ЗМІ про бібліотеку

2024 рік

19 липня

Острів фантазії та творчості // Кропивницький вечірній. – 2024. – 19 липня. – С. 4 : фото.кол.

Про заходи для дітей в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, які відбулися в рамках літньої дитячої програми «Острів фантазії та творчості».

18 липня

Животовська Валентина. 125 років розвитку та трансформації можливостей бібліотеки / Валентина Животовська // Бібліотечна планета. – 2024. – № 2. – С. 33-35.

Йдеться про ОУНБ ім. Д.І. Чижевського, яка стала базою для безперервної освіти й самоосвіти, джерелом творчого та естетичного пізнання, місцем для громадських активностей.

Гуріна Лара. Обласна універсальна бібліотека ім. Д.І. Чижевського: в майбутнє – разом! / Лара Гуріна // Бібліотечний форум України. – 2024. – № 2. – С. 56-57.

Стаття присвячена 125-річчю від дня заснування Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського (м. Кропивницький). Йдеться про історію відкриття закладу та його сьогодення.

Охріменко Марія. Вивчення книжкових уподобань користувачів публічних бібліотек Кіровоградської області у період воєнного часу (соціологічне дослідження) / Марія Охріменко // Бібліотечний форум України. – 2024. – № 2. – С. 5-7.

Головна бібліотекарка науково-методичного відділу ОУНБ ім.Д.І. Чижевського про дослідження, яке провела головна книгозбірня області. У дослідженні представлені найпопулярніші жанри літератури, а також автори – лідери читацьких інтересів, яким надають перевагу користувачі публічних бібліотек Кіровоградської області в умовах війни.

Кропивницький – місто нашої пам’яті // 21-й канал. – 2024. – 18 липня. – С. 6 : фото.кол.

В Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д.І. Чижевського відбулися липневі Краєзнавчі студії, які стали першою зустріччю з циклу «Місто нашої пам’яті». Проєкт започаткував відомий кропивницький журналіст, літератор та краєзнавець Володимир Поліщук. І першими героями його розповідей стали архітектори Андрій Сидоренко та Володимир Сікорський.

Гуріна Лариса. Острів фантазії та творчості бібліотеки Чижевського / Лариса Гуріна // Народне слово. – 2024. – 18 липня. – С. 5 : фото.

Про заходи для дітей в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, які відбулися в рамках літньої дитячої програми «Острів фантазії та творчості».

15 липня

Лакі, або Щаслива різдвяна історія // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/07/15/-laki-abo-schasliva-rizdvjana-istorija?from=list . – Дата публікації: 15.07.2025.

У відділі обслуговування користувачів бібліотеки Чижевського відбулася презентація нової дитячої книги Ольги Могильди «Лакі, або Щаслива різдвяна історія».

Ольга Могильда – кропивничанка, вчителька української мови та літератури, молода поетка та письменниця. Учасниця, фіналістка та переможниця багатьох літературних конкурсів. Її твори друкувалися в альманахах «Дзвін», «Станція липнева» та інших. Вірші увійшли до воєнних антологій «Поезія без укриття», «Озброєна весна», «Херсонщина: арт-спротив».

12 липня

Історична спадщина Анатолія Пивовара // Кропивницький вечірній. – 2024. – 12 липня. – С. 3 : фото.

У відділі краєзнавства ОУНБ імені Д.І. Чижевського відбулися краєзнавчі студії, на яких говорили про українського історика та археографа Анатолія Пивовара.

Бібліотечна казкотерапія // Кропивницький вечірній. – 2024. – 12 липня. – С. 4 : фото.кол.

Казкотерапії як інструменту профілактики емоційного вигорання присвятили чергове засідання Батьківського клубу, який пройшов у відділі обслуговування користувачів ОУНБ ім.Д.І.Чижевського. Спікеркою заходу була Надія Гармазій – поетеса й літературознавиця, кандидатка філологічних наук, очільниця Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, викладачка, тренерка креативного мислення.

Знання, що рятують життя // Кропивницький вечірній. – 2024. – 12 липня. – С. 3 : фото.

В Обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.І.Чижевського в межах проєкту «Батьківський клуб» відбувся тренінг для родин із дітьми, темою чергового заняття стало надання домедичної допомоги.

11 липня

У Кропивницькому презентували нову дитячу книгу (ФОТО) // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-novu-dityachu-knigu-foto.html. – Дата публікації: 11.07.2024.

В обласному центрі, у відділі обслуговування користувачів бібліотеки Чижевського відбулася презентація нової дитячої книги Ольги Могильди «Лакі, або Щаслива різдвяна історія». Ольга Могильда – кропивничанка, вчителька української мови та літератури, молода поетка та письменниця. Учасниця, фіналістка та переможниця багатьох літературних конкурсів. Її твори друкувалися в альманахах «Дзвін», «Станція липнева» та інших. Вірші увійшли до воєнних антологій «Поезія без укриття», «Озброєна весна», «Херсонщина: арт-спротив».

Історико-краєзнавчий альманах «Інгульський степ» // 21-й канал. – 2024. – 11 липня. – С. 6 : фото.кол.

У відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського відбулася презентація VIII випуску історико-краєзнавчого збірника «Інгульський степ».

Видатний історик-земляк Анатолій Пивовар // 21-й канал. – 2024. – 11 липня. – С. 6 : фото.кол.

У відділі краєзнавства ОУНБ імені Д.І. Чижевського відбулися Краєзнавчі студії, на яких говорили про українського історика та археографа Анатолія Пивовара. Подано посилання запису про видатного вченого-економіста, історика, краєзнавця на бібліотечному YouTube-каналі.

Заняття з домедичної допомоги // 21-й канал. – 2024. – 11 липня. – С. 6 : фото.кол.

В Обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.І.Чижевського в межах проєкту «Батьківський клуб» відбувся черговий тренінг для родин із дітьми, темою чергового заняття стало надання домедичної допомоги.

Кожна мрія твоя – квітка з твого рукава // 21-й канал. – 2024. – 11 липня. – С. 6 : фото.кол.

Про виставку живопису в листівках сучасної самобутньої художниці Ольги Гайдамаки, яка експонується в головному холі ОУНБ ім.Д.І.Чижевського.

Місто нашої пам’яті з Володимиром Поліщуком // Народне слово. – 2024. – 11 липня. – С. 4 : фото.

Липневі Краєзнавчі студії в ОУНБ ім. Д.І. Чижевського стали першою зустріччю з циклу «Місто нашої пам’яті». Проєкт започаткував відомий кропивницький журналіст, літератор та краєзнавець Володимир Поліщук. І першими героями його розповідей стали архітектори Андрій Сидоренко та Володимир Сікорський.

Новий випуск «Інгульського степу» // Народне слово. – 2024. – 11 липня. – С. 4 : фото.

У відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського відбулася презентація VIII випуску історико-краєзнавчого збірника «Інгульський степ».

Семенова Лариса. Згадували видатного історика-земляка / Лариса Семенова // Народне слово. – 2024. – 11 липня. – С. 4 : фото.

У відділі краєзнавства ОУНБ імені Д.І. Чижевського відбулися краєзнавчі студії, на яких говорили про українського історика та археографа Анатолія Пивовара. Подано посилання запису про видатного вченого-економіста, історика, краєзнавця на бібліотечному YouTube-каналі.

Як «лікуватися» казками // Народне слово. – 2024. – 11 липня. – С. 8 : фото.

Казкотерапії як інструменту профілактики емоційного вигорання присвятили чергове засідання Батьківського клубу, який пройшов у відділі обслуговування користувачів Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського. Спікеркою заходу була Надія Гармазій – поетеса й літературознавиця, кандидатка філологічних наук, очільниця Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, викладачка, тренерка креативного мислення.

Яцкул Лілія. Долаючи мовні бар’єри спілкування: робота мовних клубів у бібліотеці Чижевського / Лілія Яцкул // Народне слово. – 2024. – 11 липня. – С. 5 : фото.

Завідувачка відділу документів іноземними мовами ОУНБ ім. Д.І.Чижевського про роботу англомовного, французькомовного та німецькомовного клубів у бібліотеці.

Нікітіна Олена. «Безпечне майбутнє»: на користь дітям / Олена Нікітіна // Україна-Центр. – 2024. – 11 липня. – С. 5 : фото.

Матеріал про діяльність благодійної організації «Благодійний фонд “Безпечне майбутнє”», який працює на Кіровоградщині протягом двох років; про реалізовані проєкти у співпраці з ЮНІСЕФ, з місцевим бізнесом, і це партнерство спрямоване на підтримку, захист дітей та допомогу сім’ям, в яких вони виховуються. Зокрема, в бібліотеках Кіровоградщини створено 15 просторів, дружніх до дітей, найвідвідуваніший простір – в ОУНБ імені Дмитра Чижевського.

9 липня

У Кропивницькому діє літня дитяча програма (ФОТО) // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-di-litnya-dityacha-programa-foto.html. – Дата публікації: 09.07.2024.

Літні канікули у кропивницьких школярів – особливий час для бібліотеки Чижевського, адже в головній книгозбірні області діє яскрава, строката, захоплююча літня дитяча програма «Острів фантазії та творчості» Ні повітряні тривоги, ні відключення світла не завадили майстер-класам, квестам, віртуальним мандрівкам та ще величезній кількості заходів розважати дітей і допомагати їм відкривати цікавинки, добринки, дивовижинки, якими так багатий наш світ. І… знайомити з книжками!

8 липня

Острів фантазії та творчості: юних кропивничан запрошують цікаво провести літні канікули у бібліотеці Чижевського // Кропивницька міська рада. – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/ostriv-fantaziyi-ta-tvorchosti-yunih-kropivnichan-zaproshuyut-tsikavo-provesti-litni-kanikuli-u-bibliotetsi-chizhevskogo.html . – Дата публікації: 08.07.2024.

Літні канікули у школярів – особливий час для бібліотеки Чижевського, адже в головній книгозбірні Кропивницького і області діє яскрава, строката, захоплююча літня дитяча програма «Острів фантазії та творчості»! Ні повітряні тривоги, ні відключення світла не завадили майстер-класам, квестам, віртуальним мандрівкам та ще величезній кількості заходів розважати дітей і допомагати їм відкривати цікавинки, добринки, дивовижинки, якими так багатий наш світ. І… знайомити з книжками!

У Кропивницькому презентували новий випуск унікального історико-краєзнавчого альманаху Кіровоградщини // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/07/08/-u-kropivnitskomu-prezentuvali-novii-vipusk-unikalnogo-istoriko-kraeznavchogo-almanahu-kirovogradschini?from=list . – Дата публікації: 08.07.2024

У відділі краєзнавства бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулася презентація VIII випуску історико-краєзнавчого збірника «Інгульський степ». Унікальним цей інтелектуальний продукт роблять історичні розвідки та відкриття наших істориків, краєзнавців, архівістів та генеологів.

6 липня

У Кропивницькому презентували новий випуск історико-краєзнавчого альманаху (ФОТО) // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-noviy-vipusk-istoriko-kraznavchogo-almanahu-foto.html . – Дата публікації: 06.07.2024

В обласному центрі у відділі краєзнавства бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулася презентація VIII випуску історико-краєзнавчого збірника «Інгульський степ».

5 липня

Кропивницький – місто нашої пам’яті // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1720167353 . – Дата публікації: 05.07.2024

У Кропивницькому в обласній науковій бібліотеці імені Чижевського відбулися Липневі Краєзнавчі студії, які стали першою зустріччю з циклу «Місто нашої пам’яті». Проєкт започаткував кропивницький журналіст, літератор та краєзнавець Володимир Поліщук. І першими героями його розповідей стали архітектори Андрій Сидоренко та Володимир Сікорський.

Місто нашої пам’яті з Володимиром Поліщуком // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2024/07/05/misto-nashoi-pam-jati-z-volodimirom-polischukom.htm . – Дата публікації: 05.07.2024

Липневі Краєзнавчі студії в бібліотеці Чижевського стали першою зустріччю з циклу «Місто нашої пам’яті». Проєкт започаткував відомий кропивницький журналіст, літератор та краєзнавець Володимир Поліщук. І першими героями його розповідей стали архітектори Андрій Сидоренко та Володимир Сікорський.

Бібліотеки – Хаби цифрової освіти як простір для набуття цифрових навичок // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/society/2024/07/05/biblioteki-habi-tsifrovoi-osviti-jak-prostir-dlja-nabuttja-tsifrovih-navichok.htm . – Дата публікації: 05.07.2024

З 20 по 31 травня 2024 року на базі регіонального тренінгового центру Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського було організовано онлайнове навчання для координаторів бібліотек – Хабів цифрової освіти Кіровоградської області.

Кропивницький – місто нашої пам’яті // Кропивницька міська рада . – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/kropivnitskiy-misto-nashoyi-pamyati-05-07-2024.html – Дата публікації: 05.07.2024

У Кропивницькому в обласній науковій бібліотеці імені Чижевського відбулися Липневі Краєзнавчі студії, які стали першою зустріччю з циклу «Місто нашої пам’яті». Проєкт започаткував кропивницький журналіст, літератор та краєзнавець Володимир Поліщук. І першими героями його розповідей стали архітектори Андрій Сидоренко та Володимир Сікорський.

У Кропивницькому вчилися «лікуватися» казками // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2024/07/05/u-kropivnitskomu-vchilisja-likuvatisja-kazkami.htm . – Дата публікації: 05.07.2024

Казкотерапії як інструменту профілактики емоційного вигорання присвятили чергове засідання Батьківського клубу, який пройшов у відділі обслуговування користувачів бібліотеки Чижевського.

У Кропивницькому згадали історію міста (ФОТО) // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-zgadali-istoriyu-mista-foto.html . – Дата публікації: 05.07.2024

В обласному центрі липневі Краєзнавчі студії в бібліотеці Чижевського стали першою зустріччю з циклу «Місто нашої пам’яті». Проєкт започаткував відомий кропивницький журналіст, літератор та краєзнавець Володимир Поліщук. І першими героями його розповідей стали архітектори Андрій Сидоренко та Володимир Сікорський.

У Кропивницькому для бібліотекарів провели навчання (ФОТО) // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-dlya-bibliotekariv-proveli-navchannya-foto.html . – Дата публікації: 05.07.2024

З 20 по 31 травня 2024 року на базі регіонального тренінгового центру Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського було організовано онлайнове навчання для координаторів бібліотек – Хабів цифрової освіти Кіровоградської області.

4 липня

У Кропивницькому вчилися «лікуватися» казками (ФОТО) // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vchilisya-likuvatisya-kazkami-foto.html . – Дата публікації: 04.07.2024

Казкотерапії як інструменту профілактики емоційного вигорання присвятили в обласному центрі чергове засідання Батьківського клубу, який пройшов у відділі обслуговування користувачів бібліотеки Чижевського.

У Кропивницькому презентували історико-краєзнавчий альманах «Інгульський степ» // Ранкове місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news-u-kropivnickomu-prezentuvali-storikokrajeznavchij-almanah-ngulskij-step . – Дата публікації: 04.07.2024

У Кропивницькому в бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася презентація VIII випуску історико-краєзнавчого збірника «Інгульський степ». Унікальним цей інтелектуальний продукт роблять історичні розвідки та відкриття наших істориків, краєзнавців, архівістів та генеологів. VIII випуск альманаху «Інгульский степ» містить майже 30 наукових статей, опублікованих у розділах: «Історія та історіографія», «Краєзнавство», «Джерела», «Родовід», «Літературознавство», «Спадщина», до яких додалися «Колоніяльні та геноцидні студії» та «Археологія».

