ЗМІ про бібліотеку

2022 рік

17 січня

Woman альпініста, художника і поета // Кіровоград 24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2022/01/17/woman-alpinista-hudozhnika-i-poeta.htm Назва з екрана. – дата публікації 17.01.2022.

Мистецький проєкт Анатолія Щерби «Woman» відкрився у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського.

16 січня

У кропивницькій книгозбірні презентували жіночі портрети Анатолія Щерби (ФОТО) // З перших уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/25539-u-kropyvnytskii-knyhozbirni-prezentuvaly-zhinochi-portrety-anatoliia-shcherby Назва з екрана. – дата публікації 16.01.2022.

В артпросторі відділу мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського презентували персональний проєкт Анатолія Щерби «Woman».

14 січня

У Кропивницькому презентували 50 картин про жінок (фото) // CBN – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/01/14/u-kropyvnytskomu-prezentuvaly-50-kartyn-pro-zhinok-foto/ Назва з екрана. – дата публікації 14.01.2022.

Кожна картина – про жінку. І кожна – поема написана пензлем, адже пан Анатолій ще й автор поетичної збірки «Вне времени».

Героїнями творів Анатолія Щерби за сорок творчих років були мати, сестра, дружина, племінниці, жінки, якими чоловік захоплювався. Саме своїй матері – Марії Вишнивецькій, а через неї – усім жінкам присвятив майстер свій персональний проєкт.

Мистецький альбом «Барви степу» презентували у Кропивницькому // Кіровоград 24 – режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2022/01/14/mistetskii-albom-barvi-stepu-prezentuvali-u-kropivnitskomu.htm Назва з екрана. – дата публікації 14.01.2022.

«Барви степу». Таку назву має мистецький альбом-довідник, презентований у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського. Так само називалися виставка творчого доробку кіровоградських митців, відкрита з нагоди п’ятиріччя створення обласної організації Національної спілки художників України у Республіканському будинку художника у далекому 1994 році і каталог до неї.

У Кропивницькому відкрилася виставка «Woman» (фото) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidkrilasya-vistavka-woman-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 14.01.2022.

Виставка працюватиме в бібліотеці Чижевського протягом місяця і пропонує відвідувачам ще цілу колекцію журналів «Радянська жінка», починаючи з випусків 1951 року.

Мистецький альбом «Барви степу» презентували у Кропивницькому //Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-01-14-86485.html Назва з екрана. – дата публікації 14.01.2022.

В альбомі роботами 66 майстрів образотворчого, декоративно-прикладного, монументального і театрального мистецтва, чиї імена прославляють Кіровоградщину далеко за межами України.

13 січня

У Кропивницькому представили альбом-довідник «Барви степу» //Утренний город – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-01-13-86467.html Назва з екрана. – дата публікації 13.01.2022.

До створення альбому – редакції, наповнення інформації та перекладу на англійську мову – долучилися Обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.Чижевського, обласний музей мистецтв, приватна галерея «Єлисаветград».

Барви степу: у Кропивницькому презентували мистецький альбом-довідник (ВІДЕО) // З перших уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/25495-barvy-stepu-u-kropyvnytskomu-prezentuvaly-mystetskyi-albom-dovidnyk-video Назва з екрана. – дата публікації 13.01.2022.

Він репрезентує доробок понад шістдесяти митців Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України, починаючи з 60-х років минулого століття по теперішній час, і розрахований ознайомити широке коло шанувальників мистецтва з історією та представниками живопису, графіки, скульптури, майстрами декоративно-прикладного, монументального і театрального мистецтва, їхньою творчістю.

Побачив світ Історичний календар Кіровоградщини // Кіровоградська правда. – 2022. – 13 січня. – С.4

У світ вийшов черговий 17-й «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2022 рік. Нариси та розвідки з історії художнього життя краю: Земська рисувальна школа, митці, колекціонери, виставки, картини, ікони» Володимира Боська. Автор пропонує біографічні відомості про майже 300 визначних особистостей, пов’язаними з Єлисаветградськими й Олександрійськими подіями та сучасною Кіровоградською областю, альманах містить 32 історико-краєзнавчі нариси й розвідки з історії художнього життя нашого міста, починаючи з 1754 року.

12 січня

У Кропивницькому представили альбом, який презентує митців Кіровоградщини (фото) // CBN – режим доступу: https://cbn.com.ua/2022/01/12/u-kropyvnytskomu-predstavyly-albom-yakyj-prezentuye-myttsiv-kirovogradshhyny-foto/ Назва з екрана. – дата публікації 12.01.2022.

Він знайомить з історією формування на теренах нашого краю професійних мистецьких об’єднань, роботою Кіровоградських художньо-виробничих майстерень художнього фонду УРСР, створенням обласної організації Національної спілки художників України та найяскравішими подіями, які стали символами мистецького відродження в місті. Саме такою, наприклад, була виставка «Єлисаветград-Кіровоград 1913-1988 рр», яку присвятили 75-річчю першої художньої виставки міста і на якій 62 художники представили понад 250 своїх творів.

У Кропивницькому презентували мистецький альбом (ФОТО) // Фотоінформ – режим доступу: http://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-mistetskiy-albom-foto.html Назва з екрана. – дата публікації 12.01.2022.

Яскраве видання репрезентує доробок більше шістдесяти митців – членів Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України.

Художники області презентували альбом-довідник «Барви степу» (ФОТО) // Гречка – режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/67558-khudozhnyky-oblasti-prezentuvaly-albom-dovidnyk-barvy-stepu-foto Назва з екрана. – дата публікації 12.01.2022.

