачам, які дивляться серцем // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/07/07/chitacham-jaki-divljatsja-sertsem.htm Дата публікації – 07.07.2023.

Для тих, хто чує про тактильний шрифт вперше, розповімо: рельєфно-крапковий шрифт для написання і читання людьми з порушенням зору розроблений 15-річним французом Луїсом Брайлем у 1824 році. В його основі– шість крапок, з яких можна скласти 63 комбінації: літери, цифри, розділові знаки і навіть ноти.Пізніше метод Брайля був затверджений, як кращий метод читання і писемності для незрячих людей.

Кропивницькі школярі відвідали «Атракціони Діснейленду» віртуально // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-07-07-93887.html Дата публікації – 07.07.2023.

В рамках літньої програми фахівці Інтернет-центру ОУНБ ім.Д.І.Чижевського провели низку віртуальних екскурсій та веб-бесід. Найпопулярнішою серед них стала віртуальна подорож «Атракціони Діснейленду». Більше півтори сотні школярів відвідали онлайн «найщасливіше місце на Землі» – стилістичний парк розваг Волта Діснея.

6 липня

До 125-річчя від дня народження Олени Журливої // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/07/06/do-125-richchja-vid-dnja-narodzhennja-oleni-zhurlivoi.htm Дата публікації – 06.07.2023.

До 125-річчя від дня народження Олени Журливої у відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбувся літературно-музичний захід«Нев’януча пелюстка спомину».

Кропивничан запрошують до бібліотеки на Родинне свято // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-07-06-93880.html Дата публікації – 06.07.2023.

Запрошуємо на дитячу точку «Спільно» Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського на родинне свято! З нагоди Дня родини 7 липня головна книгозбірня області для малюків з мамами і татами, бабусями та дідусями влаштовує різноманіття заходів.

Знайома незнайомка: до 125-річчя від дня народження Олени Журливої (ФОТО) // З перший уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/kultura/30125-znaioma-neznaiomka-do-125-richchia-vid-dnia-narodzhennia-oleny-zhurlyvoi-foto Дата публікації – 06.07.2023.

Талановита красуня з чудовим голосом і веселою вдачеюОлена Журлива прожила дуже яскраве і важке життя. Чиста щира душа була народжена, як писала Елеонора Блажко, здається, для щастя. Юність була сповнена радощів і світлих очікувань. Але коли дівчині виповнилось шістнадцять, доля нанесла перший удар: зґвалтування і втрату можливості мати дітей. Олена Пашинківська перетворилася на Олену Журливу. І це ім’я наклало печатку на все її подальше життя.

У Кропивницькому згадували поетесу Олену Журливу (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-zgaduvali-poetesu-olenu-zhurlivu-foto.html Дата публікації – 06.07.2023.

У Кропивницькому до 125-річчя від дня народження Олени Журливої у відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбувся літературно-музичний захід «Нев’януча пелюстка спомину».

5 липня

Кропивничан запрошують на родинне свято // Гречка – режим доступу : https://gre4ka.info/anonsy/74761-kropivnichan-zaproshuyut-na-rodinne-svyato Дата публікації – 05.07.2023.

У Кропивницькому у п’ятницю, 7 липня, в обласній науковій бібліотеці Чижевського відбудеться родинне свято. Як зазначили у пресслужбі міськради Кропивницького свято пройде у дитячій точці “Спільно” з нагоди Дня родини. До заходів можуть доєднатись бабусі, дідусі, мами, тати, діти.

День без поліетилену – це просто! // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/society/2023/07/05/den-bez-polietilenu-tse-prosto-.htm Дата публікації – 05.07.2023.

Перехожі знайомились з добіркою літератури «Збережемо довкілля заради майбутнього» та брали участь у екологічній вікторині. Родзинкою акції став розпис екоторбинок – чудової альтернативи поліетиленовим пакетам.Охочі отримували торбинки, власноруч їх розмальовувалиакриловими фарбами за трафаретами або слідуючи за власною фантазією. В результаті у кожного вийшла своя стильна, оригінальна та екологічна сумка багаторазового використання.

Кропивничан запрошують на родинне свято в бібліотеку імені Чижевського // Кропивницька міська рада – режим доступу : https://kr-rada.gov.ua/news/kropivnichan-zaproshuyut-na-rodinne-svyato-v-bibiloteku-imeni-chizhevskogo_05.07.23.html Дата публікації – 05.07.2023.

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського запрошує на родинне свято на дитячу точку “Спільно”. З нагоди Дня родини 7 липня головна книгозбірня області для малюків з мамами і татами, бабусями та дідусями влаштовує різноманіття заходів.

Кропивничан запрошують на родинне свято // Златопіль – режим доступу : https://zlatopil.com/all-news/kropyvnychan-zaproshuyut-na-rodynne-svyato Дата публікації – 05.07.2023.

Кропивничан запрошують на дитячу точку «Спільно» Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського на родинне свято.

У бібліотеці відбудеться родинне свято // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/07/05/u-bibliotetsi-vidbudetsja-rodinne-svjato.htm Дата публікації – 05.07.2023.

Жити в колі люблячих людей, погодьтеся, базова потреба кожного з нас. Завітайте на дитячу точку «Спільно» бібліотеки Чижевського, щоб разом весело та цікаво провести час!

Біля кропивницької бібліотеки відзначили День відмови від поліетилену // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-07-05-93875.html Дата публікації – 05.07.2023.

Метою було – привернути увагу кропивничан до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів, які наносять непоправної шкоди навколишньому природному середовищу, та популяризували доступні екологічні рішення на заміну пластику.

3 липня

У Кропивницькому говорили про першу домедичну допомогу // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/07/03/-u-kropivnitskomu-govorili-pro-pershu-domedichnu-dopomogu?from=list Дата публікації – 03.07.2023.

На черговому засіданні Батьківського клубу обговорювали алгоритм надання домедичної допомоги до приїзду швидкої. А розібрати все по поличках допомогла лікарка, викладачка Кіровоградського медичного фахового коледжу імені Єфрема Мухіна Надія Кирпа. Вона розповіла про надання першої допомоги при гострій серцевій та судинній недостатності, артеріальній гіпертензії, бронхіальній астмі.

Музи Тараса Шевченка // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/07/03/muzi-tarasa-shevchenka.htm Дата публікації – 03.07.2023.

Тривалий час тема інтимного життя відомих особистостей була під забороною. Інтимно-любовний дискурс фактично не досліджувався, а основна увага зверталася на соціальні питання. Володимир Поліщук зауважив, що першою серйозною роботою, де в окремому розділі системно розглянуто проблему стосунків Тараса Шевченка з жінками і кохання в його житті, є книга Марієтти Шагінян «Тарас Шевченко».

Музи Тараса Шевченка // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/07/03/-muzi-tarasa-shevchenka?from=list Дата публікації – 03.07.2023.

Під час презентації слухачі дізналися багато цікавих фактів про особисте життя Кобзаря, про його взаємини з жінками. Тарас Шевченко часто закохувався, адже мав емоційну та чутливу натуру. Проте щоразу доля позбавляла його родинного щастя та кохання, про яке мріяв поет. Він ніколи не був одруженим, не мав шлюбних дітей, а про його романи є багато домислів, ніж підтверджених фактів.

1 липня 

У Кропивницькому відбулася презентація книги Володимира Поліщука (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulasya-prezentatsiya-knigi-volodimira-polishuka-foto.html Дата публікації – 01.07.2023.

Зі слів науковця, кожне нове кохання митця завжди дарувало йому натхнення до написання поезій і створення картин.

30 червня

У Кропивницькій бібліотеці представили монографію «Музи Тараса Шевченка» // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-06-30-93813.html Дата публікації – 30.06.2023.

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського відбулася презентація монографії «Музи Тараса Шевченка. Інтимно-любовні дискурси української літературної шевченкіани». Книгу представив автор Володимир Поліщук – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.

Музи Тараса Шевченка: у науковій книгозбірні Кіровогращини презентували монографію про українського Пророка (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/kultura/30089-muzy-tarasa-shevchenka-u-naukovi-knyhozbirni-kirovohrashchyni-zhaduvaly-ukrainskoho-proroka-foto  Дата публікації – 30.06.2023.

Тривалий час тема інтимного життя відомих особистостей була під забороною. Інтимно-любовний дискурс фактично не досліджувався, а основна увага зверталася на соціальні питання. Володимир Поліщук зауважив, що першою серйозною роботою, де в окремому розділі системно розглянуто проблему стосунків Тараса Шевченка з жінками і кохання в його житті, є книга Марієтти Шагінян «Тарас Шевченко».

29 червня

У Кропивницькому говорили про першу домедичну допомогу // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-06-29-93795.html Дата публікації – 29.06.2023.

Особливу увагу Надія Тадеївна приділила тому, як відрізнити інфаркт від інсульту. Адже обидва стани є важкими і спричиняють складні негативні наслідки. В Україні на першому місці причиною смертей стають серцево-судинні захворювання, серед яких найчастіше трапляються інфаркти.

У Кропивницькому відбулася вулична акція (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulasya-vulichna-aktsiya-foto-29-06-2023.html Дата публікації – 29.06.2023.

Сьогодні наркоманія як проблема стосується кожної країни. Цивілізоване суспільство давно намагається знайти більш ефективні методи боротьби проти незаконного розповсюдження наркотиків – соціальні, політичні, медичні та правові.

28 червня

У Кропивницькому говорили про першу домедичну допомогу (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-pershu-domedichnu-dopomogu-foto.html Дата публікації – 28.06.2023.

Розібрати все по поличках допомогла лікарка, викладачка Кіровоградського медичного фахового коледжу імені Єфрема Мухіна Надія Кирпа. Вона розповіла про надання першої допомоги при гострій серцевій та судинній недостатності, артеріальній гіпертензії, бронхіальній астмі.

25 червня

Кропивницький: у бібіліотеку завітали рятувальники (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/kropivnitskiy-u-bibilioteku-zavitali-ryatuvalniki-foto.html  Дата публікації – 22.06.2023.

В Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д.І. Чижевського кропивницькі рятувальники зустрілися з вихованцями літнього дитячого табору відпочинку «Чайка».

22 червня 

У Кропивницькому говоритимуть про музи Тараса Шевченка // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/06/22/u-kropivnitskomu-govoritimut-pro-muzi-tarasa-shevchenka.htm Дата публікації – 22.06.2023.

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського запрошує усіх шевченколюбів та шевченкознавців на непересічну подію. 27 червня о 12.00 відбудеться презентація монографії «Музи Тараса Шевченка. Інтимно-любовні дискурси української літературної шевченкіани».

21 червня

Кіровоградщина: У Катеринівці відкрили дитячу точку “Спільно” // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-06-21-93712.html Дата публікації – 21.06.2023.

Дитячий простір відкрито у катеринівському сільському будинку культури. Тепер тут є облаштована затишна зала з новими меблями, іграшками, конструкторами, розмальовками. Тут проводяться заняття з малювання, творчі майстер-класи, арттерапевтичні заняття. А невдовзі працюватимуть дитячий психолог та логопед, які допомагатимуть дітям та їх родинам долати проблеми, викликані війною в Україні.

19 червня 

У бібліотеці в Кропивницькому дітлахів розважали фантастичним аніме // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-06-19-93669.html Дата публікації – 19.06.2023.

Мультфільм «Віктор Робот» створювали близько 100-150 осіб. Це ті, хто сиділи за комп’ютерами і малювали його кадр за кадром. Анімація у картині дивна в найкращому значенні цього слова. Художникам дійсно вдалося створити самобутній світ, на який приємно дивитись.

На Кіровоградщині готують п’яту групу кризових консультантів, які надаватимуть дітям та їх родинам допсихологічну допомогу в стресових ситуаціях // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/06/19/na-kirovogradschini-gotujut-p-jatu-grupu-krizovih-konsultantiv-jaki-nadavatimut-ditjam-ta-ih-rodinam-dopsihologichnu-dopomogu-v-stresovih-situatsijah.htm Дата публікації – 19.06.2023.

Необхідні знання та навички надає сертифікований тренер Андрій Фоменко. Йдеться про кризу та стрес у постраждалих від надзвичайних подій, надання першої психологічної допомоги, принципи психогігієни в роботі з кризою та багато іншого.

У Чижевського діти дивились фантастичний український мультфільм // Кіровоград 24 – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/06/19/-u-chizhevskogo-diti-divilis-fantastichnii-ukrainskii-multfilm?from=list Дата публікації – 19.06.2023.

«Віктор Робот» отримав дві нагороди – «Премію Кіноколо» в номінації «Кращий анімаційни фільм» та приз глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю. Та найголовніший приз тільки від глядачів – діти вийшли з кінозалу задоволені пізнанням світу небаченого і фантастичного.

16 червня 

У Чижевського діти дивились фантастичний український мультфільм // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/06/16/u-chizhevskogo-diti-divilis-fantastichnii-ukrainskii-multfilm.htm Дата публікації – 16.06.2023.

В рамках літньої програми у відділі мистецтв учні шкілвідкрили для себе неймовірний світ українського мультфільму – «Віктор Робот». Ця фантастична пригода робота створена талановитим українським режисером Анатолієм Лавренішиним. За його словами: «Історія виросла з ідеї, а ідея з’явилася після почутої фрази, що всі навколо роботи. І це мене якось зачепило і я зрозумів, що треба придумати історію про роботів. Історія, що робот раптом розуміє, що він робот. Як людина розуміє, що вона вільна людина, що їй робити в цьому світі. Точно так само і робот, він розуміє, що він відремонтувався і що йому робити далі».

На Кіровоградщині готують чергову групу кризових консультантів // Фотоінформ – режим доступу : https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/na-kirovogradshini-gotuyut-chergovu-grupu-krizovih-konsultantiv.html Дата публікації – 16.06.2023.

Як повідомили представники дитячого фонду Безпечне майбутнє, впродовж шести занять 17 слухачів отримають навички виведення людей із стану гострого стресу. Сьогодні це не тільки професійні психологи, а й представники громадських організацій, що допомагають постраждалим від російського вторгнення в Україну, дітям військових, внутрішньо-переміщеним особам тощо.

У Кропивницькому показали найкращий повнометражний фільм для дітей (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-pokazali-naykrashiy-povnometrazhniy-film-dlya-ditey-foto.html Дата публікації – 16.06.2023.

В рамках літньої програми у відділі мистецтв учні шкіл відкрили для себе неймовірний світ українського мультфільму – «Віктор Робот». Ця фантастична пригода робота створена талановитим українським режисером Анатолієм Лавренішиним.

Готують п’яту групу кризових консультантів // 21-й канал – режим доступу : https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/gotujut-pjatu-grupu-krizovih-konsultantiv-1686928508 Дата публікації – 16.06.2023.

Навчання відбуваються у межах проєкту «Швидке реагування в Кіровоградській області для задоволення потреб дітей та їхніх опікунів, у тому числі внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні».

15 червня 

Гуріна Л. Валентина Животовська: Бібліотека Чижевського – це більше, ніж бібліотека! // Народне слово. – 2023. – 15 червня. – С. 1, 2

Половину свого життя людина проводить на роботі і важливо в цьому є те, як ми розповідаємо про свою трудову діяльність. Про своє життя в бібліотеці розповідає директорка головної книгозбірні Кіровоградської області Валентина Животовська.

Колєчкіна Тетяна. З іменем Станіслава Янчукова // Народне слово. – 2023. – 15 червня. – С. 4

Журналісту, краєзнавцю, громадському діячеві Станіславу Янчукову мало б виповнитися у цьому році 85. Станіслав Миколайович був справжнім краєзнавчим просвітником, а ще доброю та щирою людиною, народженою для того, щоб творити добро.

Гуріна Лара. «Господь подарував нам цей день» // Україна-Центр. – 2023. – 15 червня. – С. 4

Свій ювілей відзначила неймовірна жінка – директорка Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського, заслужений працівник культури Валентина Животовська.