У Кропивницькому презентували історико-краєзнавчий альманах «Інгульський степ» // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1720080757 . – Дата публікації: 04.07.2024

У бібліотеці імені Дмитра Чижевського, відбулася презентація VIII випуску історико-краєзнавчого збірника «Інгульський степ». Цей випуск містить майже 30 наукових статей, опублікованих у розділах: «Історія та історіографія», «Краєзнавство», «Джерела», «Родовід», «Літературознавство», «Спадщина», «Колоніяльні та геноцидні студії» та «Археологія».

Батьківський клуб бібліотеки ім. Д. Чижевського провів заняття з домедичної допомоги // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1719991181 . – Дата публікації: 04.07.2024

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського в межах проєкту «Батьківський клуб», що реалізується за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Німеччини, відбувся черговий тренінг для родин із дітьми, у тому числі – родин внутрішньо переміщених осіб. Темою чергового заняття стало надання домедичної допомоги.

Зеленська Наталія. Артільний батько Микола Левитський / Наталія Зеленська // Народне слово. – 2024. – 4 липня. – С. 6 : фото

Стаття про життя і діяльність Миколи Васильовича Левитського – фахівця кооперативного будівництва, який стояв біля витоків кооперативного руху в Україні, громадського та культурного діяча, публіциста, автора національно-патріотичних віршів, дум та статей, людину з широким колом інтересів. До Обласної універсальної бібліотеки імені Д.І.Чижевського дума «Сироти України», що видана в Єлисаветграді у 1918 році, надійшла з колекцією О.Б.Ільїна.

Рєзнік Ірина. Обговорювали майбутнє Конституції / Ірина Рєзнік // Народне слово. – 2024. – 4 липня. – С. 4 : фото.

У відділі обслуговування користувачів ОУНБ імені Д.І.Чижевського відбувся круглий стіл «Конституція України – вчора, сьогодні, завтра».

Театральний рух на терені краю в ХІХ столітті // 21-й канал. – 2024. – 4 липня. – С. 6 : фото.кол.

В ОУНБ імені Д.І.Чижевського відбулося чергове засідання клубу «Історія краю в іменах». Тема бесід – «Легенди театральної сцени», на яких будуть розповіді про знаних театральних режисерів, акторів, сценографів.

2 липня

У Кропивницькому говорили про першу домедичну допомогу (ФОТО) // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-pershu-domedichnu-dopomogu-foto-02-07-2024.html – Дата публікації: 02.07.2024

В обласному центрі відбувся тренінг із першої домедичної допомоги для родин з дітьми. Навички першої допомоги корисні й у мирний час – що вже й казати про воєнний. Адже від правильного алгоритму дій буде залежати стан потерпілого і чи буде він жити. Саме перша домедична допомога може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини, поки не приїде швидка допомога.

Виставка живопису Ольги Гайдамаки «Кожна мрія твоя – квітка з твого рукава» // 21-й канал . – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1719901055 – Дата публікації: 02.07.2024

У бібліотеці Чижевського експонується виставка живопису в листівках «Кожна мрія твоя – квітка з твого рукава» сучасної самобутньої художниці Ольги Гайдамаки. Колекція натхненна українською культурою та природою. У центрі її сюжетів – жінки у народних костюмах, що втілюють певні традиції: це і символ Вічного дерева, і ворожіння на Купала, і збір врожаю.

У Кропивницькому згадували видатного історика-земляка Анатолія Пивовара // Кропивницька міська рада. – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/u-kropivnitskomu-zgaduvali-vidatnogo-istorika-zemlyaka-anatoliya-pivovara-02-07-2024.html. – Дата публікації: 02.07.2024

«По їхніх плодах ви пізнаєте їх», говорить книга книг християнського світу. Ця мудрість згадалась під час краєзнавчих студій бібліотеки Чижевського, на яких говорили про українського історика та археографа Анатолія Пивовара. Науковця, чиї роботи, історичні розвідки, відкриття і дослідження опрацьовуватимуть, без перебільшення, покоління істориків. Про це розповіла фахівчиня відділу соціокультурної діяльності ОУНБ імені Дмитра Чижевського Лариса Семенова.

Батьківський клуб бібліотеки імені Дмитра Чижевського провів заняття з домедичної допомоги // Кропивницька обласна рада . – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/020720241154 . – Дата публікації: 02.07.2024

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського в межах проєкту «Батьківський клуб», що реалізується за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Німеччини, відбувся черговий тренінг для родин із дітьми, у тому числі – родин внутрішньо переміщених осіб. Темою чергового заняття стало надання домедичної допомоги. Навички першої допомоги важливо набути кожній людині, особливо під час війни. Саме перша домедична допомога може відіграти вирішальну роль у порятунку життя потерпілого у випадку надзвичайної ситуації.

1 липня

У Кропивницькому згадували видатного історика-земляка (ФОТО) // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-zgaduvali-vidatnogo-istorika-zemlyaka-foto.html . – Дата публікації: 01.07.2024

По їхніх плодах ви пізнаєте їх», говорить книга книг християнського світу. Ця мудрість згадалась під час краєзнавчих студій бібліотеки Чижевського, на яких говорили про українського історика та археографа Анатолія Пивовара Науковця, чиї роботи, історичні розвідки, відкриття і дослідження опрацьовуватимуть, без перебільшення, покоління істориків.

28 червня

У Кропивницькому обговорювали майбутнє Конституції України (ФОТО) // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/narodniy-reporter/u-kropivnitskomu-obgovoryuvali-maybutn-konstitutsiyi-ukrayini-foto.html . – Дата публікації: 28.06.2024.

Щорічно 28 червня українці святкують день Конституції України. Це державне свято, коли ми вшановуємо прийняття Основного Закону країни у 1996 році. Напередодні у відділі обслуговування користувачів бібліотеки Чижевського відбувся круглий стіл «Конституція України – вчора, сьогодні, завтра». В обговоренні питань взяли участь кандидатка історичних наук, викладачка Центральноукраїнського державного університету ім. В. Винниченка Інна Вівсяна, доцент кафедри з правових дисциплін, кандидат юридичних наук, викладач Володимир Супрун та курсанти Донецького державного університету внутрішніх справ.

27 червня

Театральний рух на теренах краю в ХІХ столітті // Народне слово. – 2024. – 27 червня. – С. 7 : фото.

У відділі краєзнавства ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відбулося чергове засідання клубу «Історія краю в іменах» на тему «Легенди театральної сцени».

25 червня

Виставка живопису в листівках «Кожна мрія твоя – квітка з твого рукава» // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1719305309 . – Дата публікації: 25.06.2024.

У бібліотеці Чижевського експонується виставка живопису в листівках «Кожна мрія твоя – квітка з твого рукава» сучасної самобутньої художниці Ольги Гайдамаки. У центрі її сюжетів – жінки у народних костюмах, що втілюють певні традиції. Це і символ Вічного дерева, і ворожіння на Купала, і збір врожаю.

17 червня

Руслан Горовий провів зустріч у Кропивницькому // FOTOINFORM. – Режим доступу: http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/ruslan-goroviy-proviv-zustrich-u-kropivnitskomu.html. – Дата публікації: 17.06.2024.

В обласному центрі бібліотека Чижевського знову зустрічала сучасного письменника, харизматичного і позитивного Руслана Горового. На творчу зустріч із заслуженим журналістом України, поетом, музикантом, режисером, співзасновником видавництва «ТаТиШо» та автором відомого проєкту «Служба розшуку дітей» до бібліотеки завітало чимало людей, щоб почути та поспілкуватися зі справжнім патріотом, неординарною і дуже талановитою людиною.

16 червня

Руслан Горовий: «Це і є МИ» // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/06/16/-ruslan-gorovii-tse-i-e-mi?from=list. – Дата публікації: 16.06.2024.

Бібліотека Чижевського знову зустрічала сучасного письменника, харизматичного і позитивного Руслана Горового. На творчу зустріч із заслуженим журналістом України, поетом, музикантом, режисером, співзасновником видавництва «ТаТиШо» та автором відомого проєкту «Служба розшуку дітей» до бібліотеки завітало чимало людей, щоб почути та поспілкуватися зі справжнім патріотом, неординарною і дуже талановитою людиною.

15 червня

Про ментальне здоров’я говорилиу Кропивницькому // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/06/15/-pro-mentalne-zdorov-ja-govoriliu-kropivnitskomu?from=list . – Дата публікації: 15.06.2024.

Упродовж травня у просторі для родин з дітьми головної книгозбірні області для студентів навчальних закладів Кропивницького пройшли заходи у рамках місяця обізнаності про ментальне здоров’я: лекції та дискусії «Як перемогти стрес?», «Ти як? Турбота про себе», «Як підтримати своє ментальне здоров’я», «Як подолати страх під час тривоги», «Техніки самодопомоги».

Усі заходи були спрямовані на збереження і зміцнення психічного здоров’я, виховання дбайливого ставлення до себе та оточуючих, сприяння усвідомленню факторів, що впливають на ментальне здоров’я, соціальної активності.

14 червня

У Кропивницькому говорили про ментальне здоров’я (ФОТО) // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-mentalne-zdorovya-foto.html . – Дата публікації: 14.06.2024.

У просторі для родин з дітьми головної книгозбірні області для студентів навчальних закладів Кропивницького пройшли заходи у рамках місяця обізнаності про ментальне здоров’я Лекції та дискусії «Як перемогти стрес?», «Ти як? Турбота про себе», «Як підтримати своє ментальне здоров’я», «Як подолати страх під час тривоги», «Техніки самодопомоги». Усі заходи були спрямовані на збереження і зміцнення психічного здоров’я, виховання дбайливого ставлення до себе та оточуючих, сприяння усвідомленню факторів, що впливають на ментальне здоров’я, соціальної активності.

13 червня

Баранова Олена. Сучасна бібліотека це не лише книжки : [розмова з директором ОУНБ ім. Д.І.Чижевського, заслуженим працівником культури України Валентиною Животовською] / Олена Баранова // Народне слово. – 2024. – 13 червня. – С. 1, 6 : фото.

Обласна книгозбірня – одне з найпопулярніших місць Кропивницького й області. Чим живе уславлений заклад сьогодні – розмова з його очільницею, головою громадських організацій «Обласний жіночий інформаційний центр» та «Кіровоградська регіональна бібліотечна асоціація», заслуженим працівником культури України Валентиною Животовською.

Зустріч без приводу // 21-й канал. – 2024. – 13 червня. – С. 6 : фото.кол.

У відділі мистецтв ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відбулася творча зустріч з молодими поетами нашого міста Мариною Єрмолаєвою та Костянтином Ватульовим.

Навчання з надання першої медичної допомоги // 21-й канал. – 2024. – 13 червня. – С. 5 : фото.кол.

В Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д.І. Чижевського відбувся тренінг з надання першої медичної допомоги, в якому взяли участь заступник начальника ОВА, головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області, представники структурних підрозділів ОВА, органів місцевого самоврядування та працівники бібліотеки.

10 червня

Кропивницьким студентам розповіли про наслідки нераціонального харчування (ФОТО) // З перших уст. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/shche/zdorov-ya/32090-kropyvnytskym-studentam-rozpovily-pro-naslidky-neratsionalnoho-kharchuvannia-foto . – Дата публікації: 10.06.2024.

Днями студентам Кропивницького фахового коледжу харчування та торгівлі, читачам та гостям обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чиежавського пояснили тонкощі авітамінозу: його причини, симптоми, лікування, профілактика. Переважно, авітаміноз є наслідком нераціонального харчування та зниження фізичних навантажень протягом тривалого часу.

7 червня

У бібліотеці Чижевського можна побачити виставку «Акварель крізь час» // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2024/06/07/u-bibliotetsi-chizhevskogo-mozhna-pobachiti-vistavku-akvarel-kriz-chas-.htm . – Дата публікації: 07.06.2024.

Галерея зображень представлена роботами сучасних художників України та картинами з фондів бібліотеки. Одну частину виставки складають твори молодих митців Артема Смородіна, Марії Некрасової, Ольги Буяджи, Зоряни Дашко, Світлани Олександрової та Марії Грім. Іншу – акварелі класиків українського образотворчого мистецтва Анатолія Кравченка, Пригоди Леоніда, Ласло Гайду, Яківа Басова та Мусія Козуліна.

Тиждень щасливої дитини // Кропивницький вечірній. – 2024. – 7 червня. – С. 4 : фото.кол.

Тиждень щасливої дитини – цикл заходів для дітей, які провела бібліотека імені Д.І.Чижевського під час святкування Дня захисту дітей.

6 червня

Хроніка трагедії Маріуполя та героїчного опору окупантам // 21-й канал. – 2024. – 6 червня. – С. 6 : фото

Центр «ЯМаріуполь» Кропивницький і Обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.І. Чижевського відкрили документальну пересувну виставку «Маріуполь. 86 # наживо». Експонати виставки розповідають про трагічні події 86-денної облоги Маріуполя та показують місто до і після повномасштабного вторгнення.

Джерело стійкості // Народне слово. – 2024. – 6 червня. – С. 5 : фото

У головній книгозбірні області в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» відбулася зустріч «Осмислення. Цінності та історії стійкості».

5 червня

У Кропивницькому відбувся тиждень щасливої дитини (ФОТО) // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbuvsya-tizhden-shaslivoyi-ditini-foto.html. – Дата публікації: 05.06.2024.

День захисту дітей бібліотека Чижевського багато років поспіль відзначала великими і яскравими фестивалями. Так було допочатку повномасштабного вторгнення. Після поняття захисту набуло більш конкретних форм: діти повинні бути насамперед у безпеці та захищені під час повітряних тривог. Тому заходи розподілили за часом та влаштували малечі Тиждень щасливої дитини.

У Кропивницькому відкрили виставку акварелі // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidkrili-vistavku-akvareli.html. – Дата публікації: 05.06.2024.

В обласному центрі в бібліотеці Чижевського, в залі відділу мистецтв, можна побачити виставку «Акварель крізь час». Галерея зображень представлена роботами сучасних художників України та картинами з фондів бібліотеки.

4 червня

У Кропивницькому говорили про дорослі фантазії Андрія Ліпатова // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/06/04/-u-kropivnitskomu-govorili-pro-dorosli-fantazii-andrija-lipatova?from=list . – Дата публікації: 05.06.2024.

У бібліотеці Чижевського відбулась важлива подія – пам’ятна виставка живопису «Дорослі фантазії Андрія Ліпатова». Напередодні його дня народження зібрались друзі та шанувальники творчості, щоб поділитись спогадами про незвичайного талановитого художника. Цього позитивного та іронічного митця знають всі поціновувачі художнього мистецтва. Саме його картина у Кропивницькому стала муралом на стіні Музею мистецтв. Це

31 травня

Мандруємо Кіровоградщиною разом із Сергієм Невесьоловим // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2024/05/31/mandruemo-kirovogradschinoju-razom-iz-sergiem-nevesolovim.htm. – Дата публікації: 31.05.2024.

Напевно, немає такої людини, яка б не цікавилася краєзнавством, старовинними пам’ятками архітектури, природними ландшафтами, історією свого міста або села. 28 травня в Україні відсвяткували Всеукраїнський день краєзнавства. З нагоди свята відділ краєзнавства обласної книгозбірні отримавподарунок – презентацію книги знаного краєзнавця, мандрівника, дослідника історії рідного краю Сергія Миколайовича Невесьолова «Запрошую у подорож Кіровоградщиною».

У Кропивницькому презентували путівник по Кіровоградщині (ФОТО) // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-putivnik-po-kirovogradshini-foto.html . – Дата публікації: 31.05.2024.

