ЗМІ про бібліотеку

2022 рік

 

10 червня

ЮНІСЕФ спіпрацюватиме із обласною бібліотекою Чижевського // Кіровоградська ОДА/ОВА – режим доступу: https://t.me/kirovohradskaODA/543 Назва з екрана. – дата публікації 10.06.2022.

«Дякуємо представникам ЮНІСЕФ за щирий інтерес до нашої роботи та підтримку. Співробітництво триватиме, і ми вже розмірковуємо над новими проєктами. Сподіваємося, що Дитячий фонд підтримає також і провідні бібліотеки області, які теж приділяють велику увагу дітям. Це особливо важливо зараз, коли в Україні триває війна, діти знаходяться в стресовому стані, відчувають напруження і тривогу дорослих. Але є бібліотеки – оази цікавого дозвілля і позитивних емоцій. Як раз те, що робить дітей щасливішими», – зазначила директорка бібліотеки Чижевського Валентина Животовська.

Бібліотечне літо // Кропивницький вечірній. – 2022. – 10 червня. – С. 4

Грандіозний, веселий та яскравий фест у рамках програми літнього відпочинку дітей «Будь на часі з бібліотекою» влаштувала бібліотека Чижевського для малечі в День захисту дітей.

ЮНІСЕФ став новим партнером бібліотеки Чижевського (ФОТО) // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2022/06/10/junisef-stav-novim-partnerom-biblioteki-chizhevskogo-foto-.htm Назва з екрана. – дата публікації 10.06.2022.

Бібліотека – не музей, в ній можна помацати скам’янілі рештки флори та фауни, оцінити вагу чавунного ядра, потримати в руках рогач для печі та вдарити в станційний дзвін. А ще подивитися цікавий фільм, пограти в інтелектуально-рухливі ігри, малювати-вирізати-клеїти-шити, грати у настільний футбол чи інші цікаві ігри (які, до речі, бібліотека отримала від фонду), стрибати в 3D-конекті, складати роботів і, звісно, вибрати собі цікаву книжку!

9 червня

Цікаве партнерство: ЮНІСЕФ і бібліотека Чижевського організовують літнє дозвілля юних кропивничан // Новини Кропивницького – режим доступу: http://topnews.kr.ua/society/2022/06/09/184563.html Назва з екрана. – дата публікації 9.06.2022.

У бібліотеку Чижевського в рамках офіційного візиту на Кіровоградщину завітали представники Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні. Результат зустрічі — партнерство щодо організації дитячого дозвілля юних кропивничан і дітей переселенців під час літніх канікул.

Цікаве партнерство: ЮНІСЕФ і бібліотека Чижевського організовують літнє дозвілля юних кропивничан // Кропивницька міська рада – режим доступу: https://www.facebook.com/krrada.official/posts/396672202502757 Назва з екрана. – дата публікації 9.06.2022.

Кропивничанам добре відомо, що бібліотека має гарну історію реалізації великої кількості програм для дітей і підлітків від новітніх технологій до інклюзивного обслуговування. А в період організації літнього дозвілля дітей, активізувала усі види роботи та розширила види послуг, зокрема великою кількістю майстер-класів.

Цікаве партнерство: ЮНІСЕФ і бібліотека Чижевського організовують літнє дозвілля юних кропивничан // Кропивницька міська рада – режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/tsikave-partnerstvo-yunisef-i-biblioteka-chizhevskogo-organizovuyut-litn-dozvillya-yunih-kropivnichan.html Назва з екрана. – дата публікації 9.06.2022.

Бібліотеку відвідали директор з реагування на надзвичайні ситуації ЮНІСЕФ Мануель Фонтейн, координаторка з надзвичайного реагування ЮНІСЕФ в Україні Шамеза Абдулла, спеціалістка захисту дітей ЮНІСЕФ Україна Тетяна Фаннуш та Анастасія Асон, асистентка програми ЮНІСЕФ.

Журналісти проти війни! // 21-канал. – 2022. – 9 червня. – С. 2

В обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулося нагородження переможців та номінантів конкурсу «Журналісти проти війни».

У Кропивницькому презентували унікальну ретровиставку (ФОТО) // Златопіль – режим доступу: https://zlatopil.com/all-news/u-kropyvnytskomu-prezentuvaly-unikalnu-retrovystavku-foto Назва з екрана. – дата публікації 9.06.2022.

Унікальну ретровиставку до 100-річчя художника і скульптора Сергія Філімонова презентували у Кропивницькому.

Як відпочити в книгозбірні // Народне слово. – 2022. – 9 червня. – С. 3 : фото

В ОУНБ імені Дмитра Чижевського триває програма літнього відпочинку дітей «Будьте на часі з бібліотекою».

Саржевський, А. Наше слово – теж зброя // Народне слово. – 2022. – 9 червня. – С. 3 : фото

У Кропивницькому в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського визначилися переможці обласного конкурсу «Журналісти проти війни».

8 червня

ЮНІСЕФ став новим партнером бібліотеки Чижевського // Стрічка новин – режим доступу: https://t.me/fotoinform/17201 Назва з екрана. – дата публікації 8.06.2022.

У Кропивницькому представники дитячого фонду стали партнерами бібліотекарів (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-predstavniki-dityachogo-fondu-stali-partnerami-bibliotekariv-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 8.06.2022.

Робота бібліотекарів з дітьми зацікавила представників ЮНІСЕФу, які завітали до бібліотеки в останні дні травня. Саме в цей час повним ходом йшла підготовка до дитячого фесту «Будь на часі з бібліотекою».

ЮНІСЕФ став новим партнером бібліотеки Чижевського // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-06-08-88618.html Назва з екрана. – дата публікації 8.06.2022.

У керівництва бібліотеки та представників Фонду виникла ідея щодо партнерства в організації дитячого дозвілля влітку, завдяки чому бібліотекарі змогли збільшити кількість майстер-класів, придбати для дітей купу подарунків-сувенірів та нагодувати ласощами. 

Кропивницький: Як розважають школярів у бібліотеці Чижевського? // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-06-08-88608.html Назва з екрана. – дата публікації 8.06.2022.

У бібліотеці Чижевського триває програма літнього відпочинку дітей «Будь на часі з бібліотекою».

Літо з бібліотекою // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2022/06/08/lito-z-bibliotekoju.htm Назва з екрана. – дата публікації 8.06.2022.

Поки у читальній залі тривали інтелектуально-рухливі ігри, у відділі з питань медицини та охорони здоров’я школярики з Кропивницького колегіуму вивчали власні відбитки пальців і дізнавалися, що ще є в кожному з нас неповторного.

7 червня

Програма літнього відпочинку // Стрічка новин – режим доступу: https://t.me/fotoinform/17195 Назва з екрана. – дата публікації 7.06.2022.

У Кропивницькому розпочалася програма літнього відпочинку дітей (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-rozpochalasya-programa-litnogo-vidpochinku-ditey-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 7.06.2022.

От ви знаєте, що у бабусі були не два, а три веселих гусі? Один сірий, другий білий, третій в капелюсі! Не чули? А хлопчики та дівчатка з центру психології та розвитку Umbrella, які завітали у вівторок до ОУНБ імені Дмитра Чижевського знають! Як і героїв казок, пташок, тварин, риб та багато іншого. Все це вони продемонстрували, граючи в «У небі, на землі, у воді», «Живий кросворд», «Вгадай героя» тощо.

Бібліотека Чижевського запрошує дівчат та хлопців дізнатися про Міжнародний кінофестиваль // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2022/06/07/biblioteka-chizhevskogo-zaproshue-divchat-ta-hloptsiv-diznatisja-pro-mizhnarodnii-kinofestival.htm Назва з екрана. – дата публікації 7.06.2022.

Вже дев’ятий раз його проводить український «АртхаусТрафік». Цього разу він проходить онлайнз 3 по 12 червня.

Літнє дозвілля юних кропивничан із бібліотекою // Кропивницька міська рада – режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/litn-dozvillya-yunih-kropivnichan-iz-bibliotekoyu-07-06-2022.html Назва з екрана. – дата публікації 7.06.2022.

Щотижня в головній книгозбірні області проходить безліч заходів! Анонси про них викладаються у бібліотечному Telegram-каналі, на сторінці у Facebook або на сайті. Щось корисне та для душі знайдеться для кожного!

5 червня

Журналісти проти війни // Стрічка новин – режим доступу: https://t.me/fotoinform/17197 Назва з екрана. – дата публікації 5.06.2022.

У Кропивницькому відзначили переможців творчого конкурсу (фоторепортаж) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidznachili-peremozhtsiv-tvorchogo-konkursu-fotoreportazh.html Назва з екрана. – дата публікації 5.06.2022.

У Кропивницькому в обласній бібліотеці ім.Дмитра Чижевського відбулося нагородження переможців творчого конкурсу «Журналісти проти війни»

2 червня

Як бібліотека Чижевського розважала своїх читачів у День захисту дітей // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-06-02-88531.html Назва з екрана. – дата публікації 2.06.2022.

Грандіозний, веселий та яскравий фест у рамках програми літнього відпочинку дітей «Будь на часі з бібліотекою» влаштувала бібліотека Чижевського для малечі в День захисту дітей у Кропивницькому.

Будь на часі з бібліотекою Чижевського // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2022/06/02/bud-na-chasi-z-bibliotekoju-chizhevskogo.htm Назва з екрана. – дата публікації 2.06.2022.

Грандіозний, веселий та яскравий фесту рамках програми літнього відпочинку дітей «Будь на часі з бібліотекою» влаштувала бібліотека Чижевського для малечі в День захисту дітей у Кропивницькому.

Будь на часі з бібліотекою Чижевського! // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2022/06/02/-bud-na-chasi-z-bibliotekoju-chizhevskogo?from=list Назва з екрана. – дата публікації 2.06.2022.

Більше десятка майстер-класів, інтелектуальні та рухливі ігри, книжкові виставки, фотозони та зони відпочинку на зеленій траві чекали на дітлахів. Хлопці гралися в роботів, настільний футбол та кінект, дівчата шили сердечки та котиків. Усі разом робили з паперу веселих тваринок, янголів-охоронців, квіти та метеликів, книжкові закладинки та багато іншого.

1 червня

Юних кропивничан і гостей міста запрошують на дитячий фестиваль «Будь на часі з бібліотекою» // Кропивницька міська рада – режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/yunih-kropivnichan-i-gostey-mista-zaproshuyut-na-dityachiy-festival-bud-na-chasi-z-bibliotekoyu.html Назва з екрана. – дата публікації 1.06.2022.

У Кропивницькому обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського запрошує дітей та їхніх батьків відвідати безліч заходів, які відбудуться під час проведення Дитячого фестивалю.

У Кропивницькому для дітей влаштували розважальний фест (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-dlya-ditey-vlashtuvali-rozvazhalniy-fest-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 1.06.2022.

Діти малювали і клеїли, вудили і шили, розгадувати і складали, стрибали і грали. Для них бібліотекарі підготували більше десятка майстер-класів, інтелектуальні та онлайн-ігри, книжкові виставки та фотозони. Малеча гралася роботами та в настільний футбол, робила 3D-ручками моделі з пластику, складала пазли, грала в шахи, пізнавала будову людського тіла, шила котиків, демонструвала свої знання казок і ласувала морозивом.

Кропивницька бібліотека влаштувала дитячий фестиваль (фоторепортаж) // СБН – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/06/01/u-kropyvnytskomu-biblioteka-vlashtuvala-dytyachyj-festyval-fotoreportazh/ Назва з екрана. – дата публікації 1.06.2022.

Дитячий фестиваль у рамках програми літнього відпочинку дітей «Будь на часі з бібліотекою» влаштувала Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського.

Під час проведення фестивалю для дітей організували майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва, інтелектуальні ігри, книжкові виставки та виставки дитячих малюнків, заняття з робототехніки: моделювання виробів з пластику за допомогою 3D-ручок та програмування роботів, рухливі ігри, веб-екскурсії, інтерактивна відео-вікторина, онлайн ігри на інтерактивній дошці, перегляди фільмів, дизайн-галерея на асфальті.

31 травня

Ціна війни: перемога і переможці // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2022/05/31/-tsina-viini-peremoga-i-peremozhtsi?from=list Назва з екрана. – дата публікації 31.05.2022.

Днями у відділі мистецтв бібліотеки імені Дмитра Чижевського в рамках просвітницького проєкту «Україна у роки Другої світової війни: маловідомі сторінки», відбулася заключна лекція кандидата історичних наук, доцента ЦДПУ імені Володимира Винниченка Олександра Чорного. Цього разу темою розповіді стала «Ціна війни: перемога і переможці».

У Кропивницькому підводили підсумки проєкту з жіночого лідерства // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2022/05/31/-u-kropivnitskomu-pidvodili-pidsumki-proektu-z-zhinochogo-liderstva?from=list Назва з екрана. – дата публікації 31.05.2022.

Протягом року громадська організація «Обласний жіночий інформаційний центр» та Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського реалізовувала проєкт «Жіноче лідерство як ресурс успішного розвитку громади» в рамках всеукраїнського проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що виконує Український Жіночий Фонд за підтримки уряду Канади.

У Кропивницькому підводили підсумки проєкту з жіночого лідерства // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-pidvodili-pidsumki-proktu-z-zhinochogo-liderstva.html Назва з екрана. – дата публікації 31.05.2022.

Соціологія показала, що переважна більшість (67 відсотків) жителів села – жінки, які погано знайомі навіть з основами медіаграмотності, не мають навичок критичного мислення, користування електронними ресурсами та послугами е-урядування. Вісім відсотків мешканців області були не знайомі з поняттям «ґендер», а більше половини – не розуміли значення поняття «ґендерна рівність».

У Кропивницькому підводили підсумки проєкту з жіночого лідерства // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2022/05/31/u-kropivnitskomu-pidvodili-pidsumki-proektu-z-zhinochogo-liderstva.htm Назва з екрана. – дата публікації 31.05.2022.

Проєкт впроваджено у 14 територіальних громадах області, де на базі публічних бібліотек проводили просвітницьку кампанію «Ми рівні». Зокрема, члени ОЖІЦ провели 56 інформаційних сесій,під час яких мова йшла про професійне зростання, громадську активність, гендерні проблеми, баланс між роботою та самореалізацією, медіаграмотність, електронне урядування, критичне мислення, лідерство як реалізацію власного потенціалу тощо. В них взяли участь 360 представницьорганів місцевого самоврядування, громадського сектору, журналістки, фахівчині освітніх закладів, бібліотек та клубних установ.

30 травня

Розваги до Дня захисту дітей // Труха – режим доступу: https://t.me/c/1599861047/14904 Назва з екрана. – дата публікації 30.05.2022.

1 червня біля бібліотеки ім. Чижевського в Кропивницькому відбудеться дитячий фестиваль. Програма насичена, початок об 11 годині.

Будь на часі з бібліотекою // Науково-методичний відділ НБУ імені Ярослава Мудрого – режим доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02EWD4Zn8Zy9yXbQjeHat3iUaXbmCqEVFavN3K1kW7BaPfCepujTKqxJcCvp4MyPCHl&id=106649160743214 Назва з екрана. – дата публікації 30.05.2022.

Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського проведе в центрі міста Кропивницький дитячий фестиваль «Будь на часі з бібліотекою» на Міжнародний день захисту дітей.

Лісняк Катерина. «Слово і зображення» подружжя Лебедєвих // Народне слово. – 2022. – 2 червня. – С. 4

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського фотохудожники і мандрівники родина Юрія і Лариси Лебедєвих презентувала унікальний фотоальбом «Слова і зображення», до якого увійшли сто світлин, зроблених у різні роки та в різних куточках земної кулі.

Зоя Кадук: «З нетерпінням чекаємо на перемогу» // Народне слово. – 2022. – 26 травня. – С. 4

Згадується обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського, яка створивши дорадчий орган з актуалізації фонду спільно з іншими бібліотеками вирішує питання вилучення пропагандистської російської літератури та її заміни якісною українською літературою.

Нікітіна, Олена. «Всупереч війні» / Олена Нікітіна // Україна-Центр. – 2022. – 12 травня. – С. 1, 2 : фот. кол.

В обласній бібліотеці імені Чижевського відбувся рок-фестиваль “Всупереч війні”, на якому рок-музиканти Кропивницького зголосилися підтримати хлопців і дівчат з ЗСУ. Давні друзі зібралися не тільки послухати музику, але і зібрали кошти на підтримку військовим.

Крупський, Віктор. «Побачила наш прапор, наш танк – і така радість взяла!» / Віктор Крупський // Україна-Центр. – 2022. – 12 травня. – С. 3 : фот.

Про перебування подружжя Анатолія та Катерини Пивовар в Кропивницькому. Поки Анатолій Пивовар – наш земляк, відомий історик спілкувався з місцевими краєзнавцями в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського, його дружина розповіла кореспондентові «УЦ» про пережите в окупованому Мокреці (Київська область), про важкий шлях додому.

Юних кропивничан і дітей переселенців запрошують у клуб робототехніки // Кропивницький вечірній. – 2022. – 6 травня. – С. 4

Про клуб робототехніки, який діє при обласній науковій бібліотеці ім. Дмитра Чижевського. Долучитись до моделювання роботів запрошують юних кропивничан і дітей вимушених переселенців, які приїхали до нашого міста.

Відбудеться дитячий фестиваль «Будь на часі з бібліотекою» // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2022/05/30/vidbudetsja-ditjachii-festival-bud-na-chasi-z-bibliotekoju-.htm Назва з екрана. – дата публікації 30.05.2022.

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського запрошує дітей та їхніх батьків відвідати безліч заходів, які відбудуться під час проведення Дитячого фестивалю.

«Слово і зображення» Юрія та Лариси Лебедєвих // Тусовка – режим доступу https://tusovka.kr.ua/news/2022/05/30/-slovo-i-zobrazhennja-jurija-ta-larisi-lebedevih?from=list Назва з екрана – дата публікації 30.05.2022.

Прізвище цієї креативної пари для любителів фотомистецтва, подорожей та цікавих розповідей вже давно стало відомим брендом зі знаком якості. Все, що роблять Лебедєви, викликає подив, захоплення і заслуговує на пошану і визнання, а зустрічі з ними завжди обіцяють бути цікавими і пізнавальними.

Першу домедичну допомогу вчилися надавати у Кропивницькому // Тусовка – режим доступу https://tusovka.kr.ua/news/2022/05/30/-pershu-domedichnu-dopomogu-vchilisja-nadavati-u-kropivnitskomu?from=list Назва з екрана – дата публікації 30.05.2022.

Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне.Нещасні випадки, травми та хвороби можуть трапитися з нами раптово і в будь-якому місці. Ми всі стикалися з ситуаціями, коли хтось потребує невідкладної допомоги. Перша допомога – це комплекс необхідних заходів, спрямованих на збереження життя та здоров’я постраждалого до моменту надання кваліфікованої медичної допомоги.

У Кропивницькому проведуть дитячий фестиваль // Фотоінформ – режим доступу: http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-provedut-dityachiy-festival.html Назва з екрана. – дата публікації 30.05.2022.

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського запрошує дітей та їхніх батьків відвідати безліч заходів, які відбудуться під час проведення Дитячого фестивалю

У центрі Кропивницького відбудеться дитячий фестиваль «Будь на часі з бібліотекою» // Гречка – режим доступу: https://gre4ka.info/anonsy/69575-u-tsentri-kropyvnytskoho-vidbudetsia-dytiachyi-festyval-bud-na-chasi-z-bibliotekoiu Назва з екрана. – дата публікації 30.05.2022.

На майданчику поруч з бібліотекою 1 червня працюватиме театр «Камішібай» та фотозона «Мікі-мауси», а також проведуть низку розважальних заходів

29 травня

Як отримати медичну допомогу внутрішньо переміщеним особам?! // Тусовка – режим доступу https://tusovka.kr.ua/news/2022/05/29/-jak-otrimati-medichnu-dopomogu-vnutrishno-peremischenim-osobam?from=list Назва з екрана. – дата публікації 29.05.2022.

Внаслідок військової агресії багато громадян вимушені були залишити свої домівки та переїхати до інших регіонів України. Одним із таких центрів для переселенців стала Кіровоградщина. Обласна універсальна наукова бібліотека як головна книгозбірня області постійно надає інформаційну підтримку та допомогу вимушеним переселенцям.

Війна і пропаганда // Тусовка – режим доступу https://tusovka.kr.ua/news/2022/05/29/-viina-i-propaganda?from=list Назва з екрана. – дата публікації 29.05.2022.

У зв’язку з необхідністю мобілізувати збройні сили і населення для ведення війни, а також впливати на ворожу армію і населення зайнятих ворожих територій, активно використовувалися пропагандистські технології, які стали невід’ємною частиною самої війни.

26 травня

Саржевський Анатолій. Дружба народів під час війни // Народне слово. – 2022. – 26 травня. – С. 3

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбувся благодійний захід, присвячений слов’янській писемності та культурі

Російську книгу знімають // Наше місто. – 2022. – 26 травня. – С. 2

За наказом Державного комітету телебачення та радіомовлення України «Про припинення видачі та зупинення дії дозволів на ввезення видавничої продукції з території держави-агресора» з полиць обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського зняли 250 книжок російських авторів.

Пташині історії // Наше місто. – 2022. – 26 травня. – С. 3

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського запрошує кропивничан та гостей міста переглянути персональну фотовиставку Вадима Колєчкіна “Пташині історії”

«Слово і зображення» Юрія та Лариси Лебедєвих // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2022/05/26/-slovo-i-zobrazhennja-jurija-ta-larisi-lebedevih.htm Назва з екрана. – дата публікації 26.05.2022.

Багаторічна дружба та плідна співпраця поєднує фотохудожників і мандрівників Юрія та Ларису Лебедєвих з відділом мистецтв бібліотеки Чижевського. Культурна спільнота Кропивницького добре знає допитливих життєлюбів Лебедєвих та їх просвітницькі проєкти, більшість з яких проходили в стінах головної книгозбірні області.

25 травня

У Кропивницькому вчилися надавати першудомедичну допомогу (ФОТО) // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2022/05/25/u-kropivnitskomu-vchilisja-nadavati-pershudomedichnu-dopomogu-foto-.htm Назва з екрана. – дата публікації 25.05.2022.

Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне.Нещасні випадки, травми та хвороби можуть трапитися з нами раптово і в будь-якому місці. Ми всі стикалися з ситуаціями, коли хтось потребує невідкладної допомоги. Перша допомога – це комплекс необхідних заходів, спрямованих на збереження життя та здоров’я постраждалого до моменту надання кваліфікованої медичної допомоги.

У Кропивницькому відзначили День парків // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidznachili-den-parkiv.html Назва з екрана. – дата публікації 25.05.2022.

Що таке парк? Парк – це унікальна нагода побачити природу і цивілізацію в ідеальному балансі. Це можливість відпочинку для людей, які втомилися від шуму та міської метушні.

Ціна війни: у Кропивницькому прочитали лекцію про перемогу і переможців Другої світової // З перших уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/shche/istoriya/26875-tsina-viiny-u-kropyvnytskomu-prochytaly-lektsiiu-pro-peremohu-i-peremozhtsiv-druhoi-svitovoi Назва з екрана. – дата публікації 21.05.2022.

Науковець озвучив приголомшливі цифри. На німецько-радянській війні загинуло від 3 до 4 мільйонів українських військових, 5 мільйонів цивільних, серед яких – 1,5 мільйона євреїв. Майже 1 мільйон українців був знищений у нацистських концтаборах. На примусові роботи до Третього Рейху вивезли 2 мільйони наших співвітчизників. Жертвами радянських репресій після вигнання нацистів стали 500 тисяч мешканців Західної України, 230 тисяч татар, болгар, вірмен та греків були депортовані з території України.

Кіровоградщина: День слов’янської писемності і культури відзначили в бібліотеці // Голос України – режим доступу: http://www.golos.com.ua/news/162220 Назва з екрана. – дата публікації 25.05.2022.

Організували зустріч члени болгарської спільноти «Нашите хора», громадської організації об’єднання поляків «Полонія», «Спілки вірмен України» і учасники творчого об’єднання «Парус». Під час програми лунали болгарські гайди, українські й польські пісні та вірші, а також цікаві розповіді про особливості національної писемності. 

23 травня

Ціна війни: перемога і переможці // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/society/2022/05/23/tsina-viini-peremoga-i-peremozhtsi.htm Назва з екрана. – дата публікації 23.05.2022.

Під час вигнання нацистів з України відновилися масові мобілізації її мешканців до радянських військ. Українців нерідко кидали в бій наспіх, латаючи дірки в радянських регулярних військах. Новобранцям не видавали навіть військову форму.Не обмундированих, часто неозброєних бійців, називали «чорною піхотою», бо це ж були солдати одного дня. Перший бій для яких часто ставав останнім. Це був по-справжньому цинічний крок керівництва СРСР.

20 травня

Як у Кропивницькому отримати медичну допомогу внутрішньо переміщеним особам // Фотоінформ – режим доступу: https://t.me/fotoinform/17057т Назва з екрана. – дата публікації 20.05.2022.

У відділі документів з питань медицини та охорони здоров’я обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського для вимушених переселенців та кропивничан відбувся захід «Як отримати допомогу внутрішньо переміщеним особам».

Як у Кропивницькому отримати медичну допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВІДЕО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/yak-u-kropivnitskomu-otrimati-medichnu-dopomogu-vnutrishno-peremishenim-osobam-video.html Назва з екрана. – дата публікації 20.05.2022.

У відділі документів з питань медицини та охорони здоров’я обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського для вимушених переселенців та кропивничан відбувся захід «Як отримати допомогу внутрішньо переміщеним особам».

Долати стрес за допомогою нейрографіки навчає переселенка у Кропивницькому (відео) // СБН – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/05/20/dolaty-stres-za-dopomogoyu-nejrografiky-navchaye-pereselenka-u-kropyvnytskomu-video/ Назва з екрана. – дата публікації 20.05.2022

Керувати своїм життям можна за допомогою маркеру. Так стверджує харків’янка, яка переїхала до Кропивницького. За кілька днів оговталась від стресу за допомогою нейрографіки і почала допомагати іншим людям у такий спосіб долати стрес.

19 травня

Війна і пропаганда // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/society/2022/05/18/viina-i-propaganda.htm Назва з екрана. – дата публікації 19.05.2022.

Минулої середи в ОУНБ імені Дмитра Чижевського в рамках просвітницького проєкту«Україна у роки Другої світової війни: маловідомі сторінки»,відбулася чергова лекціякандидата історичних наук, доцента ЦДПУ імені Володимира Винниченка Олександра Чорного, темою якої стала «Війна і пропаганда».

Як отримати медичну допомогу внутрішньо переміщеним особам // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/society/2022/05/19/jak-otrimati-medichnu-dopomogu-vnutrishno-peremischenim-osobam.htm Назва з екрана. – дата публікації 19.05.2022.

Внаслідок військової агресії багато громадян вимушені були залишити свої домівки та переїхати до інших регіонів України. Одним із таких центрів для переселенців стала Кіровоградщина. Обласна універсальна наукова бібліотека як головна книгозбірня області постійно надає інформаційну підтримку та допомогу вимушеним переселенцям. Тому, 12 травня у відділі документів з питань медицини та охорони здоров’я обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського для вимушених переселенців та кропивничан відбувся захід «Як отримати допомогу внутрішньо переміщеним особам». На зустріч був запрошений медичний директор, сімейний лікар Центру первинної медико-санiтарної допомоги №1 м. Кропивницького Радько Сергій Олександрович.

Розважитися з користю // Народне слово. – 2022. – 19 травня. – С. 7

Запрошення та анонс заходів, які пропонує відділ документів з економічних, технічних та природничих наук обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

Як працює пропаганда під час війни? // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-05-19-88330.html Назва з екрана. – дата публікації 19.05.2022.

Свого часу саме пропаганда сприяла перетворенню Радянського Союзу в тоталітарну державу, мілітаризації суспільства та появі культу особи Сталіна.

Виставки, майстер-класи та семінари: на Кіровоградщині відбудуться заходи з нагоди Дня вишиванки // Перша електрона газета – режим доступу: https://persha.kr.ua/news/showbiz/212795-vystavky-majster-klasy-ta-seminary-na-kirovogradshhyni-vidbudutsya-zahody-z-nagody-dnya-vyshyvanky/ Назва з екрана. – дата публікації 19.05.2022.

20 травня о 14:00 у КЗ «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського» – флешмоб до Дня вишиванки, семінар-бесіда майстрині-вишивальниці Ганни Баранової (м. Харків), в рамках якого відбудуться майстер-класи з традиційних технік вишивки.

18 травня

У Кропивницькому з полиць бібліотеки Чижевсього прибрали 250 книжок російських авторів // Суспільне – режим доступу: https://suspilne.media/240658-u-kropivnickomu-z-polic-biblioteki-cizevsogo-pribrali-250-knizok-rosijskih-avtoriv/ Назва з екрана. – дата публікації 18.05.2022.

У Кропивницькому з полиць обласної бібіліотеки Чижевського прибрали 250 книжок пів сотні російських авторів. Серед них – видання авторів, які підтримали вторгнення Росії в Україну. У книгозбірні від Міністерства культури мають перелік російської літератури, яку треба прибрати. Суспільне розповість, які це книги і що з ними робити далі.

З біблітеки Чижевського вилучають пропагандистські книжки (відео) // СБН – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/05/18/z-kropyvnytskyh-bibliotek-vyluchayut-propagandystski-knyzhky-video/ Назва з екрана. – дата публікації 18.05.2022.

Пропагандистські книжки вилучають із бібліотечних фондів. Це література з антиукраїнським змістом, що загрожує нашій державності та розпалює ворожнечу. Відповідні переліки авторів та видань були сформовані Міністерством культури й направлені до книгозбірень. Бібліотекарі одразу взялися чистити полиці.

Війна і пропаганда: кропивницький науковець розсекретив ази викривлення інформації (ФОТО) // З перших уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/shche/istoriya/26839-viina-i-propahanda-kropyvnytskyi-nakovets-rozsekretyv-azy-vykryvlennia-informatsii-foto Назва з екрана. – дата публікації 18.05.2022.