8 червня

«Будь на часі з бібліотекою» // 21-й канал. – 2023. – 8 червня. – С. 1

До Дня захисту дітей в головній книгозбірні області у Кропивницькому відбувся яскравий та веселий фест «Будь на часі з бібліотекою»

Ногіна Валентина. Документальна спадщина Анатолія Пивовара // Народне слово. – 2023. 8 червня. – С. 5

Родина Анатолія Пивовара передала обласній книгозбірні імені Дмитра Чижевського паперовий та електронний архів науковця. У відділі краєзнавства зберігаються його книги, рукописи наукових праць, тематичні добірки, мапи.

Країна ерудиції: юних кропивничан запрошують провести літо з бібліотекою // Кропивницький вечірній. – 2023. 8 червня. – С. 4

Оновлену програму літнього відпочинку «Будь на часі з бібліотекою» юним кропивничанам пропонує універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського. Програма налічує 60 різноманітних заходів для дітей різного віку.

7 червня

Канікули у Чижевського // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/06/07/-kanikuli-u-chizhevskogo?from=list Дата публікації – 7.06.2023.

Серед них майже двадцять майстер-класів, які сприяють розвитку уяви, творчої фантазії та дрібної моторики. Науково доведено, що від розвитку дрібної моторики прямопропорційно залежать розвиток інтелекту, мовлення, уваги, уяви та пам’яті. Тож бібліотека пропонує дітям майстер-класи з різних технік образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, паперопластики та квилінгу: «Тваринка-веселинка», «Чудасії-Мармусії», «Академія пана Клякси», «Веселі акварелі», «Створюємо натюрморт», «Колаж побажань», «Квітковий дивограй» та інші.

6 червня 

У Кропивницькому відзначили переможців журналістського конкурсу (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidznachili-peremozhtsiv-zhurnalistskogo-konkursu-foto.html Дата публікації – 6.06.2023.

Творчий конкурс «Відлуння…» проводився Кіровоградською обласною спілкою журналістів з нагоди Дня журналіста за підтримки Національної спілки журналістів України, управління комунікацій з громадськістю та інформаційної діяльності Кіровоградської ОВА, Громадської ради при Кіровоградській ОВА, Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

5 червня

Канікули у Чижевського // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/06/05/kanikuli-u-chizhevskogo.htm Дата публікації – 5.06.2023.

Цього року, попри війну, Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського оновила традиційну програму літнього відпочинку дітей «Будь на часі з бібліотекою». Вона налічує 60 різноманітних заходів для дітей різного віку.

У Кропивницькому бібліотекарі запрошують дітей до себе на канікули (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-bibliotekari-zaproshuyut-ditey-do-sebe-na-kanikuli-foto.html Дата публікації – 5.06.2023.

Цього року, попри війну, Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського оновила традиційну програму літнього відпочинку дітей «Будь на часі з бібліотекою». Вона налічує 60 різноманітних заходів для дітей різного віку.

Країна ерудиції: юних кропивничан запрошують провести літо з бібліотекою // Кропивницька міська рада – режим доступу : https://www.kr-rada.gov.ua/news/krayina-eruditsiyi-yunih-kropivnichan-zaproshuyut-provesti-lito-z-bibliotekoyu-05-06-2023.html Дата публікації – 5.06.2023.

Оновлену програму літнього відпочинку “Будь на часі з бібліотекою” юним кропивничанам пропонує універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського. Програма налічує 60 різноманітних заходів для дітей різного віку.

2 червня

«Будь на часі з бібліотекою»: у Кропивницькому відбувся видовищний дитячий фест // Кропивницька міська рада – режим доступу : https://www.kr-rada.gov.ua/news/bud-na-chasi-z-bibliotekoyu-u-kropivnitskomu-vidbuvsya-vidovishniy-dityachiy-fest-02-06-2023.html Дата публікації – 2.06.2023.

В бібліотеці Чижевського можна було познайомитись з дивовижними виданнями, раритетами, яким по кілька сотень років; пройти захоплюючий квест і знайти бібліотечні скарби – найбільшу і найменшу книгу (одна висотою в півметра, інша – два на три сантиметри); побачити виставки дитячих малюнків та ляльок, яких створили золоті руки майстринь з «Єлисаветградського узвозу».

1 червня

Все для дітей // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/06/01/vse-dlja-ditei.htm Дата публікації – 1.06.2023.

Свято відзначили на точці «Спільно», що в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.Чижевського. Низку святкових локацій облаштовано в будівлі бібліотеки та на прилеглій території. Для дітей організовано творчі майстер-класи, інтерактивні заняття, веселі розваги та спортивний майданчик. Захоплення в малечі викликали й святкові розважальні програми та вистави, що презентували актори обласного театру ім. М.Л. Кропивницького та театру ляльок. 

У кропивницькій бібліотеці влаштували дитячий фестиваль (ФОТО) // З пергих уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/kultura/29898-u-kropyvnytskii-bibliotetsi-vlashtuvaly-dytiachyi-festyval-foto Дата публікації – 1.06.2023.

Уже на підході до бібліотеки на дітей чекала книжкова фотозона, а перша локація запрошувала на гостини до казки. Тут треба було прочитати повідомлення і відгадати, які казкові герої їх надіслали, з’ясувати, кому належать речі, що зберігає чарівна торбинка, та пазлами «розповісти» казку «Ріпка».

«Діснейленд» для малечі розгорнули у кропивницькій бібліотеці // CBN – режим доступу : https://cbn.com.ua/2023/06/01/disnejlend-dlya-malechi-rozgornuly-u-kropyvnytskij-bibliotetsi-video/ Дата публікації – 1.06.2023.

Вікторини, квести та конкурси – все це організували на базі обласної бібліотеки Чижевського до Дня захисту дітей. Понад 12 локацій: рухливі та інтелектуальні ігри чекали на малечу. До заходу залучили кропивницьких акторів, які презентували кілька вистав. Основна мета свята – подарувати море емоцій.

У Кропивницькому влаштували дитячий фест (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vlashtuvali-dityachiy-fest-foto.html Дата публікації – 1.06.2023.

Більше десятка майстер-класів пропонували створити літні прикраси, книжкові закладинки, трав’янчики, вітальні листівки, сонечка і равликів. Діти із задоволенням робили зайчика-органайзера, слоників, клоунів та черепах. Найбільшою популярністю користувались, звісно, котики. Це й не дивно, адже надихали дітей бібліокотик Афоня та його подружка Жанна. Муркотиків можна було зробити в техніці паперопластики та з фоліаміну, графічно зобразити, як кіт гуляє в ночі, або ж намалювати аквареллю. А на освітньому просторі «ChromJunior» скретчем хлопці та дівчата програмували гру так, щоб котик бігав у футбол, спілкувався з друзями, мандрував і навіть літав у космос.

31 травня

Бібліотеки Кіровоградщини працюють хабами цифрової освіти // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/05/31/biblioteki-kirovogradschini-pratsjujut-habami-tsifrovoi-osviti.htm Дата публікації – 31.05.2023.

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського багато років допомагає користувачам освоювати комп’ютерні програми, Інтернет, а останні роки ще й користуватись державними послугами на порталі та в застосунку«Дія».

Бібліотеки Кіровоградщини працюють хабами цифрової освіти // Ранкове місто – режим доступу : https://ugorod.kr.ua/news/2023-05-31-93457.html Дата публікації – 31.05.2023.

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського багато років допомагає користувачам освоювати комп’ютерні програми, Інтернет, а останні роки ще й користуватись державними послугами на порталі та в застосунку «Дія».

30 травня

У Кропивницькому відбувся тренінг «Основи побудови консенсусу в громаді» // Фейсбук – режим доступу : https://www.facebook.com/groups/1821128648147105/?multi_permalinks=3644430902483528&ref=share Дата публікації – 30.05.2023.

У Кропивницькому відбувся тренінг «Основи побудови консенсусу в громаді»

30 травня 2023 року в Кропивницькому відбувся неймовірно цікавий і корисний тренінг «Основи консенсусу в громаді». Захід проходив на базі найбільшої книгозбірні області, що є нашим постійним партнером, – в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д.Чижевського. Тренінг згуртував два десятки учасників, охочих дізнатися, як саме розбудовувати консенсус у нашій громаді за умов сьогодення.

25 травня

Полулях Сергій. Лише 150 грамів хліба і води на кілька тижнів! Радвлада вибивала у людей зізнання не лише побоями, але і голодом // Наше місто. – 2023. – 25 травня. С. 3

Відділ краєзнавства обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського провів презентацію сьомого випуску краєзнавчого альманаху «Інгульський степ», який присвячений пам’яті видатного вченого і дослідника історії, нашого земляка Анатолія Пивовара.

Є мова – є нація // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/society/2023/05/25/e-mova-e-natsija.htm Дата публікації – 25.05.2023.

Багатовікова історія слов’янської культури має багато яскравих подій, одна з них – поява кирилиці та писемності, які подарували нам проповідники християнства Кирило і Мефодій. Створена ними азбука стала фундаментом слов’янських мов, сприяла розвитку багатогранної словֹ’янської культури.

У Кропивницькому відбулася вулична акція (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу :  https://www.fotoinform.net/news/narodniy-reporter/u-kropivnitskomu-vidbulasya-vulichna-aktsiya-foto-25-05-2023.html Дата публікації – 25.05.2023.

Фахівці відділу обслуговування користувачів пропонували учасникам акції скласти словосполучення з дієсловами-синонімами, Наприклад, рахунок – відкривати, вуха – розтуляти, замок – відмикати та інші. З цікавістю кропивничан знаходили українські відповідники до іншомовних слів, як то акцент – наголос, тьютор – наставник, скіл – навички. І з легкістю заміняли фразеологізми одним словом, адже усі знають, що ламати голову – думати, а води в рот набрати – мовчати.

23 травня

У Кропивницькій бібліотеці відзначать день народження Сухомлинського виставкою // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-05-23-93355.html Дата публікації – 23.05.2023.

У вівторок, 23 травня, о 12:00 в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відкривається виставка українського скульптора Олексія Леонова “Світочі людства”, приурочена до 105-ї річниці з дня народження Василя Сухомлинського. У закладі також запрацює лабораторія гуманної педагогіки.

У Кропивницькому представили роботи скульптора, який продовжував творити в окупації (фоторепортаж) // СБН – режим доступу : https://cbn.com.ua/2023/05/23/u-kropyvnytskomu-predstavyly-roboty-skulptora-yakyj-prodovzhuvav-tvoryty-v-okupatsiyi-fotoreportazh/ Дата публікації – 23.05.2023.

На виставці представили скульптури видатних філософів, митців, що сприяли розвитку цивілізації. Одну з виставлених скульптур – Афіну, Олексій Леонов придумав, перебуваючи в тоді ще окупованому Гостомелі.

19 травня

Як відзначали свято вишиванки у головній книгозбірні області (ФОТО) // З перших уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/29775-yak-vidznachaly-sviato-vyshyvanky-u-holovnii-knyhozbirni-oblasti-foto Дата публікації – 19.05.2023.

Відзначати Всесвітній день вишиванки стало доброю традицією обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.У головній книгозбірні області з нагоди свята відбувалося велике дійство. Бібліотека гуділа молодими голосами і рясніла вишиванковими візерунками.

Батьківство без стресу // Кропивницький вечірній. – 2023. – 19 травня. – С. 2

В обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбувся черговий тренінг «Батьківство без стресу». Заняття провела координаторка проєктів Всеукраїнського громадського центру «Волонтер», психологиня Наталія Строєва.

18 травня

У Кропивницькому бібліотекарі відзначили День вишиванки (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-bibliotekari-vidznachili-den-vishivanki-foto.html Дата публікації – 18.05.2023.

В головній книгозбірні області з нагоди свята відбувалося велике дійство. Бібліотека гуділа молодими голосами і рясніла вишиванковими візерунками.

Свято вишиванки відбулося в бібліотеці імені Чижевського (ФОТО) // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/05/18/svjato-vishivanki-vidbulosja-v-bibliotetsi-imeni-chizhevskogo.htm Дата публікації – 18.05.2023.

На бібліотечному майданчику кропивничани та гості міста залюбки брали участь у вуличній акції «Одягни вишиванку, Україно моя!». Під час вікторини вони дізнавались, що символізують кольори та квіти, якими оздоблювались орнаменти вишитих сорочок. А на книжковій виставці знайомились з книгами відомої майстрині ручного шиття, мереживоплетіння та малярства Лідії Бебешко «Українські вишиванки. Орнамент. Композиції», «Українська вишиванка. Мальовничи узори. Мотиви. Схеми крою» та «Вишивальі традиції України. Білі та писані сорочки». На виставці були представлені чудові видання Марії Чумарної «Тайнопис вишивки» та «Вишивання долі», а також книги про святковий одяг різних регіонів України.

Як День вишиванки відзначили в Кропивницькій бібліотеці Чижевського // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-05-18-93314.html Дата публікації – 18.05.2023.

В Інтернет-центрі відбулася віртуальна екскурсія «Таємничий код предків», під час якої студенти ЦНТУ дізнались про стародавнє походження одягу з вишивкою на території України. Так, дослідники вишивки налічують близько 250 старовинних швів на основі 20 технік і вишивка у кожному регіоні України — унікальна.

Як у кіно … // Кіровоградська правда. – 2023. – 18 травня. – С. 4

У бібліотеці імені Чижевського відбулася презентація нового роману журналіста Сергія Полуляха «Як у кіно».

17 травня

У День вишиванки головна книгозбірня області розігрує призи! // 21-й канал – режим доступу : https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/u-den-vishivanki-golovna-knigozbirnja-oblasti-rozigruje-prizi-1684323729 Дата публікації – 17.05.2023.

Щоб їх отримати:
– завітайте до бібліотеки Чижевського,
– сфотографуйтесь у вишиванці на одній з бібліотечних фотозон,
– у коментарях під постом на facebook-сторінці книгозбірні https://www.facebook.com/ounb.kirovohrad виставте свою чудову світлинку.

Як цьогоріч святкуватимуть День вишиванки у Кропивницькому: перелік заходів // Гречка – режим доступу : https://gre4ka.info/anonsy/74141-yak-tsohorich-sviatkuvatymut-den-vyshyvanky-u-kropyvnytskomu-perelik-zakhodiv Дата публікації – 17.05.2023.

В Обласній науковій бібліотеці імені Чижевського (вул. Велика Перспективна, 24) з 12:00 до 14:00 відбудеться акція «Одягни вишиванку, Україно моя!» та майстер-клас з виготовлення аплікації сорочки.

Як у Кропивницькому відзначатимуть День вишиванки (АНОНС заходів) // Перша електронна газета – режим доступу : https://persha.kr.ua/news/showbiz/232512-yak-u-kropyvnytskomu-vidznachatymut-den-vyshyvanky-anons-zahodiv/ Дата публікації – 17.05.2023.

Святкування в науковій бібліотеці:
акція «Одягни вишиванку, Україно моя!»;
майстер-клас з виготовлення аплікації сорочки-вишиванки
12.00-14.00 Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського, вул. Велика Перспективна, 24.

12 травня

Волонтери із США та Франції навчають іноземних мов читачів бібліотеки Чижевського // Пульс – режим доступу : https://pulse.kr.ua/society/volontery-iz-ssha-ta-frantsii-navchaiut-inozemnykh-mov-chytachiv-biblioteky-chyzhevskoho/ Дата публікації – 12.05.2023.

В Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Чижевського волонтери із США Білл Томсон і Франції Домінік Брошер допомагають охочим вивчати іноземні мови. Про це розповіла директор бібліотеки Валентина Животовська.

У Кропивницькому відкрилася виставка акварелей // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/05/12/-u-kropivnitskomu-vidkrilasja-vistavka-akvarelei?from=list Дата публікації – 12.05.2023.

Експозицію складають акварелі з фондів книгозбірні, які були написані у різні роки відомими українськими художниками. Серед них такі знані імена, як Гайду Ласло Івни, Анатолій Кравченко, Олег Векленко, Яків Басов, Леонід Пригода, Олексій Попов, Володимир Махайличенко, Мусій Козулін, Олександр Губарєв та інші.