Нове видання – путівник, що складається з 13 маршрутів різними регіонами нашої області. 28 травня в Україні відсвяткували Всеукраїнський день краєзнавства. З нагоди свята відділ краєзнавства обласної книгозбірні отримав подарунок – презентацію книги знаного краєзнавця, мандрівника, дослідника історії рідного краю Сергія Миколайовича Невесьолова «Запрошую у подорож Кіровоградщиною».

30 травня

«Він дивився на нас з великою любов’ю» // Україна-Центр. – 2024. – 30 травня. – С. 8 : фото.кол.

У відділі мистецтв ОУНБ імені Д.І.Чижевського відкрилась пам’ятна виставка живопису «Дорослі фантазії Андрія Ліпатова». В експозицію виставки увійшли художні роботи з сімейного зібрання.

Крупський, Віктор. «Коли голова переповнюється маю записати» / Віктор Крупський // Україна-Центр. – 2024. – 30 травня. – С. 5 : фото

В бібліотеці імені Д.І.Чижевського відбулася зустріч з відомим українським тележурналістом, письменником Русланом Горовим.

Руденко, Галина. Зберігайте спокій і читайте книги / Галина Руденко // Народне слово. – 2024. – 30 травня. – С. 6 : фото

Відділ обслуговування користувачів ОУНБ імені Д.І.Чижевського пропонує огляд літератури з психології, яка допоможе вийти з кризових ситуацій, зменшити стрес, здолати депресію та надасть впевненості і покращить психоемоційний стан.

29 травня

У Кропивницькому бібліотекарі провели мовні перегони (ФОТО) // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-bibliotekari-proveli-movni-peregoni-foto.html. – Дата публікації: 29.05.2024.

В обласному центрі у бібліотеці Чижевського протягом трьох тижнів відбувалися відбіркові ігри «Мовних перегонів», у яких студенти коледжів не тільки змагались за звання найкращих знавців української мови, літератури та музики, а й підтримували донатами тих, хто захищає свободу і незалежність нашої країни.

28 травня

У Кропивницькому осмислювали, хто є українці (ФОТО) // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-osmislyuvali-hto-ukrayintsi-foto.html . – Дата публікації: 28.05.2024.

В обласному центрі актова зала бібліотеки Чижевського, за спогадами Григорія Клочека, у надважливі для України часи здобуття самостійності та незалежності була містом зібрання для людей, які глибоко й самостійно мислили, яких хвилювала доля країни і її майбутнє.

У Кропивницькому відкрили виставку світлин з Маріуполя та героїчного опору окупантам // Златопіль. – Режим доступу: https://zlatopil.com/all-news/u-kropyvnytskomu-vidkryly-vystavku-svitlyn-z-mariupolya-ta-geroyichnogo-oporu-okupantam. – Дата публікації: 28.05.2024.

Центр ЯМаріуполь. Кропивницький і Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського відкрили документальну пересувну виставку «Маріуполь. 86 #наживо». Про це повідомляє обласна рада, інформує Златопіль.тЕкспонати виставки розповідають про трагічні події 86-денної облоги Маріуполя та показують місто до та після повномасштабного вторгнення.

Дві музи – два крила // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/05/28/-dvi-muzi-dva-krila?from=list. – Дата публікації: 28.05.2024.

У бібліотеці Чижевського, в камерній атмосфері відділу мистецтв, відбулось поетично-музичне дійство «Дві музи – два крила». Звучала чудова поезія Роберта Бернза шотландською та англійською мовами, а також музичні твори українських композиторів Юлія Мейтуса і Марини Долгіх на його вірші. Подарували відвідувачам бібліотеки ці чарівні миті прекрасного викладачі і студенти Кропивницького фахового коледжу та кафедри германських мов, зарубіжної літератури та методики навчання Центральноукраїнського державного університету ім. Володимира Винниченка.

Хроніка трагедії Маріуполя та героїчного опору окупантам // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1716838783. – Дата публікації: 28.05.2024.

Центр «ЯМаріуполь» Кропивницький і Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського відкрили документальну пересувну виставку «Маріуполь. 86 #наживо». Експонати виставки розповідають про трагічні події 86-денної облоги Маріуполя та показують місто до та після повномасштабного вторгнення.

У Кропивницькому відкрили документальну пересувну виставку про події в Маріуполі // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2024/05/28/u-kropivnitskomu-vidkrili-dokumentalnu-peresuvnu-vistavku-pro-podii-v-mariupoli.htm. – Дата публікації: 28.05.2024.

Центр «ЯМаріуполь» Кропивницький і Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського відкрили документальну пересувну виставку «Маріуполь. 86 #наживо» вчора, 27 травня. Експонати виставки розповідають про трагічні події 86-денної облоги Маріуполя та показують місто до та після повномасштабного вторгнення.

27 травня

«Він дивився на нас з великою любов’ю» // Україна-Центр. – Режим доступу: https://uc.kr.ua/2024/05/27/vin-dyvyvsya-na-nas-z-velykoyu-lyubov-yu/. – Дата публікації: 27.05.2024.

Днями у відділі мистецтв ОУНБ ім. Д. Чижевського відкрилась пам’ятна виставка живопису «Дорослі фантазії Андрія Ліпатова». В експозицію, яка одразу огортала глядача позитивною енергією, увійшли художні роботи з сімейного зібрання. Ініціатором виставки виступила завідувачка відділом мистецтв названої бібліотеки Світлана Ушакова.

У Кропивницькому говорили про книгу в житті дитини // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/05/27/-u-kropivnitskomu-govorili-pro-knigu-v-zhitti-ditini?from=list. – Дата публікації: 27.05.2024.

На черговому засіданні Батьківського клубу говорили про значення книги в житті дитини. Розібратися з цим питанням учасникам заходу допомогла кандидатка філологічних наук, письменниця, викладачка та мама двох чудових діток Надія Гармазій. Всі добре знають, що сьогодні, на жаль, книги стрімко втрачають свою популярність. І дорослі, й діти частіше віддають перевагу гаджетам, ніж книгам, та й за необхідною інформацією частіше звертаються до інтернету. В той же час любов до книги, начитаність, літературний смак – це показники культурної, загально розвиненої особистості. Тож батькам варто змалку долучати своїх дітей до світу книг.

Виставка робіт Андрія Ліпатова – в обласній бібліотеці // Кіровоградська обласна рада . – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/240520241555. – Дата публікації: 27.05.2024.

У межах традиційного просвітницького проєкту «Бібліотека – острів фантазії та творчості», в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського розгорнули виставку робіт одного з найбільш яскравих представників жанру наївного мистецтва Кіровоградщини Андрія Ліпатова (1960-2010). На виставці представлена частина робіт Андрія Ліпатова з сімейної колекції родини митця. Під час її відкриття друзі, колеги художника поділились спогадами про Андрія Юрійовича.

24 травня

У Кропивницькому відкрили виставку Андрія Ліпатова (ВІДЕО) // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidkrili-vistavku-andriya-lipatova-video.html. – Дата публікації: 24.05.2024.

Сьогодні, 24 травня, в обласному центрі у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського відбулося відкриття пам’ятної виставки живопису «Дорослі фантазії Андрія Ліпатова».

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського розгорнули виставку робіт наївного мистецтва Кіровоградщини // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/v-oblasnij-universalnij-naukovij-bibliotetsi-im-di-chizhevskogo-rozgornuli-vistavku-robit-najivnogo-mistetstva-kirovogradschini-1716563941. – Дата публікації: 24.05.2024.

У межах традиційного просвітницького проєкту «Бібліотека – острів фантазії та творчості», в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського розгорнули виставку робіт одного з найбільш яскравих представників жанру наївного мистецтва Кіровоградщини Андрія Ліпатова (1960-2010). На виставці представлена частина робіт Андрія Ліпатова з сімейної колекції родини митця. Під час її відкриття друзі, колеги художника поділились спогадами про Андрія Юрійовича.

Хроніка трагедії Маріуполя та героїчного опору окупантам // Кіровоградська обласна рада. – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/270520242011. – Дата публікації: 24.05.2024.

Центр «ЯМаріуполь» Кропивницький і Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського відкрили документальну пересувну виставку «Маріуполь. 86 #наживо» сьогодні, 27 травня. Експонати виставки розповідають про трагічні події 86-денної облоги Маріуполя та показують місто до та після повномасштабного вторгнення.

23 травня

Дискусія на недискусійну тему. У Кропивницькому слухали історії про стійкість // Перша електронна газета. – Режим доступу: https://persha.kr.ua/article/248870-dyskusiya-na-nedyskusijnu-temu-u-kropyvnytskomu-sluhaly-istoriyi-pro-stijkist/ . – Дата публікації: 23.05.2024.

У бібліотеці Чижевського в рамках всеукраїнської програми турботи про ментальне здоров’я «Ти як?» відбулася дискусійна панель «Осмислення. Цінності та історії стійкості». Участь у ній взяли науковці, філософи, духовенство, люди, які стали взірцем стійкості та витривалості у часи україно-російської війни.

«Жива. Справжні історіх кохання» // Ранко місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news-zhiva-spravzhn-storkh-kohanna. – Дата публікації: 23.05.2024.

У Кропивницькому відкрили виставку картин дружин полеглих військових. Вчора, 22 травня у відділі Музею мистецтв – картинній галереї Петра Оссовського “Світа і Вітчизна” відбулося відкриття виставки картин дружин полеглих Героїв, передає Ранкове місто.

Коровіна, Олена. Як не потрапити на фейковий гачок / Олена Коровіна // 21-й канал. – 2024. – 23 травня. – С. 7 : фото.кол.

Огляд книжкових новинок з фондів ОУНБ імені Д.І.Чижевського допоможе вдосконалити знання у сфері особистої інформаційної безпеки, критичніше осмислювати реальність та розпізнавати фейки.

Книга про княгиню Ольгу // 21-й канал. – 2024. – 23 травня. – С. 6 : фото.кол.

В Обласній універсальній бібліотеці імені Д.І.Чижевського презентували книгу вченого , історика, письменника, блогера Сергія Пєткова. «Княгиня Ольга: наріжний камінь церкви і держави».

Орел на поясі скіфа та гербі Кіровоградщини // Наше місто. – 2024. – 23 травня. – С. 3 : фото

В бібліотеці імені Д.І.Чижевського відбулася зустріч з кропивницьким археологом Миколою Тупчієнком. Лекція була присвячена скіфським набірним поясам, їх функції та семантиці.

22 травня

У Кропивницькому говорили про філософські рефлексії Володимира Базилевського // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/05/22/-u-kropivnitskomu-govorili-pro-filosofski-refleksii-volodimira-bazilevskogo?from=list. – Дата публікації: 22.05.2024.

У бібліотеці Чижевського відбулась зустріч у колі поета «Філософські рефлексії Володимира Базилевського». Літературне дійство було присвячене новим книгам відомого поета-земляка, члена Національної спілки письменників України, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка «Обміняймося світлом» та «Інстинкт істини. Імпресії та медитації».

У Кропивницькому бібліотекарі провели літературну зустріч (ФОТО) // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-bibliotekari-proveli-literaturnu-zustrich-foto.html. – Дата публікації: 22.05.2024.

В обласному центр в бібліотеці Чижевського відбулась зустріч у колі поета «Філософські рефлексії Володимира Базилевського». Літературне дійство було присвячене новим книгам відомого поета-земляка, члена Національної спілки письменників України, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка «Обміняймося світлом» та «Інстинкт істини. Імпресії та медитації».

У Кропивницькому відбулося засідання батьківського клубу (ФОТО) // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulosya-zasidannya-batkivskogo-klubu-foto-21-05-2024.html. – Дата публікації: 22.05.2024.

В обласному центрі у бібліотеці Чижевського говорили про те, як про себе піклуватись та як вчасно помічати сигнали організму. Сучасний світ змінюється, стає усе більш мінливим і непередбачуваним. Наша країна зараз переживає важкий період. Спочатку це були зміни в суспільстві, пов’язані з пандемією, викликаною COVID–19, а зараз ми вже третій рік живемо в умовах війни. Втрата звичного способу життя, безліч побутових проблем, з якими ми не стикалися в мирні часи, виснажують нас фізично, матеріально та психологічно, забирають сили та вибивають з колії. Все це впливає на психологічну та емоційну стабільність людини незалежно від її статі, віку чи соціального статусу.

16 травня

Лісняк Катерина. Сторінками шевченківських енциклопедій / Катерина Лісняк // Народне слово. – 2024. – 16 травня. – С. 4-5 : фото.

Стаття провідного бібліотекаря відділу краєзнавства ОУНБ імені Дмитра Чижевського присвячена шевченківським енциклопедичним виданням, науковцям-землякам, що створювали шевченкіану та творчим особистостям, які стали її частиною.

Історія скіфського мистецтва // 21-й канал. – 2024. – 16 травня. – С. 5 : фото.кол.

В Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського історик та археолог Микола Тупчієнко прочитав лекцію про історію скіфського мистецтва під назвою «Скіфські набірні пояси із зображенням орла, грифона і лева: функції та симантика».

Даниленко Ніна. Сонце закрила не хмара й не птах… / Ніна Даниленко // Наше місто. – 2024. – 16 травня. – С. 3 : фото.

В Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася презентація повісті «Чи бачать небеса котів». Книга присвячена пам’яті всіх загиблих від російської агресії.

Крупський Віктор. Про Фредді Меркюрі, з автографом / Віктор Крупський // Україна-Центр. – 2024. – 16 травня. – С. 6 : фото.кол.

Зооволонтерка Тетяна Кучерява, яка захоплюється творчістю Фредді Меркюрі, подарувала відділу мистецтв ОУНБ імені Дмитра Чижевського дві розкішно оформлені книжки про рок-музиканта. Одна – з автографом автора, шведського фотографа Торлейфа Свенсона, який особисто був знайомий із зіркою.

14 травня

В бібліотеці Чижевського презентували книгу «Княгиня Ольга: наріжний камінь церкви і держави» // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2024/05/14/v-bibliotetsi-chizhevskogo-prezentuvali-knigu-knjaginja-olga-narizhnii-kamin-tserkvi-i-derzhavi-.htm . – Дата публікації: 14.05.2024.

В обласній бібліотеці ім. Д. Чижевського презентували книгу вченого, історика, письменника, блогера, автора низки науково-популярних видань Сергія Пєткова «Княгиня Ольга: наріжний камінь церкви і держави».

У Кропивницькому презентували історичне видання про легендарну княгиню Ольгу // Кіровоградська обласна рада. – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/051420241434 . – Дата публікації: 14.05.2024.

В обласній бібліотеці ім. Д. Чижевського презентували книгу вченого, історика, письменника, блогера, автора низки науково-популярних видань Сергія Пєткова «Княгиня Ольга: наріжний камінь церкви і держави».

Бібліотека Чижевського запрошує на виставку авторських робіт «Барвисте свято» // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/biblioteka-chizhevskogo-zaproshuje-na-vistavku-avtorskih-robit-barviste-svjato-1715666578 . – Дата публікації: 14.05.2024.

16 травня 2024 року запрошуємо кропивничан та гостей міста о 12.00 завітати до головної книгозбірні області на виставку авторських робіт «Барвисте свято».

Це понад 50 витворів, виконаних в різних техніках декоративно-ужиткового мистецтва. Чоловічі та жіночі вишиванки, вишиті рушники, простирадла, подзори, картини, ляльки-мотанки, текстильні ляльки, стильні українські жіночі прикраси з бісеру, об’ємно-просторові композиції не залишать байдужим жодного відвідувача виставки.

«Як не потрапити на фейковий гачок» – добірка книг з фондів головної книгозбірні області // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1715338076 . – Дата публікації: 14.05.2024.

