Ви зараз переглядаєте Про кібербулінг та кібернасильство

Про кібербулінг та кібернасильство

Сьогодні цифрові технології розширюють можливості у всіх сферах життя. Однак крім очевидних переваг, з’являються й реальні загрози, серед яких окреме місце посідає кібербулінг, який за декілька років став глобальною проблемою.

4 травня, у Міжнародний день протидії булінгу, відбулося засідання кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA, який діє в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського.

Студенти Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки і права ім. М. Сая уважно переглянули документальний фільм «Пранкнули» від режисера Ісмаеля Жоффруа Шандуті. У цій стрічці автор розкрив тему «свотінгу» – небезпечної для життя форми кібернасильства, обману правоохоронців, мета якого – направити озброєний загін спецпризначенців до будинку жертви. У фільмі «Пранкнули» онлайн-гравці діляться власними історіями, а події розгортаються через ролики на ютубі та кадри з онлайн-ігор.

Після перегляду кінострічки відбулася активна дискусія: студенти поділилися своїми враженнями та обговорили питання кібернасильства.

Запрошений експерт – представник Управління дотримання прав людини Департаменту головної інспекції Національної поліції України Микола Сульжук розповів учасникам заходу про види кібербулінгу, відповідальне ставлення до інформації, важливість цифрової гігієни, а також надав декілька порад, як не стати жертвою кіберзлочинців, як правильно поводити себе в Instagram та TikTok, як захистити свій персональні дані від зловмисників.

Микола Миколайович наголосив, що важливо повідомляти про ситуації кібербулінгу у відповідні служби. Якщо це відбувається на форумах або в соцмережах, то можна поскаржитися на публікації, коментарі та навіть профілі, які поширюють агресивний та образливий контент.

Тема зустрічі дуже потрібна, адже майже всі учасники та учасниці бодай раз грали в онлайн-ігри, полюбляють вести свої сторінки у соціальних мережах та YouTube, тож проблема булінгу актуальна в нашій країні.

В сучасному світі важливо знати, що несе з собою інформаційна ера та вчитися захищатися від нових небезпек.

Залишити відповідь