Світ без бар’єрів // Кропивницький вечірній. – 2023. – 12 травня. – С. 2

У Кропивницькому презентували «Довідник безбар’єрності». Друкований варіант довідника поки, що в єдиному екземплярі на Кіровоградщині, наразі зберігається у фондах обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

Волонтери із США та Франції навчають іноземних мов читачів бібліотеки Чижевського // Кіровоградська обласна рада: https://t.me/oblrada_kr/2953 Дата публікації – 12.05.2023

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Чижевського волонтери із США Білл Томсон і Франції Домінік Брошер допомагають охочим вивчати іноземні мови.

У Кропивницькому проведуть тренінг розвитку креативного мислення з елементами арттерапії // Українська літературна газета – режим доступу : https://litgazeta.com.ua/podiji-literaturi/u-kropyvnytskomu-provedut-treninh-rozvytku-kreatyvnoho-myslennia-z-elementamy-artterapii/?fbclid=IwAR1ftDfjBZYQTCTmo5o1XFKlvD5ZnibZNK4tpCTHg7j77_bkJMvhfM5-BJM Дата публікації – 12.05.2023.

«Словоліплення: створи свій генетичний код» – під такою назвою у Кропивницькому з нагоди Дня вишиванки відбудеться тренінг креативного мислення з елементами арттерапії.

11 травня

Як у кіно… // Народне слово. – 2023. – 11 травня. – С. 6

Днями в обласній книгозбірні імені Дмитра Чижевського відбулася презентація нового роману журналіста Сергія Полуляха «Як у кіно»

Як у кіно … // Наше місто. – 2023. – 11 травня. – С. 4

Напередодні 8 травня в ОУНБ імені Дмитра Чижевського відбулася презентація нового роману журналіста Сергія Полуляха «Як у кіно».

9 травня

«Вася з ХТЗ»: виставка про хамелеона-переселенця, який тікав від війни (відео) // CBN – режим доступу: https://cbn.com.ua/2023/05/09/vasya-z-htz-vystavka-pro-hameleona-pereselentsya-yakyj-tikav-vid-vijny-video/ Дата публікації – 09.05.2023

«Вася з ХТЗ» – так називається виставка переселенки з Харкова, Ганни Баранової. Жінка створила 20 графічних малюнків свого хамелеона Васі, який тікав разом з нею під час навали рідного міста.

8 травня

Відомий кропивницький журналіст презентував свою нову книгу// Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-05-08-93171.html Дата публікації – 08.05.2023 Дата публікації – 08.05.2023

4 травня у відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулася презентація роману Сергія Полуляха “Як у кіно”.

6 травня

У Кропивницькому говорили про кібербулінг та кібернасильство // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/05/06/-u-kropivnitskomu-govorili-pro-kiberbuling-ta-kibernasilstvo?from=list Дата публікації – 06.05.2023

Студенти Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки і права ім. М. Сая уважно переглянули документальний фільм «Пранкнули» від режисера Ісмаеля Жоффруа Шандуті. У цій стрічці автор розкрив тему «свотінгу» – небезпечної для життя форми кібернасильства, обману правоохоронців, мета якого – направити озброєний загін спецпризначенців до будинку жертви.

«Як у кіно» з Сергієм Полуляхом // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/05/06/-jak-u-kino-z-sergiem-poluljahom?from=list Дата публікації – 06.05.2023

Днями у відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулася презентація роману Сергія Полуляха «Як у кіно».

У Кропивницькому презентували роман Сергія Полуляха (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-roman-sergiya-polulyaha-foto.html Дата публікації – 06.05.2023

Події роману Сергія Полуляха відбуваються у нашому місті і охоплюють півстоліття. Зі слів автора, читач зможе на сторінках його твору побачити історичних персонажів – братів Ельворті, Троцького, Зінов’єва, Кропивницького. Проте не це є головним предметом зображення. Любов, яка перемагає все, любов, яку героям вдається зберегти попри війну – саме це є основною сюжетною лінією.

У Кропивницькому говорили про кібербулінг та кібернасильство (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-kiberbuling-ta-kibernasilstvo-foto.html Дата публікації – 06.05.2023

Запрошений експерт – представник Управління дотримання прав людини Департаменту головної інспекції Національної поліції України Микола Сульжук розповів учасникам заходу про види кібербулінгу, відповідальне ставлення до інформації, важливість цифрової гігієни, а також надав декілька порад, як не стати жертвою кіберзлочинців, як правильно поводити себе в Instagram та TikTok, як захистити свій персональні дані від зловмисників.

5 травня

У Кропивницькому відбулося засідання клубу віртуальних мандрівників (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulosya-zasidannya-klubu-virtualnih-mandrivnikiv-foto.html Дата публікації – 05.05.2023

На початку подорожі дітлахи відвідали атракціони «Божевільне чаювання», в якому ексцентрично розфарбовані чашки танцюють під веселу музику. Це карусель із чашок, які обертаються складною траєкторією і ними можна керувати! Можна обертати кабіну-чашку навколо своєї осі в будь-який бік.

У Кропивницькому говорили про кібербулінг та кібернасильство // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/05/05/u-kropivnitskomu-govorili-pro-kiberbuling-ta-kibernasilstvo.htm Дата публікації – 05.05.2023

Сьогодні цифрові технології розширюють можливості у всіх сферах життя. Однак крім очевидних переваг, з’являються й реальні загрози, серед яких окреме місце посідає кібербулінг, який за декілька років став глобальною проблемою.

Учні школи №6 у Кропивницькому відвідали Клуб віртуальних мандрівників // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-05-05-93153.html Дата публікації – 05.05.2023

На початку подорожі дітлахи відвідали атракціони «Божевільне чаювання», в якому ексцентрично розфарбовані чашки танцюють під веселу музику. Це карусель із чашок, які обертаються складною траєкторією і ними можна керувати! Можна обертати кабіну-чашку навколо своєї осі в будь-який бік.

4 травня

Кропивницьких школярів навчають писати коди для активації роботів Lego (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/suspilstvo/29694-kropyvnytskykh-shkoliariv-navchaiut-pysaty-kody-dlia-aktyvatsii-robotiv-lego-foto Дата публікації – 04.05.2023

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Чижевського навчають дітей писати коди в мобільному додатку для активації роботів Lego. Заняття проводять на базі освітнього простору «ChromJunior».

Клуб віртуальних мандрівників у Чижевського // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/05/04/klub-virtualnih-mandrivnikiv-u-chizhevskogo.htm Дата публікації – 04.05.2023

В Інтернет-центрі продовжуються засідання клубу віртуальних мандрівників. Цього разу до клубу завітали молодші школярі ЗОШ №6 і три дні поспіль досліджували найвідоміші парки розваг у світі – Діснейленди.

3 травня

У Кропивницькій бібліотеці відкрили виставку відомого художника // Фотоінформ – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-05-03-93115.html Дата публікації – 03.05.2023

У відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відкрилася виставка художника Ростислава Климишина. Відбиток часу в картинах Ростислава Климишина.

2 травня

Пейзажі, які легко «впізнаються»// Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2023/05/02/peizazhi-jaki-legko-vpiznajutsja-.htm Дата публікації – 02.05.2023

У відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відкрилася виставка художника Ростислава Климишина. Відбиток часу в картинах Ростислава Климишина.

1 травня

У Кропивницькому відбулося засідання батьківського клубу (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulosya-zasidannya-batkivskogo-klubu-foto.html Дата публікації – 01.05.2023

З розвитком новітніх технологій у сучасному світі з’явився такий вид цькування як кібербулінг. Це форма агресії, що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити та принизити людину дистанційно. Коли знущання відбуваються в Інтернеті, це може призвести до небажаної уваги з боку широкого кола людей, включаючи і незнайомих.
На черговому засіданні Батьківського клубу у відділі обслуговування користувачів говорили на цю актуальну та важливу тему.

У Кропивницькому презентували виставку художниці з Харкова «Вася з ХТЗ» (фоторепортаж) // CBN – режим доступу: https://cbn.com.ua/2023/05/01/u-kropyvnytskomu-prezentuvaly-vystavku-hudozhnytsi-z-harkova-vasya-z-htz-fotoreportazh/ Дата публікації – 01.05.2023

У відділі мистецтв Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського у Кропивницькому презентували виставку художниці з Харкова Ганни Баранової «Вася з ХТЗ».

28 квітня 

У Кропивницькому говорили про творчу спадщину Василя Сухомлинського // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/04/28/u-kropivnitskomu-govorili-pro-tvorchu-spadschinu-vasilja-suhomlinskogo.htm Дата публікації – 28.04.2023

28 вересня цього року вся українська та світова педагогічна спільнота відзначатиме 105-ту річницю з дня народження Василя Сухомлинського, видатного педагога Кіровоградщини.

Фахівці відділу обслуговування користувачів провели годину спілкування «Посіяти в душі добро», яка була присвячена життєвому та творчому шляху нашого відомого земляка.

У бібліотеці Чижевського пригадали видатного земляка Василя Сухомлинського// Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-28-93075.html Дата публікації – 28.04.2023

28 вересня цього року вся українська та світова педагогічна спільнота відзначатиме 105-ту річницю з дня народження Василя Сухомлинського, видатного педагога Кіровоградщини.

Фахівці відділу обслуговування користувачів провели годину спілкування «Посіяти в душі добро», яка була присвячена життєвому та творчому шляху нашого відомого земляка.

Вася з Харкова: кропивничан запрошують на виставку, присвячену хамелеону // Гречка – режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/73835-vasya-z-kharkova-kropivnichan-zaproshuyut-na-vistavku-prisvyachenu-khameleonu?fbclid=IwAR3pCW1fM0iYMxqQRIJ0-axRKIqYxkC4GXMhRb39OIzRQqXL8d_fM6yKF34 Дата публікації – 28.04.2023

У Кропивницькому в обласній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського у понеділок, 1 травня, відбудеться виставка “Вася з ХТЗ”, присвячена домашньому хамелеону художниці і мисткині Анни Баранової.

27 квітня

У Кропивницькому в бібліотеці обговорили роман місцевої письменниці // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-25-93012.html Дата публікації – 17.04.2023

Днями в бібліотеці Чижевського відбулася зустріч з молодою кропивницькою письменницею Вікторією Шкабой. Темою обговорення був дебютний роман Вікторії “Солодко, токсично, туманно” та історія його створення.

26 квітня

Інтернет-центр: цікаво, креативно і корисно // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/04/25/internet-tsentr-tsikavo-kreativno-i-korisno.htm Дата публікації – 26.04.2023 

В Інтернет-центрі Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського кожен може знайти послугу до душі.

25 квітня 

Інтернет-центр: цікаво, креативно і корисно – у бібліотеці // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/04/25/-internet-tsentr-tsikavo-kreativno-i-korisno-u-bibliotetsi?from=list Дата публікації – 25.04.2023

В Інтернет-центрі Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського кожен може знайти послугу до душі.

Небанальна розмова з Вікторією Шкабой // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/04/25/nebanalna-rozmova-z-viktorieju-shkaboi.htm Дата публікації – 25.04.2023

Днями в бібліотеці Чижевського відбулася зустріч з молодою кропивницькою письменницею Вікторією Шкабой. Темою обговорення був дебютний роман Вікторії «Солодко, токсично, туманно» та історія його створення.

24 квітня

Небанальна розмова з Вікторією Шкабой// Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/04/24/-nebanalna-rozmova-z-viktorieju-shkaboi?from=list Дата публікації – 24.04.2023

Днями в бібліотеці Чижевського відбулася зустріч з молодою кропивницькою письменницею Вікторією Шкабой. Темою обговорення був дебютний роман Вікторії «Солодко, токсично, туманно» та історія його створення.

У Кропивницькому відбулася небанальна розмова з Вікторією Шкабой (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulasya-nebanalna-rozmova-z-viktoriyu-shkaboy-foto.html Дата публікації – 24.04.2023

В обласному центрі днями в бібліотеці Чижевського відбулася зустріч з молодою кропивницькою письменницею Вікторією Шкабой. Темою обговорення був дебютний роман Вікторії «Солодко, токсично, туманно» та історія його створення.

В Чижевського говорили про архітектуру, Вікіпедію та Ганну Дмитрян // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-24-92980.html Дата публікації – 24.04.2023

До Міжнародного дня пам’яток і визначних місць у відділі мистецтв бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулась творча зустріч «Застигла в камені краса», у якій взяли участь бібліотекарі, музейники, архівісти та архітектори.

21 квітня

У Кропивницькому зібралися бібліотекарі, музейники, архівісти та архітектори (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-zibralisya-bibliotekari-muzeyniki-arhivisti-ta-arhitektori-foto.html Дата публікації – 21.04.2023

До Міжнародного дня пам’яток і визначних місць у відділі мистецтв бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулась творча зустріч «Застигла в камені краса», у якій взяли участь бібліотекарі, музейники, архівісти та архітектори.

В Чижевського говорили про архітектуру, Вікіпедію та Ганну Дмитрян // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/04/21/v-chizhevskogo-govorili-pro-arhitekturu-vikipediju-ta-gannu-dmitrjan.htm  Дата публікації – 21.04.2023

До Міжнародного дня пам’яток і визначних місцьу відділі мистецтв бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулась творча зустріч «Застигла в камені краса», у якій взяли участь бібліотекарі, музейники, архівісти та архітектори. 

Організатори заходу підготували цікаву програму і змогли здивувати присутніх кількома новими проєктами і сенсаційними повідомленнями.

20 квітня

У Кропивницькому запрошують до німецькомовного клубу // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/narodniy-reporter/u-kropivnitskomu-zaproshuyut-do-nimetskomovnogo-klubu.html Дата публікації – 20.04.2023

Всім, хто цікавиться вивченням німецької мови. Запрошуємо вас до німецькомовного клубу “Deutsch macht Spaß” для початківців в бібліотеці Чижевського

Бібліотека імені Чижевського запрошує до німецькомовного клубу “DeutschmachtSpaß” // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/04/20/biblioteka-imeni-chizhevskogo-zaproshue-do-nimetskomovnogo-klubu-deutschmachtspa-.htm Дата публікації – 20.04.2023

Німецька мова, нарівні з англійською, є однією з найвідоміших та найпопулярніших європейських мов у наш час. Знання німецької відкриває чимало можливостей перед нами – доступ до освіти в найкращих університетах Європи; можливість знайомитися з кращими зразками технічної та наукової літератури.

19 квітня

Благодійна книжкова акція «Українське слово поруч з тобою» // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/04/19/-blagodiina-knizhkova-aktsija-ukrainske-slovo-poruch-z-toboju?from=list Дата публікації – 19.04.2023

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського започатковує нову благодійну книжкову акцію «Українське слово поруч з тобою».

Вона є продовженням, точніше, розширенням акції «Книга для захисника», яку книгозбірня провела минулого року. Кропивничани підтримали заклик бібліотекарів і їхні книжкові донати були передані в лікувальні заклади Кіровоградщини, аби заспокоїти, розважити чи надихнути наших воїнів, які проходять там лікування та реабілітацію.

Українське слово поруч з тобою: у Кропивницькому стартувала благодійна книжкова акція // Кропивницька міська рада – режим доступу : https://kr-rada.gov.ua/news/ukrayinske-slovo-poruch-z-toboyu-u-kropivnitskomu-startuvala-blagodiyna-knizhkova-aktsiya.html Дата публікації – 19.04.2023

Акція стартує напередодні Всесвітнього дня книги та авторського права, який відзначається 23 квітня.

Кропивничан просять поділитися україномовними книжками з Херсонськими бібліотеками // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-19-92929.html Дата публікації – 19.04.2023

Книжкові подарунки – класику та сучасну українську літературу, а також переклади зарубіжних авторів українською – воїнам, херсонцям та переселенцям бібліотекарі радо приймуть у холі головної книгозбірні області.