«Не вір усьому, що чуєш чи бачиш» – це надважливий принцип сьогодення. Щодня, щогодини, вдома й на роботі ми знаходимося в постійному потоці новин із соцмереж, сайтів, телебачення і, на жаль, не часто ставимо під сумнів факти, що споживаємо в інфопросторі, який стає дедалі токсичнішим: фейки, пропаганда, висмикнуті з контексту слова отруюють і навіюють певне бачення подій. Постійний потік негативної інформації з часом призводить до емоційної деградації, розчарування і роздратування.

10 травня

Кропивницьким студентам розповіли про наслідки нераціонального харчування (ФОТО) // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/shche/zdorov-ya/32090-kropyvnytskym-studentam-rozpovily-pro-naslidky-neratsionalnoho-kharchuvannia-foto . – Дата публікації: 10.05.2024.

Днями студентам Кропивницького фахового коледжу харчування та торгівлі, читачам та гостям обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чиежавського пояснили тонкощі авітамінозу: його причини, симптоми, лікування, профілактика.

У Кропивницькому говорили про книгу в житті дитини // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-kniguv-zhitti-ditini.html . – Дата публікації: 10.05.2024.

На черговому засіданні Батьківського клубу говорили про значення книги в житті дитини. Розібратися з цим питанням учасникам заходу допомогла кандидатка філологічних наук, письменниця, викладачка та мама двох чудових діток Надія Гармазій.

У Кропивницькому говорили про авітаміноз (ФОТО) // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-avitaminoz-foto.html . – Дата публікації: 10.05.2024.

В обласному центрі у відділі документів з питань медицини та охорони здоров’я головної книгозбірні області відбулась зустріч з головною державною санітарної лікаркою Кіровоградської області Надією Оперчук.

9 травня

Коровіна, Олена. Як не потрапити на фейковий гачок / Олена Коровіна // Народне слово. – 2024. – 9 травня. – С. 6 : фото

Запропонована добірка книг з фондів бібліотеки допоможе вдосконалити знання у сфері особистої безпеки, критичніше осмислити реальність та розпізнати фейки.

Олімпійські читання // Наше місто. – 2024. – 9 травня. – С. 3 : фото

В бібліотеці імені Д.І.Чижевського відбулися Олімпійські читання, присвячені 100-річчю від дня народження Ніни Бочарової, легенди української та світової спортивної гімнастики.

Ратушна, Світлана. Місія профспілки – об’єднувати / Світлана Ратушна // Народне слово. – 2024. – 9 травня. – С. 5 : фото

Напрямки роботи профспілкової організації ОУНБ ім.Д.І.Чижевського.

Творча зустріч Народного художника Анатолія Горбенка // 21-й канал. – 2024. – 9 травня. – С. 2 : фото.кол.

Художник Анатолій Горбенко, голова Одеської обласної організації Національної спілки художників України, передав книги, видані з нагоди 85-річчя спілки до ряду культурних установ Кропивницька , зокрема й ОУНБ ім.Д.І.Чижевського.

Чумацькими шляхами // Наше місто. – 2024. – 9 травня. – С. 3

В бібліотеці імені Д.І.Чижевського відбулася зустріч з Олександром Івановичем Полячком, який представив власний кроссекторальний грантовий проєкт зі збереження нематеріальної культурної спадщини та туризму “Чумацькі пісні Передстепового Правобережжя”.

7 травня

У Кропивницькому говорили про психосоціальну підтримку на робочому місці (ФОТО) // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-psihosotsialnu-pidtrimku-na-robochomu-mistsi-foto.html . – Дата публікації: 07.05.2024.

Системна турбота про ментальне здоров’я так само важлива, як і турбота про фізичний стан людини. Ці та інші питання розглянуті під час інформаційної зустрічі в обласному центрі з начальником відділу з питань праці західного регіону Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, Оленою Хіміч.

Повернення ветерана на робоче місце // 21-канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1715063053 . – Дата публікації: 07.05.2024.

У Кропивницькому в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як» було проведено «День спільнодії», основною темою якого стало повернення ветерана на робоче місце.

В бібліотеці Чижевського відбулася лекція про історію скіфського мистецтва // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2024/05/07/v-bibliotetsi-chizhevskogo-vidbulasja-lektsija-pro-istoriju-skifskogo-mistetstva.htm . – Дата публікації: 07.05.2024.

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського історик та археолог Микола Тупчієнко прочитав лекцію про історію скіфського мистецтва сьогодні, 7 травня. Зокрема, мова йшла про призначення золотих фігурок орла, які стали прообразом сучасного герба Кіровоградської області.

Цифрові компетентності батьків – важливий аспект у вихованні дітей // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/05/07/-tsifrovi-kompetentnosti-batkiv-vazhlivii-aspekt-u-vihovanni-ditei?from=list. – Дата публікації: 07.05.2024.

Обласна бібліотека імені Дмитра Чижевського як інформаційно-просвітницький центр громади допомагає підвищувати рівень діджитал-навичок через електронні продукти і ресурси, що пропонуються для різних цільових груп користувачів. У співпраці з фахівцями Кіровоградського обласного центру соціальних служб бібліотекарі постійно проводять тренінгові навчання медійній та цифровій грамотності для прийомних батьків та батьків-вихователів.

Скіфські прикраси в геральдиці Кіровоградщини // Кіровоградська обласна рада . – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/070520241622 – Дата публікації: 07.05.2024.

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського історик та археолог Микола Тупчієнко прочитав лекцію про історію скіфського мистецтва сьогодні, 7 травня. Зокрема, мова йшла про призначення фігурок золотого орла, які стали прообразом сучасного герба Кіровоградської області.

Цифрові компетентності батьків – важливий аспект у вихованні дітей // Тусовка . – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/05/07/-tsifrovi-kompetentnosti-batkiv-vazhlivii-aspekt-u-vihovanni-ditei?from=list . – Дата публікації: 07.05.2023.

Обласна бібліотека імені Дмитра Чижевського як інформаційно-просвітницький центр громади допомагає підвищувати рівень діджитал-навичок через електронні продукти і ресурси, що пропонуються для різних цільових груп користувачів. У співпраці з фахівцями Кіровоградського обласного центру соціальних служб бібліотекарі постійно проводять тренінгові навчання медійній та цифровій грамотності для прийомних батьків та батьків-вихователів.

6 травня

У Кропивницькому говорили про психосоціальну підтримку на робочому місці // Тусовка . – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/05/06/-u-kropivnitskomu-govorili-pro-psihosotsialnu-pidtrimku-na-robochomu-mistsi?from=list – Дата публікації: 06.05.2024.

Системна турбота про ментальне здоров’я так само важлива, як і турбота про фізичний стан людини. Це може запобігти травмуванню на роботі, підвищити мотивацію і продуктивність праці, зберегти кадровий потенціал. Психосоціальна підтримка працівників на робочому місці є надзвичайно важливою для забезпечення здоров’я та добробуту працівників.

 

Бібліотека Чижевського запрошує на презентацію книги «Чи бачать небеса котів» // 21-й канал . – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/news/biblioteka-chizhevskogo-zaproshuje-na-prezentatsiju-knigi-1714979421.html. – Дата публікації: 06.05.2023.

Запрошуємо на презентацію книги «Чи бачать небеса котів», яка відбудеться 7 травня о 16.00 у відділі краєзнавства бібліотеки Чижевського. Авторами книги є 36 авторів одночасно, але книга не є збіркою окремих оповідань, а цілісним і дуже цікавим твором, ідейними натхненниками якого стали відома талановита письменниця з Кропивницького Ольга Полевіна – керівник обласного літературного об’єднання імені Віктора Погрібного – і талановита літераторка з міста Дніпро Еліна Заржицька.

2 травня

Бондар Василь. Перша презентація «Інстинкту істини» / Василь Бондар // Народне слово. – 2024. – 2 травня. – С. 3 : фото.

У відділі краєзнавства обласної книгозбірні імені Дмитра Чижевського відбулася презентація книги Володимира Базилевського «Інстинкт істини. Імпресії та медитації».

Виставка живопису «Дихати. Жити. Творити» // 21-й канал. – 2024. – 2 травня. – С. 6 : фото.кол.

У головному холі ОУНБ ім.Д.І.Чижевського за ініціативи директорки бібліотеки Валентини Животовської експонується виставка живопису Анжели Непочатової «Дихати. Жити. Творити». Галерею картин аматорка присвятила захисникам України і жінкам, які чекають додому воїнів ЗСУ з війни.

29 квітня

У Кропивницькому говорили про відповідальність батьків за вчинки підлітків (ФОТО) // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2024/04/29/u-kropivnitskomu-govorili-pro-vidpovidalnist-batkiv-za-vchinki-pidlitkiv-foto-.htm . – Дата публікації: 29.04.2024

У відділі документів з питань медицини та охорони здоров’я бібліотеки Чижевського відбулось чергове засідання Батьківського клубу. Тема важлива і актуальна: «Відповідальність батьків за вчинки підлітків». Спікер – офіцер поліції Антон Левандовський – розповів про права та обов’язки батьків щодо виховання дітей в сім’ї та поза нею. Аджероль сім’ї у вихованні дітей – велика і відповідальна.

27 квітня

У Кропивницькому говорили про відповідальність батьків за вчинки дітей // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-vidpovidalnist-batkiv-za-vchinki-ditey-foto.html . – Дата публікації: 27.04.2024

В обласному центрі у відділі документів з питань медицини та охорони здоров’я бібліотеки Чижевського відбулось чергове засідання Батьківського клубу.

26 квітня

Животовська Валентина. Простір, де твориться майбутнє / Валентина Животовська // Кропивницький вечірній. – 2024. – 26 квітня. – С. 3 : фото.

Як функціонує Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського в сьогоднішніх реаліях, про здобутки та перспективи творчого розвитку книгозбірні розповідає директорка бібліотеки, заслужений працівник культури України Валентина Животовська.

25 квітня

Животовська Валентина. 125 років історії та трансформації можливостей бібліотеки / Валентина Животовська // Народне слово. – 2024. – 25 квітня. – С. 3 : фото.

Про здобутки та перспективи творчого розвитку ОУНБ ім.Д.І.Чижевського розповідає її директорка Валентина Животовська.

Політик, митець, особистість // Народне слово. – 2024. – 25 квітня. – С. 6 : фото.

В ОУНБ імені Д.І.Чижевського відбувся круглий стіл «Володимир Винниченко: політик, митець, особистість», під час якого учасники обговорювали державну та політичну діяльність, літературну творчість та особисте життя відомого земляка.

На згадку про Світлану Ярошевську // Народне слово. – 2024. – 25 ківтня. – С. 8 : фото.

У відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбувся вечір пам’яті поетеси Світлани Ярошевської.

Животовська Валентина. «Бібліотека – простір, де люди разом творять майбутнє» / Валентина Животовська // Наше місто. – 2024. – 25 квітня. – С. 3 : фото.

Як функціонує бібліотека імені Д.І.Чижевського в сьогоднішніх реаліях розповідає директорка книгозбірні Валентина Животовська.

Бібліотека імені Дмитра Чижевського запрошує на відкриття фотовиставки «Птахи кропивницьких околиць» // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/biblioteka-imeni-dmitra-chizhevskogo-zaproshuje-na-vidkrittja-fotovistavki-ptahi-kropivnitskih-okolits-1714036855 Дата публікації: 25.04.2024

29 квітня 2024 року о 12:00 Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського запрошує на відкриття персональної фотовиставки Вадима Колєчкіна «Птахи кропивницьких околиць». Одним із захоплень історика Вадима Колєчкіна є любительські фото пернатих, яких в Україні налічується понад чотириста видів. Важко уявити навколишній світ без цих дивовижних створінь з їх неповторною красою і співучістю.

21 квітня

Сьогодні бібліотека Чижевського – це більше, ніж бібліотека, – Валентина Животовська // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/sogodni-biblioteka-chizhevskogo-tse-bilshe-nizh-biblioteka-valentina-zhivotovska.html . – Дата публікації: 21.04.2024.

Наприкінці 90-х минулого століття відомий американський бібліотекознавець Вільям Візнер висловив у статті «Бібліотечна справа вступає в зону сутінок» таку думку: «…Незважаючи на усі наші намагання, ми повинні зрозуміти, що історична місія бібліотек завершена, що у найближчі роки наші бібліотечні зали поступово спорожніють і що портативна електронна книга, удосконалюючись, стане останнім цвяхом, забитим у нашу колективну труну».

20 квітня

Кропивницькі земляки допомогли видати книгу лауреата Шевченківської премії Володимира Базилевського // З перших уст. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/suspilstvo/31935-kropyvnytski-zemliaky-dopomohly-vydaty-knyhu-laureata-shevchenkivskoi-premii-volodymyra-bazylevskoho-foto . – Дата публікації: 20.04.2024.

Володимир Базилевський – один із найяскравіших представників сучасного українського літературного процесу, відомий поет, перекладач, літературний критик і літературознавець, уродженець Кіровоградщини – написав чимало книг у різних жанрах: проза, документалістика, публіцистика, поезія. “Інстинкт істини. Імпресії та медитації” – своєрідний щоденник письменника, енциклопедія думки, підсумок його літературної творчості. Книга побачила світ завдяки благодійникам”, – зазначив модератор заходу-презентації, журналіст і письменник Валерій М’ятович.

Допомогти запобіганню екологічних проблем може кожен // Кіровоградська обласна рада. – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/190420241346 . – Дата публікації: 20.04.2024.

Напередодні Всеукраїнського дня довкілля в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д.І. Чижевського відбувся регіональний науково-просвітницький захід «Екологія Кіровоградської області в часи викликів». У заході взяли участь представники органів державної влади та місцевого самоврядування, науковці, громадські активісти, педагоги, а також представники підприємств Кіровоградщини, безпосередньо дотичних до проблем екології.

19 квітня

У Кропивницькому відбувся обласний форум до Дня довкілля // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbuvsya-oblasniy-forum-do-dnya-dovkillya.html . – Дата публікації: 19.04.2024.

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д. І. Чижевського пройшов обласний форум за нагоди всеукраїнського Дня довкілля «Екологія області у часи викликів». Під час форуму окреслили основні загрози для навколишнього середовища Кіровоградщини та обговорили шляхи вирішення проблем, які виникають у зв’язку з цими загрозами. На початку заходу відзначили найкращих працівників сфери екології.

У Кропивницькому обговорили екологію області в часи викликів // Златопіль. – Режим доступу: https://zlatopil.com/all-news/u-kropyvnytskomu-obgovoryly-ekologiyu-oblasti-v-chasy-vyklykiv . – Дата публікації: 19.04.2024.

Напередодні Всеукраїнського дня довкілля в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д.І. Чижевського відбувся регіональний науково-просвітницький захід «Екологія Кіровоградської області в часи викликів». У заході взяли участь представники органів державної влади та місцевого самоврядування, науковці, громадські активісти, педагоги, а також представники підприємств Кіровоградщини, безпосередньо дотичних до проблем екології.

У Кропивницькому відбувся вечір пам’яті поетеси й педагогині Світлани Ярошевської // Златопіль. – Режим доступу: https://zlatopil.com/all-news/u-kropyvnytskomu-vidbuvsya-vechir-pam-yati-poetesy-j-pedagogyni-svitlany-yaroshevskoyi . – Дата публікації: 19.04.2024.

Сорок днів тому у Кропивницькому завершила земний шлях колишня членкиня міських літературних студій «Бригантина» та «Сівач», авторка трьох збірок поезій Світлана Ярошевська, про які писала: «Вірші, вірші – єдинеє свідоцтво, що на землі я все-таки була».

У рамках вшанування пам’яті нашої землячки в Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбувся літературний захід.

«Інстинкт істини. Імпресії та медитації» Володимира Базилевського: Неординарна подія в Кропивницькому // Кіровоградська обласна рада. – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/190420241605 – Дата публікації: 19.04.2024.