Олександр Чорний розпочав свою лекцію з пояснення терміну пропаганда, яка є формою комунікації,що спрямована на поширення в суспільстві поглядів, фактів, аргументів, чуток, викривленої інформації або наклепницького контенту з метою формування потрібної суспільної думки та маніпуляції свідомістю громадян.

Пропагандистські книжки вилучають з бібліотечних фондів у Кропивницькому // Телеграм_CBN/Кіровоградщина– режим доступу: https://t.me/cbnua/5157 Назва з екрана. – дата публікації 18.05.2022.

17 травня

Квітковий настрій: позитив, радість, емоції! // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2022/05/17/kvitkovii-nastrii-pozitiv-radist-emotsii-.htm Назва з екрана. – дата публікації 17.05.2022.

13 травня в головній книгозбірні області відбувся майстер-клас «Тюльпани з тканини: творимо своїми руками». Це перша зустріч із циклу заходів з розвитку екологічної культури, започаткований бібліотекою спільно з Людмилою Чистяковою – докторкою педагогічних наук, доценткою факультету математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Кропивницький: Як у бібліотеці Чижевського виготовляли тюльпати з текстилю // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-05-17-88289.html Назва з екрана. – дата публікації 17.05.2022.

Чому саме тюльпани розпочинають цикл? Тому що зараз весна, а візитівкою нашого міста в цю пору року якраз і є тюльпани – красиві, витончені, різнокольорові з ніжним ароматом. Вони радують око, підіймають настрій.

16 травня

У Кропивницькому бібліотекарі провели квітковий майстер-клас (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-bibliotekari-proveli-kvitkoviy-mayster-klas-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 16.05.2022.

В головній книгозбірні області відбувся майстер-клас «Тюльпани з тканини: творимо своїми руками». Це перша зустріч із циклу заходів з розвитку екологічної культури, започаткований бібліотекою спільно з Людмилою Чистяковою – докторкою педагогічних наук, доценткою факультету математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

У Кропивницькому стартував проєкт «Розмови про літературу із Сергієм Михидою» // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-05-16-88274.html Назва з екрана. – дата публікації 16.05.2022.

Професор неодноразово наголосив на важливості вивчення української літератури. Адже саме вона прищеплює любов до мови, доносить до читача інформацію про своєрідність традицій, звичаїв та культури нашого народу. Художня література досить часто залучається на уроках історії та допомагає учням формувати яскраві образи минулого та конкретизувати історичний матеріал.

13 травня

Обласна бібліотека створила телеграм-канал із анонсами заходів // Facebook Кіровоградська обласна рада – режим доступу: https://www.facebook.com/photo?fbid=373383468157146&set=a.295627155932778 – дата публікації 13.05.2022.

Обласна наукова універсальна бібліотека імені Чижевського створила телеграм-канал, де публікує анонси своїх заходів. Про це повідомила директор закладу Валентина Животовська

Моє слово звучить як молитва, – поетеса з Кіровоградщини (ФОТО) // З перших уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/26668-moie-slovo-zvuchyt-iak-molytva-poetesa-z-kirovohradshchyny-foto – дата публікації 13.05.2022.

Збірка поезій уродженки села Саблине Кропивницького району під символічною назвою «Третя ластівка», презентація якої відбулася в обласній книгозбірні імені Дмитра Чижевського, віщує про прихід переможної весни рідної країни в російсько-українській війні.

В обласній науковій бібліотеці відмовилися від співпраці з кількома видавництвами // З перших уст– режим доступу: https://zpu.kr.ua/suspilstvo/26776-chomu-v-oblasnii-naukovii-bibliotetsi-vidmovylysia-vid-spivpratsi-z-kilkoma-vydavnytstvamy – дата публікації 13.05.2022.

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Чижевського створили дорадчий орган із актуалізації свого фонду в умовах російської збройної агресії проти України.

Обласна бібліотека імені Чижевського створила раду з актуалізації фонду// Пульс – режим доступу: https://pulse.kr.ua/society/oblasna-biblioteka-imeni-chyzhevskoho-stvoryla-radu-z-aktualizatsii-fondu/ – дата публікації 13.05.2022.

Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека імені Чижевського створила дорадчий орган із актуалізації свого фонду в умовах російської збройної агресії проти України. Про це повідомила директор закладу Валентина Животовська

Бібліотеки області позбудуться пропагандистської російської літератури // Гречка – режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/69333-biblioteky-oblasti-pozbudutsia-propahandystskoi-rosiiskoi-literatury – дата публікації 13.05.2022.

Бібліотеки регіону вилучать із своїх фондів книги, які містять російську пропаганду – для цього на Кіровоградщині створили дорадчий орган.

З бібліотеки Чижевського вилучатимуть російську пропагандистську літературу // СБН – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/05/12/z-biblioteky-chyzhevskogo-vyluchatymut-rosijsku-propagandystsku-literaturu/

За інформацією голови Кіровоградської облради Сергія Шульги, вилученню підлягають книги близько сотні російських пропагандистських авторів.

Програмуйте життя через нейрографіку //Кропивницький вечірній. – 2022. – 13 травня. – С. 4

Харків’янка Наталія Надолінна-Бенуа запрошує охочих на майстер-клас із нейрографіки, які проводить в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського.

12 травня

У Кропивницькому обласна бібліотека імені Чижевського створила раду з актуалізації фонду // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-oblasna-biblioteka-imeni-chizhevskogo-stvorila-radu-z-aktualizatsiyi-fondu.html – дата публікації 12.05.2022.

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Чижевського створила дорадчий орган із актуалізації свого фонду в умовах російської збройної агресії проти України. Про це повідомила директор закладу Валентина Животовська

У Кропивницькому обласна бібліотека імені Чижевського створила раду з актуалізації фонду // Телеграм_Стрічка новин – режим доступу: https://t.me/fotoinform/16978 – дата публікації 12.05.2022.

Запрошуємо! Пропонуємо! Радимо! //Народне слово. 2022. – 12 травня. С. 4

Відділ абонемента обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського запрошує кропивничан і гостей міста ознайомитися з новинками літератури.

11 травня

Як у Кропивницькому отримати медичну допомогу внутрішнім переселенцям // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/yak-u-kropivnitskomu-otrimati-medichnu-dopomogu-vnutrishnim-pereselentsyam.html – дата публікації 11.05.2022.

Навіть під час війни важливо стежити за станом свого здоров’я та вчасно звертатися до лікаря. Але як отримати медичну допомогу внутрішнім переселенцям? Адже виникає чимало запитань І щоб знайти на них відповідь бібліотека Чижевського запрошує на зустріч з Радьком Сергієм Олександровичем

Кропивничан запрошують на розмови про літературу// Златопіль – режим доступу: https://zlatopil.com/all-news/kropyvnychan-zaproshuyut-na-rozmovy-pro-literaturu Назва з екрана. – дата публікації 11.05.2022.

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського розпочинається новий проєкт “Розмови про літературу із Сергієм Михидою”.

У кропивницькій бібліотеці вдосконалюватимуть розмовну українську та перетворюватимуть непотріб на дизайнерські дрібнички // З перших уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/suspilstvo/26760-u-kropyvnytskii-naukovii-knyhozbirni-dopomozhut-vdoskonalyty-rozmovnu-ukrainsku-ta-navchat-peretvoriuvaty-nepotrib-u-krasu – дата публікації 11.05.2022.

Цього тижня в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, що у Кропивницькому, проведуть низку пізнавальних зустрічей.

Бібліотека Чижевського запрошує на майстер-класи з текстилю // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-05-11-88207.html – дата публікації 11.05.2022.

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського розпочинається серія майстер-класів з розвитку екологічної культури.

Анонси від бібліотеки Чижевського // Фотоінформ_телеграм канал – режим доступу: https://t.me/fotoinform – дата публікації 11.05.2022.

Анонси від бібліотеки Чижевського

У Кропивницькому стартує проєкт: Розмови про літературу із Сергієм Михидою // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-05-11-88209.html – дата публікації 11.05.2022.

12 травня о 15.00 в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського розпочинається новий проєкт «Розмови про літературу із Сергієм Михидою».

У Кропивницькому розкажуть, як отримати медичну допомогу переселенцям// Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-05-11-88212.html– дата публікації 11.05.2022.

Як отримати медичну допомогу внутрішнім переселенцям? Адже виникає чимало запитань. І щоб знайти на них відповідь, бібліотека Чижевського запрошує вас на зустріч з Сергієм Олександровичем Радьком

10 травня

«Всупереч війні» // Україна Центр – режим доступу: http://uc.kr.ua/2022/05/10/vsuperech-vijni/ Назва з екрана. – дата публікації 10.05.2022.

Під такою назвою пройшов організований «Україною-центр» другий рок-фестиваль. Ми це зробили! Відгукнулися всі, до кого ми звернулися. Хлопці й дівчата – рок-музиканти – зголосилися підтримати хлопців і дівчат з ЗСУ.

Сім гуртів протягом чотирьох годин тримали зал. Це було драйвово, щиро, чесно, від душі. Inside the Sound, Tea in Sahara, Stormbringer, Aleks Fish band, EFIR, Cardio, Three Legends. Давно й добре знайомі музиканти та ситуативно, спеціально під рок-фест, створені колективи. Ну не міг Віталій Делестьянов, відомий на всю країну клавішник, перебуваючи на батьківщині, не взяти участь у фесті.

9 травня 

Рок-фестиваль “Всупереч війні” відбувся у Кропивницькому (відео) // CBN – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/05/09/rok-festyval-vsuperech-vijni-vidbuvsya-u-kropyvnytskomu-video/ Назва з екрана. – дата публікації 09.05.2022.

“Всупереч війні”. Рок-фестиваль під такою назвою відбувся у Кропивницькому. До ініціативи долучились з десяток музичних гуртів міста. Фест організували у дусі часу – в бомбосховищі. Квитків на концерт не продавали, натомість охочі могли пожертвувати будь-яку суму. Зібрали понад 26 тисяч грн. Їх уже направили на потреби військових.

Яким не стало обличчя Кропивницького // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2022/05/06/-jakim-ne-stalo-oblichchja-kropivnitskogo?from=list Назва з екрана. – дата публікації 09.05.2022.

Нову книгу з історії Кропивницького презентував під час краєзнавчих студій у бібліотеці Чижевського відомий журналіст та краєзнавець-дослідник Володимир Поліщук.

Нейрографіка у Чижевського // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2022/05/06/-neirografika-u-chizhevskogo?from=list Назва з екрана. – дата публікації 09.05.2022.

У відділі обслуговування користувачів бібліотеки Чижевського розпочалася серія майстер-класів з нейрографіки.

8 травня

“Всупереч війні”. У Кропивницькому влаштували рок-фестиваль та зібрали гроші для армії // Суспільне. Новини – режим доступу: https://suspilne.media/236849-vsuperec-vijni-u-kropivnickij-biblioteci-vlastuvali-rok-festival-ta-zibrali-grosi-dla-zsu/ Назва з екрана. – дата публікації 08.05.2022.

У Кропивницькому в обласній бібліотеці імені Чижевського відбувся благодійний рок-фестиваль “Всупереч війні”. На ньому збирали гроші на потреби Збройних сил України.

У Кропивницькому відбувся благодійний рок–фест “Всупереч війні” (ФОТО) // Златопіль – режим доступу: https://zlatopil.com/all-news/u-kropyvnytskomu-vidbuvsya-blagodijnyj-rok-fest-vsuperech-vijni-foto Назва з екрана. – дата публікації 08.05.2022.

Кінозал обласної універсальної наукової бібліотеки імен Д. І. Чижевського заповнили шанувальники рок-музики.

Всупереч війні: у кропивницькій книгозбірні відбувся рокфест (ФОТО) // З перших уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/suspilstvo/26737-vsuperech-viini-u-kropyvnytskii-knyhozbirni-vidbuvsia-rokfest-foto Назва з екрана. – дата публікації 08.05.2022.

Кропивничани взяли участь у благодійному рокфестивалі з назвою «Всупереч війні».

7 травня

У Кропивницькому організували благодійний рок-фест «Всупереч війні» (фоторепортаж) // CBN – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/05/07/u-kropyvnytskomu-organizuvaly-blagodijnyj-rok-fest-vsuperech-vijni-fotoreportazh/ Назва з екрана. – дата публікації 07.05.2022.

У біблотеці Чижевського відбувся благодійний рок-фестиваль.

Всупереч війні // facebook_ kirovograd24 – режим доступу: https://www.facebook.com/100063446964935/posts/397436245714604/ Назва з екрана. – дата публікації 07.05.2022.

У Кропивницькому в обласній бібліотеці імені Чижевського відбувся благодійний рок-фестиваль “Всупереч війні”. На ньому збирали гроші на потреби Збройних сил України.

У Кропивницькому відбувся рок–фест “Всупереч війні” Телеграм-канал Суспільне Кропивницький Назва з екрана. – дата публікації 07.05.2022.

У Кропивницькому відбувся рок–фест “Всупереч війні”

У Кропивницькому відбувся рок–фест “Всупереч війні” ТРУХА⚡Кропивницький (https://t.me/+_kRkbHAE40gyYzEy) Назва з екрана. – дата публікації 07.05.2022.

У Кропивницькому відбувся рок–фест “Всупереч війні”

6 травня

У Кропивницькому переселенка з Харкова запрошує на арт-терапію — майстер-клас із нейрографіки // Точка доступу – режим доступу: https://dostyp.com.ua/novini/u-kropivnits-komu-pieriesielienka-z-kharkova-zaproshuie-na-art-tierapiiu-maistier-klas-iz-nieiroghrafiki Назва з екрана. – дата публікації 06.05.2022.

Хapків’янкa Нaтaлія Нaдoліннa-Бeнуa, якa тікaючи від війни oсeлилaся нa Кіpoвoгpaдщині, зaпpoшує oхoчих нa мaйстep-клaс із нeйpoгpaфіки.

У Кропивницькому презентували нову книгу про місто // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-novu-knigu-pro-misto.html Назва з екрана. – дата публікації 06.05.2022.

Нову книгу з історії Кропивницького презентував під час краєзнавчих студій у бібліотеці Чижевського відомий журналіст та краєзнавець-дослідник Володимир Поліщук.

Кропивничан запрошують на майстер-класи з Нейрографіки // Златопіль – режим доступу: https://zlatopil.com/all-news/kropyvnychan-zaproshuyut-na-majster-klasy-z-nejrografiky Назва з екрана. – дата публікації 06.05.2022.

У відділі обслуговування користувачів бібліотеки Чижевського розпочалася серія майстер-класів з нейрографіки, інформує Златопіль.

Веде їх колишня технік-оптометрист, майстер-стиліст, дизайнер одягу, людина, яка понад двадцять років займається духовними практиками Наталія Надолінна-Бенуа.

Краєзнавчі студії: планували одне… // facebook_ kirovograd – режим доступу: https://www.facebook.com/kirovograd.net/posts/396162075842021 Назва з екрана. – дата публікації 06.05.2022.

Нову книгу з історії нашого міста, презентував під час краєзнавчих студій у бібліотеці Чижевського відомий журналіст та краєзнавець-дослідник Володимир Поліщук.