18 квітня

У Кропивницькому відбудеться благодійна книжкова акція // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbudetsya-blagodiyna-knizhkova-aktsiya.html  Дата публікації – 18.04.2023

Інформація про акцію ширилася, і до книгозбірні почали звертатися земляки, що заходяться на передовій, бібліотеки звільненого Херсону та переселенці, які живуть сьогодні у Нижньосілезькому воєводстві Польщі.

Бібліотека Кропивницького збирає книжки для українців на передову і за кордон // Точка доступу – режим доступу : https://dostyp.com.ua/novini/biblioteka-kropivnickogo-zbiraye-knizhki-dlya-ukrayinciv-na-peredovu-i-za-kordon/ Дата публікації – 18.04.2023

Обласна бібліотека імені Дмитpа Чижевського започатковує нову благодійну книжкову акцію “Укpаїнське слово поpуч з тобою”.

14 квітня

Запрошує «ПивоварАрхів» // Кропивницький вечірній. – 2023. – 14 квітня. – С. 4

У Кропивницькому в бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася презентація електронного архіву наукових робіт та робочих матеріалів видатного вченого і дослідника історії, нашого земляка Анатолія Пивовара.

13 квітня

У Кропивницькій бібліотеці відкрили фотовиставку, присвячену “Творчим Волонтерам” // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-13-92855.html Дата публікації – 13.04.23

Бібліотека Чижевського запрошує кропивничан і гостей міста на фотовиставку Олександра Майорова «Творчі волонтери».

Вона присвячена руху митців, які заради підтримки Збройних Сил України вже понад рік виступають на різноманітних майданчиках Кропивницького. 

Даниленко Ніна. Цвіт папороті шукай під горіхом // Наше місто. – 2023. – 13 квітня. – С. 3

У Кіровоградській обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася презентація дитячої книжки «Таємниці старого горіха»

12 квітня 

У Кропивницькому відкрилася виставка акварелей // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/04/12/u-kropivnitskomu-vidkrilasja-vistavka-akvarelei.htm Дата публікації – 12.04.23

«Серпанок часу в акварелі» – таку назву має виставка картин, яка експонується у відділі мистецтвбібліотеки Чижевського. 

Експозицію складають акварелі з фондів книгозбірні, які були написані у різні роки відомими українськими художниками. Серед них такі знані імена, якГайду Ласло Івни, Анатолій Кравченко, Олег Векленко, Яків Басов, Леонід Пригода, Олексій Попов, Володимир Махайличенко, Мусій Козулін, Олександр Губарєв та інші.

Inmemoriam: Дмитро Чижевський // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/04/12/inmemoriam-dmitro-chizhevskii.htm Дата публікації – 12.04.23

Бібліотека запросила своїх друзів на вечір його пам’яті. Захопливою була розповідь завідувачки краєзнавчим відділом Олександрійського музейного центру імені Антоніни Худякової Ольги Божко про життя в Олександрії на стику ХІХ та ХХ віків, родину Чижевських, навчання юного Дмитра та багато іншого.

У Кропивницькій бібліотеці вшанували пам’ять видатного земляка // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-12-92844.html  Дата публікації – 12.04.23

4 квітня знаковий день для обласної бібліотеки – день народження видатного українця, вченого-енциклопедиста, дослідника історії культури, філософії, релігійної думки і слов’янської духовності Дмитра Івановича Чижевського. У цьому році виповнилося 30 років як головна книгозбірня області має ім’я видатного земляка.

Бібліотека Чижевського запрошує кропивничан і гостей міста на фотовиставку «Творчі волонтери» // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/04/12/biblioteka-chizhevskogo-zaproshue-kropivnichan-i-gostei-mista-na-fotovistavku-tvorchi-volonteri-.htm  Дата публікації – 12.04.23

Бібліотека Чижевського запрошує кропивничан і гостей міста на фотовиставку Олександра Майорова «Творчі волонтери». Вона присвячена руху митців, які заради підтримки Збройних Сил України вже більше року виступають на різноманітних майданчиках Кропивницького.

У Кропивницькому відкрилася виставка акварелей // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidkrilasya-vistavka-akvareley-foto.html Дата публікації – 12.04.23

«Серпанок часу в акварелі» – таку назву має виставка картин, яка експонується у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського.

10 квітня

Триває новий набір в освітній простір «ChromJunior» // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/04/10/trivae-novii-nabir-v-osvitnii-prostir-chromjunior-.htm Дата публікації – 10.04.23

Триває новий набір в освітній простір «ChromJunior», якийфункціонує в бібліотеці Чижевського. Разом з нами ваше захоплення стане корисним та пізнавальним хобі. Використовуючи сучасні, багатофункціональні хромбуки ви навчитеся безпечно подорожувати мережею Інтернет, створювати анімовані проєкти та інтерактивні вправи, shortstory та презентації.

Ой у весняному саду… // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/04/10/oi-u-vesnjanomu-sadu-.htm Дата публікації – 10.04.23

Одним із захоплень історика Вадима Колєчкіна є любительські фото пернатих. Дванадцять чудових «фотопортретів» пташок, зроблених митцем під час «фотосесій» у мальовничих куточках Кропивницького, подарують відвідувачам естетичну насолоду і позитивні емоції.

«Сестрині секрети» Вікторії Семененко // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/04/10/-sestrini-sekreti-viktorii-semenenko.htm Дата публікації – 10.04.23

В останній день березня у відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського кропивницька письменниця та журналістка Вікторія Семененко презентувала свою п’яту книгу – «Сестрині секрети».

У Кропивницькій бібліотеці відкрили фотовиставку до Міжнародного дня птахів // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-10-92798.html Дата публікації – 10.04.23

На виставці представлені фото птахів, які можна зустріти у межах міста: в парках, скверах, біля будинків. Вони знайомі нам, тому що зустрічаємося з ними кожний день, ідучи на роботу, гуляючи парком, працюючи на городі або в саду. І водночас незнайомі, бо більшість з нас не знає навіть, як вони називаються.

У Кропивницькому триває набір в освітній простір «ChromJunior» // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-triva-nabir-v-osvitniy-prostir-chromjunior.html Дата публікації – 10.04.23

В обласному центрі триває новий набір в освітній простір «ChromJunior», який функціонує в бібліотеці Чижевського.

Французький куточок: перші мовні кроки // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/04/10/frantsuzkii-kutochok-pershi-movni-kroki.htm Дата публікації – 10.04.23

Українці все більше та більше цінують знання іноземних мов. Тому не дивно, що клуби з вивчення іноземних мов стають все більш популярними в нашому місті. Одним з них є Клуб розмовної французької мови, який діє у відділі документів іноземної мови бібліотеки Чижевського. Нещодавно до Клубу приєдналося багато нових людей, що ще раз підтверджує популярність вивчення французької мови в Україні.

9 квітня 

Про любов, екологію, дорослішання: кропивничан запрошують на “Тиждень австрійського кіно” // Точка доступу – режим доступу : https://dostyp.com.ua/novini/pro-lyubov-ekologiyu-doroslishannya-kropivnichan-zaproshuyut-na-tizhden-avstrijskogo-kino/ Дата публікації – 09.04.23

У Кропивницькому в бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбудеться фестиваль “Тиждень австрійського кіно”. 

8 квітня

Засідання розмовного клубу “РІКА” // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/04/08/zasidannja-rozmovnogo-klubu-rika-.htm Дата публікації – 08.04.23

ГО «Десяте квітня» та Обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.Чижевського запрошують на засідання розмовного клубу “РІКА” в Кропивницькому. Нагадуємо, що зустрічі будуть проходити безоплатно на постійній основі двічі на місяць.

У Кропивницькому відкрилася виставка акварелей (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidkrilasya-vistavka-akvareley-foto.html  Дата публікації – 08.04.23

Фотооб’єктив Вадима Колєчкіна вихоплює миттєвості з життя дятла, співочого дрозда, сойки, зозулі, одуда, вивільги, рибалочки, бджолоїдки.

Діденко Ольга. В нашому селищі офіційно розпочала роботу дитяча точка «Спільно» // Вперед. – 2023. – 8 квітня. – С. 2

Дитячий простір відкрили у КЗ «Олександрівська бібліотека для дітей» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Благодійного фонду «Безпечне майбутнє». Методичним центром для роботи таких точок у публічних бібліотеках Кіровоградщини є обласна бібліотека імені Д.І. Чижевського.

7 квітня 

В бібліотеці Чижевського створили ПивоварАрхів // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-07-92770.html Дата публікації – 07.04.23

В головній бібліотеці Кіровоградщини відбулася презентація електронного архіву наукових робіт та робочих матеріалів видатного вченого і дослідника історії, нашого земляка Анатолія Васильовича Пивовара. 

В ОУНБ ім.Д.І.Чижевського відбулася презентація книги «Сестрині секрети» Вікторії Семененко // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/articles/V+OUNB+im.D.I.Chyzhevs%CA%B9koho+vidbulasya+prezentatsiya+knyhy+%C2%ABSestryni+sekrety%C2%BB+Viktoriyi+Semenenko.html Дата публікації – 07.04.23

Вікторія закінчила маловисківську школу, потім навчалася у Київському міжнародному університеті розвитку людини “Україна” за спеціальністю “Видавнича справа та редагування”. Працювала журналісткою та головною редакторкою в районній газеті “Зоря”. Друкувалася в “Маловисківських вістях”, “Кіровоградській правді”, “Народному слові”.

Проектна діяльність закладів культури та їхня участь у міжнародних грантових проектах // 21 Канал – режим доступу : https://21ch.kr.ua/news/proektna-dijalnist-zakladiv-kulturi-ta-jihnja-uchast-u-mizhnarodnih-grantovih-proektah-1680626382.html Дата публікації – 07.04.2023.

Заступниця керівника Кіровоградської ОВА Катерина Колтунова взяла участь у розширеному засіданні колегії департаменту культури та туризму у приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.

У бібліотеці у Кропивницькому функціонує французький куточок для початківців // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-04-07-92773.html Дата публікації – 07.04.2023.

Клуб розмовної французької мови діє у відділі документів іноземної мови бібліотеки Чижевського. Нещодавно до Клубу приєдналося багато нових людей, що ще раз підтверджує популярність вивчення французької мови в Україні.

6 квітня

У Кропивницькому популярними стають клуби з вивчення іноземних мов (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-populyarnimi-stayut-klubi-z-vivchennya-inozemnih-mov-foto.html Дата публікації – 06.04.2023.

Українці все більше та більше цінують знання іноземних мов. Адже це відкриває безмежні можливості для подорожей, кар’єри та культурного розвитку.

У Кропивницькому презентували електронний архів Анатолія Пивовара (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-elektronniy-arhiv-anatoliya-pivovara-foto.html Дата публікації – 06.04.2023.

В головній бібліотеці Кіровоградщини відбулася презентація електронного архіву наукових робіт та робочих матеріалів видатного вченого і дослідника історії, нашого земляка Анатолія Васильовича Пивовара.

4 квітня

У Кропивницькому презентували фотовиставку «Творчі волонтери» (фоторепортаж) // CBN – режим доступу : https://cbn.com.ua/2023/04/04/u-kropyvnytskomu-prezentuvaly-fotovystavku-tvorchi-volontery-fotoreportazh/ Дата публікації – 04.04.2023.

Сьогодні, 4 квітня, у Кропивницькому в бібліотеці імені Дмитра Чижевського презентували виставку фотографа Олександра Майорова «Творчі волонтери». Експозицію складає 21 робота. Виставка триватиме понад місяць.

“Творчі волонтери”: у Кропивницькому показали світлини тих, хто наближає перемогу (ФОТО) // Точка доступу – режим доступу : https://dostyp.com.ua/novini/tvorchi-volonteri-u-kropivnickomu-pokazali-svitlini-tih-hto-nablizhaye-peremogu-foto/ Дата публікації – 04.04.2023.

Виставку світлин Олександра Майорова “Творчі волонтери” презентували сьогодні, 4 квітня, у бібліотеці імені Дмитра Чижевського в Кропивницькому. Вона присвячена руху митців, які з 1 квітня 2022 року виступали на різноманітних майданчиках міста із благодійною метою. Зранку і ввечері, в найспекотніші та найхолодніші дні вони співали, танцювали і жартували, аби допомогти українським захисникам.

29 березня

Першокурсники ДонДУВС завітали до бібліотеки, щоб поговорити про работоргівлю // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-29-92649.html Дата публікації – 29.03.2023.

До бібліотеки Чижевського завітали курсанти Донецького державного університету внутрішніх справ. Працівники інформаційно-бібліографічного відділу запросили майбутніх поліцейських на інформаційне-тренінгове заняття напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв рабства і трансатлантичної работоргівлі, який у світі відзначають з 2007 року щорічно 25 березня з метою нагадати кожному про злочини проти людства і їх наслідки та запобігання торгівлі людьми як форму сучасного рабства.

У Кропивницькому відкриється виставка “Джерелознавець” і проведуть Етнологічні читання // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-29-92652.html Дата публікації – 29.03.2023.

Із задоволенням оголошуємо, що 30 березня 2023 року о 13.00 продовжуємо читання книги етнографа Миколи Сумцова «Культурні переживання» з етнологом Світланою Проскуровою та музейником Павлом Рибалко.

У Кропивницькому говорили про торгівлю людьми (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-torgivlyu-lyudmi-foto.html Дата публікації – 29.03.2023.

Далі курсанти стали учасниками інтерактивної гри «Міфи і стереотипи про торгівлю людьми», в ході якої «голосували ногами» і ділились думками і судженнями з приводу запропонованих тренеркою тверджень за темою. Першокурсники із зацікавленістю сприймали експертні статистичні дані про масштаби торгівлі людьми у XXI столітті – вони їх неабияк здивували.

У Кропивницькому говорили про міфи і стереотипи про торгівлю людьми // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/03/29/u-kropivnitskomu-govorili-pro-mifi-i-stereotipi-pro-torgivlju-ljudmi.htm Дата публікації – 29.03.2023.

Тренерка Наталія Калашнікова поінформувала учасників заходу про основні законодавчі акти, які визначають торгівлю людьми як злочин. Учасники проаналізували фото реальних випадків торгівлі людьми, дізналися, як можна ідентифікувати постраждалих. 

Наприкінці курсанти стали учасниками командної гри «Безпечна подорож», в ході якої кожна команда мала обрати з запропонованих предметів лише п’ять тих, що убезпечать якнайбільше від потрапляння у ситуації, пов’язані з торгівлею людьми.

28 березня

У Кропивницькому говорили про міфи і стереотипи про торгівлю людьми // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/03/28/-u-kropivnitskomu-govorili-pro-mifi-i-stereotipi-pro-torgivlju-ljudmi?from=list Дата публікації – 28.03.2023.

Після вступного слова з інформацією про важливість відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв рабства і актуальність проблеми торгівлі людьми у наш час, було проведено мозковий штурм: учасники мали назвати якнайбільше слів-асоціацій до слова «рабство», щоб налаштуватись на роботу та активізувати власні уявлення про тему тренінгу.

До Кропивницького завітали волонтери з Олександрії (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/do-kropivnitskogo-zavitali-volonteri-z-oleksandriyi-foto.html Дата публікації – 28.03.2023.

Люди, які в ньому працюють, переїхали в Олександрію з Харкова, Мелітополя, Кременчука, Добропілля, Маріуполя та інших міст, які зазнали жахіть повномасштабної російської агресії. Серед закладів, що їх зустрічали, була й головна книгозбірня Кіровоградщини. Перший заступник директора книгозбірні Оксана Ткаченко провела для олександрійців екскурсію відділами закладу.

27 березня

У Кропивницькому говорили про поезію з ароматом кави (ФОТО) // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/03/27/u-kropivnitskomu-govorili-pro-poeziju-z-aromatom-kavi-foto-.htm Дата публікації – 27.03.2023.

Березень багатий на визначні події для всіх, хто шанує мистецтво слова. З нагоди Міжнародного дня поезії літературна кав’ярня «Поезія нас єднає» запросила до бібліотеки Чижевського поетів, музикантів, поціновувачів поетичного слова та чудової музики.