Презентація книги лауреата Шевченківської премії, одного з найяскравіших представників сучасного українського літературного процесу, відомого поета, перекладача, літературного критика і літературознавця, уродженця Кіровоградщини Володимира Базилевського «Інстинкт істини. Імпресії та медитації» з успіхом пройшла в Кропивницькому, в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського сьогодні, 19 квітня.

У Кропивницькому відбувся обласний форум до Дня довкілля // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1713528408 – Дата публікації: 19.04.2024.

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д. І. Чижевського пройшов обласний форум за нагоди всеукраїнського Дня довкілля «Екологія області у часи викликів». Під час форуму окреслили основні загрози для навколишнього середовища Кіровоградщини та обговорили шляхи вирішення проблем, які виникають у зв’язку з цими загрозами. На початку заходу відзначили найкращих працівників сфери екології.

18 квітня

125 років історії та трансформації можливостей бібліотеки // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/04/18/-125-rokiv-istorii-ta-transformatsii-mozhlivostei-biblioteki?from=list – Дата публікації: 18.04.2024.

Наприкінці 90-х минулого століття відомий американський бібліотекознавець Вільям Візнер висловив у статті «Бібліотечна справа вступає в зону сутінок» таку думку: «…Незважаючи на усі наші намагання, ми повинні зрозуміти, що історична місія бібліотек завершена, що у найближчі роки наші бібліотечні зали поступово спорожніють і що портативна електронна книга, удосконалюючись, стане останнім цвяхом, забитим у нашу колективну труну».

16 квітня

Презентація книги лікаря-онколога Андрія Гардашнікова «Пости онколога: великі і не дуже» // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/prezentatsija-knigi-likarja-onkologa-andrija-gardashnikova-posti-onkologa-veliki-i-ne-duzhe-1713260010 – Дата публікації: 16.04.2024.

17 квітня о 14:30 у відділі документів з питань медицини та охорони здоров’я відбудеться презентація книги лікаря-онколога Андрія Гардашнікова «Пости онколога: великі і не дуже».

14 квітня

Контроверсійна постать Володимира Винниченка // Кіровоградська обласна рада. – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/120420241041 . – Дата публікації: 14.04.2024.

Політичні погляди, державну діяльність, літературну творчість та особисті якості нашого відомого земляка, письменника і громадсько-політичного діяча, члена Центральної ради та першого очільника Директорії УНР Володимира Винниченка обговорили на круглому столі в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д.І. Чижевського 11 квітня.

13 квітня

Бути здоровим – здорово! // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/04/13/-buti-zdorovim-zdorovo?from=lis . – Дата публікації: 13.04.2024.

Бібліотека Чижевського долучилася до відзначення Всесвітнього дня здоров’я. У відділі документів з питань медицини та охорони здоров’я головної книгозбірні області відбувся брифінг головної державної санітарної лікарки Кіровоградської області Надії Оперчук. Вдячними слухачами стали студенти Донецького державного університету внутрішніх справ.

У Кропивницькому відзначили Всесвітній день здоров’я // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidznachili-vsesvitniy-den-zdorovya.html . – Дата публікації: 13.04.2024.

Бібліотека Чижевського долучилася до відзначення Всесвітнього дня здоров’я. У відділі документів з питань медицини та охорони здоров’я головної книгозбірні області відбувся брифінг головної державної санітарної лікарки Кіровоградської області Надії Оперчук. Вдячними слухачами стали студенти Донецького державного університету внутрішніх справ.

12 квітня

Головна державна санітарна лікарка Кіровоградщини: Бути здоровим – вимога часу // З перших уст. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/allnews/31881-holovna-derzhavna-sanitarna-likarka-kirovohradshchyny-buty-zdorovym-vymoha-chasu-foto . – Дата публікації: 12.04.2024.

Бібліотека Чижевського долучилася до відзначення Всесвітнього дня здоров’я. У відділі документів з питань медицини та охорони здоров’я головної книгозбірні області відбувся брифінг головної державної санітарної лікарки Кіровоградської області Надії Оперчук.

11 квітня

Дім, який завше з тобою… // Наше місто. – 2024. – 11 квітня. – С. 3

У відділі обслуговування користувачів ОУНБ імені Д.І.Чижевського відбулася зустріч з поеткою Надією Гармазій. Окремі її твори звучали у супроводі авторської музики гітариста та композитора Дмитра Дороша.

До 130-річчя від дня народження Дмитра Чижевського // 21-й канал. – 2024. – 11 квітня. – С. 1 : фото.кол.

У Кропивницькому відбулася науково-практична конференція з нагоди 125-річчя з дня заснування головної книгозбірні регіону та вшанування 130-річчя від дня народження Дмитра Чижевського.

5 квітня

Про роль бібліотеки як осередку краєзнавчого руху: у Кропивницькому провели науково-практичну конференцію // З перших уст. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/31819-pro-rol-biblioteky-iak-oseredku-kraieznavchoho-rukhu-u-kropyvnytskomu-provely-naukovo-praktychnu-konferentsiiu . – Дата публікації: 05.04.2024.

З нагоди 125-річчя з дня заснування головної книгозбірні регіону та вшанування 130-річчя від дня народження Дмитра Чижевського. У Кропивницькому провели науково-практичну конференцію. Серед учасників – вчені, бібліотекарі, краєзнавці та представники громадських організацій.

130-річчя Дмитра Чижевського: на батьківщині вченого відкрили меморіальну дошку видатному земляку // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1712298815. – Дата публікації: 05.04.2024.

З нагоди 130-річчя філософа, лінгвіста, дослідника української та слов’янської літератур, члена Української Центральної Ради Дмитра Івановича Чижевського, чий день народження відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2024-2025 роках» відзначається на державному рівні, в Олександрії на будівлі єдиного в нашій країні музею Дмитра Чижевського, відкрили нову меморіальну дошку видатному вченому-земляку. В урочистостях взяли участь міський голова Олександрії Сергій Кузьменко, представники районної військової адміністрації, Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Чижевського, обласного департаменту культури і туризму ОВА та інші.

130-річчя Дмитра Чижевського: на батьківщині вченого відкрили меморіальну дошку видатному земляку // Кіровоградська міська рада. – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/040420241611. – Дата публікації: 05.04.2024.

З нагоди 130-річчя філософа, лінгвіста, дослідника української та слов’янської літератур, члена Української Центральної Ради Дмитра Івановича Чижевського, чий день народження відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2024-2025 роках» відзначається на державному рівні, в Олександрії на будівлі єдиного в нашій країні музею Дмитра Чижевського, відкрили нову меморіальну дошку видатному вченому-земляку. В урочистостях взяли участь міський голова Олександрії Сергій Кузьменко, представники районної військової адміністрації, Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Чижевського, обласного департаменту культури і туризму ОВА та інші.

125 років історії та трансформації можливостей: у Кропивницькому відбулася науково-практична конференція // Alex City. – Режим доступу: https://alexcity.com.ua/125-rokiv-istorii-ta-transformacii-mozhlivostej-u-kropivnickomu-vidbulasja-naukovo-praktichna-konferencija/ . – Дата публікації: 05.04.2024.

В Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського відбулася науково-практична конференція, присвячена двом ювілеям: 125-річчю заснування головної книгозбірні Кіровоградщини та 130-річчю з дня народження видатного українського культуролога, лінгвіста та філософа Дмитра Чижевського.

4 квітня

125 років історії та трансформації можливостей бібліотеки // Громадське місце. – Режим доступу: https://hromadske.kr.ua/novyny/zlatopil/u-kropyvnytskomu-provely-konferentsiiu-na-temu-125-rokiv-istorii-ta-transformatsii-mozhlyvostey-biblioteky/ . – Дата публікації: 04.04.2024.

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського провели науково-практичну конференцію на тему “125 років історії та трансформації можливостей бібліотеки” сьогодні, 4 квітня.

У Кропивницькому провели конференцію на тему “125 років історії та трансформації можливостей бібліотеки” // МЕТА . – Режим доступу: https://news.meta.ua/uk/news/u-kropivnitskomu-proveli-konferentsiiu-na-temu-125-rokiv-istoriji-ta-transformatsiji-mozhlivostei-biblioteki-6863571/ . – Дата публікації: 04.04.2024.

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського провели науково-практичну конференцію на тему “125 років історії та трансформації можливостей бібліотеки” сьогодні, 4 квітня. Про це повідомляє обласна рада, інформує Златопіль. Вона була присвячена одразу двом ювілеям – 125-річчю заснування головної.

У Кропивницькому провели конференцію на тему “125 років історії та трансформації можливостей бібліотеки” // Златопіль. – Режим доступу: https://zlatopil.com/all-news/u-kropyvnytskomu-provely-konferentsiyu-na-temu-125-rokiv-istoriyi-ta-transformatsiyi-mozhlyvostej-biblioteky . – Дата публікації: 04.04.2024.

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського провели науково-практичну конференцію на тему “125 років історії та трансформації можливостей бібліотеки” сьогодні, 4 квітня.

В ОУНБ ім. Д. Чижевського відзначили одразу два поважних ювілеї // Кіровоградська обласна рада. – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/040420241554 . – Дата публікації: 04.04.2024.

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського провели науково-практичну конференцію на тему «125 років історії та трансформації можливостей бібліотеки» сьогодні, 4 квітня. Вона була присвячена одразу двом ювілеям – 125-річчю заснування головної книгозбірні Кіровоградщини та 130-річчю з дня народження культуролога, лінгвіста, дослідника української та слов’янської літератури, філософа Дмитра Чижевського.

125 років з дня заснування головної книгозбірні регіону та 130-річчя від дня народження Дмитра Чижевського // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/125-rokiv-z-dnja-zasnuvannja-golovnoji-knigozbirni-regionu-ta-130-richchja-vid-dnja-narodzhennja-dmitra-chizhevskogo-1712240287 . – Дата публікації: 04.04.2024.

У Кропивницькому відбулось відкриття науково-практичної конференції з нагоди 125- річчя з дня заснування головної книгозбірні регіону та вшанування 130-річчя від дня народження Дмитра Чижевського.

Знайшла розраду в творчості. Третій рік чекає сина з невідомості війни жителька Кропивницького // Точка Доступу. – Режим доступу: https://dostyp.com.ua/novini/znajshla-rozradu-v-tvorchosti-tretij-rik-chekaye-sina-z-nevidomosti-vijni-zhitelka-kropivnickogo-foto/ . – Дата публікації: 04.04.2024.

Понад два десятки картин створила мати військового Анжела Непочатова. Вперше пензля до рук жінка взяла лише рік тому. Живопис став тим інструментом, що дає ресурс чекати, жити та сподіватися.

Дві збірки Василя Бондаря // Народне слово. – 2024. – 4 квітня. – С. 8 : фото.

В обласній книгозбірні імені Дмитра Чижевського відбулася презентація двох нових книжок «Блекаут» та «Пекельні гонитви» українського прозаїка, заслуженого журналіста України, багаторічного очільника Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреата обласних та всеукраїнських премій, громадського діяча Василя Бондаря.

Кизименко Ольга. Література, яка творить націю / Ольга Кизименко // Наше місто. – 2024. – 4 квітня. – С. 3 : фото.

В Обласній універсальній науковій бібліотеці мені Дмитра Чижевського відбулася презентація двох нових збірок кіровоградського письменника Василя Бондаря «Блекаут» та «Пекельні гонитви».

Дім, який завше з тобою… // 21-й канал. – 2024. – 4 квітня. – С. 2 : фото.кол.

З нагоди Всесвітнього дня поезії у відділі обслуговування користувачів ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відбувся поетичний вечір Надії Гармазій.

Зелена естафета // 21-й канал. – 2024. – 4 квітня. – С. 6.

В Орхуському центрі екологічної інформації головної книгозбірні області в дистанційному форматі відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета».

Центр допомоги врятованим: рік діяльності // Народне слово. – 2024. – 4 квітня. – С. 1.

У Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського представили результати першого року роботи Центру допомоги врятованим, обговорили основні здобутки та виклики.

3 квітня

На Кіровоградщині відкрили пам’ятну дошку Дмитру Чижевському // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/na-kirovogradshini-vidkrili-pamyatnu-doshku-dmitru-chizhevskomu-foto.html . – Дата публікації: 03.04.2024.

Відкриття меморіальної дошки Дмитру Чижевському відбулося сьогодні в Олександрії. Біля музейного відділу «Будинок Дмитра Чижевського», що по вулиці Шевченка, 66, зібралися керівництво міської ради та районної військової адміністрації, очільники обласного департаменту культури і туризму та універсальної наукової бібліотеки імені Чижевського, депутати, науковці з інших міст, краєзнавці, історики, журналісти.

1 квітня

У Кропивницькому Центр допомоги врятованим відзначив рік діяльності // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1711955388 . – Дата публікації: 01.04.2024.

З цієї нагоди у Кіровоградській обласній універсальній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбувався захід, де представили результати першого року роботи Центру, обговорили основні здобутки та виклики. Також своїми особистими історіями поділилися клієнтки, які отримали підтримку від сервісу.

У Кропивницькому Центр допомоги врятованим відзначив рік діяльності // Ранкове Місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news-u-kropivnickomu-centr-dopomogi-vratovanim-vdznachiv-rk-djalnost . – Дата публікації: 01.04.2024.

З цієї нагоди у Кіровоградській обласній універсальній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбувався захід, де представили результати першого року роботи Центру, обговорили основні здобутки та виклики. Також своїми особистими історіями поділилися клієнтки, які отримали підтримку від сервісу.

У Кропивницькому шукали бібліотечні скарби // Тусовка . – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/04/01/-u-kropivnitskomu-shukali-bibliotechni-skarbi?from=list . – Дата публікації: 01.04.2024.

Наприкінці березня на запрошення фахівців інформаційно-бібліографічного відділу до бібліотеки Чижевського завітали студенти Кіровоградського будівельного фахового коледжу. Майбутні будівельники стали учасниками захопливої квестової гри «Пошуки скарбів бібліотеки».

У Кропивницькому Центр допомоги врятованим відзначив рік діяльності // 21-канал . – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1711955388 . – Дата публікації: 01.04.2024.

З цієї нагоди у Кіровоградській обласній універсальній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбувався захід, де представили результати першого року роботи Центру, обговорили основні здобутки та виклики. Також своїми особистими історіями поділилися клієнтки, які отримали підтримку від сервісу.

«Дихати. Жити. Творити» // 21-канал . – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1711953928 . – Дата публікації: 01.04.2024.

У Кіровоградській обласній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулось відкриття виставки живопису арт-терапії «Дихати. Жити. Творити», присвяченої Захисникам України. Авторка творів – мати безвісти зниклого Захисника Анжела Непочатова.

30 березня

«Дихати. Жити. Творити» // Ранкове місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news-dihati-zhiti-tvoriti . – Дата публікації: 30.03.2024.

У Кіровоградській обласній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулось відкриття виставки живопису арт-терапії «Дихати. Жити. Творити», присвяченої Захисникам України. Авторка творів – художниця з Кропивницького Анжела Непочатова.

29 березня

У Кропивницькому шукали бібліотечні скарби // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2024/03/29/u-kropivnitskomu-shukali-bibliotechni-skarbi.htm . – Дата публікації: 29.03.2024.

Наприкінці березня на запрошення фахівців інформаційно-бібліографічного відділу до бібліотеки Чижевського завітали студенти Кіровоградського будівельного фахового коледжу. Майбутні будівельники стали учасниками захопливоїквестової гри «Пошуки скарбів бібліотеки». Щоб виконати квестові завдання, учасники спочатку мали розгадати зашифровані у «карті скарбів» локації, адже бібліотека перетворилась на час гри на бібліомісто, а її відділи й сектори – на проспекти, провулки, експозиційні бульвари, навіть був прикордонний пункт.