Юних кропивничан і дітей переселенців запрошують у клуб робототехніки //Кропивницький вечірній. – 2022. – 6 травня. – С. 4

Клуб робототехніки, що діє в інтернет-центрі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського, запрошує долучитися до моделювання кропивничан і дітей вимушених переселенців, які приїхали до нашого міста.

5 травня

Всупереч війні: кропивничан запрошують на рок-фест // kr-rada – режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/vsuperech-viyni-kropivnichan-zaproshuyut-na-rok-fest-05052022.html Назва з екрана. – дата публікації 05.05.2022.

У Кропивницькому відбудеться благодійний рок-фестиваль «Всупереч війні». Організатором благодійної музичної акції стала редакція газети «Україна-Центр».

У Кропивницькому відбудеться рок-фест «Всупереч війні» // gre4ka.info – режим доступу: https://gre4ka.info/anonsy/69212-u-kropyvnytskomu-proide-blahodiinyi-rok-festyval-vsuperech-viini Назва з екрана. – дата публікації 05.05.2022.

Цієї суботи, 7 травня, у приміщенні обласної бібліотеки імені Чижевського у Кропивницькому відбудеться благодійний рок-концерт «Всупереч війні», гроші з якого підуть на підтримку захисників і захисниць України.

У Кропивницькому відбудеться рок–фест “Всупереч війні” Телеграм-канал kirovograd_official. Назва з екрана. – дата публікації 06.05.2022.

У Кропивницькому у бібліотеці Чижевського відбудеться благодійний рок-фестиваль «Всупереч війні». Організатором благодійної музичної акції стала редакція газети «Україна-Центр».

У Кропивницькому відбудеться рок–фест “Всупереч війні” ТРУХА⚡️Кропивницький (https://t.me/+_kRkbHAE40gyYzEy). Назва з екрана. – дата публікації 05.05.2022.

У Кропивницькому у бібліотеці Чижевського відбудеться благодійний рок-фестиваль «Всупереч війні». Організатором благодійної музичної акції стала редакція газети «Україна-Центр».

У Кропивницькому планують провести рок-фест // Златопіль – режим доступу: https://zlatopil.com/all-news/u-kropyvnytskomu-planuyut-provesty-rok-fest Назва з екрана. – дата публікації 05.05.2022.

У Кропивницькому відбудеться благодійний рок-фестиваль “Всупереч війні”.

У Кропивницькому переселенка з Харкова провела майстер-клас з нейрографіки (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-pereselenka-z-harkova-provela-mayster-klas-z-neyrografiki-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 05.05.2022.

В Кіровоградський обласній бібліотеці імені Д. Чижевського відбувся майстер-клас з нейрографіки.

У Кpопивницькому відбудеться благодійний pок-фестиваль // Фотоінформ – режим доступу: https://dostyp.com.ua/novini/u-kpopivnits-komu-vidbudiet-sia-blaghodiinii-pok-fiestival Назва з екрана. – дата публікації 05.05.2022.

У Кpопивницькому відбудеться благодійний pок-фестиваль “Всупеpеч війні”.

У Кропивницькому відбудеться рок-фест «Всупереч війні» // Утренний городрежим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-05-05-88152.html Назва з екрана. – дата публікації 05.05.2022.

Всупереч війні: кропивничан запрошують на рок-фест.

У Кропивницькому у бібліотеці Чижевського відбудеться благодійний рок-фестиваль «Всупереч війні». Організатором благодійної музичної акції стала редакція газети «Україна-Центр».

У Кропивницькому планують провести рок-фест // Златопіль – режим доступу:https://zlatopil.com/all-news/u-kropyvnytskomu-planuyut-provesty-rok-fest Назва з екрана. – дата публікації 05.05.2022.

У Кропивницькому відбудеться благодійний рок-фестиваль “Всупереч війні”.

Всупереч війні: кропивничан запрошують на рок-фест // Кропивницька міська рада – режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/vsuperech-viyni-kropivnichan-zaproshuyut-na-rok-fest-05052022.html Назва з екрана. – дата публікації 05.05.2022.

У Кропивницькому відбудеться благодійний рок-фестиваль «Всупереч війні». Організатором благодійної музичної акції стала редакція газети «Україна-Центр».

У Кропивницькому переселенка з Харкова запрошує на арт-терапію – майстер-клас з нейрографіки // Телеграм-канал kirovograd_official Назва з екрана. – дата публікації 05.05.2022.

Переселенці, які через бойові дії змушені були полишити свої міста, знаходять у Кропивницькому заняття не тільки для себе, а й запрошують на них інших людей.

Харків’янка Наталія Надолінна-Бенуа запрошує охочих на майстер-клас із нейрографіки.

У Кропивницькому переселенка з Харкова запрошує на арт-терапію – майстер-клас з нейрографіки //Телеграм-канал ТРУХА Кропивницький Назва з екрана. – дата публікації 05.05.2022.

Переселенці, які через бойові дії змушені були полишити свої міста, знаходять у Кропивницькому заняття не тільки для себе, а й запрошують на них інших людей.

Харків’янка Наталія Надолінна-Бенуа запрошує охочих на майстер-клас із нейрографіки.

4 травня

Рок-фест «Всупереч війні» //Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/afisha/2022/05/07/rok-fest-vsuperech-viini?from=list Назва з екрана. – дата публікації 04.05.2022.

Бібліотека Чижевського стала локацією, де вже найближчої суботи відбудеться крутий захід – рок-фест «Всупереч війні»! Організатором благодійної музичної акції є редакція газети «Україна-Центр».

У Кропивницькому харків’янка запрошує на майстер-класи з нейрографіки //Кропивницька міська рада – режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/u-kropivnitskomu-harkivyanka-zaproshu-na-mayster-klasi-z-neyrografiki-04052022.html Назва з екрана. – дата публікації 04.05.2022.

Переселенці, які через бойові дії змушені були полишити свої міста, знаходять у Кропивницькому заняття не тільки для себе, а й запрошують на них інших людей.

Харків’янка Наталія Надолінна-Бенуа запрошує охочих на майстер-клас із нейрографіки.

Рок-фест «Всупереч війні»! //facebook_ kirovograd – режим доступу: https://www.facebook.com/kirovograd.net/posts/394768932648002 Назва з екрана. – дата публікації 04.05.2022.

Бібліотека Чижевського стала локацією, де вже найближчої суботи відбудеться крутий захід – рок-фест «Всупереч війні»!

Організатором благодійної музичної акції є давній і вірний друг нашої книгозбірні – редакція газети «Україна-Центр».

У Кропивницькому відбудеться рок-фест //fotoinform – режим доступу: http://fotoinform.net/news/narodniy-reporter/u-kropivnitskomu-vidbudetsya-rok-fest.html Назва з екрана. – дата публікації 04.05.2022.

Бібліотека Чижевського стала локацією, де вже найближчої суботи відбудеться крутий захід – рок-фест «Всупереч війні»!

У Кропивницькому говорили про сталінські репресії під час війни //fotoinform – режим доступу: http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-stalinski-represiyi-pid-chas-viyni.html Назва з екрана. – дата публікації 04.05.2022.

У бібліотеці Чижевського в рамках просвітницького проєкту «Україна у роки Другої світової війни: маловідомі сторінки» цьому наказу про репресії в радянській армії свою четверту лекцію присвятив кандидат історичних наук, доцент ЦДПУ імені Володимира Винниченка Олександр Чорний.

30 квітня

У Кропивницькому презентували нову поетичну збірку Ольги Могильди (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-novu-poetichnu-zbirku-olgi-mogildi-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 30.04.2022.

Днями бібліотека Чижевського знову щиро зустрічала пошановувачів таланту молодої обдарованої кропивницької поетки Ольги Могильди.

Юних кропивничан і дітей переселенців запрошують у клуб робототехніки //facebook_ krrada – режим доступу: https://www.facebook.com/krrada.official/posts/369271305242847 Назва з екрана. – дата публікації 30.04.2022.

Сконструювати робота власними руками? Це цілком реально! У Кропивницькому це можна зробити безплатно у клубі робототехніки, що діє при науковій бібліотеці імені Чижевського. Долучитися до моделювання роботів запрошують усіх юних кропивничан і дітей вимушених переселенців, які приїхали до нашого міста.

29 квітня

Кропивницька поетеса Ольга Могильда представила третю збірку // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-04-29-88074.html Назва з екрана. – дата публікації 29.04.2022.

Третя збірка з символічною назвою «Третя ластівка» увібрала в себе гамму почуттів людини, яка тонко реагує на все, що відбувається навколо неї, зазначено в анотації.

У Кропивницькому юних містян та дітей переселенців запрошують у клуб робототехніки // СБН – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/04/29/u-kropyvnytskomu-yunyh-mistyan-ta-ditej-pereselentsiv-zaproshuyut-u-klub-robototehniky/ Назва з екрана. – дата публікації 29.04.2022.

Бібліотека імені Чижевського запрошує усіх охочих дітей безкоштовно долучитися до клубу робототехніки.

Юних кропивничан і дітей переселенців запрошують у клуб робототехніки // Точка доступу – режим доступу: https://dostyp.com.ua/novini/iunikh-kropivnichan-i-ditiei-pieriesielientsiv-zaproshuiut-u-klub-robototiekhniki Назва з екрана. – дата публікації 29.04.2022.

У Кpoпивницькoму дітeй зaпpoшують нa бeзкoштoвні зaнятті у клубі poбoтoтeхніки, щo діє пpи нaукoвій бібліoтeці імeні Чижeвськoгo. Дoлучитися дo мoдeлювaння poбoтів зaпpoшують усіх юних кpoпивничaн і дітeй вимушeних пepeсeлeнців, які пpиїхaли дo нaшoгo містa.

27 квітня

Кропивницький: У обласній бібліотеці відкрита виставка художника Валерія Давидова // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-04-27-88023.html Назва з екрана. – дата публікації 27.04.2022.

Як зазначила завідувачка мистецьким відділом ОУНБ імені Дмитра Чижевського Світлана Ушакова, Валерій Давидов – «людина, яка всотала в себе всю історію світового мистецтва з єдиною метою — опанувати і віддати людям, тому що живопис — це особливе мистецтво, яке передає всі почуття митця».

26 квітня

У Кропивницькому згадують Зелену Браму // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-zgaduyut-zelenu-bramu.html Назва з екрана. – дата публікації 26.04.2022.

В ОУНБ імені Дмитра Чижевського триває проєкт «Україна у роки Другої світової війни: маловідомі сторінки».

22 квітня

У Кропивницькому презентують раритетне видання // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuyut-raritetne-vidannya.html Назва з екрана. – дата публікації 22.04.2022.

25 квітня 2022 року у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського відбудеться презентація раритетного видання 1936 року «Українська народна пісня».

21 квітня

У Кропивницькому відкрилася великодня виставка (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidkrilasya-velikodnya-vistavka-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 21.04.2022.

В обласному центрі відкрилася Великодня виставка робіт викладачів та студентів факультету педагогіки, психології та мистецтв ЦДПУ імені Володимира Винниченка «Українська писанка»

У Кропивницькому відкрилася виставка писанок // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-04-21-87981.html Назва з екрана. – дата публікації 21.04.2022.

Великодня виставка робіт викладачів та студентів факультету педагогіки, психології та мистецтв ЦДПУ імені Володимира Винниченка «Українська писанка» відкрилася у Кропивницькому.

У Кропивницькому відкрилася виставка писанок (фоторепортаж) // СБН – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/04/21/u-kropyvnytskomu-vidkrylasya-vystavka-pysanok-fotoreportazh/ Назва з екрана. – дата публікації 21.04.2022.

На ній представлені нові роботи молодих митців, яких навчає Лариса Гарбузенко – кандидат педагогічних наук, доцент, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреатка обласної премії імені Якова Паученка.

Українська писанка: у Кропивницькому відкрили великодню виставку (ФОТО) // З перший уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/26585-ukrainska-pysanka-u-kropyvnytskomu-vidkryly-velykodniu-vystavku-foto Назва з екрана. – дата публікації 21.04.2022.

Великодня виставка робіт викладачів та студентів факультету педагогіки, психології та мистецтв ЦДПУ імені Володимира Винниченка «Українська писанка» відкрилася у Кропивницькому.

У Кропивницькому вiдкрилася виставка писанок (ФОТО) // Златопіль – режим доступу: https://zlatopil.com/all-news/u-kropyvnytskomu-vidkrylasya-vystavka-pysanok-foto Назва з екрана. – дата публікації 21.04.2022.

Великoдня виставка poбіт викладачів та студентів факультету педагoгіки, психoлoгії та мистецтв ЦДПУ імені Вoлoдимиpа Винниченка “Укpаїнська писанка” відкpилася у Кpoпивницькoму.

У Кропивницькому відкрили великодню виставку писанок (ФОТО) // Точка доступу – режим доступу: https://dostyp.com.ua/novini/u-kropivnits-komu-vidkrili-vielikodniu-vistavku-pisanok-foto Назва з екрана. – дата публікації 21.04.2022.

Великoдня виставка poбіт викладачів та студентів факультету педагoгіки, психoлoгії та мистецтв ЦДПУ імені Вoлoдимиpа Винниченка “Укpаїнська писанка” відкpилася у Кpoпивницькoму.

19 квітня

У Кропивницькому в бібліотеці розповіли про винищувача Еріха Хартманна // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/narodniy-reporter/u-kropivnitskomu-v-bibliotetsi-rozpovili-pro-vinishuvacha-eriha-hartmanna.html Назва з екрана. – дата публікації 19.04.2022.

Цикл відеолекцій «Історія нашого краю в історіях» цього року розпочалася розповіддю про бої легендарного льотчика Івана Кожедуба в небі над Кіровоградщиною.

У Кропивницькому відкрили виставку Валерія Давидова (ВІДЕО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidkrili-vistavku-valeriya-davidova-video.html Назва з екрана. – дата публікації 19.04.2022.

В обласному центрі в ОУНБ ім. Д.І. Чижеквського відбулося відкриття виставки живопису відомого кропивницького художника, члена Національної спілки художників України Валерія Давидова «Царина тиші».

У Кропивницькому відбувся майстер-клас із писанкарства (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbuvsya-mayster-klas-iz-pisankarstva-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 19.04.2022.

В Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського майстриня з Дніпра Марія Грім провела майстер-клас із писанкарства для внутрішньо переміщених осіб.

У Кропивницькій бібліотеці пройшов майстер-клас із писанкарства // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-04-19-87936.html Назва з екрана. – дата публікації 19.04.2022.

Писанкарство – старовинне мистецтво наших предків. Писанка – яйце, розфарбоване мініатюрним орнаментом. Це одна із стародавніх форм українського народного розпису, в якому наші пращури втілювали свої прагнення та віру.

Легендарний винищувач Еріх Хартманн у боях під Кіровоградом // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-04-19-87935.html Назва з екрана. – дата публікації 19.04.2022.

Відеолекції є складовою спільного історико-просвітницького проєкту «Відомі і невідомі факти з історії Центральноукраїнського регіону» обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського та Державного архіву Кіровоградської області. Веде їх провідний науковий співробітник обласного Держархіву, кандидат історичних наук Вадим Колєчкін.