Кропивничан запрошують удосконалити навички спілкування українською // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-27-92095.html Дата публікації – 27.03.2023.

Бібліотека Чижевського та розмовний клуб «РІКА» запрошують кропивничан удосконалити навички спілкування українською мовою, сповіщає Кропивницька міська рада.

У Кропивницькому зібралися поціновувачі поезії, щоб послухати вірші з ароматом кави // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-27-92615.html Дата публікації – 27.03.2023.

Поетичні рядки сучасних українських літераторів та письменників-земляків лунали під час флешмобу «Мені сподобалась така поезія». Музичний десерт – класичні та джазові композиції – подарували відвідувачам кав’ярні студенти музичного коледжу Денис Чуб, Лілія Багрій та Ірина Левченко.

Мсьє Домінік плете сітки: історія француза, який волонтерить у Кропивницькому (ФОТО) // Гречка – режим доступу : https://gre4ka.info/statti/73487-msie-dominik-plete-sitky-istoriia-frantsuza-shcho-volonteryt-u-kropyvnytskomu-foto?fbclid=IwAR2PAHwgXaZ-NPTTEZ2dPZB6_2DA-JC7PK_Z9omjvLvn55V6B_XZeeoc5FU Дата публікації – 27.03.2023.

За словами дружини, Домінік мріє знайти французів у Кропивницькому. Тому як волонтер з 25 березня Домінік викладає французьку мову в бібліотеці імені Дмитра Чижевського. До розмовного клубу до нього, як носія мови, можуть долучитись бажаючі з різним рівнем володіння мовою, навіть початківці.

Курси працюють щосуботи, проте учасники клубу просять додати ще один день для навчання. До клубу приходили студенти, які знають німецьку, англійську, але хочуть вивчити ще й французьку. А сам Домінік і дружина планують вивчати українську.

26 березня

У Кропивницькому говорили про поезію (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-poeziyu-foto.html Дата публікації – 26.03.2023.

Як говорив в одному з інтерв’ю Любомир Стринаглюк, написання віршів – «це прекрасна пригода, подорож, коли ти входиш в цей світ, коли ти отримуєш рядки, коли пишеш їх і йдеш у певній такій приємній і щемливій невідомості, яка завершується світлом відкриття». Тож приємним сюрпризом стало складання віршів зі словами-римами.

24 березня

У Кропивницькому говорили про поезію з ароматом кави (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/kultura/29351-u-kropyvnytskomu-hovoryly-pro-poeziiu-z-aromatom-kavy-foto Дата публікації – 24.03.2023.

Свої вірші читали молоді поети Єлизавета Єрещенко, Максим Бричка та відома кропивницька поетеса Ольга Вашека. Поетичні рядки сучасних українських літераторів та письменників-земляків лунали під час флешмобу «Мені сподобалась така поезія». Музичний десерт – класичні та джазові композиції – подарували відвідувачам кав’ярні студенти музичного коледжу Денис Чуб, Лілія Багрій та Ірина Левченко. 

22 березня

У Кропивницькій бібліотеці відкрилася виставка старовинних фотознімків // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-22-92553.html Дата публікації – 22.03.2023.

Майже всі світлини з колекції Юрія Тютюшкіна – не ідентифіковані. Вдалося розпізнати лише декількох людей. Наприклад, Елеонору Яківну Лайєр – дружину власника пивоваренного заводу в Єлисаветграді, Генріха Генріховича Лайєра. Його завод був на місці нинішнього оліяжиркомбінату. 

21 березня

Крізь об’єктив: жіночі образи очима єлисаветградських фотографів // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/03/21/kriz-ob-ektiv-zhinochi-obrazi-ochima-elisavetgradskih-fotografiv.htm Дата публікації – 21.03.2023.

Фотовиставка «Крізь об’єктив: жіночі образи очима єлисаветградських фотографів» із зібрання відомого кропивницького колекціонера Юрія Тютюшкіна відкрилася у відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

Виставку раритетних світлин презентували в Кропивницькому // Златопіль – режим доступу : https://zlatopil.com/all-news/141005 Дата публікації – 21.03.2023.

Юрiй Тютюшкiн майже все життя займається колекцiонуванням, в його колекцiї багато об’єктiв давнини. Кожен з них має свою iсторiю потрапляння. 

У Кропивницькому відкрилася фотовиставка колекціонера Юрія Тютюшкіна (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidkrilasya-fotovistavka-kolektsionera-yriya-tyutyushkina-foto.html Дата публікації – 21.03.2023.

Такі фотолистівки замовляли для того, щоб відправити близьким та друзям з листом на звороті. Привертає увагу простота і в той же час вишуканість в одязі героїні світлини: ми не бачимо дорогих прикрас, тому що прикраси багаті пані одягали лише ввечері, коли йшли до театру. І в той же час Елеонора Яківна одягнута за останньою французькою модою: вишуканий капелюшок, парасолька з чудернацькою ручкою, сумочка та квітка на сукні.

20 березня

Афоня запрошує! // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/03/20/-afonja-zaproshue?from=list Дата публікації – 20.03.2023.

В бібліотеці проходять заняття англомовних клубів для дорослих та дітей з різним рівнем знання англійської, а невдовзі відкриється розмовний клуб з французької.

17 березня

Бібліокотик Афоня запрошує кропивничан до бібліотеки // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-17-92493.html Дата публікації – 17.03.2023.

У партнерстві з Обласним жіночим інформаційним центром під егідою Всесвітнього фонду допомоги дітям-сиротам (WWO) бібліотека реалізує програму «Діти України і війна. Кропивницький», в рамках якої проводяться навчально-розвиткові заняття для дітей від трьох до шести років в інноваційному форматі Element of Play.

16 березня

На Кіровоградщині реалізують програму WWO з підтримки дітей (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/suspilstvo/29151-na-kirovogradshchini-realizuyut-programu-wwo-z-pidtrimki-ditej-foto Дата публікації – 16.03.2023

Програма WWO Children of Ukraine передбачає навчально-розвиткові заняття для дітей від трьох до шести років в інноваційному форматі Element of Play, який розробили фахівці WWO. Теми занять різноманітні: будинок і меблі, фігури, транспорт, кухня, їжа, тварини, музичні інструменти, тобто те, що діти пізнають у цьому віці. Особливістю навчання є ще й те, що кожну тему (на тему виділяється три заняття) діти вивчають, виконуючи спочатку індивідуальні завдання, потім взаємодіють у парі, а третє навчання відбувається у груповому форматі. Технологія сторітеллінгу допомагає розвивати у малечі швидку пам’ять та концентрувати увагу. Кожне заняття включає в себе веселі співи, до речі, англійською, руханки, мультики та, звісно, читання.

Я вибрала Долю собі сама… // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/society/2023/03/16/ja-vibrala-dolju-sobi-sama-.htm Дата публікації – 16.03.2023

Українська жінка – особливий феномен, що не має аналогів у світі! Між тим видатні українки ХІХ-XX століття часто лишаються непомітними. Тому захід, який пройшов у головній книгозбірні області, «Я вибрала Долю собі сама…» був певною мірою знаковим, оскільки проходив ніби проміж двох дат, які відображають минуле і сучасність України та визначають духовний шлях для українок.

Афоня запрошує! // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/society/2023/03/16/afonja-zaproshue-.htm Дата публікації – 16.03.2023

Великий бібліофіл та знавець літератури бібліокотикАфоня запрошує кропивничан та гостей міста до Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

Її книжковий фонд складає більше 800 тисяч примірників! Попри війну в книгозбірні щотижнево проходять різноманітні заходи: лекції, презентації, краєзнавчі студії, веб-екскурсії, інформаційні акції та інтерактивні заняття, тренінги та багато іншого. У відділах працюють художні, декоративно-ужиткові і, звісно, книжкові виставки.

У Кропивницькому представили виставку “Віч-на-віч з Шевченком” // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-16-92473.html Дата публікації – 16.03.2023

Цікавим відкриттям для учасників була презентація невідомого портрета юного Шевченка, який знаходиться в приватній колекції. А репринтні видання книг і художня естетика альбомів дала відчути і наблизитись до магії шевченківського слова, візуально оцінити його почерк і мальовничі замальовки, які художник робив в археологічній експедиції.

Бібліокіт запрошує до найбільшої кропивницької книгозбірні // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/kultura/29263-bibliokit-zaproshuie-do-naibilshoi-kropyvnytskoi-knyhozbirni Дата публікації – 16.03.2023

Великий бібліофіл та знавець літератури бібліокотик Афоня запрошує кропивничан та гостей міста до Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

Її книжковий фонд становить понад 800 тисяч примірників, зазначили в книгозбірні.

Кропивничан до книгозбірні запрошує… бібліокіт Афоня // Кропивницька міська рада : https://kr-rada.gov.ua/news/kropivnichan-do-knigozbirni-zaproshu-bibliokit-afonya.html Дата публікації – 16.03.2023

Великий бібліофіл та знавець літератури бібліокотик Афоня запрошує кропивничан та гостей міста до Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

Попри війну в книгозбірні щотижнево проходять різноманітні заходи: лекції, презентації, краєзнавчі студії, веб-екскурсії, інформаційні акції та інтерактивні заняття, тренінги та багато іншого. У відділах працюють художні, декоративно-ужиткові і, звісно, книжкові виставки.

15 березня

Японія, весна і чай // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/03/15/-japonija-vesna-i-chai?from=list Дата публікації – 15.03.2023

У кожного народу є своя традиція зустрічі весни. Про те, як це відбувається в Країні сонця, що сходить, відвідувачам бібліотеки Чижевського розповіла викладачка Української чайної групи напрямку Урасенке «Чайна кімната» Тетяна Глотова.

Віч на віч з Шевченком // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/culture/2023/03/15/vich-na-vich-z-shevchenkom.htm Дата публікації – 15.03.2023

З нагоди дня народження Тараса Шевченка у залі відділу мистецтв бібліотеки Чижевського відбулась презентація виставки-інсталяції «Віч на віч з Шевченком». В затишному колі камерного спілкування молодий письменник Максим Бричка розповів свою історію знайомства з творчістю українського пророка. На зустріч він прийшов зі своїм Кобзарем, який йому подарувала рідна бабуся.

Читачі кропивницької бібліотеки згадували своє перше знайомство з творчістю Шевченка (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/suspilstvo/29250-vich-na-vich-z-shevchenkom Дата публікації – 15.03.2023

Гості заходу також згадали своє перше знайомство з творчістю Шевченка. Одно з них було буде мальовничим: «За вікном великі сніги, в хаті пахне печеними яблуками і на столі лежить велика книга «Кобзар».

Цікавим відкриттям для учасників була презентація невідомого портрета юного Шевченка, який знаходиться в приватній колекції. А репринтні видання книг і художня естетика альбомів дала відчути і наблизитись до магії шевченкового слова, візуально оцінити його почерк і живописні замальовки, які художник робив в археологічній експедиції.

14 березня

У Кропивницькому відбулася презентація міжнародного проєкту відеодекламації (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulasya-prezentatsiya-mizhnarodnogo-proktu-videodeklamatsiyi-foto.html Дата публікації – 14.03.2023

У Всесвітній день миру для письменника та до річниці виходу видання творів антивоєнної тематики «Поезія без укриття» у бібліотеці Чижевського відбувся вільний мікрофон «Поезія без укриття: рік потому».

На зустрічі говорили про те, що змінилося за цей воєнний рік у житті та в літературі, про що пишеться сьогодні, ділилися своїми здобутками. Цікавими та змістовними для гостей заходу були виступи письменників нашого краю Надії Гармазій, Бориса Ревчуна, Валерія М’ятовича, Любові Єременко, Романа Любарського, Павла Чорного, Оксани Буянової, Сергія Гейка та Василя Бондаря.

Японія, весна і чай // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/society/2023/03/14/japonija-vesna-i-chai.htm Дата публікації – 14.03.2023

На новій зустрічі слухачі дізналися про особливості вирощування чайних дерев, які сформувалися в Японії ще у VIII столітті. Фахівчинячайного дійства розкриладеякі секрети виробництвата правила пакування чаю, завдяки яким зберігається неповторний смак, аромат та користь найвідоміших сортів японського чаю сенча, матча.

Кропивницьких патрульних навчили, як працювати з постраждалими внаслідок збройної агресії (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/suspilstvo/29235-kropyvnytskykh-patrulnykh-navchyly-iak-pratsiuvaty-z-postrazhdalymy-vnaslidok-zbroinoi-ahresii-foto Дата публікації – 14.03.2023

Патрульні поліцейські пройшли тренінг з надання психологічної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок збройного конфлікту.

У рамках курсу “Кризовий консультант”, що проходив за сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), поліцейські та рятувальники вдосконалили навички роботи в надзвичайних і конфліктних ситуаціях, ймовірними жертвами яких можуть бути діти та дорослі.

Психологи рятувальної служби Кіровоградщини пройшли курс «Кризовий консультант» // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/03/14/psihologi-rjatuvalnoi-sluzhbi-kirovogradschini-proishli-kurs-krizovii-konsultant-.htm Дата публікації – 14.03.2023

Психологи Головного управління ДСНС в області разом з працівниками Нацполіції пройшли 6-денний курс «Кризовий консультант». Навчання фахівців екстрених служб відбулось під керівництвом досвідченого кризового психолога Андрія Фоменка та стало можливим за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Благодійного фонду «Безпечне майбутнє». Програма курсу передбачала розгляд питань щодо надання першої психологічної допомоги постраждалим у кризових ситуаціях, у стані стресу, а також вивчення особливостей реакції на стрес різних груп людей, повідомляє ГУ ДСНС України у Кіровоградській області.

13 березня

У Кропивницькому знову відбудеться засідання розмовного клубу // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-znovu-vidbudetsya-zasidannya-rozmovnogo-klubu.html Дата публікації – 13.03.2023

В обласному центрі ГО «Десяте квітня» та Обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.Чижевського проведуть третє засідання розмовного клубу «РІКА». Під час заходів учасники мають можливість отримати корисні знання та практичні навички у спілкуванні українською мовою.

Службовці ДСНС та Нацполіції пройшли курс «Кризовий консультант» // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/03/13/sluzhbovtsi-dsns-ta-natspolitsii-proishli-kurs-krizovii-konsultant-.htm Дата публікації – 13.03.2023

11 службовців ДСНС та Нацполіції пройшли курс «Кризовий консультант», організований у Кропивницькому за сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Протягом 6 днів слухачі курсу опановували та вдосконалювали навички роботи в надзвичайних і конфліктних ситуаціях, ймовырними жертвами яких є як діти, так і дорослі. Питання і обговорення тренінгу були надзвичайно гострими, а теоретичні роз’яснення постійно супроводжувалися практичними вправами.

У Кропивницькому відбулося навчання фахівців екстрених служб (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulosya-navchannya-fahivtsiv-ekstrenih-sluzhb-foto.html Дата публікації – 13.03.2023

Навчання фахівців екстрених служб відбулось під керівництвом досвідченого кризового психолога Андрія Фоменка та стало можливим за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Благодійного фонду «Безпечне майбутнє». Учасники заходу відточували вміння діяти за чітким алгоритмом дій, що є дуже важливим в екстремальних умовах для надання своєчасної та якісної психологічної допомоги постраждалим у кризових станах. За результатами пройденого курсу усі учасники отримали відповідні сертифікати.

10 березня

Кадети з Кропивницького ліцею взяли участь в інтерактивній програмі // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-10-92399.html Дата публікації – 10.03.2023

Минулого тижня до бібліотеки Чижевського завітали вихованці школи-ліцею «Сокіл». Працівники інформаційно-бібліографічного відділу запросили кадетів на інтерактивну програму «Слідопити».

Програма заходу була дуже насиченою: містила ігри, конкурси, командні змагання, майстер-клас у техніці орігамі та психологічні хвилинки на початку і на завершення.