Проведення всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії» // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/provedennja-vseukrajinskoji-informatsijno-prosvitnitskoji-aktsiji-natsionalnij-tizhden-chitannja-tizhden-poeziji-1711708726 . – Дата публікації: 29.03.2024.

Цьогоріч команда Українського інституту книги вперше ініціювала проведення всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», яка охоплює і дату святкування Всесвітнього дня поезії. Тиждень поезії – це гарна можливість відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою.

28 квітня

Василь Бондар презентував у Чижевського дві нові збірки // Тусовка . – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/03/28/-vasil-bondar-prezentuvav-u-chizhevskogo-dvi-novi-zbirki?from=list . – Дата публікації: 28.03.2024.

В обласній книгозбірні імені Дмитра Чижевського відбулася презентація двох нових книжок українського прозаїка, заслуженого журналіста України, багаторічного очільника Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреата обласних та всеукраїнських премій, громадського діяча Василя Бондаря.

У Кропивницькому Василь Бондар презентував дві нові збірки // FOTOIFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vasil-bondar-prezentuvav-dvi-novi-zbirki-foto.html . – Дата публікації: 28.03.2024.

В обласній книгозбірні імені Дмитра Чижевського відбулася презентація двох нових книжок українського прозаїка, заслуженого журналіста України, багаторічного очільника Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреата обласних та всеукраїнських премій, громадського діяча Василя Бондаря.

Берегиня Хутора Надія // Народне слово. – 2024. – 28 березня. – С. 6 : фото

Книгу спогадів «Від долі не втечеш» в ОУНБ ім. Д.І.Чижевського презентувала Валентина Тобілевич – спадкоємиця відомої родини.

«Від долі не втечеш» // Сільське життя плюс. – 2024. – 28 березня. – С. 1 : фото.кол.

Дослідниця та берегиня заповідника-музею І.К. Тобілевича «Хутір Надія» Валентина Тобілевич в ОУНБ імені Д.І.Чижевського презентувала свою книгу спогадів «Від долі не втечеш».

Гравітація її долі // Народне слово. – 2024. – 28 березня. – С. 6 : фото

Презентація нової книги Галини Струтинської (Кузьменко) «Гравітація долі» відбулася в ОУНБ імені Д.І.Чижевського.

Синдром вигорання у військовослужбовців // 21-й канал. – 2024. – 28 березня. – С. 6 : фото

У бібліотеці ім. Д.І.Чижевського військові психологи Рустам Тараненко та Юлія Титаренко презентували практичний посібник, який допоможе військовослужбовцям уберегтися від синдрому вигорання та як на фронті впоратися з емоційним виснаженням.

25 березня

Міжнародний день щастя відзначили у Кропивницькому // FOTOIFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/mizhnarodniy-den-shastya-vidznachili-u-kropivnitskomu-foto.html . – Дата публікації: 25.03.2024.

Цьогоріч вже вдруге в обласному центрі бібліотекарі обласної книгозбірні відсвяткували Міжнародний день щастя. Відзначають його у світі у березневий день весняного рівнодення. Започаткувала свято Генеральна Асамблея ООН 28 червня 2012 року з метою звернути увагу людства на невід’ємне право кожної людини бути щасливим.

Тиждень поезії відбувся у Кропивницькому // FOTOIFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/tizhden-poeziyi-vidbuvsya-u-kropivnitskomu-foto.html . – Дата публікації: 25.03.2024.

Тиждень поезії – це гарна можливість відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою.

24 березня

Дім, який завше з тобою… // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/03/24/-dim-jakii-zavshe-z-toboju?from=list . – Дата публікації: 24.03.2024.

Цьогоріч команда Українського інституту книги вперше ініціювала проведення всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», яка охоплює і дату святкування Всесвітнього дня поезії. Тиждень поезії – це гарна можливість відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою.

«Дім, який завше з тобою»: у Кровпивницькому відбувся мистецький вечір Надії Гармазій // Українська літературна газета. – Режим доступу: https://litgazeta.com.ua/news/dim-iakyj-zavshe-z-toboiu-u-krovpyvnytskomu-vidbuvsia-mystetskyj-vechir-nadii-harmazij/?fbclid=IwAR1YdLfGJR48_XTNzv7sKUxPy90Vgf5esiuAwXGLba8nTQoUxHwLXjz9gXo . – Дата публікації: 24.03.2024.

У рамках заходів з нагоди відзначення Національного тижня читання поезії у Кропивницькому відбувся мистецький вечір поетеси й літературознавиці Надії Гармазій. «Дім, який завше з тобою» – саме таку назву мала подія, що згуртувала півсотні містян 21 березня 2024 року в ошатній залі Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.Чижевського. З нагоди Всесвітнього дня поезії Надія Гармазій представила присутнім свій поетичний та образотворчий доробок, в основі якого – тема дому.

23 березня

Щастя забагато не буває // Тусовка . – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/03/23/-schastja-zabagato-ne-buvae?from=list . – Дата публікації: 23.03.2024.

Цьогоріч вже вдруге бібліотекарі обласної книгозбірні відсвяткували Міжнародний день щастя. Відзначають його у світі у березневий день весняного рівнодення. Започаткувала свято Генеральна Асамблея ООН 28 червня 2012 року з метою звернути увагу людства на невід’ємне право кожної людини бути щасливим.

У Кропивницькому відбулася творча зустріч з поетесою Надією Гармазій // Перша електронна газета . – Режим доступу: https://persha.kr.ua/zhittya/showbiz/246487-u-kropyvnytskomu-vidbulasya-tvorcha-zustrich-z-poetesoyu-nadiyeyu-garmazij/ . – Дата публікації: 23.03.2024.

Цьогоріч команда Українського інституту книги вперше ініціювала проведення всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії». У Кропивницькому з цієї нагоди відбулася творча зустріч з місцевою поетесою Надією Гармазій.

22 березня

Берегиня Хутора Надія // Тусовка . – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/03/22/-bereginja-hutora-nadija?from=list . – Дата публікації: 22.03.2024.

До бібліотеки Чижевського завітала гостя з Хутора Надія – Валентина Тобілевич. Березневого дня у теплій камерній атмосфері відділу мистецтв вона презентувала книгу спогадів «Від долі не втечеш».

Лекцію «Навколо Леся Курбаса» провели у Кропивницькому // Тусовка . – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/03/22/lektsiju-navkolo-lesja-kurbasa-proveli-u-kropivnitskomu?from=list . – Дата публікації: 22.03.2024.

У відділі мистецтв бібліотеки Чижевського Світлана Баженова, театрознавиця, менеджерка культурних проєктів з Харкова, прочитала лекцію «Лесь Курбас і український театральний авангард».

У Кропивницькому провели лекцію «Навколо Леся Курбаса» // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-proveli-lektsiyu-navkolo-lesya-kurbasa-foto.html . – Дата публікації: 22.03.2024.

В обласному центрі у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського Світлана Баженова, театрознавиця, менеджерка культурних проєктів з Харкова, прочитала ​ лекцію «Лесь Курбас і український театральний авангард».

Молодь тестує якість // Кропивницький вечірній. – 2024. – 22 березня. – С. 4 : фото.кол.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та управління освіти Кропивницької міської ради провели конкурс дитячого малюнку до Всесвітнього дня захисту прав споживачів. Переможців конкурсу визначили і нагородили в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського.

21 березня

У Кропивницький завітала Валентина Тобілевич // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskiy-zavitala-valentina-tobilevich-foto.html . – Дата публікації: 21.03.2024.

В обласний центр до бібліотеки Чижевського завітала гостя з Хутора Надія – Валентина Тобілевич. Березневого дня у теплій камерній атмосфері відділу мистецтв вона презентувала книгу спогадів «Від долі не втечеш».

Сила слова Степана Процюка // Народне слово. – 2024. – 21 березня. – С. 2 : фото.

На запрошення Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського до Кропивницького з публічними лекціями приїхав митець слова, якого називають «одним із найконтроверсійніших письменників-інтелектуалів» сучасної України, Степан Процюк.

Ніколаєвська Світлана. Кобзар для духовної еліти / Світлана Ніколаєвська // Народне слово. – 2024. – 21 березня. – С. 2 : фото.

У рамках Шевченківських днів музей музичної культури ім. К. Шимановського спільно з ОУНБ ім. Д.І. Чижевського за підтримки дитячого фонду UNICEF провів захід, присвячений пам’яті Кобзаря.

Степан Процюк у Кропивницькому // 21-й канал. – 2024. – 21 березня. – С. 5 : фото.кол.

Про зустріч в ОУНБ ім. Д.І. Чижевського з відомим українським письменником, лауреатом низки літературних нагород Степаном Процюком.

Любарський Роман. «Я прожила, здається, два віки» / Роман Любарський // Україна-Центр. – 2024. – 21 березня. – С. 8 : фото.кол.

У відділі мистецтв ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відбулася презентація книги спогадів Валентини Тобілевич «Від долі не втечеш» (видавництво «Імекс-ЛТД»).

20 березня

Кропивницький письменник Василь Бондар презентував дві нові книги // Гречка . – Режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/kropyvnyczkyj-pysmennyk-vasyl-bondar-prezentuvav-dvi-novi-knygy/ . – Дата публікації: 20.03.2024.

Учора, 19 березня, у Кропивницькому письменник Василь Бондар презентував у бібліотеці імені Дмитра Чижевського нові книги “Блекаут” і “Пекельні гонитви”. Як розповів письменник у коментарі “Гречці”, обидва твори написані протягом останнього десятиліття. У книзі «Пекельні гонитви» письменник зібрав чотири повісті: «Повний кавалер», «Гонитва», «Волинка» та «Це ми, отАмани», а також деякі листи українського письменника Олександра Сизоненка.

Василь Бондар презентував дві свої книжки в головній бібліотеці Кіровоградщини // З перших уст. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/31704-vasyl-bondar-prezentuvav-dvi-svoi-novi-knyzhky-foto . – Дата публікації: 20.03.2024.

Дві нові книжки українського прозаїка, заслуженого журналіста України, багаторічного очільника Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреата обласних та всеукраїнських премій, громадського діяча Василя Бондаря презентували в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.Чижевського.

Читач потребує більше книг українських авторів // Кіровоградська обласна рада. – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/200320241155 . – Дата публікації: 20.03.2024.

«Блекаут» і «Пекельні гонитви»: дві нові книжки українського прозаїка, заслуженого журналіста України, багаторічного очільника Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреата обласних та всеукраїнських премій, громадського діяча Василя Бондаря презентували в обласній науковій бібліотеці імені Чижевського вчора, 19 березня.

Дві нові книжки українського прозаїка, заслуженого журналіста України Василя Бондаря презентували в бібліотеці імені Чижевського // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/dvi-novi-knizhki-ukrajinskogo-prozajika-zasluzhenogo-zhurnalista-ukrajini-vasilja-bondarja-prezentuvali-v-bibliotetsi-imeni-chizhevskogo-1710935249 . – Дата публікації: 20.03.2024.

«Блекаут» і «Пекельні гонитви»: дві нові книжки українського прозаїка, заслуженого журналіста України, багаторічного очільника Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреата обласних та всеукраїнських премій, громадського діяча Василя Бондаря презентували в обласній науковій бібліотеці імені Чижевського вчора, 19 березня.

18 березня

У бібліотеці Чижевського презентували практичний посібник «Синдром вигорання у військовослужбовців» // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/u-bibliotetsi-chizhevskogo-prezentuvali-praktichnij-posibnik-sindrom-vigorannja-u-vijskovosluzhbovtsiv-1710765603 . – Дата публікації: 18.03.2024.

У бібліотеці Чижевського військові психологи Рустам Тараненко та Юлія Титаренко презентували практичний посібник «Синдром вигорання у військовослужбовців: етіологія, ознаки, психодіагностика, корекція, профілактика».

15 березня

Степан Процюк. Сила слова // Тусовка . – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/03/15/-stepan-protsjuk-sila-slova?from=list . – Дата публікації: 15.03.2024.

На запрошення Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського до Кропивницького з публічними лекціями приїхав митець слова, якого називають «одним із найконтроверсійніших письменників-інтелектуалів» сучасної України, Степан Процюк. Лауреат багатьох літературних премій та відзнак, член українського ПЕН-клубу.

Шевченко – творець українського модерну // Кропивницький вечірній. – 2024. – 15 березня. – С. 4 : фото.кол.

Інформаційно-мистецький захід для учнівської молоді Кропивницького «Шевченко – творець українського модерну» відбувся в ОУНБ імені Д.І.Чижевського.

14 березня

В бібліотеці імені Чижевського побував лауреат літературних премій Степан Процюк // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2024/03/14/v-bibliotetsi-imeni-chizhevskogo-pobuvav-laureat-literaturnih-premii-stepan-protsjuk.htm . – Дата публікації: 14.03.2024.

На запрошення Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського до Кропивницького з публічними лекціями приїхав митець слова, якого називають «одним із найконтроверсійніших письменників-інтелектуалів» сучасної України – Степан Процюк. Він – лауреат багатьох літературних премій та відзнак, член українського ПЕН-клубу.

Сила слова: У бібліотеці ім. Д. Чижевського виступив з лекцією відомий український письменник Степан Процюк // Кіровоградська обласна рада. – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/031320241525 . – Дата публікації: 14.03.2024.

На запрошення Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського до Кропивницького з публічними лекціями приїхав митець слова, якого називають «одним із найконтроверсійніших письменників-інтелектуалів» сучасної України – Степан Процюк. Він – лауреат багатьох літературних премій та відзнак, член українського ПЕН-клубу.

У Кропивницький завітав письменник Степан Процюк // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskiy-zavitav-pismennik-stepan-protsyuk-foto.html . – Дата публікації: 14.03.2024.

На запрошення Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського до Кропивницького з публічними лекціями приїхав митець слова, якого називають «одним із найконтроверсійніших письменників-інтелектуалів» сучасної України, Степан Процюк.

«Гравітація долі» Галини Струтинської // Вісник Голованівщини. – 2024. – 14 березня. – С. 1 : фото.

Книгу під назвою «Гравітація долі» презентувала науковиця, поетеса, заслужений економіст України Галина Струтинська (Кузьменко) в Обласній бібліотеці ім. Д.І.Чижевського.

«Знайдіть відмінність» від Володимира Поліщука // 21-й канал. – 2024. – 14 березня. – С. 5 : фото.кол.

У відділі краєзнавства бібліотеки імені Д.І.Чижевського відбулася презентація книги краєзнавця і журналіста Володимира Поліщука «Знайди відмінність».

«Знайдіть відмінність» // Наше місто. – 2024. – 14 березня. – С. 3 : фото

У відділі краєзнавства ОУНБ імені Д.І.Чижевського відбулася презентація книги журналіста, краєзнавця Володимира Поліщука “Знайдіть відмінність”. Автор описує і показує історичні фото будівель нашого міста та порівнює їх із сучасними.

Нова книга краєзнавця // Народне слово. – 2024. – 14 березня. – С. 5 : фото.

До відділу краєзнавства ОУНБ імені Д.І.Чижевського днями завітали шанувальники історії архітектури Кропивницького на презентацію книги Володимира Поліщука “Знайдіть відмінність”, в якій показані зміни, що відбуваються між початковим проєктом будинку та його втіленням.

Шевченко – творець українського модерну // 21-й канал. – 2024. – 14 березня. – С. 2 : фото.кол.

В бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбувся інформаційно-мистецький захід для учнівської молоді під назвою «Шевченко – творець українського модерну».