Майстер-клас із писанкарства пройшов у бібліотеці // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2022/04/19/maister-klas-iz-pisankarstva-proishov-u-bibliotetsi?from=list Назва з екрана. – дата публікації 19.04.2022.

На занятті відвідувачі із задоволенням виготовляли один із видів писанки – крапанки. Малюнок на поверхні таких яєць утворений крапками різного (чи одного) кольору й довільного розміщення та різної форми.

18 квітня

У Кропивницькому для вимушених переселенців проводять майстер-класи // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-dlya-vimushenih-pereselentsiv-provodyat-mayster-klasi-fotoreportazh.html Назва з екрана. – дата публікації 18.04.2022.

Ця війна забрала наші мирні життя, домівки, а в декого й роботу. Проте вона не забере наші стремління, впертість і знання. Знання – це те, що допоможе адаптуватися за будь-яких обставин.

У Кропивницькому бібліотекарі влаштували розваги для містян // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-04-18-87906.html Назва з екрана. – дата публікації 18.04.2022.

Напередодні Міжнародного дня культури на майданчику Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулася вулична акція «Весна. Книга. Бібліотека».

Кропивницький: У бібліотеці Чижевського ознайомлять з побутом чумаків // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-04-18-87901.html Назва з екрана. – дата публікації 18.04.2022.

До Міжнародного дня пам’яток і визначних місць у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського відбудеться зустріч з істориком, краєзнавцем, заступником директора Обласного краєзнавчого музею Павлом Рибалком.

В обласній бібліотеці в Кропивницькому презентували першу виставку в цьому році (ФОТО) чумаків // Точка доступу – режим доступу: https://dostyp.com.ua/novini/v-oblasnii-bibliotietsi-v-kropivnits-komu-priezientuvali-piershu-vistavku-v-ts-omu-rotsi-foto-1 Назва з екрана. – дата публікації 18.04.2022.

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Дмитра Чижевського в Кропивницькому відкрили виставку живопису Валерія Давидова “Царина тиші”, передає Точка доступу.

15 квітня

У Кропивницькому можна зазирнути в царину тиші (фоторепортаж) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/fotofakt/u-kropivnitskomu-mozhna-zazirnuti-v-tsarinu-tishi-fotoreportazh.html Назва з екрана. – дата публікації 15.04.2022.

Сьогодні в обласному центрі відкрилася виставка живопису відомого кропивницького художника, члена Національної спілки художників України Валерія Давидова «Царина тиші».

У Кропивницькому містян запрошують помандрувати чумацьким шляхом Павла Рябкова // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-mistyan-zaproshuyut-pomandruvati-chumatskim-shlyahom-pavla-ryabkova.html Назва з екрана. – дата публікації 15.04.2022.

Міжнародного дня пам’яток і визначних місць у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського відбудеться зустріч з істориком, краєзнавцем, заступником директора Обласного краєзнавчого музею Павлом Рибалком.

Кропивницький: в центрі міста відбулася акція (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/kropivnitskiy-v-tsentri-mista-vidbulasya-aktsiya-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 15.04.2022.

Напередодні Міжнародного дня культури на майданчику Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулася вулична акція «Весна. Книга. Бібліотека».

14 квітня

У Кропивницькому відкриється виставка Валерія Давидова // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidkritsya-vistavka-valeriya-davidova.html Назва з екрана. – дата публікації 14.04.2022.

Кропивничан та гостей міста запрошують на відкриття виставки живопису відомого кропивницького художника, члена Національної спілки художників України Валерія Давидова «Царина тиші».

Час закликати птахів перемоги //Україна- Центр. – 2022. – 14 квітня. С. 1

У відділі мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського художниця Ольга Краснопольська проводить творчі заняття для дітей кропивничан та родин вимушено переміщених осіб.

12 квітня

Колоритні мандрівочки: з Кропивницького у Швейцарію (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/narodniy-reporter/koloritni-mandrivochki-z-kropivnitskogo-u-shveytsariyu-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 12.04.2022.

Нещодавно у відділі мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського в рамках просвітницького проєкту «Колоритні мандрівочки» відбулася чергова зустріч з подружжям мандрівників Ларисою та Юрієм Лєбєдєвими.

11 квітня

У Кропивницькому проводять майстер-класи зі скетчінгу (фото) // СБН – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/04/11/u-kropyvnytskomu-provodyat-majster-klasy-zi-sketchingu-foto/ Назва з екрана. – дата публікації 11.04.2022.

Сьогодні, 11 квітня, у бібліотеці імені Чижевського художниця та дизайнерка Марія Грім провела майстер-класі зі скетчінгу.

У Кропивницькому розпочалися майстер-класи скетчінгу від Марії Грім (фоторепортаж) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/fotofakt/u-kropivnitskomu-rozpochalisya-mayster-klasi-sketchingu-vid-mariyi-grim-fotoreportazh.html Назва з екрана. – дата публікації 11.04.2022.

Сьогодні, 11 квітня, в обласному центрі у залі відділу мистецтв бібліотеки Чижевського розпочалася серія майстер-класів нашої землячки, художниці та дизайнерки Марії Грім (м Дніпро).

У Кропивницькому розкажуть маловідомі сторінки Другої світової війни // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/narodniy-reporter/u-kropivnitskomu-rozkazhut-malovidomi-storinki-drugoyi-svitovoyi-viyni.html Назва з екрана. – дата публікації 11.04.2022.

В обласному ценрті 13 квітня 2022 року о 12.00 у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського в рамках просвітницького проєкту «Україна у роки Другої світової війни: маловідомі сторінки» відбудеться публічна лекція кандидата історичних наук, доцента ЦДПУ імені Володимира Винниченка Олександра Чорного.

У бібліотеці Чижевського проводять майстер-класи зі скетчингу // Гречка – режим доступу: https://gre4ka.info/anonsy/68844-u-bibliotetsi-chizhevs-kogo-provodyat-majster-klasi-zi-sketchingu Назва з екрана. – дата публікації 11.04.2022.

З 11 квітня в обласній бібліотеці імені Чижевського у Кропивницькому двічі на тиждень проводитимуть майстер-клас зі скетчингу.

8 квітня

Бібліотека Чижевського: працюємо на перемогу! // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2022/04/08/-biblioteka-chizhevskogo-pratsjuemo-na-peremogu?from=list Назва з екрана. – дата публікації 8.04.2022.

З 2014 року працівники обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського є постійними учасниками великого волонтерського руху. І сьогодні ми, як усі українці, стали на захист нашої Незалежної Держави.

Іван Кожедуб в небі над Кіровоградщиною // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2022/04/08/-ivan-kozhedub-v-nebi-nad-kirovogradschinoju?from=list Назва з екрана. – дата публікації 8.04.2022.

Розповіддю про бої легендарного льотчика Івана Кожедуба в небі над Кіровоградщиною розпочався цього року цикл відеолекцій «Історія нашого краю в історіях» провідного наукового співробітника обласного Державного архіву Кіровоградської області, кандидата історичних наук Вадима Колєчкіна.

Запрошуємо! Пропонуємо! Радимо! // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/afisha/2022/04/11/-zaproshuemo-proponuemo-radimo?from=list Назва з екрана. – дата публікації 8.04.2022.

Головній книгозбірні Кіровоградщини є що запропонувати як постійним відвідувачам, так і тим, хто завітає до бібліотеки вперше. Тільки за минулий рік відділ отримав понад півтори тисячі примірників книг з різних галузей знань та річну підписку більше пів сотні газет і журналів.

7 квітня

На Кіровоградщині працює муркотливий співробітник бібліотеки // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/narodniy-reporter/na-kirovogradshini-pratsyu-murkotliviy-spivrobitnik-biblioteki.html Назва з екрана. – дата публікації 7.04.2022.

А у вас є знайомі котики-книголюби? Вони лащаться, коли ви читаєте, згортаються клубочком на колінах, буває, загороджують сторінки хвостом.

6 квітня

Концерт від філармонії, майстер-класи від бібліотеки та гуманітарна допомога від норвезьких партнерів – підтримка для тих, хто найбільше потребує // Facebook – режим доступу: https://www.facebook.com/flightacademyNAU/posts/2840719359558810 Назва з екрана. – дата публікації 6.04.2022.

Також до заходу долучилися фахівці Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, які запросили усіх приходити у бібліотеку читати книжки, розповіли про ресурси бібліотеки для забезпечення онлайн навчання та творчі майстер-класи й лекції для дітей та дорослих.

5 квітня

Кропивницький: Які нові видання надійшли до бібліотеки Чижевського? // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-04-05-87730.html Назва з екрана. – дата публікації 5.04.2022.

Головній книгозбірні Кіровоградщини є що запропонувати як постійним відвідувачам, так і тим, хто завітає до бібліотеки вперше. Тільки за минулий рік відділ отримав понад півтори тисячі примірників книг з різних галузей знань та річну підписку більше пів сотні газет і журналів.

Кропивницький: Бібліотека Чижевського запрошує на історичну лекцію «Напад Німеччини на СРСР» // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-04-05-87729.html Назва з екрана. – дата публікації 5.04.2022.

У Кропивницькому 6 квітня, у середу, о 12.00 у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського в рамках просвітницького проєкту «Україна у роки Другої світової війни: маловідомі сторінки» відбудеться публічна лекція кандидата історичних наук, доцента ЦДПУ імені Володимира Винниченка Олександра Чорного.

Хай буде мир на Україні! У Кропивницькому провели акцію // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2022/04/05/-hai-bude-mir-na-ukraini-u-kropivnitskomu-proveli-aktsiju?from=list Назва з екрана. – дата публікації 5.04.2022.

1 квітня у Кропивницькому на прибудинковій території головної книгозбірні області – ОУНБ імені Дмитра Чижевського відбулася вулична акція «Хай буде мир на Україні».

У Кропивницькому стартував новий просвітницький проєкт // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-startuvav-noviy-prosvitnitskiy-prokt.html Назва з екрана. – дата публікації 5.04.2022.

У бібліотеці Чижевського стартував новий просвітницький проєкт – цикл публічних лекцій кандидата історичних наук, доцента ЦДПУ імені Володимира Винниченка Олександра Чорного «Україна у роки Другої світової війни: маловідомі сторінки».

4 квітня

Як аграріям захистити працівників під час воєнного стану // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/narodniy-reporter/yak-agrariyam-zahistiti-pratsivnikiv-pid-chas-vonnogo-stanu.html Назва з екрана. – дата публікації 4.04.2022.

Як аграріям захистити працівників під час воєнного стану, які заходи потрібно вжити, щоб створити безпечні та безаварійні умови праці розповість начальниця відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління Держпраці у Кіровоградській області Ірина Чирва.

У Кропивницькому бібліотека Чижевського запрошує всіх охочих на цікаве дозвілля // Трибуна – режим доступу: https://tbn.com.ua/2022/04/05/u-kropyvnytskomu-biblioteka-chyzhevskoho-zaproshuie-vsikh-okhochykh-na-tsikave-dozvillia-78528/ Назва з екрана. – дата публікації 4.04.2022.

У Кропивницькому бібліотека Чижевського запрошує всіх охочих на цікаве дозвілля. Кіно, розваги, майтер-класи і тренінги і, звісно, цікаве читання пропонує дорослим і малим відвідувачам обласна універсальна наукова бібліотека імені Чижевського.

Як аграріям захистити працівників під час воєнного стану // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/narodniy-reporter/yak-agrariyam-zahistiti-pratsivnikiv-pid-chas-vonnogo-stanu.html Назва з екрана. – дата публікації 4.04.2022.

Розпочалася посівна кампанія. Цьогоріч вона проходитиме не так, як завжди. Цьому завадила війна. На територіях, де ведуться активні бойові дії, та на тимчасово окупованих землях неможливо проводити сільськогосподарські роботи

1 квітня

1. У Кропивницькому бібліотекарі провели вуличну акцію // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/01-04-2022-u-kropivnitskomu-bibliotekari-proveli-vulichnu-aktsiyu.html Назва з екрана. – дата публікації 1.04.2022.

Бiля обласної бiблiотеки iменi Дмитра Чижевського провели вуличну акцiю “Хай буде мир на Українi”

2. У Кропивницькому провели вуличну акцiю на пiдтримку вiйськових // Златопіль – режим доступу:https://zlatopil.com/life/u-kropyvnytskomu-provely-vulychnu-aktsiyu-na-pidtrymku-vijskovyh-foto Назва з екрана. – дата публікації 1.04.2022.

Бiля обласної бiблiотеки iменi Дмитра Чижевського провели вуличну акцiю “Хай буде мир на Українi”

3. Як діяти у разі хімічного та радіоактивного забруднення (ВІДЕО) // Гречка – режим доступу:https://gre4ka.info/zhyttia/68687-yak-diiaty-u-razi-khimichnoho-ta-radioaktyvnoho-zabrudnennia-video Назва з екрана. – дата публікації 1.04.2022.

У Кропивницькому відбулася публічна лекція викладача територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сергія Вареника «Дії населення у разі хімічного та радіоактивного забруднення у разі військової загрози».

4. На Кіровоградщині вчили діяти у разі радіоактивного забруднення // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/na-kirovogradshini-vchili-diyati-u-razi-radioaktivnogo-zabrudnennya.html Назва з екрана. – дата публікації 1.04.2022.

Діям населення у разі хімічного та радіоактивного забруднення у разі військової загрози була присвячена публічна лекція викладача Кропивницьких територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сергія Вареника, яка відбулася у головній книгозбірні області.

5. У Кропивницькому вчили діяти у разі хімічного та радіоактивного забруднення// Утренній город – режим доступу:https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-04-01-87669.html Назва з екрана. – дата публікації 1.04.2022.

Діям населення у разі хімічного та радіоактивного забруднення у разі військової загрози була присвячена публічна лекція викладача Кропивницьких територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сергія Вареника, яка відбулася у головній книгозбірні області.

30 березня

На Кіровоградщині бібліотекарі працюють на перемогу // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/na-kirovogradshini-bibliotekari-pratsyuyut-na-peremogu.html Назва з екрана. – дата публікації 30.03.2022.

З 2014 року працівники обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського є постійними учасниками великого волонтерського руху.

28 березня

Книжкoві нoвинки в бібліотеці Чижевського: від дoсліджень дo фантастики // Акулаmedia – режим доступу: https://akulamedia.com/knizhkovi-novinki-v-bibliotetsi-chizhevskogo-vid-doslidzhen-do-fantastiki Назва з екрана. – дата публікації 28.03.2022.

Бібліoтека Чижевськoгo запрoшує крoпивничан та гoстей нашoгo міста відвідати книжкoві виставки, які для них підгoтували бібліoтекарі. Сьoгoдні, під час війни, дуже важливo, щoб у кoжнoгo з нас дух був стійким, мoзoк – хoлoдним, а серце – гарячим.

25 березня

Бібліотека Чижевського запрошує переселенців долучитися до культурного відпочинку [Текст] // Кропивницький вечірній. – 2022. – 25 березня. – С. 4

Обласна бібліотека імені Дмитра Чижевського запрошує тимчасових переселенців долучитися до перегляду фільмів, тренінгів, майстер-класів та інших видів культурного відпочинку.