У Кропивницькому вдруге представили проєкт «Поезія без укриття» // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-10-92393.html Дата публікації – 10.03.2023

У межах заходу відбулася презентація міжнародного проєкту відеодекламації з англійськими субтитрами творів з книги «Поезія без укриття», який реалізовано за підтримки німецького культурного центру «Goethe-Institut в Україні» при Посольстві ФРН та ГО «Місто Активних Громадян». Тож присутні мали змогу переглянути візуалізовані поетичні твори Ірени Яніцької, Оксани Буянової та Надії Гармазій.

Вихованці ліцею «Сокіл» вчилися на слідопитів у бібліотеці Чижевського // Перша електронна газета – режим доступу : https://persha.kr.ua/photo/229055-vyhovantsi-litseyu-sokil-vchylysya-na-slidopytiv-u-bibliotetsi-chyzhevskogo/ Дата публікації – 10.03.2023

Вихованці школи-ліцею «Сокіл» взяли участь в інтерактивній програмі «Слідопити» в бібліотеці імені. Д.Чижевського. Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією книгозбірні.

Програма заходу була дуже насиченою: містила ігри, конкурси, командні змагання, майстер-клас у техніці орігамі та психологічні хвилинки на початку і на завершення.

Приграма включала психологічну гру-розминку «Вода-земля-повітря», малювання з заплющеними очима для психологічного розвантаження, гру «Народна мудрість», майстер-клас, де кадети навчилися виготовляти «гаданку-складанку» у техніці орігамі.

Свідок епохи – «Історичний календар» Володимира Боська // Кропивницький вечірній. – 2023. – 10 березня. – С. 3 : фото

У бібліотеці ім. Д.І. Чижевського відбулася презентація «Історичного календаря Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік», автором якого є краєзнавець Володимир Босько.

9 березня

У бібліотеці Чижевського відбувся вільний мікрофон «Поезія без укриття: рік потому» (ФОТО) // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/03/09/u-bibliotetsi-chizhevskogo-vidbuvsja-vilnii-mikrofon-poezija-bez-ukrittja-rik-potomu-foto-.htm Дата публікації – 09.03.2023

У Всесвітній день миру для письменника та до річниці виходу видання творів антивоєнної тематики «Поезія без укриття» у бібліотеці Чижевського відбувся вільний мікрофон «Поезія без укриття: рік потому».

Співорганізатором цього чудового заходу стала Кіровоградська НСПУ на чолі з Надією Гармазій, яка минулого року на початку повномасштабної війни ініціювала вихід збірки поезій.

Як «соколята» в бібліотеці Чижевського стали слідопитами // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/society/2023/03/09/jak-sokoljata-v-bibliotetsi-chizhevskogo-stali-slidopitami.htm Дата публікації – 09.03.2023

Минулого тижня до бібліотеки Чижевського завітали вихованці школи-ліцею «Сокіл». Працівники інформаційно-бібліографічного відділу запросили кадетів на інтерактивну програму «Слідопити».

Програма заходу була дуже насиченою: містила ігри, конкурси, командні змагання, майстер-клас у техніці орігамі та психологічні хвилинки на початку і на завершення. Захід розпочався психологічною грою-розминкою «Вода-земля-повітря», яка проводилася у колі з м’ячем, щоб маленькі слідопити, а це були ліцеїсти 5-го класу, змогли налаштуватися на активні змагання.

Гуріна Лара. У Мар’янівці народилася «Червона калина»? // Наше місто. – 2023. – 9 березня. С. 3

У бібліотеці Чижевського відбулася довгоочікувана презентація літературно-художнього видання Володимира Боська «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік».

Де у Кропивницькому сліпі вікна? // Народне слово. – 2023. – 9 березня. – С. 7

Про презентацію четвертої книги проєкту «Архітектурне обличчя міста» – дослідження «Промінь світла у сінях» краєзнавця Володимира Поліщука, яка пройшла під час краєзнавчих студій у бібліотеці імені Дмитра Чижевського.

8 березня

Юних кропивничан запрошують взяти участь у програмі «Діти України і війна. Кропивницький» // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/03/08/junih-kropivnichan-zaproshujut-vzjati-uchast-u-programi-diti-ukraini-i-viina-kropivnitskii-.htm Дата публікації – 08.03.2023

Найкраще діти навчаються граючись. Ми створили для них безпечне та комфортне середовище. Дивлячись, як поводять себе діти, які емоції проявляють, як спілкуються і в якому чудовому настрої йдуть з занять, ми розуміємо, що робимо добру і важливу справу, – зазначила Валентина Животовська. – Ми дуже вдячні американській благодійній організації за довіру та надану унікальну можливість приєднатися до реалізації на Кіровоградщині програм WWO з підтримки дітей та їх родин, які пережили травму під час російської агресії проти України. Місія програми – Play-Learn-Thrive, тобто “Грай-Навчайся-Процвітай”. Її ми і впроваджуємо в життя.

7 березня

У Кропивницькому головна книгозбірня області отримала 120 примірників книг в подарунок // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/03/07/-u-kropivnitskomu-golovna-knigozbirnja-oblasti-otrimala-120-primirnikiv-knig-v-podarunok?from=list Дата публікації – 07.03.2023

Ця чудова традиція з’явилась одного прекрасного лютневого дня, коли маленький хлопчик запитав у своєї матусі: «Чому немає особливого дня, коли люди дарують книги один одному?» Еммі Бродмур, саме до неї зверталася допитлива дитина, виявилася засновницею популярного в США сайту дитячих книг Delightful Children’s Books. Так більше десяти років тому 14 лютого стало святом для всіх, хто дарує книги дітям і прищеплює їм любов до читання. А згодом воно виросло у свято для усіх книголюбів – Всесвітній день дарування книг.

6 березня

«Історичний календар» Володимира Боська: 18-й і фінальний // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/03/06/-istorichnii-kalendar-volodimira-boska-18-i-i-finalnii?from=list Дата публікації – 06.03.2023

В бібліотеці Чижевського відбулася довгоочікувана презентація друкованої версії літературно-художнього видання «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік. Герої уславлені й знеславлені: уродженці Кіровоградщини у радянсько-німецькій (1941-­1945) та російсько-українській (2014-­2022) війнах, таємниці Кіровограда часів окупації» Володимира Боська.

Для маленьких кропивничан у бібліотеці Чижевського запустили проєкт «Грай-Навчайся-Процвітай» // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-03-06-92333.html Дата публікації – 06.03.2023

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського у партнерстві з Обласним жіночим інформаційним центром під егідою Всесвітнього фонду допомоги дітям-сиротам (WWO) розпочали у січні нову програму «Діти України і війна. Кропивницький».

За словами координаторки проєкту, директорки бібліотеки Валентини Животовської, повномасштабна фаза війни принесла в життя українців багато горя – страх, тривогу, невизначеність, втрати, знищила впорядкованість повсякденного життя.

5 березня

Грай – Навчайся – Процвітай! // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/03/05/-grai-navchaisja-protsvitai Дата публікації – 05.03.2023

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського у партнерстві з Обласним жіночим інформаційним центром під егідою Всесвітнього фонду допомоги дітям-сиротам (WWO) розпочали у січні нову програму «Діти України і війна. Кропивницький».

4 березня

У Кропивницькому бібілотекарі розпочали нову навчальну програму для дітей (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-bibilotekari-rozpochali-novu-navchalnu-programu-dlya-ditey-foto.html Дата публікації – 04.03.2023

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського у партнерстві з Обласним жіночим інформаційним центром під егідою Всесвітнього фонду допомоги дітям-сиротам (WWO) розпочали у січні нову програму «Діти України і війна. Кропивницький».

На Кіровоградщині реалізують програму WWO з підтримки дітей (ФОТО) // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/suspilstvo/29151-na-kirovogradshchini-realizuyut-programu-wwo-z-pidtrimki-ditej-foto Дата публікації – 04.03.2023

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського у партнерстві з обласним жіночим інформаційним центром під егідою Всесвітнього фонду допомоги дітям-сиротам (WWO) розпочали у січні нову програму «Діти України і війна. Кропивницький».

Програма WWO Children of Ukraine передбачає навчально-розвиткові заняття для дітей від трьох до шести років в інноваційному форматі Element of Play, який розробили фахівці WWO. Теми занять різноманітні: будинок і меблі, фігури, транспорт, кухня, їжа, тварини, музичні інструменти, тобто те, що діти пізнають у цьому віці.

3 березня

Юних кропивничан запрошують взяти участь у програмі «Діти України і війна. Кропивницький» // Кропивницька міська рада – режим доступу : https://kr-rada.gov.ua/news/yunih-kropivnichan-zaproshuyut-vzyati-uchast-u-programi-diti-ukrayini-i-viyna-kropivnitskiy.html Дата публікації – 03.03.2023

У Кропивницькому універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського у партнерстві з Обласним жіночим інформаційним центром під егідою Всесвітнього фонду допомоги дітям-сиротам (WWO) реалізує нову програму «Діти України і війна. Кропивницький». За словами координаторки проєкту, директорки бібліотеки Валентини Животовської, повномасштабна фаза війни принесла в життя українців багато горя – страх, тривогу, невизначеність, втрати, знищила впорядкованість повсякденного життя.

Юних кропивничан запрошують взяти участь у програмі «Діти України і війна. Кропивницький» // Кропивницька міська рада. Фейсбук – режим доступу : https://www.facebook.com/krrada.official/posts/pfbid0FWMezaGXtdTrhSAm3c5osB8WTLQae5wkPquTUMxxQSTVSkN8MqouZzV6z7QBT15El?locale=uk_UA Дата публікації – 03.03.2023

Кожен з нас, дорослих, пережив відчуття розгубленості, невпевненості, страху чи тривоги. Через нас це відчували й діти. Коли раніше ми говорили “діти війни”, то мали на увазі своїх батьків чи бабусь й дідусів. Тепер діти війни – це наші діти й онуки. Навіть страшно це вимовляти вголос. Попри війну ми повинні повернути їм дитинство. Тому бібліотека Чижевського реалізовує ще один проєкт, в центрі уваги якого діти та їхні родини, – розповіла Валентина Животовська.

2 березня

У бібліотеці Чижевського можна безоплатно покращити навички англійської (відео) // СБН – режим доступу : https://cbn.com.ua/2023/03/02/u-bibliotetsi-chyzhevskogo-mozhna-bezoplatno-pokrashhyty-navychky-anglijskoyi-video/ Дата публікації – 02.03.2023

Американський волонтер Білл Томсон вже кілька років поспіль проводить в обласній бібліотеці Чижевського англійський розмовний клуб. Зустрічі відбуваються двічі на тиждень, у вівторок та четвер о 16:30. Участь безоплатна, достатньо мати абонемент в читальню. З волонтером спілкувалася знімальна група CBN.

Рятувальники – Батьківському клубу // Наше місто. – 2023. – 2 березня. – С. 1

В обласній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського фахівці Служби порятунку зустрілися із Батьківським клубом міста, обрали актуальну на сьогодні тему – мінну безпеку.

Даниленко Ніна. Креативне дефіле письменниці зі «Степу» // Наше місто. – 2023. – 2 березня. – С. 3

В Кіровоградській обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбувся творчий вечір Наталії Фесенко з Олександрії.

Історичний календар Володимира Боська // 21-й канал. – 2023. – 2 березня. – С. 6

17 лютого у бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася презентація 18-го випуску видання «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік»

Долучилися до «Батьківського клубу» // Сільське життя плюс. – 2023. – 2 березня. – С. 2

Фахівців Служби порятунку запросили до Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського.

Крупський Віктор. Володимир Босько: «Не знаю, яким буде краєзнавство далі» // Україна-Центр. – 2023. – 2 березня. С. 3

Минулого тижня в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського презентували черговий випуск «Історичного календаря Кіровоградщини. 2023»

Гуріна Лариса. Сліпі вікна Кропивницького // Нова газета. – 2023. – 2 березня. – С. 7

Про презентацію книги Володимира Поліщука «Промінь світла у сінях», яка відбулася в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського.

1 березня

Концерт // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/afisha/2023/03/01/kontsert?from=list Дата публікації – 01.03.2023

Чудовий концерт у середу 1-го березня о 17.00 у бібліотеці ім. Чижевського, вхід – вільний! Щиро всім рекомендуємо!

27 лютого

У Кропивницькому відзначили День дарування книг // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-02-27-92236.html Дата публікації – 27.02.23

Книгозбірня отримала 120 примірників книг на різноманітну тематику. Це видання по історії України, психології і педагогіці, книги краєзнавчого характеру. Особливо хочеться зазначити, що значну частину великого подарунка – майже 80 відсотків – складають книги сучасної української художньої літератури. Серед них «Абрикоси зацвітають уночі» Ольги Русіної, «300 миль на схід» Богдана Коломійчука, «Яблука Єви» Христини Коціри, які були номіновані на премію Книга року ВВС-2022.

25 лютого

В Олександрівці триває облаштування точки «Спільно» // Вперед. – 2023. – 25 лютого. – С. 1

Це одна з 9 точок, які відкриють у територіальних громадах Кіровоградської області. Методичним центром для публічних бібліотек у громадах є обласна бібліотека імені Дмитра Чижевського, вона і координує створення дозвільних просторів від ЮНІСЕФ.

24 лютого

“Історичний календар Кіровоградщини” Володимира Боська: 18-ий, фінальний? // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/shche/istoriya/29093-istorychnyi-kalendar-kirovohradshchyny-volodymyra-boska-18-yi-finalnyi-foto Дата публікації – 24.02.23

У бібліотеці Чижевського відбулася довгоочікувана презентація друкованої версії літературно-художнього видання Володимира Боська. Йдеться про «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік. Герої уславлені й знеславлені: уродженці Кіровоградщини у радянсько-німецькій (1941-1945) та російсько-українській (2014-2022) війнах, таємниці Кіровограда часів окупації».

Читаємо Лесю Українку! // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-02-24-92216.html Дата публікації – 24.02.23

Бібліотека Чижевського запрошує до участі у челенджі до 152-річчя від дня народження Лесі Українки – письменниці, що стала символом України, розповідає Кіровоградська обласна державна адміністрація.

У Кропивницькому рятувальники долучилися до роботи «Батьківського клубу» // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-ryatuvalniki-doluchilisya-do-roboti-batkivskogo-klubu-foto.html Дата публікації – 24.02.23

Фахівців Служби порятунку запросили до Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського.

Там за сприяння регіонального осередку Дитячого фонду ООН (UNICEF) відкрито одну з мобільних точок “Спільно”, на базі якої запроваджено роботу “Батьківського клубу”. Ідея його створення полягає у тому, аби надати всебічну допомогу родинам в організації корисного дозвілля. Дуже відповідально поставилися засновники клубу до питань організації безпекового простору для підростаючого покоління.

У Кропивницькому розповіли де у місті сліпі вікна // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-rozpovili-de-u-misti-slipi-vikna-foto.html Дата публікації – 24.02.23

Вони ніби-то є, але їх немає, бо вони сліпі. Сліпі вікна. Саме їм, а ще вікнам другого світла, підвальним віконцям, слуховим та підвальним вікнам присвятив свою четверту книгу великого краєзнавчого проєкту «Архітектурне обличчя міста» кропивницький краєзнавець Володимир Поліщук.

У Кропивницькому презентували історичний календар Володимира Боська // Фотоінформ – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-istorichniy-kalendar-volodimira-boska-foto.html Дата публікації – 24.02.23

В бібліотеці Чижевського відбулася довгоочікувана презентація друкованої версії літературно-художнього видання «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік.

У Кропивницькому головна книгозбірня області отримала 120 примірників книг в подарунок // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/24/u-kropivnitskomu-golovna-knigozbirnja-oblasti-otrimala-120-primirnikiv-knig-v-podarunok.htm Дата публікації – 24.02.23

Ця чудова традиція з’явилась одного прекрасного лютневого дня, коли маленький хлопчик запитав у своєї матусі: «Чому немає особливого дня, коли люди дарують книги один одному?» Еммі Бродмур, саме до неї зверталася допитлива дитина, виявилася засновницею популярного в США сайту дитячих книг DelightfulChildren’sBooks. Так більше десяти років тому 14 лютого стало святом для всіх, хто дарує книги дітям і прищеплює їм любов до читання. А згодом воно виросло у свято для усіх книголюбів – Всесвітній день дарування книг.