13 березня

У бібліотеці ім. Д. Чижевського виступив з лекцією відомий український письменник Степан Процюк // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/u-bibliotetsi-im-d-chizhevskogo-vistupiv-z-lektsijeju-vidomij-ukrajinskij-pismennik-stepan-protsjuk-1710337101 . – Дата публікації: 13.03.2024.

На запрошення Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського до Кропивницького з публічними лекціями приїхав митець слова, якого називають «одним із найконтроверсійніших письменників-інтелектуалів» сучасної України – Степан Процюк. Він – лауреат багатьох літературних премій та відзнак, член українського ПЕН-клубу.

Відомий український письменник провів публічні лекції у Кропивницькому // Гречка . – Режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/vidomyj-ukrayinskyj-pysmennyk-proviv-publichni-lekcziyi-u-kropyvnyczkomu/ . – Дата публікації: 13.03.2024.

У Кропивницькому відбулася зустріч із письменником Степаном Процюком. Митець у бібліотеці імені Дмитра Чижевського провів публічні лекції.У пресслужбі міськради зазначили, що Степана Процюка вважають в Україні «одним із найконтроверсійніших письменників-інтелектуалів» Митець – лауреат багатьох літературних премій та відзнак, член українського ПЕН-клубу, автор понад 30 книг, серед яких психографії: «Троянда ритуального болю» про Василя Стефаника, «Маски опадають повільно», присвячений Володимиру Винниченко, «Місяцю, місяцю» про шлях до себе Григора Тютюнника та «Руки і сльози», яка по-новому відкриває Івана Франка.

12 березня

AtracttiveKrop: жіночий туризм // Тусовка . – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/03/12/-atracttivekrop-zhinochii-turizm?from=list . – Дата публікації: 12.03.2024.

Жіночий туризм: новий тренд чи необхідність? Ця тема була висвітлена на черговому засіданні інформаційно-туристичного клубу «AtracttiveKrop». На передодні Міжнародного жіночого дня обговорення реалізації жінок в сфері туризму дуже доречно.

11 березня

У Кропивницькому говорили про синдром вигорання у військовослужбовців // Тусовка . – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/03/11/-u-kropivnitskomu-govorili-pro-sindrom-vigorannja-u-viiskovosluzhbovtsiv?from=list . – Дата публікації: 11.03.2024.

В бібліотеці Чижевського відбулась презентація практичного посібника Рустама Тараненка та Юлії Титаренко «Синдром вигорання у військовослужбовців: етіологія, ознаки, психодіагностика, корекція, профілактика».

Жінка у світі чоловіків // Тусовка . – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/03/11/-zhinka-u-sviti-cholovikiv?from=list . – Дата публікації: 11.03.2024.

До Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир, який відзначають 8 березня, у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук головної книгозбірні області відбулася презентація віртуального медіапроєкту «Жінки в науці: галерея історичних портретів».

 

У Кропивницькому говорили про синдром вигорання у військовослужбовців // Тусовка . – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/03/11/-u-kropivnitskomu-govorili-pro-sindrom-vigorannja-u-viiskovosluzhbovtsiv?from=list . – Дата публікації: 11.03.2024.

В бібліотеці Чижевського відбулась презентація практичного посібника Рустама Тараненка та Юлії Титаренко «Синдром вигорання у військовослужбовців: етіологія, ознаки, психодіагностика, корекція, профілактика».

10 березня

У Кропивницькому говорили про синдром вигорання у військовослужбовців // FOTOINFORM . – Режим доступу: http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-govorili-pro-sindrom-vigorannya-u-viyskovosluzhbovtsiv-foto.html . – Дата публікації: 10.03.2024.

В обласному центрі в бібліотеці Чижевського відбулась презентація практичного посібника Рустама Тараненка та Юлії Титаренко «Синдром вигорання у військовослужбовців: етіологія, ознаки, психодіагностика, корекція, профілактика».

8 березня

Жінка у світі чоловіків // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2024/03/08/zhinka-u-sviti-cholovikiv.htm . – Дата публікації: 08.03.2024.

До Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир, який відзначають 8 березня, у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук головної книгозбірні області відбулася презентація віртуального медіапроєкту «Жінки в науці: галерея історичних портретів».

«Знайди відмінність» від Володимира Поліщука // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1709892094. – Дата публікації: 08.03.2024.

До відділу краєзнавства обласної книгозбірні імені Дмитра Чижевського завітали шанувальники архітектури нашого міста на презентацію книги відомого журналіста і краєзнавця Володимира Поліщука.

Безпека аграріїв під час воєнного стану // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1709891717 . – Дата публікації: 08.03.2024.

Як аграріям забезпечити безпеку та здоров’я працівників під час воєнного стану, які заходи потрібно вжити, щоб створити безпечні та безаварійні умови праці на підприємствах сільського господарства? Про це розповість заступник начальника відділу з питань безпеки праці східного регіону Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Іван Приймак.

Кропивницькі психологи презентували книгу для військових, правоохоронців та рятувальників // З перших уст. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/suspilstvo/31618-kropyvnytski-psykholohy-prezentuvaly-knyhu-dlia-viiskovykh-pravookhorontsiv-ta-riatuvalnykiv-foto . – Дата публікації: 08.03.2024.

У Кропивницькому презентували книгу «Синдром вигорання у військовослужбовців: етіологія, ознака, психодіагностика, корекція, профілактика». Захід відвідали і психологи Служби порятунку. Видання вийшло у співавторстві військового психолога Рустама Тараненка та магістерки психології Юлії Титаренко.

7 березня

Шевченко творець українського модерну // Кропивницька міська рада. – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/shevchenko-tvorets-ukrayinskogo-modernu-uchnivska-molod-kropivnitskogo-doluchilasya-do-panelnoyi-diskusiyi.html . – Дата публікації: 07.03.2024.

Інформаційно-мистецький захід для учнівської молоді Кропивницького “Шевченко – творець українського модерну!” Організаторами заходу стали міський парламент дітей та Центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді “Інгульська Січ”, а долучилися до панельної дискусії провідні науковці Кропивницького, зокрема завідувач Регіональним центром наукових історично-краєзнавчих досліджень Артем Безшкуренко та старша наукова співробітниця цього ж центру Дарина Третяк, старший науковий співробітник обласного краєзнавчого музею Сергій Мілютін та завідуюча меморіальним музеєм Марка Кропивницького Богдана Бабенко.

У Чижевського проходять тренінги з ментального здоров’я // Тусовка . – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/03/07/-u-chizhevskogo-prohodjat-treningi-z-mentalnogo-zdorov-ja?from=list . – Дата публікації: 07.03.2024.

Бібліотека Чижевського стала місцем проведення циклу тренінгів у рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Перший семінар-тренінг з психологічної самодопомоги провела Анна Колєва – практичний психолог, керівниця Центру психологічної реабілітації Обласного клінічного госпіталю ветеранів війни.

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського запрошує на захід «Сторінками шевченківських енциклопедій» // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/oblasna-universalna-naukova-biblioteka-imeni-dmitra-chizhevskogo-zaproshuje-na-zahid-storinkami-shevchenkivskih-entsiklopedij-1709796514 . – Дата публікації: 07.03.2024.

Презентація книги віршів Галини Кузьменко “Гравітація долі” відбулася в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського.

6 березня

У кропивницькій книгозбірні презентували поетичну збірку заслуженої економістки України // З перших уст. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/31596-hravitatsiia-doli-u-kropyvnytskii-knyhozbirni-prezentuvaly-poetychnu-zbirku-zasluzhenoi-ekonomistky-ukrainy-foto . – Дата публікації: 06.03.2024.

Презентація книги віршів Галини Кузьменко “Гравітація долі” відбулася в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського.

У Кропивницькому проходять тренінги з ментального здоров’я // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prohodyat-treningi-z-mentalnogo-zdorovya-foto.html . – Дата публікації: 06.03.2024.

В обласному центрі бібліотека Чижевського стала місцем проведення циклу тренінгів у рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Науковиця, меценатка, жінка: У Кропивницькому Галина Струтинська презентувала свою «Гравітацію долі» // DOZOR. – Режим доступу: https://dozor.kr.ua/post/naukovicya-mecenatka-zinka-u-kropivnickomu-galina-strutinska-prezentuvala-svoyu-gravitaciyu-doli-foto-24444.html . – Дата публікації: 06.03.2024.

В обласному центрі в бібліотеці ім. Д. Чижевського відбулася презентація книги заслуженого економіста України, науковиці, переможниці конкурсу «Найуспішніша жінка в професії» Галини Струтинської (Кузьменко) вчора,5 березня. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.

Відома меценатка презентувала у Кропивницькому свою поетичну збірку // Громадське місце. – Режим доступу: https://hromadske.kr.ua/novyny/persha/vidoma-metsenatka-prezentuvala-u-kropyvnytskomu-svoiu-poetychnu-zbirku-fotoreportazh-foto/ . – Дата публікації: 06.03.2024.

Відома меценатка, громадська діячка, заслужений економіст України, кавалер ордена княгині Ольги III ступеня Галина Кузьменко презентувала у Кропивницькому власну поетичну збірку.

Відома меценатка презентувала у Кропивницькому свою поетичну збірку // Перша електронна газета . – Режим доступу: https://persha.kr.ua/zhittya/showbiz/245766-vidoma-metsenatka-prezentuvala-u-kropyvnytskomu-svoyu-poetychnu-zbirku/ . – Дата публікації: 06.03.2024.

Відома меценатка, громадська діячка, заслужений економіст України, кавалер ордена княгині Ольги III ступеня Галина Кузьменко презентувала у Кропивницькому власну поетичну збірку. Про це повідомляє. Перша електронна газета.

4 березня

Тарас Шевченко – славетний син України // 21-й канал – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1709538309 . – Дата публікації: 04.03.2024.

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це невипадково: щороку навесні Кобзар приходить до нас, і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко – невмируща слава українського народу в його полум’яному слові.

У Кропивницькому діти провели благодійний концерт // FOTOINFORM – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-diti-proveli-blagodiyniy-kontsert-foto.html . – Дата публікації: 04.03.2024.

В обласному центрі у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського відбувся концерт «Музичні мандри янголів».

Тарас Шевченко – славетний син України // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1709538309 . – Дата публікації: 04.03.2024.

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це невипадково: щороку навесні Кобзар приходить до нас, і щороку новим, неповторним.
Тарас Григорович Шевченко – невмируща слава українського народу в його полум’яному слові.

У Кропивницькому дітей навчають медіаграмотності // FOTOINFORM. – Режим доступу: http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-ditey-navchayut-mediagramotnosti-foto.html . – Дата публікації: 04.03.2024

Сучасні діти мають справу з інформаційним простором з найменшого віку – через телебачення, інтернет, соціальні мережі, відеоігри, рекламу та багато іншого. З-поміж безлічі інформаційних джерел дитина може заблукати.

1 березня

Впровадження проєкту “Вистоїмо разом” // 21-канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/vprovadzhennja-projektu-vistojimo-razom-vdoskonalennja-sistemi-pidtrimki-postrazhdalih-vid-seksualnogo-nasilstva-povjazanogo-z-vijnoju-1709298483 . – Дата публікації: 01.03.2024.

29 лютого

ХІІ обласна краєзнавча конференція // 21-й канал. – 2024. – 29 лютого. – С. 5 : фото.кол.

В ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відзначили учасників ХІІ обласної краєзнавчої конференції, присвяченої 85-річчю утворення Кіровоградської області.

Шпаченко Ольга. Нові книги шрифтом Брайля / Ольга Шпаченко // 21-й канал. – 2024. – 29 лютого. – С. 6 : фото.кол.

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського має понад сотню примірників книг надрукованих шрифтом Брайля. Одна з останніх новинок таких видань, що отримала книгозбірня – книга українського історика Ярослава Грицака «Подолати минуле: глобальна історія України».

28 лютого

Музичний день з Найджелом Осборном // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/02/28/-muzichnii-den-z-naidzhelom-osbornom?from=list . – Дата публікації: 28.02.2024

До бібліотеки Чижевського знову завітав відомий британський композитор Найджел Осборн. Його музичні твори грають Віденський та Берлінський симфонічний оркестри, Шотландська опера та Королівський оперний театр.

23 лютого

Гуріна Лара. Бібліотека Чижевського: в майбутнє – разом! / Лара Гуріна // Кропивницький вечірній. – 2024. – 23 лютого. – С. 3 : фото.

Про історію створення Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського, її сьогодення та погляд у майбутнє з нагоди 125-річного ювілею головної книгозбірні області.

22 лютого

В бібліотеці Чижевського відзначили учасників ХІI обласної краєзнавчої конференції, присвяченої 85-річчю утворення Кіровоградської області // 21-канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/news/v-bibliotetsi-chizhevskogo-vidznachili-uchasnikiv-hii-oblasnoji-krajeznavchoji-konferentsiji-prisvjachenoji-85-richchju-utvorennja-kirovogradskoji-oblasti-1708608865.html . – Дата публікації: 22.02.2024.

З доповідями виступили лауреати ІІІ туру конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт Всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина – Україна». Школярі та студенти у різних куточках нашої області на глибокому науковому рівні займаються краєзнавчою та пошуково-дослідницькою роботою, вивчають історико-культурну спадщину українського народу та природне різноманіття Кіровоградщини.

Місія здійсненна // Україна-Центр. – 2024. – 22 лютого. – С. 1 : фото.кол.

Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського відзначила своє 125-річчя.

Обласній бібліотеці імені Чижевського – 125 років // 21-й канал. – 2024. – 22 лютого. – С. 5 : фото.кол.

Про урочистості в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського з нагоди 125-річчя від дня її заснування.

Гуріна Лара. Бібліотека Чижевського: в майбутнє – разом! / Лара Гуріна // Народне слово. – 2024. – 22 лютого. – С. 5 : фото.

Про історію створення Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського, її сьогодення та погляд у майбутнє з нагоди 125-річного ювілею головної книгозбірні області.

Під звуки музики // Народне слово. – 2024. – 22 лютого. – С. 7 : фото.

У Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулась презентація книги «Володарі скрипкового ключа» письменниці, очільниці обласного літературного об’єднання «Степ» Ольги Полевіної. Свого часу книга здобула перемогу на Міжнародному літературному коркурсі «Коронація слова».

Як не потрапити у жаб’ячий суп // Наше місто. – 2024. – 22 лютого. – С. 3 : фото.

В ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відбулась презентація книги «Ресурси впевненості. Трансформації». Це книжка-інтерактив для роботи зі стресом та його фізичними і психологічними проявами. ЇЇ автор – Андрій Фоменко, практичний кризовий психолог, заступник директора КЗ «Центр-Ветеран» Кіровоградської обласної ради, з 2015 року допомагає військовим у реабілітації та ресоціалізації.

Креативна лабораторія музикознавця // 21-й канал. – 2024. – 22 лютого. – С. 6 : фото.кол.

В ОУНБ імені Д.І Чижевського в рамках VIII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу української академічної музики «Класик-проєкт», присвяченого пам’яті Юлія Мейтуса, відбулась твоча зустріч «Креативна лабораторія музикознавця» із сучасними композиторами та музикантами.

21 лютого

В Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. І. Чижевського нові книги шрифтом Брайля // 21-канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/news/v-oblasnij-universalnij-naukovij-bibliotetsi-im-d-i-chizhevskogo-novi-knigi-shriftom-brajlja-1708501740.html . – Дата публікації: 21.02.2024.

Чи чули Ви коли-небудь про шрифт Брайля та книги, які ним надруковані? Якщо ваша відповідь – «ні», пропонуємо розібратися з цим питанням. Для початку – про шрифт Брайля. Що ж це за шрифт такий? Це тактильний рельєфно-крапковий шрифт, розроблений французьким тифлопедагогом Луїсом Брайлем. В його основу покладено комбінацію з шести крапок, розташованих у певній послідовності. Використовується цей шрифт для написання і читання людьми з порушеннями зору.