Бібліотека Чижевського запрошує кропивничан та гостей Кропивницького відвідати книжкові виставки // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-03-25-87567.html Назва з екрана. – дата публікації 25.03.2022.

Сьогодні, під час війни, дуже важливо, щоб у кожного з нас дух був стійким, мозок – холодним, а серце – гарячим. Книга – надійний друг, який завжди поруч, у будь-якому місті і у будь-який час.

23 березня

Обласна бібліотека Чижевського запрошує переселенців долучитися до культурного відпочинку // СБН – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/03/23/oblasna-biblioteka-chyzhevskogo-zaproshuye-pereselentsiv-doluchytysya-do-kulturnogo-vidpochynku/ Назва з екрана. – дата публікації 23.03.2022.

Обласна бібліотека імені Чижевського запрошує тимчасових переселенців долучитися до перегляду фільмів, тренінгів, майстер-класів та інших видів культурного відпочинку.

Кіpовогpадщина: пеpеселенців запpошують відвідати бібліотеку // Точка доступу – режим доступу: https://dostyp.com.ua/novini/kipovoghpadshchina-piepiesielientsiv-zapposhuiut-vidvidati-bibliotieku-chizhievs-kogho Назва з екрана. – дата публікації 23.03.2022.

У Кpопивницькому внутpішньо пеpеміщених осіб запрошують відвідати Обласну унівеpсальну наукову бібліотеку імені Дмитpа Чижевського.

У Кропивницькому бібліотекарі запрошують до себе переселенців // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/narodniy-reporter/u-kropivnitskomu-bibliotekari-zaproshuyut-do-sebe-pereselentsiv.html Назва з екрана. – дата публікації 23.03.2022.

У Кpопивницькому внутpішньо пеpеміщених осіб запрошують відвідати Обласну унівеpсальну наукову бібліотеку.

22 березня

У Кропивницькому бібліотека запрошує переселенців // Акулаmedia – режим доступу: https://akulamedia.com/u-kropivnitskomu-biblioteka-zaproshue-pereselentsiv Назва з екрана. – дата публікації 22.03.2022.

Запрoшуємo внутрішньo переміщених oсіб відвідати Обласну універсальну наукoву бібліoтеку імені Дмитра Чижевськoгo.

Від перегляду фільмів до заряджання гаджетів: переселенців запрошує бібліотека Чижевського // Гречка – режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/68539-vid-perehliadu-filmiv-do-zariadzhannia-hadzhetiv-pereselentsiv-zaproshuie-biblioteka-chyzhevskoho?fbclid=IwAR3t2R-3Jh1xsziCg5AvtSVuBF5hJaGiZCp0gv7U153UtNHuIp6sV_D_IbQ Назва з екрана. – дата публікації 22.03.2022.

Бібліотека працює з понеділка до суботи з 10.00 до 17.00

24 лютого

Білаш, Наталія. Читайте, слухайте, спілкуйтесь! [Текст] / Наталія Білаш // Народне слово. – 2022. – 24 лютого. – С. 6

Працівники відділу абонемента ОУНБ ім. Д.І.Чижевського підібрали п’ять відомих аудіокниг, які повернуть у дитинство дорослих, а школярам допоможуть під час навчання. 

“Скринька хоробрості” для маленьких пацієнтів [Текст] // Вечірня газета. – 2022. – 4 лютого. – С. 3

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського запрошує на щорічну благодійну акцію для підтримки онкохворих дітей, які проходять лікування у гематологічному відділенні дитячої обласної лікарні.

Позняк Людмила. І поплаче, і посміється [Текст] // Наше місто. – 2022. – 24 лютого. – С. 4

Для поціновувачів літератури, яка викликає справжні емоції, відділ абонементу пропонує художні видання, котрі варто прочитати

18 лютого

Найбільша бібліотека області відзначила день народження // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2022/02/18/naibilsha-biblioteka-oblasti-vidznachila-den-narodzhennja?from=list Назва з екрана. – дата публікації 18.02.2022.

«Наскільки легко нинішнім студентам прийти в сучасну, цікаву бібліотеку, наскільки просто в ній працювати», – зазначила директорка Державного архіву Кіровоградської області Лілія Маренець, згадуючи свої студентські роки, та додала, що кожного дня в якомусь відділі книгозбірні проходить чудовий цікавий захід

Кропивницький: Бібліотека Чижевського відзначила день народження // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-02-18-87087.html Назва з екрана. – дата публікації 18.02.2022.

Добрі слова та вдячність за спільні проєкти в адресу книгозбірні лунали від представників обласних осередків національних спілок України, друзів і колег з Музею мистецтв, Обласного краєзнавчого музею, літературного об’єднання «Парус», Регіонального центру наукових досліджень з історії України та підготовки історико-краєзнавчих видань, бібліотек міста.

Бібліотека імені Чижевського створила власний Telegramканал // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2022/02/18/biblioteka-imeni-chizhevskogo-stvorila-vlasnii-telegram-kanal.htm Назва з екрана. – дата публікації 18.02.2022.

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського створила Telegram-канал, щоб у кропивничан було ще більше можливостей слідкувати за усім найцікавішим та найактуальнішим, що відбувається у житті книгозбірні.

Відтепер бібліотека Чижевського і у Telegram-каналі! // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-02-18-87093.html Назва з екрана. – дата публікації 18.02.2022.

Бібліотека Чижевського – сучасний мегакультурний центр!

Про історію мотоспорту // 21-й канал. – 2022. – 17 лютого. – С. 2

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д. Чижевського виступив олександрієць В’ячеслав Чебишев з презентацією двох книжок «История мотоспорта Александрии в фотографиях» та «Спортивній трасі «Завадівка» – 60 років».

17 лютого

У Кропивницькому можна побачити INDUSTRIAL SPACE // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2022/02/17/-u-kropivnitskomu-mozhna-pobachiti-industrial-space?from=list Назва з екрана. – дата публікації 17.02.2022.

«Олександр бачить і фіксує невидимі для ока простої людини речі. Він великий фотограф та неординарна людина», – розповів про товариша майстер скла Василь Пілка.

У Крoпивницькoму відзначила день нарoдження найбільша бібліoтека oбласті // Акулаmedia – режим доступу: https://akulamedia.com/u-kropivnitskomu-vidznachila-den-narodzhennja-naibilsha-biblioteka-oblasti Назва з екрана. – дата публікації 17.02.2022.

“Сьoгoдні бібліoтека не прoстo книгoзбірня, а центр спілкування, центр навчання, центр інфoрмації, центр діджиталізації, центр дoзвілля і метoдичний центр для 566 бібліoтек oбласті”, – звернулася з вітальним слoвoм дo присутніх директoрка бібліoтеки, заслужений працівник культури Валентина Живoтoвська.

У Кропивницькому відзначила день народження найбільша бібліотека області (ФОТО) // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2022/02/17/u-kropivnitskomu-vidznachila-den-narodzhennja-naibilsha-biblioteka-oblasti-foto-.htm Назва з екрана. – дата публікації 17.02.2022.

Учасники заходу оглянули виставки рідкісних книг «Сторінками історії бібліотеки», випусків газети «Єлисавет», архівних документів «Особистості в історії Єлисаветградської громадської бібліотеки» та нових видань від Українського інституту книги.

Саржевський, Анатолій. В’ячеслав Чебишев: люди смертні, а книга живе вічно… [Текст] / Анатолій Саржевський // Народне слово. – 2022. – 17 лютого. – С. 10 : фото

Про зустріч в ОУНБ ім. Д. Чижевського з заслуженим тренером України, майстром спорту України з мотокросу, спортивним тренером і журналістом, літописцем становлення та розвитку мото та автоспорту на Кіровоградщині. Він поділився з читачами книгозбірні спогадами про невтомну п’ятирічну працю над книгою “История мотоспорта Александрии в фотографиях”, про свого першого тренера. Друга книга, про яку вів мову на зустрічі В’ячеслав Чебишев – “Спортивні трасі “Завадівка” – 60 років.

16 лютого

З скрипкою і піснею провели музично-літературний вечір у Кропивницькому (ФОТО) // Златопіль – режим доступу: https://zlatopil.com/all-news/z-skrypkoyu-i-pisneyu-provely-muzychno-literaturnyj-vechir-u-kropyvnytskomu-foto Назва з екрана. – дата публікації 16.02.2022.

Днями, в приміщенні обласної бібліотеки імені Д. Чижевського, спільно з Елеонорою Бєльською – письменницею і очільницею ГО «Духовний центр Кіровоградщини» відбулося засідання, проведене у форматі музично-літературного вечора до Дня закоханих

У Крoпивницькoму мoжна пoбачити INDUSTRIAL SPACE // Акулаmedia – режим доступу: https://akulamedia.com/u-kropivnitskomu-mozhna-pobachiti-industrial-space Назва з екрана. – дата публікації 16.02.2022.

В бібліoтеці Чижевськoгo в рамках відзначення 123-річчя з дня заснування книгoзбірні відкрилася виставка літератoра і майстра фoтoграфії з Кривoгo Рoгу, члена Націoнальнoї спілки фoтoхудoжників України (НСФХУ) Oлександра Вoдoлазськoгo “INDUSTRIAL SPACE”.

Найстаріша бібліотека Кропивницького святкує 123 роки (відео) // СБН – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/02/16/najstarisha-biblioteka-kropyvnytskogo-svyatkuye-123-roky-video/ Назва з екрана. – дата публікації 16.02.2022.

Одна з найстаріших бібліотек Кропивницького святкує 123 роки з дня заснування. Це обласна бібліотека імені Чижевського, яка була заснована ще за часів Єлисаветграду.

Письменник з Кропивницького отримав міжнародну премію // СБН – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/02/16/pysmennyk-z-kropyvnytskogo-otrymav-mizhnarodnu-premiyu/ Назва з екрана. – дата публікації 16.02.2022.

Кропивницький письменник і журналіст Валерій М’ятович отримав міжнародну літературно-мистецьку премію імені Пантелеймона Куліша.

У Кропивницькому криворізький фотограф представив виставку INDUSTRIAL SPACE // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-02-16-87058.html Назва з екрана. – дата публікації 16.02.2022.

На суд глядача представлені більше пів сотні світлин з фантасмагоричними промисловими пейзажами та техногенними ландшафтами Криворіжжя та Донбасу.

15 лютого

У Кропивницькому отримав продовження благодійний проєкт // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2022/02/15/-u-kropivnitskomu-otrimav-prodovzhennja-blagodiinii-proekt?from=list Назва з екрана. – дата публікації 15.02.2022.

Минулого року бібліотека Чижевського разом з громадською організацією «Православна просвіта» започаткували великий благодійний проєкт «Наші діти». З того часу нашими друзями і постійними відвідувачами стали дівчата та хлопчики з багатодітних родин та дитячих будинків сімейного типу Кропивницького.

У Кропивницькому презентували виставку «INDUSTRIAL SPACE» (фото) // СБН – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/02/15/u-kropyvnytskomu-prezentuvaly-vystavku-industrial-space-foto/ Назва з екрана. – дата публікації 15.02.2022.

На ній представлені більше п’яти десятків світлин. А на них вагонетки, терикони та гірничі виробки, заводські труби, покинуті будівлі та міські панорами – все це промислові пейзажі та техногенні ландшафти Криворіжжя та Донбасу. І люди з чорним вугільним пилом на обличчях…

У Кропивницькому відкрилася виставка криворізького фотомитця (фоторепортаж) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidkrilasya-vistavka-krivorizkogo-fotomittsya-fotoreportazh.html Назва з екрана. – дата публікації 15.02.2022.

Як зазначила завідувачка відділом мистецтв Світлана Ушакова, виставка має свою концепцію і логіку та фантастична з точки зору професійності. Для автора пейзаж, це діалог з місцевістю і ці діалоги дуже різні.

У бібліотеці імені Чижевського показуватимуть українську драму «Ми є. Ми поруч» // Гречка – режим доступу: https://gre4ka.info/anonsy/68062-u-bibliotetsi-imeni-chyzhevskoho-pokazuvatymut-ukrainsku-dramu-my-ie-my-poruch Назва з екрана. – дата публікації 15.02.2022.

В обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського всіх бажаючих запрошують в суботу, 19 лютого, переглянути фільм режисера Романа Балаяна «Ми є. Ми поруч».

11 лютого

У Кропивницькому презентували книги з історії мотоспорту Олександрії (фото) // СБН – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/02/11/u-kropyvnytskomu-prezentuvaly-knygy-z-istoriyi-motosportu-oleksandriyi-foto/ Назва з екрана. – дата публікації 11.02.2022.

Видання «Історія мотоспорту Олександрії у фотографіях» включає 559 світлин, на яких зображені відомі в мотоспорті особистості.

У Кропивницькому презентували книги про мотоспорт (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/11-02-2022-u-kropivnitskomu-prezentuvali-knigi-pro-motosport-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 11.02.2022.

11 лютого у Кропивницькому, а саме бібліотеці Чижевського, відбулася презентація книг відомого олександрійського спортсмена та журналіста В’ячеслава Чебишева. Одна з них – «Історія мотоспорту Олександрії у фотографіях. Друга – «Спортивній трасі «Завадівка» 60 років»

10 лютого

Збірник «Єлисаветград. Шлях до України 1917-1922» презентували у Кропивницькому // СБН – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/02/10/zbirnyk-yelysavetgrad-shlyah-do-ukrayiny-1917-1922-prezentuvaly-u-kropyvnytskomu/ Назва з екрана. – дата публікації 10.02.2022.

Збірник документів «Єлисаветград. Шлях до України 1917-1922» презентували 10 лютого, у бібліотеці Чижевського. Зазвичай вони зберігаються у Державному архіві Кіровоградської області. Як зазначається у передмові до збірника, документи тієї епохи дають змогу у загальних рисах відтворити картину процесів, що перетворили невелике провінційний Єлисаветград «на один з полігонів радянських соціальних, економічних та національних експериментів». 

У Кропивницькому представили збірних документів з історії Єлисаветградського повіту (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-predstavili-zbirnih-dokumentiv-z-istoriyi-lisavetgradskogo-povitu-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 10.02.2022.

Збірник документів «Єлисаветград. Шлях до України 1917-1922» презентували 10 лютого, у бібліотеці Чижевського. Зазвичай вони зберігаються у Державному архіві Кіровоградської області. Як зазначається у передмові до збірника, документи тієї епохи дають змогу у загальних рисах відтворити картину процесів, що перетворили невелике провінційний Єлисаветград «на один з полігонів радянських соціальних, економічних та національних експериментів».

9 лютого

«Ниточка» довжиною у 15 років… // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2022/02/09/-nitochka-dovzhinoju-u-15-rokiv-.htm Назва з екрана. – дата публікації 9.02.2022.

У Кропивницькому добре відома діяльність клубу народних ремесел «Ниточка», керівником та натхненницею якого є вишивальниця Наталя Ніжнікова. Досить сказати, що роботи ентузіастів – а це картини, вишивки бісером, різнокольоровими стрічками, болгарським хрестиком, ляльки, різні види плетіння з лляного шпагату – знайшли позитивні відгуки на численних виставках в багатьох містах України і за кордоном. 