«Історичний календар» Володимира Боська: 18-й і фінальний // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/society/2023/02/24/-istorichnii-kalendar-volodimira-boska-18-i-i-finalnii.htm Дата публікації – 24.02.23

В бібліотеці Чижевського відбулася довгоочікувана презентація друкованої версії літературно-художнього видання «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік. Герої уславлені й знеславлені: уродженці Кіровоградщини у радянсько-німецькій (1941-1945) та російсько-українській (2014-2022) війнах, таємниці Кіровограда часів окупації»Володимира Боська.

23 лютого

Кропивницькі рятувальники долучилися до роботи “Батьківського клубу” // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/23/kropivnitski-rjatuvalniki-doluchilisja-do-roboti-batkivskogo-klubu-foto-.htm Дата публікації – 23.02.23

22 лютого фахівців Служби порятунку запросили до Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського. Там за сприяння регіонального осередку Дитячого фонду ООН (UNICEF) відкрито одну з мобільних точок “Спільно”, на базі якої запроваджено роботу “Батьківського клубу”. Ідея його створення полягає у тому, аби надати всебічну допомогу родинам в організації корисного дозвілля. Дуже відповідально поставилися засновники клубу до питань організації безпекового простору для підростаючого покоління, повідомляє ГУ ДСНС України у Кіровоградській області.

Бібліотека сьогодні трансформується у центр розвитку громади // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/23/biblioteka-sogodni-transformuetsja-u-tsentr-rozvitku-gromadi-zhivotovska.htm Дата публікації – 23.02.23

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Чижевського трансформується у центр розвитку громади завдяки реалізованим проєктам і грантам. Про зміни директор Валентина Животовська розповіла під час звіту голові обласної ради Сергію Шульзі.

Бібліотека Чижевського запрошує до участі у челенджі з нагоди дня народження Лесі Українки // Кіровоград24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/23/biblioteka-chizhevskogo-zaproshue-do-uchasti-u-chelendzhi-z-nagodi-dnja-narodzhennja-lesi-ukrainki.htm Дата публікації – 23.02.23

Бібліотека Чижевського запрошує до участі у челенджі до 152-річчя від дня народження Лесі Українки – письменниці, що стала символом України.

У Кропивницькому прийомних батьків навчали цифровій грамотності // Тусовка – режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/02/23/-u-kropivnitskomu-priiomnih-batkiv-navchali-tsifrovii-gramotnosti?from=list Дата публікації – 23.02.23

Тренінги з цифрової освіти у рамках програми навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели бібліотекарки ОУНБ імені Дмитра Чижевського. З ініціативою виступила директор книгозбірні Валентина Животовська.

Любарський Роман. Герої уславлені та знеславлені: літопис Володимира Боська // Народне слово. 2023. – 23 лютого. С. 1.

Минулого тижня у відділі краєзнавства обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулася презентація 18-го випуску «Історичного календаря Кіровоградщини».

Укриття до дня народження // Народне слово. 2023. – 23 лютого. С. 2.

До 124-річчя від дня заснування у бібліотеці імені Дмитра Чижевського був презентований проєкт «Бібліотека як безпечне місце» – облаштування цокольного поверху на безпечне і комфортне місце для працівників, відвідувачів бібліотеки та звичайних містян.

Фарбами – про книги // Народне слово. 2023. – 23 лютого. С. 6.

Цікавий мистецький проєкт, присвячений книгам і читанню, створили у Кропивницькому бібліотека імені Дмитра Чижевського та художня школа імені Осмьоркіна.

Любарський Роман. Творімо – всупереч війні // Народне слово. 2023. – 23 лютого. С. 7.

14 лютого в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбувся творчий вечір «Реальні та уявні світи Олени Баранової».

Удосконалюємо навички спілкування українською // 21-й канал. – 2023. – 23 лютого. С. 1

Обласна бібліотека імені Дмитра Чижевського та розмовний клуб «РІКА» запрошують кропивничан удосконалювати навички спілкування українською мовою.

22 лютого

Ще 9 дитячих точок «Спільно» відкриють у громадах Кіровоградської області // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/22/sche-9-ditjachih-tochok-spilno-vidkrijut-u-gromadah-kirovogradskoi-oblasti.htm Дата публікації – 22.02.23

Ще 9 дитячих точок «Спільно» відкриють у територіальних громадах Кіровоградської області. Про це повідомила директор обласної універсальної наукової бібліотеки імені Чижевського Валентина Животовська у ході звіту голові обласної ради Сергію Шульзі.

У Кіровоградській обласній бібліотеці відбувся творчий вечір з письменницею // Утренний город – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-02-22-92190.html Дата публікації – 22.02.23

Корсетна сукня з пишного фатину, осяйна фурнітура, вишукане кольє, невагомий капелюшок «шансонетка» з егреткою – в такому образі з’явилася перед публікою Наталія Фесенко з Олександрії. У Кіровоградській обласній бібліотеці ім. Д.Чижевського відбувся її творчий вечір.

У громадах Кіровоградщини відкриють ще 9 дитячих точок // Пульс – режим доступу : https://pulse.kr.ua/culture/u-hromadakh-kirovohradshchyny-vidkryiut-shche-9-dytiachykh-tochok Дата публікації – 22.02.23

«Наприкінці січня дитяча точка «Спільно» запрацювала у нашій бібліотеці. Відкриття ще дев‘ятьох ми готуємо у центральних бібліотеках громад, співпрацюючи з благодійним фондом «Безпечне місто» та UNICEF. Наразі облаштовуємо такі простори у Гайвороні та Голованівську», – уточнила директор обласної бібліотеки.

Ще 9 дитячих точок «Спільно» відкриють у громадах області // Перша – режим доступу : https://persha.kr.ua/news/life/228287-shhe-9-dytyachyh-tochok-spilno-vidkryyut-u-gromadah-oblasti/ Дата публікації – 22.02.23

Дитячі точки «Спільно» також відкриють у Новомиргороді, Світловодську, Знам’янці, Долинській, Олександрівці, Приютівці й Онуфріївці.

«Обласна бібліотека Чижевського є методичним центром для публічних бібліотек у громадах, тому ми координуємо створення дозвільних просторів від UNICEF. Відкриття перших точок плануємо на березень», – уточнила Валентина Животовська.

20 лютого

Усе для безпечного перебування є в укритті кропивницької книгозбірні // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/kultura/29064-use-dlia-bezpechnoho-perebuvannia-doroslykh-ta-ditei-ie-v-ukrytti-kropyvnytskoi-knyhozbirni-foto Дата публікації – 20.02.23

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, що в Кропивницькому, цокольний поверх перетворили на безпечне та комфортне місце для працівників, відвідувачів закладу та звичайних містян.

У Кропивницькому презентували оновлене бібліотечне укриття // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/20/u-kropivnitskomu-prezentuvali-onovlene-bibliotechne-ukrittja-foto-.htm Дата публікації – 20.02.23

На день народження прийнято дарувати імениннику подарунки. Бібліотека Чижевського підійшла до відзначення свого 124-річчя креативно і зробила подарунок собі – перетворила цокольний поверх на безпечне та комфортне місце для працівників, відвідувачів закладу та звичайних містян.

У Кропивницькому прийомних батьків навчали цифровій грамотності // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-priyomnih-batkiv-navchali-tsifroviy-gramotnosti-foto.html Дата публікації – 20.02.23

Тренінги з цифрової освіти у рамках програми навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели бібліотекарки ОУНБ імені Дмитра Чижевського.

На Кіровоградщині відкриють ще 9 дитячих точок «Спільно» // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/na-kirovogradshini-vidkriyut-she-9-dityachih-tochok-spilno.html Дата публікації – 20.02.23

Ще 9 дитячих точок «Спільно» відкриють у територіальних громадах Кіровоградської області. Про це повідомила директор обласної універсальної наукової бібліотеки імені Чижевського Валентина Животовська у ході звіту голові обласної ради Сергію Шульзі.

У Кропивницькому безплатно працює розмовний клуб з української мови // СБН – режим доступу : https://cbn.com.ua/2023/02/20/u-kropyvnytskomu-bezplatno-pratsyuye-rozmovnyj-klub-z-ukrayinskoyi-movy-video/ Дата публікації – 20.02.23

Розмовний клуб “Ріка” почав діяти в обласній бібліотеці Чижевського, що у Кропивницькому. Авторка курсу – філологиня Ольга Кирилюк. Долучитися до занять можуть ті, хто прагне покращити свої знання та практичні навички української. Навчання безоплатне. Зустрічі проходитимуть двічі на місяць за попередньою реєстрацією.

18 лютого

У бібліотеці Чижевського оновили укриття завдяки Посольству Німеччини // Перша електронна газета – режим доступу : https://persha.kr.ua/news/showbiz/228065-u-bibliotetsi-chyzhevskogo-onovyly-ukryttya-zavdyaky-posolstvu-nimechchyny/ Дата публікації – 18.02.23

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.Чижевського перемогла у конкурсі від німецького культурного центру «Goethe-Institut в Україні» при Посольстві ФРН з проектом «Бібліотека як безпечне місце».

17 лютого

У Кропивницькому презентували оновлене бібліотечне укриття (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-onovlene-bibliotechne-ukrittya-foto.html Дата публікації – 17.02.23

На день народження прийнято дарувати імениннику подарунки. Бібліотека Чижевського підійшла до відзначення свого 124-річчя креативно і зробила подарунок собі – перетворила цокольний поверх на безпечне та комфортне місце для працівників, відвідувачів закладу та звичайних містян.

16 лютого

У Кропивницькому презентували проєкт «Бібліотека як безпечне місце» //Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/16/u-kropivnitskomu-prezentuvali-proekt-biblioteka-jak-bezpechne-mistse-.htm Дата публікації – 16.02.23

У Кропивницькому презентували проєкт «Бібліотека як безпечне місце»

Можуть розмістити 200 людей. У найбільшій бібліотеці Кіровоградщини облаштували укриття //Суспільне Кропивницький – режим доступу: https://suspilne.media/386855-mozut-rozmistiti-dvi-sotni-ludej-u-biblioteci-na-kirovogradsini-oblastuvali-ukritta/?fbclid=IwAR3Bsn896bRvPHWKJqYr46EfzlkKJTSs47COBc_ewpC-8tFDqAsogPDTGSA Дата публікації – 16.02.23

У Кропивницькому обласна бібліотека імені Дмитра Чижевського до 124-річчя від дня заснування презентувала укриття. Його облаштували в цокольному приміщенні.

15 лютого

Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека приймає привітання (ФОТО) //З перших уст–режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/29019-kirovohradska-oblasna-universalna-naukova-biblioteka-pryimaie-pryvitannia-foto Дата публікації – 15.02.23

Урочистості до 124-річчя з дня заснування закладу.

У Кропивницькому обласну наукову бібліотеку торік відвідали майже 40 тисяч користувачів (ФОТО) //Фотоінформ–режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-oblasnu-naukovu-biblioteku-torik-vidvidali-mayzhe-40-tisyach-koristuvachiv-foto.html Дата публікації – 15.02.23

Урочистості до 124-річчя з дня заснування закладу.

У Кропивницькому дітей в бібліотеці навчають програмуванню //Фотоінформ–режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-ditey-v-bibliotetsi-navchayut-programuvannyu.html Дата публікації – 15.02.23

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Чижевського відкрила освітній простір «ChromJunior», де навчають дітей основам програмування та кодування на хромбуках

Кропивничани можуть вивчати українську мову безплатно //Утренний город –режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-02-15-92098.html Дата публікації – 15.02.23

Бібліотека Чижевського та розмовний клуб «РІКА» запрошують кропивничан удосконалити навички спілкування українською мовою.

14 лютого

Бестселер, історичний календар та переклад Жадана: кропивничани подарували бібліотеці 100 книжок //Суспільне Кропивницький–режим доступу: https://suspilne.media/385823-svitovij-bestseler-istoricnij-kalendar-ta-pereklad-zadana-kropivnicani-podaruvali-knigozbirni-100-knizok/?fbclid=IwAR3nOTILnxkA4sr7dcXM3wY8uVoAMQrS0rzjWOlG3gII5RIYA7Ote82jPFs Дата публікації – 14.02.23

У Міжнародний день книгодарування найбільша книгозбірня Кіровоградської області імені Дмитра Чижевського в дарунок від кропивничан отримала 100 книжок. Які видання дарують бібліотеці?

Розмовний клуб «Ріка»: кропивничан запрошують удосконалити навички спілкування українською //Кропивницька міська рада–режим доступу:
https://kr-rada.gov.ua/news/rozmovniy-klub-rika-kropivnichan-zaproshuyut-udoskonaliti-navichki-spilkuvannya-ukrayinskoyu.html Дата публікації – 14.02.23

Бібліотека Чижевського та розмовний клуб «РІКА» запрошують кропивничан удосконалити навички спілкування українською мовою.

13 лютого

Пісні про війну лунали у бібліотеці //Тусовка–режим доступу:
Подробнее: https://tusovka.kr.ua/news/2023/02/13/-pisni-pro-viinu-lunali-u-bibliotetsi?from=list Дата публікації – 13.02.23

В бібліотеці Чижевського відбулась творча зустріч з кропивницьким художником і музикантом Олександром Кир’яновим, одним з представників відомої сім’ї майстрів образотворчого мистецтва.

У Кропивницькому запрацює розмовний клуб з української мови //Точка доступу–режим доступу: https://dostyp.com.ua/novini/u-kropivnickomu-zapracyuye-rozmovnij-klub-z-ukrayinskoyi-movi/ Дата публікації – 13.02.23

Бібліотека Чижевського та розмовний клуб «РІКА» запрошують кропивничан удосконалити навички спілкування українською мовою.

11 лютого

Вдосконалити українську: кропивничан запрошують до мовного клубу //–режим доступу: https://gre4ka.info/anonsy/72931-vdoskonaliti-ukrajins-ku-kropivnichan-zaproshuyut-do-movnogo-klubu Дата публікації – 11.02.23

Бібліотека Чижевського та розмовний клуб «РІКА» запрошують кропивничан удосконалити навички спілкування українською мовою.

10 лютого

У Кропивницькому розповіли про червоний терор //Тусовка –режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/02/10/-u-kropivnitskomu-rozpovili-pro-chervonii-teror?from=list Дата публікації – 10.02.23

З нагоди Дня Соборності України в бібліотеці Чижевського відбулася зустріч з відомим кропивницький краєзнавцем та журналістом Володимиром Поліщуком.

9 лютого

До річниці першодруків // Народне слово. 2023. – 9 лютого. С. 4.

Нещодавно в обласному краєзнавчому музеї презентували виставково-просвітницький проєкт «Озимина» (до 100-річчя виходу у світ першодруків Євгена Маланюка). Цей проєкт об’єднав провідні заклади області – краєзнавчий музей, Державний архів та універсальну наукову бібліотеку імені Дмитра Чижевського.

Юних кропивничан запрошують в освітній простір «ChromJunior» //Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/09/junih-kropivnichan-zaproshujut-v-osvitnii-prostir-chromjunior-.htm Дата публікації – 9.02.23

У Кропивницькому в бібліотеці Чижевського розпочинає свою роботу освітній простір «ChromJunior». За допомогою сучасних багатофункціональних хромбуків в ньому можна навчитися безпечно подорожувати мережею Інтернет, створювати анімовані проєкти та інтерактивні вправи, short story та презентації. А ще самостійно запрограмувати роботів.

8 лютого

У Кропивницькому в бібліотеці Чижевського розпочинає свою роботу освітній простір «ChromJunior» // Пульс – режим доступу : https://pulse.kr.ua/culture/iunykh-kropyvnychan-zaproshuiut-v-osvitnij-prostir-chromjunior/ Дата публікації – 08.02.23

Як повідомили в прес-службі Кропивницької міськради, за допомогою сучасних багатофункціональних хромбуків в ньому можна навчитися безпечно подорожувати мережею Інтернет, створювати анімовані проєкти та інтерактивні вправи, short story та презентації. А ще самостійно запрограмувати роботів.