Сьогодні в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Чижевського Спілка художників Кіровоградщини презентувала мистецький альбом-довідник «Барви степу».

6 січня

Хазяїн бібліотеки. У кропивницькій книгозбірні живе здоровенний кіт https://cbn.com.ua/2022/01/06/hazyayin-biblioteky-u-kropyvnytskij-knygozbirni-zhyve-zdorovennyj-kit/?fbclid=IwAR1bokCV_6ijPRdYVDCAuOGXc1SJps_2-jpLzQwdp00-QDWEBUkspqrv_zw Назва з екрана. – дата публікації 06.01.2022.

Минуле Афанасія зовсім неясне. Одні в бібліотеці вважають, що кіт мав господарів, і він їх або покинув, або пережив. Інші вважають, що Афанасій ніколи нікому не належав. Щодо віку кота, то, наприклад, Світлана Ушакова вважає: йому не менше семи років, а у світі кішок це – солідний вік. Але Афанасій продовжує вести бурхливе статеве життя. Одну з його подружок, триколірну красуню, бачили біля бібліотеки. А ось інші коти біля бібліотеки не показуються – не хочуть зв’язуватися з Афанасієм, який регулярно і рясно мітить зовнішній периметр будівлі.

Крупский Виктор. Хозяин библиотеки // Украина-Центр. – 2022. – 6 января. – С.15

Більше року в ОУНБ ім. Д. Чижевського живе рудий кіт Афанасій, якого можуть побачити всі гості книгозбірні.

Полулях С. Історична енциклопедія від Боська // Украина-Центр. – 2022. – 6 января. – С.14

Однією з найвизначніших подій у культурному житті Кропивницького 2021 року став вихід у світ чергової книжки Володимира Боська «Історичний календар Кіровоградщини», презентація якої відбулася в бібліотеці ім. Д. Чижевського.

Презентували історичний календар // 21-й канал. – 2022. – 6 січня. – С.2

В ОУНБ імені Д. Чижевського відбулася презентація книги відомого дослідника, краєзнавця, мистецтвознавця Володимира Боська «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2022 рік. Нариси та розвідки з історії художнього життя краю: Земська рисувальна школа, митці, колекціонери, виставки, картини, ікони»

5 січня

1. Кіровоградщина: Триває реалізація проекту «Наші діти» http://www.golos.com.ua/news/148727?fbclid=IwAR1VX7hGzlyn4al2FFwS9vfQO76w21MDakYjlL3w3mAK6siS6FdWTCIG6MM Назва з екрана. – дата публікації 05.01.2022.

Проект «Наші діти» започаткований в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського у Кропивницькому разом із громадською організацією «Православна просвіта».

2. Краєзнавчі студії: Як святкували Новий рік в Єлисаветграді https://kirovograd24.com/society/2022/01/05/kraeznavchi-studii-jak-svjatkuvali-novii-rik-v-elisavetgradi.htm Назва з екрана. – дата публікації 05.01.2022.

На чергові краєзнавчі студії в бібліотеку Чижевського завітали краєзнавець-журналіст Володимир Поліщук та відомий в місті колекціонер-філокартист Юрій Тютюшкін. Вони розповіли про традиції святкування в Єлисаветграді Нового року та Різдва, про ялинки, новорічний стіл та Діда Мороза.

3. Краєзнавчі студії: Як святкували Новий рік в Єлисаветграді https://www.ugorod.kr.ua/news/2022-01-05-86375.html Назва з екрана. – дата публікації 05.01.2022.

На краєзнавчих студіях можна було побачити п’ятдесят листівок з колекції Юрія Тютюшкіна. За його словами, зібрати колекцію йому допомагали старенькі жительки міста, які дарували йому листівки і ділилися спогадами про святкування Нового року та Різдва багато років тому.

4 січня

1. Хозяин библиотеки// Україна-Центр – режим доступу: http://uc.kr.ua/2022/01/04/hozyayn-byblyoteky/ Назва з екрана.- дата публікації 04.01.2022.

Вже більше року відвідувачі бібліотеки імені Чижевського захоплюються великим рижо-білим котом, який зазвичай лежить на стільці в холі. Проте Афанасій, так звати котяру – до всіх цих розчулень – абсолютно байдужий, а спроби погладити по шерсті розцінюється як грубе вторгнення в особисте життя та карає за це відразу та боляче – пускає в хід кігті та зуби.

2. Історична енциклопедія від Боська// Україна – Центр – режим доступу: http://uc.kr.ua/2022/01/04/istorychna-entsyklopediya-vid-boska/ Назва з екрана. – дата публікації 04.01.2022.

Однією з найвизначніших подій у культурному житті Кропивницького 2021 року став вихід у світ чергової книжки «Історичного календаря Кіровоградщини», презентація якої відбулася в бібліотеці Чижевського.

3. Історичний календар Володимира Боська презентували у Кропивницькому Подробнее: https://tusovka.kr.ua/news/2022/01/04/-istorichnii-kalendar-volodimira-boska-prezentuvali-u-kropivnitskomu?from=list Назва з екрана. – дата публікації 04.01.2022.

Календар складається з двох великих розділів: пам’ятних дат та наукових розвідок, пов’язаних з історією художнього життя Єлисаветграда, яке, на переконання рецензента видання галериста Миколи Цуканова, виявилося напрочуд багатим на видатні події та імена.