“Нитoчка” дoвжинoю у 15 рoків… // Акулаmedia – режим доступу: https://akulamedia.com/nitochka-dovzhinoju-u-15-rokiv Назва з екрана. – дата публікації 9.02.2022.

У Кропивницькому добре відома діяльність клубу народних ремесел «Ниточка», керівником та натхненницею якого є вишивальниця Наталя Ніжнікова. Досить сказати, що роботи ентузіастів – а це картини, вишивки бісером, різнокольоровими стрічками, болгарським хрестиком, ляльки, різні види плетіння з лляного шпагату – знайшли позитивні відгуки на численних виставках в багатьох містах України і за кордоном. 

У Кропивницькому клуб народних ремесел “Ниточка” представив виставку // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-02-09-86928.html Назва з екрана. – дата публікації 9.02.2022.

Колекцію різноманітних мініатюрних виробів у техніці декорування шпагатом (ляльки, декоративні прикраси, сюжетні композиції, казкові герої, сувенірна продукція) презентувала Людмила Люненко, а живописні роботи – художник-аматор Ростислав Климишин. Свій дебют в клубі – ляльки в панчішній техніці – пропонує до перегляду Наталя Цирфіна.

7 лютого

Англійська для держслужбовців // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2022/02/07/-angliiska-dlja-derzhsluzhbovtsiv?from=list Назва з екрана. – дата публікації 7.02.2022.

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» бібліотеки Чижевського в січні розпочав нову програму «Англійська для держслужбовців». Її метою є вдосконалення комунікативних навичок англійської мови посадовців.

4 лютого

У Кропивницькому говорили про життя, любов та творчість Євгена Маланюка // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2022/02/04/u-kropivnitskomu-govorili-pro-zhittja-ljubov-ta-tvorchist-evgena-malanjuka.htm Назва з екрана. – дата публікації 4.02.2022.

В рамках відзначення 125-річниці з дня народження нашого земляка Євгена Маланюка в бібліотеці Чижевського відбулася публічна лекція професора Центральноукраїнського державного педуніверситету імені Винниченка Григорія Клочека «Енергія художнього слова Євгена Маланюка».

У Кропивницькому говорили про творчість Євгена Маланюка // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-tvorchist-vgena-malanyuka.html Назва з екрана. – дата публікації 4.02.2022.

Бібліотека Чижевського продовжує свій просвітницький проєкт з проведення відкритих лекцій. Нагадаємо, що минулого року відбулися відкриті лекції, присвячені Тарасу Шевченко, Ліні Костенко, Володимиру Винниченко та інші.

Професор Григорій Клочек зачитав лекцію, присвячену Маланюкові // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-02-04-86848.html Назва з екрана. – дата публікації 4.02.2022.

У Кропивницькому говорили про життя, любов та творчість Євгена Маланюка.

У кропивницькій науковій книгозбірні відбулася публічна лекція професора ЦДПУ Григорія Клочека (ФОТО) // З перших уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/25790-u-kropyvnytskomu-hovoryly-pro-zhyttia-liubov-ta-tvorchist-yevhena-malaniuka Назва з екрана. – дата публікації 4.02.2022.

Як зазначив Григорій Клочек, Євген Маланюк заслуговує на велику пошану, його треба вивчати, його треба розуміти, його ідеї треба наближати до народу.

3 лютого

Іваненко Віктор. Краєзнавство без фантазій // Україна – Центр. – 2022. – 3 лютого. – С. 7

Нову книжку з інтригуючою назвою «Ліфт на третій поверх» презентував кропивницький краєзнавець Володимир Поліщук у бібліотеці імені Чижевського.

2 лютого

У Кропивницькому отримав продовження благодійний проєкт // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2022/02/02/u-kropivnitskomu-otrimav-prodovzhennja-blagodiinii-proekt.htm Назва з екрана. – дата публікації 2.02.2022.

Минулого року бібліотека Чижевського разом з громадською організацією «Православна просвіта» започаткували великий благодійний проєкт «Наші діти». З того часу нашими друзями і постійними відвідувачами стали дівчата та хлопчики з багатодітних родин та дитячих будинків сімейного типу Кропивницького.

В бібліотеці Чижевського в січні розпочато нову програму «Англійська для держслужбовців» // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2022/02/02/v-bibliotetsi-chizhevskogo-v-sichni-rozpochato-novu-programu-angliiska-dlja-derzhsluzhbovtsiv-.htm Назва з екрана. – дата публікації 2.02.2022.

Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» бібліотеки Чижевського в січні розпочав нову програму «Англійська для держслужбовців». Її метою є вдосконалення комунікативних навичок англійської мови посадовців.

У Кропивницькому держслужбовців навчають англійської мови (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-derzhsluzhbovtsiv-navchayut-angliyskoyi-movi.html Назва з екрана. – дата публікації 2.02.2022.

В сучасному глобалізованому світі, де спілкування без бар’єрів та обробка величезних обсягів інформації набуває все більшого значення, знання іноземних мов є життєво-необхідною навичкою. Людина із знанням іноземної мови стає конкурентоспроможною, тому на ринку праці попит на працівників, які володіють хоча б однією іноземною мовою, постійно зростає.

У Кропивницькому триває благодійний проєкт «Наші діти» // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-02-01-86784.html Назва з екрана. – дата публікації 2.02.2022.

Кожного разу для дітей наші бібліотекарі готують щось нове і цікаве. Так, у відділі з питань медицини і охорони здоров’я наймолодші відвідувачі вчилися безпечній поведінці з медичними препаратами: ознайомилися з вмістом аптечки, правилами зберігання ліків, а також з небезпекою, яку можуть приховувати пігулки та вітаміни. Веселі навчальні ігри «Чудо-аптечка» та «Двонога загадка» продовжилися переглядом мультфільмів, на зміну яким прийшов майстер-клас зі створення листівки. Кожна листівка була неповторна!

У Кропивницькому стартувала програма «Англійська для держслужбовців» // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-02-02-86813.html Назва з екрана. – дата публікації 2.02.2022.

На пропозицію вдосконалити навички англійської відгукнулося близько 50 працівників структурних підрозділів облдержадміністрації, обласної та міської рад.

1 лютого

У Кропивницькому благодійний проєкт отримав продовження (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-blagodiyniy-prokt-otrimav-prodovzhennya-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 1.02.2022.

 Минулого року бібліотека Чижевського разом з громадською організацією «Православна просвіта» започаткували великий благодійний проєкт «Наші діти». З того часу нашими друзями і постійними відвідувачами стали дівчата та хлопчики з багатодітних родин та дитячих будинків сімейного типу Кропивницького.

У Кропивницькому триває благодійний проєкт «Наші діти» // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-02-01-86784.html Назва з екрана. – дата публікації 1.02.2022.

Кожного разу для дітей наші бібліотекарі готують щось нове і цікаве. Так, у відділі з питань медицини і охорони здоров’я наймолодші відвідувачі вчилися безпечній поведінці з медичними препаратами: ознайомилися з вмістом аптечки, правилами зберігання ліків, а також з небезпекою, яку можуть приховувати пігулки та вітаміни. Веселі навчальні ігри «Чудо-аптечка» та «Двонога загадка» продовжилися переглядом мультфільмів, на зміну яким прийшов майстер-клас зі створення листівки. Кожна листівка була неповторна!

У Кропивницькому отримав продовження благодійний проєкт (ФОТО) // З перших уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/25736-u-kropyvnytskomu-otrymav-prodovzhennia-blahodiinyi-proiekt Назва з екрана. – дата публікації 1.02.2022.

У відділі мистецтв на батьків чекала розмова про вплив читання на розвиток людини, а на підлітків – палеонтологічна колекція Володимира Нагорного та перегляд британського фільму «Земля: один вражаючий день» – дивовижна подорож слід за сонцем від найвищих гір через віддалені острови до екзотичних джунглів.

Краєзнавство без фантазій // Україна-Центр – режим доступу: http://uc.kr.ua/2022/02/01/krayeznavstvo-bez-fantazij/ Назва з екрана. – дата публікації 1.02.2022.

Новою книжкою з інтригуючою назвою «Ліфт на третій поверх» порадував нещодавно кропивницький краєзнавець Володимир Поліщук, відомий і як журналіст.

31 січня

Книга про будинки Кропивницького // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2022/01/31/kniga-pro-budinki-kropivnitskogo?from=list Назва з екрана. – дата публікації 31.01.2022.

В книзі опублікований план із зображенням фасадів кам’яних цивільних споруд, гауптвахти та караульного приміщення при бастіоні святої Катерини на території фортеці. Документ датований 31 грудня 1801 року.

28 січня

У Кропивницькому презентували книгу про найстаріші будинки міста // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-01-28-86727.html Назва з екрана. – дата публікації 28.01.2022.

Перші в цьому році краєзнавчі студії у бібліотеці Чижевського провів краєзнавець і дослідник історії Кропивницького та Кіровоградщини Володимир Поліщук. Він презентував нове дослідження, присвячене будинкам Єлисаветграда-Зінов’євська-Кірового-Кіровограда-Кропивницького, – «Ліфт на третій поверх».

У Кропивницькому презентували книгу про будинки міста // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2022/01/28/u-kropivnitskomu-prezentuvali-knigu-pro-budinki-mista.htm Назва з екрана. – дата публікації 28.01.2022.

Найстарішим будинком міста, згідно з книгою «Пам’ятники архітектури УРСР, що перебувають під державною охороною» (1956), вважається будинок на розі вулиць Преображенської та Тарковського, датований 1800 роком, і визначений як «пам’ятник єдиної житлової будови початку ХІХ століття, яка збереглася на Кіровоградщині».

У Крoпивницькoму презентували книгу прo будинки міста // Акулаmedia – режим доступу: https://akulamedia.com/u-kropivnitskomu-prezentuvali-knigu-pro-budinki-mista Назва з екрана. – дата публікації 28.01.2022.

Кoли пoбудували в місті перший трипoверхoвий будинoк, в якій саме будівлі встанoвили перший у Єлисаветграді ліфт і яка багатoпoверхівка сейсмічнo найбільш надійна – прo все це написанo і прoілюстрoванo в нoвoму дoслідженні Вoлoдимира Пoліщука “Ліфт на третій пoверх”.

27 січня

У Кропивницькому презентували книгу про будинки міста // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-knigu-pro-budinki-mista.html Назва з екрана. – дата публікації 27.01.2022.

Де був побудований перший в місті будинок? Ось що думає Володимир Поліщук: «Оскільки поки що не знайдено підтверджень того, що на території нинішнього міста Кропивницького на початок будівництва фортеці св. Єлисавети було якесь поселення, то, перші будівлі, споруджені на території фортеці, можна вважати першими будинками міста. Хоча, можливо, першою була й будівля за межами фортеці – тимчасове житло будівників фортеці».

У Кропивницькому розповіли про будинки, в яких ми живемо // СБН – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/01/27/u-kropyvnytskomu-rozpovily-pro-budynky-v-yakyh-my-zhyvemo/ Назва з екрана. – дата публікації 27.01.2022.

Історію будівництва будинків, в яких усі ми, кропивничани, живемо, на перших цього року краєзнавчих студіях ОУНБ імені Дмитра Чижевського презентував відомий дослідник історії міста Володимир Поліщук, передає кореспондент CBN.

Свої багаторічні пошуки та знахідки автор зібрав у книгу «Ліфт на третій поверх», де розповідає про одно-, два-, триповерховий Єлисаветград, появу в Кіровограді дев’яти- та десятиповерхівок і хмарочоси Кропивницького.

У Кропивницькому безкоштовно учитимуть користуватися порталом «Дія» і сплачувати комунальні послуги онлайн //Кіровоградська правда. – 2022. – 27 січня. – С. 10

Анонс про заняття в освітньо-культурному просторі «Гончаренко центр», під час якого завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського Наталя Андрійченко покаже, як користуватися онлайн-послугами.

Без черг і паперів // Народне слово. – 2022. – 27 січня. – С. 2

Освітній простір «Гончаренко центр» у Кропивницькому запрошує на безкоштовне заняття, під час якого навчать замовляти та отримувати цифрові довідки, витяги та сертифікати, а також створити власний електронний підпис. Завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського Наталя Андрійченко, покаже, як користуватися онлайн-послугами.

Крупський Віктор. З припискою: написаному – не вірити // Україна – Центр. – 2022. – 27 січня. – С. 10

У відділі мистецтв ОУНБ імені Д. Чижевського відбулася презентація книжки Д. Фомічова «Поцілунок Іуди».

Пенсіонерів запрошують навчитися платити за комуналку без черг // Нова газета. – 2022. – 27 січня. – С. 12

Пенсіонерів запрошують до освітнього простору «Гончаренко центр» на безкоштовне заняття, під час якого навчають замовляти та отримувати цифрові довідки, витяги та сертифікати, а також створювати власний електронний підпис.

26 січня

У Кропивницькому представили легендарну постать льотчика Івана Кожедуба // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-01-26-86682.html Назва з екрана. – дата публікації 26.01.2022.

Розповіддю про бої легендарного льотчика Івана Кожедуба в небі над Кіровоградщиною розпочався цього року цикл відеолекцій «Історія нашого краю в історіях» провідного наукового співробітника обласного Державного архіву Кіровоградської області, кандидата історичних наук Вадима Колєчкіна.

Іван Кожедуб в небі над Кіровоградщиною // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/society/2022/01/26/ivan-kozhedub-v-nebi-nad-kirovogradschinoju.htm Назва з екрана. – дата публікації 26.01.2022.

Як розповів Вадим Колєчкін, вперше Іван Кожедуб піднявся у повітря у 17-річному віці під час навчання в аероклубі. Закінчив Чугуївське училище винищувачів. Наприкінці 1942-го отримав призначення до 240-го винищувального авіаційного полку 302-ї винищувальної авіаційної дивізії.

25 січня

Іван Кожедуб в небі над Кіровоградщиною // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/narodniy-reporter/ivan-kozhedub-v-nebi-nad-kirovogradshinoyu.html Назва з екрана. – дата публікації 25.01.2022.

За бої над переправою та плацдармом, в яких Кожедуб довів свій бойовий рахунок до 20 збитих ворожих літаків його представлили до звання Героя Радянського Союзу. Тобто свою першу «Золоту Зірку» льотчик отримав під час боїв над Кіровоградщиною.

Караваджо, Фомічов та пошуки викраденого шедевра // СБН – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/01/25/karavadzho-fomichov-ta-poshuky-vykradenogo-shedevra/ Назва з екрана. – дата публікації 25.01.2022.

Твори мистецтва крали, крадуть і, найімовірніше, крастимуть. Як співав гангстер у дитячому пригодницькому фільмі, «…давайте будем нести искусство людям, берут они охотно старинные полотна». І все ж є випадки, коли шедеври повертаються. Таку історію у своїй книзі «Поцілунок Іуди», присвячену картині великого італійського художника XVII століття Мікеланджело Мерізі де Караваджо, розповів письменник Денис Фомічов. Він приїхав до Кропивницького на запрошення бібліотеки Чижевського.

Іван Кoжедуб в небі над Кірoвoградщинoю // Акулаmedia – режим доступу: https://akulamedia.com/ivan-kozhedub-v-nebi-nad-kirovogradschinoju Назва з екрана. – дата публікації 25.01.2022.