Юних кропивничан запрошують в освітній простір «ChromJunior» //Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/02/09/junih-kropivnichan-zaproshujut-v-osvitnii-prostir-chromjunior-.htm Дата публікації – 8.02.23

У Кропивницькому в бібліотеці Чижевського розпочинає свою роботу освітній простір «ChromJunior». За допомогою сучасних багатофункціональних хромбуків в ньому можна навчитися безпечно подорожувати мережею Інтернет, створювати анімовані проєкти та інтерактивні вправи, short story та презентації. А ще самостійно запрограмувати роботів.

У Кропивницькому для дітей запрацює новий освітній простір //Фотоінформ –режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-dlya-ditey-zapratsyu-noviy-osvitniy-prostir.html Дата публікації – 8.02.23

У Кропивницькому в бібліотеці Чижевського розпочинає свою роботу освітній простір «ChromJunior». За допомогою сучасних багатофункціональних хромбуків в ньому можна навчитися безпечно подорожувати мережею Інтернет, створювати анімовані проєкти та інтерактивні вправи, short story та презентації. А ще самостійно запрограмувати роботів.

Кропивницьких тінейджерів запрошують навчитися створювати анімовані проєкти //Утренний город –режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-02-08-91995.html Дата публікації – 8.02.23

У Кропивницькому в бібліотеці Чижевського розпочинає свою роботу освітній простір «ChromJunior». За допомогою сучасних багатофункціональних хромбуків в ньому можна навчитися безпечно подорожувати мережею Інтернет, створювати анімовані проєкти та інтерактивні вправи, short story та презентації. А ще самостійно запрограмувати роботів.

У Кропивницькому створили дитячий мистецький проєкт (ФОТО) //Фотоінформ –режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-stvorili-dityachiy-mistetskiy-prokt-foto.html Дата публікації – 10.02.23

Чудовий мистецький проєкт у Кропивницькому спільно створили бібліотека Чижевського та художня школа імені Осмьоркіна.

Юних кропивничан запрошують в освітній простір «ChromJunior» //Кропивницька міська рада–режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/yunih-kropivnichan-zaproshuyut-v-osvitniy-prostir-chromjunior.html Дата публікації – 8.02.23

У Кропивницькому в бібліотеці Чижевського розпочинає свою роботу освітній простір «ChromJunior». За допомогою сучасних багатофункціональних хромбуків в ньому можна навчитися безпечно подорожувати мережею Інтернет, створювати анімовані проєкти та інтерактивні вправи, short story та презентації. А ще самостійно запрограмувати роботів.

4 лютого

Спільно з бібліотекою Чижевського //Тусовка –режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2023/02/04/-spilno-z-bibliotekoju-chizhevskogo?from=list Дата публікації – 4.02.23

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського в партнерстві з з благодійним фондом «Безпечне майбутнє» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відкрила новий великий проєкт – дитячу точку «СПІЛЬНО».

2 лютого

Кіровоградщина: Побузькі «Кукурудзяні пончики» прорвалися в десятку кращих //З Утренний город –режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2023-02-02-91909.html Дата публікації – 2.02.23

«Кукурудзяні пончики» потрапили до десятки найкращих команд 6 хвилі програми «UPSHIFT» у Кіровоградській області та пройшли до boot camp у місті Кропивницький, який відбувається у бібліотеці Чижевського.

Андрійченко, Наталя. Здобуття цифрової освіти на тренінгах з електронного урядування // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. – 2022. – № 4. – С. 8-11.

У статті висвітлено досвід практичної роботи фахівців Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського (м. Кропивницький) із запровадження і проведення циклу тренінгових занять для різних вікових і цільових груп користувачів з метою підвищення спроможності учасників ефективно працювати з цифровими ресурсами через опанування навичок застосування послуг електронного урядування.Завіна, Оксана. Соціальне партнерство бібліотек на допомогу формуванню навичок здорового способу життя // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. – 2022. – № 4. – С. 37-38

У статті розкрито досвід роботи фахівців відділу документів з питань медицини та охорони здоров’я Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського (м. Кропивницький) з напрямку популяризації здорового способу життя через реалізацію проектів, запроваджених у соціальному партнерстві бібліотеки із закладами системи охорони здоров’я. Представлені результати співпраці відділу з суб’єктами партнерської діяльності.Про червоний терор земляків // Народне слово. – 2023. – 2 лютого. – С. 5

Нещодавно з нагоди Дня Соборності України – в головній книгозбірні Кіровоградщини відбулася зустріч з відомим кропивницьким краєзнавцем та журналістом Володимиром Поліщуком.


Саржевський Анатолій. Курсантам – про «Азовців» // Народне слово. – 2023. – 2 лютого. – С. 2

Під час екскурсії до обласної книгозбірні імені Дмитра Чижевського першокурсники Донецького державного університету внутрішніх справ ознайомилися з експонатами авторської виставки Дмитра «Ореста» Козацького з назвою «Ті, що зі сталі» – про героїзм мужніх захисників Маріуполя.

1 лютого

У Кропивницькому розповіли про історичний бій під Крутами //Фотоінформ–режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-rozpovili-pro-istorichniy-biy-pid-krutami.html Дата публікації – 1.02.23

З нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського куратор історико-краєзнавчого дискусійного клубу «Кліо» Сергій Мілютін прочитав публічну лекцію «Бій під Крутами: міф і реальність».

Юрій Андрухович у Кропивницькому прочитав уривки із нової книги //Гречка–режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/72798-yurii-andrukhovych-u-kropyvnytskomu-prochytav-uryvky-iz-novoi-knyhy Дата публікації – 1.02.23

31 січня, у Кропивницькому відбувся літературний вечір за участі письменника Юрія Андруховича. Під час творчої зустрічі у Кропивницькому розповів, що працює над новою книгою, яка може не побачити світ.
Юрій Андрухович у Кропивницькому прочитав уривки із нової книги.

Юрій Андрухович у Кропивницькому прочитав уривки із нової книги //Топ новини–режим доступу: http://topnews.kr.ua/other/2023/02/01/190055.html Дата публікації – 1.02.23

31 січня, у Кропивницькому відбувся літературний вечір за участі письменника Юрія Андруховича. Під час творчої зустрічі у Кропивницькому розповів, що працює над новою книгою, яка може не побачити світ.
Юрій Андрухович у Кропивницькому прочитав уривки із нової книги.

Зустріч з Юрієм Андруховичем //CBN–режим доступу: https://cbn.com.ua/2023/02/01/u-kropyvnytskomu-pysmennyk-yurij-andruhovych-predstavyv-neopublikovani-tvory-video/ Дата публікації – 1.02.23

Літературний вечір з поетом, прозаїком та письменником Юрієм Андруховичем відбувся у Кропивницькому. Під час зустрічі письменник розповів, що працює над текстами, роботу над ними розпочав за кілька днів до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Чи будуть вони опубліковані – ще не вирішив. Втім, зачитав одне неопубліковане оповідання.

У Кропивницькому відкрили дитячу точку «Спільно» (ФОТО) //З перших уст –режим доступу: https://zpu.kr.ua/suspilstvo/28889-u-kropyvnytskomu-vidkryly-dytiachu-tochku-spilno-foto Дата публікації – 1.02.23

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського було відкрито Дитячу точку «СПІЛЬНО» – безпечний і затишний простір, для організації дозвілля, навчання та розвитку дітей.

У Кропивницькому відкрили дитячу точку «Спільно» (ФОТО) //З перших уст –режим доступу: https://zpu.kr.ua/suspilstvo/28889-u-kropyvnytskomu-vidkryly-dytiachu-tochku-spilno-foto Дата публікації – 1.02.23

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського було відкрито Дитячу точку «СПІЛЬНО» – безпечний і затишний простір, для організації дозвілля, навчання та розвитку дітей.

«У найбільшій бібліотеці області запрацював дитсадок» //Перша електронна –режим доступу: https://persha.kr.ua/photo/226800-u-najbilshij-bibliotetsi-oblasti-zapratsyuvav-dytsadok/ Дата публікації – 1.02.23

Дитяча точка «СПІЛЬНО» відкрилася в Кропивницькому в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського 27 січня.

У Кропивницькому для дітей відкрили затишний простір (ФОТО) //Фотоінформ –режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-dlya-ditey-vidkrili-zatishniy-prostir-foto.html Дата публікації – 1.02.23

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського було відкрито Дитячу точку «СПІЛЬНО» – безпечний і затишний простір, для організації дозвілля, навчання та розвитку дітей.

30 січня

У Кропивницькому ЮНІСЕФ відкрив дитячу точку «СПІЛЬНО» // Без купюр–режим роботи: https://www.kypur.net/u–kropyvnyczikomu–vidkrylasi–dytyacha–tochka–spilino–foto/ Дата публікації – 30.01.23

27 січня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського відкрили Дитячу точку «СПІЛЬНО» – безпечний і затишний простір, для організації дозвілля, навчання та розвитку дітей. Тут батьки можуть залишити дітей на деякий час під наглядом педагогів, аніматорів та психологів.

У Кропивницькому відкрилась дитяча точка «СПІЛЬНО» // Кіровоград 24–режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/01/30/u–kropivnitskomu–vidkrilas–ditjacha–tochka–spilno–foto–.htm Дата публікації – 30.01.23

27 січня 2023 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського було відкрито Дитячу точку «СПІЛЬНО» – безпечний і затишний простір, для організації дозвілля, навчання та розвитку дітей. У Точці батьки можуть залишити дітей на деякий час під наглядом педагогів, аніматорів та психологів.

У Кропивницькому відбудеться зустріч з письменником Юрієм Андруховичем // Гречка – режим доступу: https://gre4ka.info/anonsy/72398–u–kropyvnytskomu–vidbudetsia–zustrich–z–pysmennykom–yuriiem–andrukhovychem Дата публікації – 30.12.2022.

У січні 2023 року в обласній бібліотеці імені Д. Чижевського пройде літературний вечір українського поета, прозаїка та перекладача Юрія Андруховича.

28 січня

Консультації лікаря, психолога та розважальні заходи. У Кропивницькому відкрили дитячу точку “Спільно” // Точка Доступа – режим доступа : https://dostyp.com.ua/novini/konsultaciyi–likarya–psihologa–ta–rozvazhalni–zahodi–u–kropivnickomu–vidkrili–dityachu–tochku–spilno–foto/ Дата публікації – 28.01.23

27 січня в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського у Кропивницькому відкрили дитячу точку “Спільно”. Тут працюватимуть дитячий лікар, кризовий психолог та проходитимуть розважальні й просвітницькі заходи на всі смаки. Детальніше про послуги, на які можуть розраховувати діти та їхні батьки.

26 січня

Навчали чаюванню по–японськи // Народне слово. – 2023. – 26 січня. – С. 7

Про традиції зустрічі Нового року в Японії та японського чаювання дізнавалися у відділі мистецтв обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського під час зустрічі з Глотовою Тетяною – викладачкою Української чайної групи «Чайна кімната»», яка є частиною Міжнародної чайної школи, розташованої в місті Кіото.

Портрети сучасників // Народне слово. – 2023. – 26 січня. – С. 7

У головній книгозбірні області відбулося відкриття виставки молодого художника Романа Ткаченка.

Любарський Роман. Репетиція майбутнього ювілею // Народне слово. – 2023. – 26 січня. – С. 3

У відділі мистецтв бібліотеки Дмитра Чижевського пройшов творчий вечір музиканта і художника Олександра Кир’янова.

Кіровоградщина: справжня та штучна // Народне слово. – 2023. – 26 січня. – С. 2

Про формування адміністративно–територіальних меж регіону у ХХ столітті у бібліотеці імені Дмитра Чижевського розповів директор регіонального центру наукових досліджень з історії України Борис Шевченко.

«365 днів – через об’єктив – 2022». Люди, події. Факти у світлинах журналістів Кіровоградщини» // Сільське життя. – 2023. – 26 січня. – С. 1

Підсумки фотоконкурсу та нагородження переможців обласної Спілки журналістів пройшло в ОУНБ ім. Дмитра Чижевського. 

25 січня

У Кропивницькому розповіли про червоний терор // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/01/25/u–kropivnitskomu–rozpovili–pro–chervonii–teror.htm?fbclid=IwAR0rl8zuQICLTyt2cR5_lNqwfmR0phEcceB–m0iBW8zKecdNE–NdPF–QSlw Дата публікації – 25.01.23

З нагоди Дня Соборності України в бібліотеці Чижевського відбулася зустріч з відомим кропивницький краєзнавцем та журналістом Володимиром Поліщуком.

У Кропивницькому розповіли про червоний терор // Фотоінформ – режим доступу : http://www.fotoinform.net/news/novosti–na–ukrainskom–yazike/u–kropivnitskomu–rozpovili–pro–chervoniy–teror–foto.html Дата публікації – 25.01.23

З нагоди Дня Соборності України в бібліотеці Чижевського відбулася зустріч з відомим кропивницький краєзнавцем та журналістом Володимиром Поліщуком.

24 січня

У Кропивницькому лунали пісні про війну // Кіровоград 24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2023/01/24/u–kropivnitskomu–lunali–pisni–pro–viinu.htm Дата публікації – 24.01.23

В бібліотеці Чижевського відбулась творча зустріч з кропивницьким художником і музикантом Олександром Кир’яновим, одним з представників відомої сім’ї майстрів образотворчого мистецтва.

У Кропивницькому розповідали про традиції святкувань у Японії // Тусовка–режим доступу : https://tusovka.kr.ua/news/2023/01/24/–u–kropivnitskomu–rozpovidali–pro–traditsii–svjatkuvan–u–japonii?from=list Дата публікації – 24.01.23

В кожній країні світу Новий рік святкують по–своєму. Про традиції та особливості січневих святкувань в Японії розповіла гостя нашого міста Тетяна Глотова, викладачка Української чайної групи напрямку Урасенке «Чайна кімната», яка є частиною Міжнародної чайної школи Урасенке, розташованої в Кіото.

23 січня

У Кропивницькому відбулась зустріч з молодим письменником Максимом Бричкою // Дозор – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti–na–ukrainskom–yazike/u–kropivnitskomu–vidbulas–zustrich–z–molodim–pismennikom–maksimom–brichkoyu–foto.html Дата публікації – 23.01.23

Максим Бричка читав власні різдвяні казки «Крамниця Пана Світляка», «Про Ведмедика, який так і не ліг спати» та містичну, наповнену міфічними істотами казку «Про Мирона Обіжисвіта та рогатого чорта, або Страшна хата і білий янгол». Харизматичний автор вразив малих і дорослих своєю артистичністю і вмінням перевтілюватись у літературних героїв.

Кропивницький письменник популяризує світ казок // З перших уст – режим доступу : https://zpu.kr.ua/suspilstvo/28849–kharyzmatychnyi–kropyvnytskyi–pysmennyk–populiaryzuie–svit–kazok–foto Дата публікації – 23.01.23

Родинний простір наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського організував зустріч із молодим, але вже відомим кропивницьким письменником Максимом Бричкою. На неї завітали кропивницькі родини та батьки з дітьми, які переселилися до міста з прифронтових зон та тимчасово окупованих територій, повідомили у відділі соціокультурної діяльності ОУНБ.

У Кропивницькому відбулась зустріч з молодим письменником Максимом Бричкою // Кіровоград 24 – режим доступу : https://kirovograd24.com/shortly/2023/01/23/u–kropivnitskomu–vidbulas–zustrich–z–molodim–pismennikom–maksimom–brichkoju.htm Дата публікації – 23.01.23

У Родинному просторі бібліотеки Чижевського відбулася зустріч з молодим, але вже відомим кропивницьким письменником Максимом Бричкою. На неї завітали родини з Кропивницького та батьки з дітьми, що переселились до нашого міста з прифронтових зон та тимчасово окупованих територій.