Як ескадрилья 240-гo винищувальнoгo пoлку, якoю кoмандував старший лейтенант Іван Кoжедуб, знищувала вoрoжі літаки в небі над Злинкoю та Малoю Вискoю, мoжна дізнатись, пoдивившись “Істoрію нашoгo краю в істoріях” Вадима Кoлєчкіна на бібліoтечній стoрінці у YouTube.

24 січня

Woman альпініста, художника і поета // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2022/01/24/-woman-alpinista-hudozhnika-i-poeta?from=list Назва з екрана. – дата публікації 24.01.2022.

Мистецький проєкт Анатолія Щерби «Woman» відкрився у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського.

Тематична добірка робіт, написаних художником протягом сорока років, репрезентує його бачення світу Жінки. Героїні дуже різні, і для кожної з них Анатолій Щерба віднайшов свою мову: десь це графіка, десь – акварель, там олія, а тут темпера. В різних стилях, жанрах і техніках оспівує митець Жінку.

21 січня

Скринька хоробрості – в обласній бібліотеці! // Тусовка – режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2022/01/21/skrinka-horobrosti-v-oblasnii-bibliotetsi?from=list Назва з екрана. – дата публікації 21.01.2022.

Щороку обласна універсальна бібліотека імені Чижевського проводить благодійну акцію «Скринька хоробрості», щоб підтримати онкохворих дітей, які проходять лікування в гематологічному відділенні дитячої обласної лікарні.

У Кропивницькому триває акція «Скринька хоробрості» для підтримки онкохворих дітей // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-01-21-86617.html Назва з екрана. – дата публікації 21.01.2022.

Скринька з іграшками – це маленька винагорода важкохворим дітям після виснажливих процедур за витримку і хоробрість.

У Кропивницькому оголошено челенж до 125-річчя поета Євгена Маланюка // Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-01-21-86609.html Назва з екрана. – дата публікації 21.01.2022.

У Кропивницькому бібліотека Чижевського запрошує до участі у челенджі до 125-річчя з дня народження «імператора залізних строф» і нашого земляка Євгена Маланюка.

У бібліотеці імені Чижевського встановлено “Скриньку хоробрості” // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2022/01/21/u-bibliotetsi-imeni-chizhevskogo-vstanovleno-skrinku-horobrosti-.htm Назва з екрана. – дата публікації 21.01.2022.

Поповнити її може кожен бажаючий до 14 лютого. А 15 лютого, в Міжнародний день дітей, хворих на рак, скринька з подарунками вирушить до маленьких сміливців, які борються з хворобою у гематологічному відділенні дитячої обласної лікарні”. 

Бібліотека Чижевського запрошує до участі у челенджі до 125-річчя з дня народження Євгена Маланюка // Кіровоград24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2022/01/21/biblioteka-chizhevskogo-zaproshue-do-uchasti-u-chelendzhi-do-125-richchja-z-dnja-narodzhennja-evgena-malanjuka.htm Назва з екрана. – дата публікації 21.01.2022.

Бібліотека Чижевського запрошує до участі у челенджі до 125-річчя з дня народження «імператора залізних строф» і нашого земляка Євгена Маланюка.

У Кропивницькому просять небайдужих допомогти наповнити “Скриньку хоробрості” для онкохворих діток // Акулаmedia – режим доступу: https://akulamedia.com/u-kropivnitskomu-prosjat-nebaiduzhih-dopomogti-napovniti-skrinku-horobrosti-dlja-onkohvorih-ditok Назва з екрана. – дата публікації 21.01.2022.

Щoрoку проводиться благoдійна акція “Скринька хoрoбрoсті”, для підтримки oнкoхвoрих дітей, які прoхoдять лікування в гематoлoгічнoму відділенні дитячoї oбласнoї лікарні.

20 січня

Куманський Броніслав. Барви степу в полотнах кропивничан // Народне слово. – 2022. – 20 січня. – С.16

В ОУНБ ім. Д. Чижевського відбулася знакова подія – презентація альбому «Барви степу», підготовленого обласною організацією Національної спілки художників України.

Нікітіна Олена. Подія, яка має стати нормою // Україна-Центр. – 2022. – 20 січня. – С.2

Урочиста презентація мистецького альбому-довідника «Барви степу» відбулася у відділі мистецтв ОУНБ ім. Д. Чижевського.

50 картин з жінками // 21-й канал. – 2022. – 20 січня. – С.2

У відділі мистецтв бібліотеки ім. Д. Чижевського відкрився мистецький проект Анатолія Щерби «Worman». Тематична добірка робіт, написаних художником протягом сорока років репрезентує його бачення світу Жінки.

Барви Степової Еллади // 21-й канал. – 2022. – 20 січня. – С.2

Мистецький альбом-довідник «Барви степу» презентували у відділі мистецтв бібліотеки ім. Д. Чижевського.

17 січня

Woman альпініста, художника і поета // Кіровоград 24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2022/01/17/woman-alpinista-hudozhnika-i-poeta.htm Назва з екрана. – дата публікації 17.01.2022.

Мистецький проєкт Анатолія Щерби «Woman» відкрився у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського.

16 січня

У кропивницькій книгозбірні презентували жіночі портрети Анатолія Щерби (ФОТО) // З перших уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/25539-u-kropyvnytskii-knyhozbirni-prezentuvaly-zhinochi-portrety-anatoliia-shcherby Назва з екрана. – дата публікації 16.01.2022.

В артпросторі відділу мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського презентували персональний проєкт Анатолія Щерби «Woman».

14 січня

У Кропивницькому презентували 50 картин про жінок (фото) // CBN – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/01/14/u-kropyvnytskomu-prezentuvaly-50-kartyn-pro-zhinok-foto/ Назва з екрана. – дата публікації 14.01.2022.

Кожна картина – про жінку. І кожна – поема написана пензлем, адже пан Анатолій ще й автор поетичної збірки «Вне времени».

Героїнями творів Анатолія Щерби за сорок творчих років були мати, сестра, дружина, племінниці, жінки, якими чоловік захоплювався. Саме своїй матері – Марії Вишнивецькій, а через неї – усім жінкам присвятив майстер свій персональний проєкт.

Мистецький альбом «Барви степу» презентували у Кропивницькому // Кіровоград 24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2022/01/14/mistetskii-albom-barvi-stepu-prezentuvali-u-kropivnitskomu.htm Назва з екрана. – дата публікації 14.01.2022.

«Барви степу». Таку назву має мистецький альбом-довідник, презентований у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського. Так само називалися виставка творчого доробку кіровоградських митців, відкрита з нагоди п’ятиріччя створення обласної організації Національної спілки художників України у Республіканському будинку художника у далекому 1994 році і каталог до неї.

У Кропивницькому відкрилася виставка «Woman» (фото) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidkrilasya-vistavka-woman-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 14.01.2022.

Виставка працюватиме в бібліотеці Чижевського протягом місяця і пропонує відвідувачам ще цілу колекцію журналів «Радянська жінка», починаючи з випусків 1951 року.

Мистецький альбом «Барви степу» презентували у Кропивницькому //Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-01-14-86485.html Назва з екрана. – дата публікації 14.01.2022.

В альбомі роботами 66 майстрів образотворчого, декоративно-прикладного, монументального і театрального мистецтва, чиї імена прославляють Кіровоградщину далеко за межами України.

13 січня

У Кропивницькому представили альбом-довідник «Барви степу» //Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-01-13-86467.html Назва з екрана. – дата публікації 13.01.2022.

До створення альбому – редакції, наповнення інформації та перекладу на англійську мову – долучилися Обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.Чижевського, обласний музей мистецтв, приватна галерея «Єлисаветград».

Барви степу: у Кропивницькому презентували мистецький альбом-довідник (ВІДЕО) // З перших уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/25495-barvy-stepu-u-kropyvnytskomu-prezentuvaly-mystetskyi-albom-dovidnyk-video Назва з екрана. – дата публікації 13.01.2022.

Він репрезентує доробок понад шістдесяти митців Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України, починаючи з 60-х років минулого століття по теперішній час, і розрахований ознайомити широке коло шанувальників мистецтва з історією та представниками живопису, графіки, скульптури, майстрами декоративно-прикладного, монументального і театрального мистецтва, їхньою творчістю.

Побачив світ Історичний календар Кіровоградщини // Кіровоградська правда. – 2022. – 13 січня. – С.4

У світ вийшов черговий 17-й «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2022 рік. Нариси та розвідки з історії художнього життя краю: Земська рисувальна школа, митці, колекціонери, виставки, картини, ікони» Володимира Боська. Автор пропонує біографічні відомості про майже 300 визначних особистостей, пов’язаними з Єлисаветградськими й Олександрійськими подіями та сучасною Кіровоградською областю, альманах містить 32 історико-краєзнавчі нариси й розвідки з історії художнього життя нашого міста, починаючи з 1754 року.

12 січня

У Кропивницькому представили альбом, який презентує митців Кіровоградщини (фото) // CBN – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/01/12/u-kropyvnytskomu-predstavyly-albom-yakyj-prezentuye-myttsiv-kirovogradshhyny-foto/ Назва з екрана. – дата публікації 12.01.2022.

Він знайомить з історією формування на теренах нашого краю професійних мистецьких об’єднань, роботою Кіровоградських художньо-виробничих майстерень художнього фонду УРСР, створенням обласної організації Національної спілки художників України та найяскравішими подіями, які стали символами мистецького відродження в місті. Саме такою, наприклад, була виставка «Єлисаветград-Кіровоград 1913-1988 рр», яку присвятили 75-річчю першої художньої виставки міста і на якій 62 художники представили понад 250 своїх творів.

У Кропивницькому презентували мистецький альбом (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-mistetskiy-albom-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 12.01.2022.

Яскраве видання репрезентує доробок більше шістдесяти митців – членів Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України.

Художники області презентували альбом-довідник «Барви степу» (ФОТО) // Гречка – режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/67558-khudozhnyky-oblasti-prezentuvaly-albom-dovidnyk-barvy-stepu-foto Назва з екрана. – дата публікації 12.01.2022.

Сьогодні в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Чижевського Спілка художників Кіровоградщини презентувала мистецький альбом-довідник «Барви степу».

6 січня

Хазяїн бібліотеки. У кропивницькій книгозбірні живе здоровенний кіт https://cbn.com.ua/2022/01/06/hazyayin-biblioteky-u-kropyvnytskij-knygozbirni-zhyve-zdorovennyj-kit/?fbclid=IwAR1bokCV_6ijPRdYVDCAuOGXc1SJps_2-jpLzQwdp00-QDWEBUkspqrv_zw Назва з екрана. – дата публікації 06.01.2022.

Минуле Афанасія зовсім неясне. Одні в бібліотеці вважають, що кіт мав господарів, і він їх або покинув, або пережив. Інші вважають, що Афанасій ніколи нікому не належав. Щодо віку кота, то, наприклад, Світлана Ушакова вважає: йому не менше семи років, а у світі кішок це – солідний вік. Але Афанасій продовжує вести бурхливе статеве життя. Одну з його подружок, триколірну красуню, бачили біля бібліотеки. А ось інші коти біля бібліотеки не показуються – не хочуть зв’язуватися з Афанасієм, який регулярно і рясно мітить зовнішній периметр будівлі.

Крупский Виктор. Хозяин библиотеки // Украина-Центр. – 2022. – 6 января. – С.15

Більше року в ОУНБ ім. Д. Чижевського живе рудий кіт Афанасій, якого можуть побачити всі гості книгозбірні.

Полулях С. Історична енциклопедія від Боська // Украина-Центр. – 2022. – 6 января. – С.14

Однією з найвизначніших подій у культурному житті Кропивницького 2021 року став вихід у світ чергової книжки Володимира Боська «Історичний календар Кіровоградщини», презентація якої відбулася в бібліотеці ім. Д. Чижевського.

Презентували історичний календар // 21-й канал. – 2022. – 6 січня. – С.2

В ОУНБ імені Д. Чижевського відбулася презентація книги відомого дослідника, краєзнавця, мистецтвознавця Володимира Боська «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2022 рік. Нариси та розвідки з історії художнього життя краю: Земська рисувальна школа, митці, колекціонери, виставки, картини, ікони»

5 січня

1. Кіровоградщина: Триває реалізація проекту «Наші діти» http://www.golos.com.ua/news/148727?fbclid=IwAR1VX7hGzlyn4al2FFwS9vfQO76w21MDakYjlL3w3mAK6siS6FdWTCIG6MM Назва з екрана. – дата публікації 05.01.2022.

Проект «Наші діти» започаткований в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського у Кропивницькому разом із громадською організацією «Православна просвіта».

2. Краєзнавчі студії: Як святкували Новий рік в Єлисаветграді https://kirovograd24.com/society/2022/01/05/kraeznavchi-studii-jak-svjatkuvali-novii-rik-v-elisavetgradi.htm Назва з екрана. – дата публікації 05.01.2022.

На чергові краєзнавчі студії в бібліотеку Чижевського завітали краєзнавець-журналіст Володимир Поліщук та відомий в місті колекціонер-філокартист Юрій Тютюшкін. Вони розповіли про традиції святкування в Єлисаветграді Нового року та Різдва, про ялинки, новорічний стіл та Діда Мороза.

3. Краєзнавчі студії: Як святкували Новий рік в Єлисаветграді https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-01-05-86375.html Назва з екрана. – дата публікації 05.01.2022.

На краєзнавчих студіях можна було побачити п’ятдесят листівок з колекції Юрія Тютюшкіна. За його словами, зібрати колекцію йому допомагали старенькі жительки міста, які дарували йому листівки і ділилися спогадами про святкування Нового року та Різдва багато років тому.

4 січня

1. Хозяин библиотеки// Україна-Центр – режим доступу: http://uc.kr.ua/2022/01/04/hozyayn-byblyoteky/ Назва з екрана.- дата публікації 04.01.2022.

Вже більше року відвідувачі бібліотеки імені Чижевського захоплюються великим рижо-білим котом, який зазвичай лежить на стільці в холі. Проте Афанасій, так звати котяру – до всіх цих розчулень – абсолютно байдужий, а спроби погладити по шерсті розцінюється як грубе вторгнення в особисте життя та карає за це відразу та боляче – пускає в хід кігті та зуби.

2. Історична енциклопедія від Боська// Україна – Центр – режим доступу: http://uc.kr.ua/2022/01/04/istorychna-entsyklopediya-vid-boska/ Назва з екрана. – дата публікації 04.01.2022.

Однією з найвизначніших подій у культурному житті Кропивницького 2021 року став вихід у світ чергової книжки «Історичного календаря Кіровоградщини», презентація якої відбулася в бібліотеці Чижевського.

3. Історичний календар Володимира Боська презентували у Кропивницькому Подробнее: https://tusovka.kr.ua/news/2022/01/04/-istorichnii-kalendar-volodimira-boska-prezentuvali-u-kropivnitskomu?from=list Назва з екрана. – дата публікації 04.01.2022.

Календар складається з двох великих розділів: пам’ятних дат та наукових розвідок, пов’язаних з історією художнього життя Єлисаветграда, яке, на переконання рецензента видання галериста Миколи Цуканова, виявилося напрочуд багатим на видатні події та імена.