16 лютого

Головна бібліотека Кіровоградської області має власну марку // Кіровоград 24 – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2024/02/16/golovna-biblioteka-kirovogradskoi-oblasti-mae-vlasnu-marku.htm . – Дата публікації: 16.02.2024

Перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк взяв участь в церемонії спецпогашення поштової марки, випущеної «Укрпоштою» до 125-річчя Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Дмитра Чижевського.

Головній книгозбірні Кіровоградщини – 125 років // З перших уст – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/suspilstvo/31465-holovnii-knyhozbirni-kirovohradshchyny-125-rokiv-foto . – Дата публікації: 16.02.2024

125-річчя від дня заснування відзначив колектив обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського. Понад дві години ювілярів вітали представники влади, громадськості, творчих спілок, колеги-бібліотекарі.

Головна бібліотека Кіровоградської області має власну марку! // Кіровоградська обласна рада – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/150220241906 . – Дата публікації: 16.02.2024

Перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк взяв участь в церемонії спецпогашення поштової марки, випущеної «Укрпоштою» до 125-річчя Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Дмитра Чижевського.

Обласній бібліотеці імені Чижевського – 125 років // Кіровоградська обласна рада – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/150220241715 . – Дата публікації: 16.02.2024

Урочистості з нагоди 125-річного ювілею Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулись у Кропивницькому сьогодні, 15 лютого. Від імені облради колектив головної книгозбірні регіону привітав перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк.

З нагоди відзначення 125-річного ювілею бібліотеки Чижевського відбудеться вечір поетичного настрою «На одному подиху з весною» // 21-канал – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/z-nagodi-vidznachennja-125-richnogo-juvileju-biblioteki-chizhevskogo-vidbudetsja-vechir-poetichnogo-nastroju-na-odnomu-podihu-z-vesnoju-1708067801 . – Дата публікації: 16.02.2024

Від зимової сплячки пробуджується не лише природа, а й струни душі. Хочеться жити, кохати, творити, надихатися всім, що тебе оточує, а ще хочеться легкої, мелодійної і красивої весняної поезії.

15 лютого

У бібліотеці імені Чижевського відзначили її 125-річчя // CBN – Режим доступу: https://cbn.com.ua/2024/02/15/u-bibliotetsi-imeni-chyzhevskogo-vidznachyly-yiyi-125-richchya-fotoreportazh/ . – Дата публікації: 15.02.2024

Директорка Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського Валентина Животовська розповіла CBN про захід: «Сьогодні у нас велике свято, ми святкуємо 125 років з дня заснування нашої бібліотеки – головної бібліотеки регіону. Ми підводимо для себе певні підсумки та розуміємо наскільки ми змінились, як змінились наші читачі, думаємо про те, що ми вже маємо та, що хочемо зробити. Нас цінує керівництво області, тому нас вітатимуть і від Міністерства культури, і від Державного агентства мистецтв та мистецької освіти, сьогодні буде дуже багато партнерів, які допомагають нам організовувати роботу бібліотеки».

У Кропивницькому кризовий психолог Андрій Фоменко презентував свою книгу // CBN – Режим доступу: https://cbn.com.ua/2024/02/15/u-kropyvnytskomu-kryzovyj-psyholog-andrij-fomenko-prezentuvav-svoyu-knygu-fotoreportazh/ . – Дата публікації: 15.02.2024

З нагоди відзначення 125-річного ювілею бібліотеки Чижевського відбулась презентація книги Андрія Фоменка «Ресурси впевненості. Трансформації».

Шлях, довжиною в 125 років: найбільша книгозбірня Кіровоградщини святкує ювілей // Златопіль – Режим доступу: https://zlatopil.com/all-news/shlyah-dovzhynoyu-v-125-rokiv-najbilsha-knygozbirnya-kirovogradshhyny-svyatkuye-yuvilej-foto . – Дата публікації: 15.02.2024

В Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відзначили 125-ту річницю. Привітати працівників книгозбірні зібралося близько сотні гостей, інформує Златопіль. Простора зала вщент була заповнена квітами та подарунками від письменників, волонтерів, художників, громадських діячів, керівників міста та області, колег з Кропивницького та інших міст.

Бібліотека Чижевського: в майбутнє разом! // Тусовка – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/02/15/-biblioteka-chizhevskogo-v-maibutne-razom?from=list . – Дата публікації: 15.02.2024

Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського виповнюється 125 років. Ювілей – час окинути поглядом минуле, оглянути сьогодення та зазирнути у майбутнє.

У Кропивницькому погасили погасили марку присвячену 125-річчю бібліотеки імені Дмитра Чижевського // 21-канал – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/u-kropivnitskomu-pogasili-pogasili-marku-prisvjachenu-125-richchju-biblioteki-imeni-dmitra-chizhevskogo-1708005184 . – Дата публікації: 15.02.2024

Участь у підписанні та спеціальному погашенні ювілейних марок взяли заступниця начальника ОВА Катерина Колтунова, перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Семенюк, директорка кіровоградської регіональної філії «Укрпошти» Тетяна Капустіна та директорка обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського, заслужена працівниця культури України Валентина Животовська.

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського відзначає 125 –річчя // 21-канал – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/-1708003468 . – Дата публікації: 15.02.2024

Сьогодні в бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулися урочистості з нагоди відзначення 125-річчя від дня заснування. Привітали та вручили почесні грамоти працівникам закладу заступниця начальника ОВА Катерина Колтунова та перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк.

У бібліотеці Чижевського презентація книжки-інтерактиву Андрія Фоменко «Ресурси впевненості. Трансформації» // 21-канал – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/u-bibliotetsi-chizhevskogo-prezentatsija-knizhki-interaktivu-andrija-fomenko-resursi-vpevnenosti-transformatsiji-1707986661 . – Дата публікації: 15.02.2024

З нагоди відзначення 125-річного ювілею бібліотеки Чижевського відбудеться Презентація книжки-інтерактиву Андрія Фоменко «Ресурси впевненості. Трансформації».

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського відзначає 125 –річчя // Кіровоград 24 – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2024/02/15/oblasna-universalna-naukova-biblioteka-imeni-dmitra-chizhevskogo-vidznachae-125-richchja.htm . – Дата публікації: 15.02.2024

Сьогодні в бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулися урочистості з нагоди відзначення 125-річчя від дня заснування. Привітали та вручили почесні грамоти працівникам закладу заступниця начальника ОВА Катерина Колтунова та перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк.

Бібліотека Чижевського: в майбутнє разом! // Кіровоград 24 – Режим доступу: https://kirovograd24.com/society/2024/02/15/biblioteka-chizhevskogo-v-maibutne-razom-.htm . – Дата публікації: 15.02.2024

У кожного бібліотека своя. Домашнє зібрання книг або безкінечні полиці великих книгозбірень, тиша та усамітнення або живе спілкування, навчання та самовдосконалення або цікаве дозвілля, позитивні емоції та інтелектуальне задоволення. Та чому «або»? Бібліотека – це все вищевикладене і набагато більше, що об’єднує головне – любов до КНИГИ.

Презентація книги «Володарі скрипкового ключа» // 21-й канал. – 2024. – 15 лютого. – С. 1 : фото.кол.

У Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулась презентація книги «Володарі скрипкового ключа», авторкою якої є голова обласного літературного об’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного, директорка Кропивницької музичної школи № 4 Ольга Полевіна.

Коваленко Лариса. Світ фентезі у книгозбірні Чижевського / Лариса Коваленко // Народне слово. – 2024. – 15 лютого. – С. 7.

Стаття завідувачки відділу зберігання та реставрації бібліотечних фондів ОУНБ ім. Д. І. Чижевського знайомить з кращими зразками вітчизняної та зарубіжної літератури в жанрі фентезі з фондів книгозбірні.

Креативна лабораторія музикознавця // Народне слово. – 2024. – 15 лютого. – С. 7 : фото.

В ОУНБ імені Д. І Чижевського в рамках VIII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу української академічної музики «Класик-проєкт», присвяченого пам’яті Юлія Мейтуса, відбулась твоча зустріч «Креативна лабораторія музикознавця» із сучасними композиторами та музикантами.

14 лютого

Здоровий спосіб життя та профогляди допомагають запобігти онкозахворюванням // З перших уст. – Режим доступу: https://zpu.kr.ua/shche/zdorov-ya/31456-zdorovyi-sposib-zhyttia-ta-profohliady-dopomahaiut-zapobihty-onkozakhvoriuvanniam-nadiia-operchuk-foto . – Дата публікації: 14.02.2024

Кожна жінка має щороку проходити консультацію у лікаря-гінеколога та флюорографію, до 40 років – щорічно УЗД молочних залоз, після 40 – мамографію. На цьому під час брифінгу наголосила головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського. Захід пройшов у межах відзначення Всесвітнього дня боротьби проти раку.

У Кропивницькому бібліотеці Чижевського виповнюється 125 років // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-bibliotetsi-chizhevskogo-vipovnyutsya-125-rokiv.html . – Дата публікації: 14.02.2024

Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського виповнюється 125 років.

12 лютого

Безпеки і небезпеки інтернету // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/02/12/-bezpeki-i-nebezpeki-internetu?from=list . – Дата публікації: 12.02.2024

У вівторок другого тижня лютого щорічно у світі відзначається День безпечного інтернету. Цьогоріч такий захід відбувся вже 21 раз. Проводять його з метою поширення знань про правильне – безпечне і відповідальне – користування сучасними комунікаційними й інформаційними каналами, до яких належить інтернетове всемережжя.

Долати біль. Зберігати віру // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/02/12/-dolati-bil-zberigati-viru?from=list . – Дата публікації: 12.02.2024

У відділі мистецтв бібліотеки Чижевського відбулась презентація художньо-поетичної збірки «Друзки болю і віри» сучасної поетки і художниці Ольги Краснопольської.

9 лютого

«Володарі скрипкового ключа» – Простою мовою про складне мистецтво // Кіровоградська обласна рада . – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/090220241130 – Дата публікації: 09.02.2024

У Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулась презентація книжки «Володарі скрипкового ключа», авторкою якої є голова обласного літературного об’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного, директорка Кропивницької музичної школи №4 Ольга Полевіна.

8 лютого

Презентація книги «Володарі скрипкового ключа» відбулась у Кропивницькому // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/prezentatsiya-knigi-volodari-skripkovogo-klyucha-vidbulas-u-kropivnitskomu-foto.html – Дата публікації: 08.02.2024

У Кіровоградській обласній універсальній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулась презентація книги «Володарі скрипкового ключа». Авторкою якої є голова обласного літературного об’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного, директорка Кропивницької музичної школи № 4 Ольга Полевіна

У Кропивницькому відбулась презентація книги «Володарі скрипкового ключа» // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/news/-1707379455.html – Дата публікації: 08.02.2024

У Кіровоградській обласній універсальній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулась презентація книги «Володарі скрипкового ключа», авторкою якої є голова обласного літературного об’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного, директорка Кропивницької музичної школи № 4 Ольга Полевіна.

Історія краю в іменах // 21-й канал. – 2024. – 8 лютого. – С. 6 : фото.кол.

У відділі краєзнавства обласної бібліотеки імені Д.І.Чижевського розпочавроботу клуб “Істрія краю в іменах”. Перше засідання клубу присвячене історії відомої у нашому місті родини Нікітіних.

Керамічне диво: виставка анімалістичної кераміки // 21-й канал. – 2024. – 8 лютого. – С. 5 : фото.кол.

У бібліотеці імені Д.І.Чижевського презентували виставку анімалістичної кераміки “Давні й недавні звірі” викладача кафедри мистецької освіти образотворчого відділення КДУ імені В. Винниченка Лариси Кулініч – майстрині з гончарства та художниці-керамістки.

7 лютого

Бібліотека Чижевського запрошує на презентацію книги // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/news/biblioteka-chizhevskogo-zaproshuje-na-prezentatsiju-knigi-1707298053.html – Дата публікації: 07.02.2024

8 лютого 2024 року о 12.00 у відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбудеться презентація книги «Кровообіг» відомого журналіста і літератора Сергія Полуляха.

6 лютого

«Світ пише барвами»: в бібліотеці Чижевського презентували виставку живопису кропивницької художниці //Гречка. – Режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/svit-pyshe-barvamy-v-biblioteczi-chyzhevskogo-prezentuvaly-vystavku-zhyvopysu-kropyvnyczkoyi-hudozhnyczi/ – Дата публікації: 06.02.2024

У Кропивницькому сьогодні, 6 лютого, в обласній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського презентували виставку живописних робіт художниці Катерини Гусєвої “Світ пише барвами”. На виставку завітали друзі, близькі, студенти та колеги художниці, передає кореспондентка “Гречка”.

5 лютого

Креативна лабораторія музикознавця // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/02/05/-kreativna-laboratorija-muzikoznavtsja?from=list – Дата публікації: 05.02.2024

У бібліотеці Чижевського в рамках VIII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу української академічної музики «Класик-проект», присвяченого пам’яті Юлія Мейтуса, відбулась творча зустріч «Креативна лабораторія музикознавця» з сучасними композиторами та музикантами.

4 лютого

У Кропивницькому відбулася зустріч з композиторами та музикантами // FOTOINFORM. – Режим доступу: http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulasya-zustrich-z-kompozitorami-ta-muzikantami-foto.html – Дата публікації: 04.02.2024.

В обласному центрі у бібліотеці Чижевського в рамках VIII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу української академічної музики «Класик-проект», присвяченого пам’яті Юлія Мейтуса, відбулась творча зустріч «Креативна лабораторія музикознавця» з сучасними композиторами та музикантами.

2 лютого

Креативна лабораторія музикознавця // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/culture/2024/02/02/kreativna-laboratorija-muzikoznavtsja.htm – Дата публікації: 02.02.2024.

У бібліотеці Чижевського в рамках VIII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу української академічної музики «Класик-проект», присвяченого пам’яті Юлія Мейтуса, відбулась творча зустріч «Креативна лабораторія музикознавця» з сучасними композиторами та музикантами.

​У Кропивницькому розпочав роботу клуб «Історія краю в іменах» // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/02/02/-u-kropivnitskomu-rozpochav-robotu-klub-istorija-kraju-v-imenah?from=list – Дата публікації: 02.02.2024.

У відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського розпочав роботу клуб «Історія краю в іменах». Мета клубу – відкрити краянам маловідомі сторінки життєписів знаних, маловідомих та забутих земляків, які вписали в історію нашого краю цікаві сторінки.

1 лютого

Бібліотека Чижевського запрошує на презентацію художньо-поетичної збірки «Друзки болю і віри» // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/biblioteka-chizhevskogo-zaproshuje-na-prezentatsiju-hudozhno-poetichnoji-zbirki-druzki-bolju-i-viri-1706779163 – Дата публікації: 01.02.2024.

2 лютого 2024 року о 16-00 у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського відбудеться презентація художньо-поетичної збірки «Друзки болю і віри» сучасної поетки і художниці – Ольги Краснопольської. Війна у поезіях і картинах – це мистецька рефлексія на події російсько-української війни. У виданні представлені вірші та малюнки зі скетчбуку, які Ольга створила після 24 лютого 2022 року, зафіксувавши у слові й графіці нашу біль і нашу віру.

Кропивницький: історія краю в іменах // Народне слово. – 2024. – 1 лютого. – С. 3 : фото.

У відділі краєзнавства ОУНБ імені Д.І. Чижевського розпочав роботу клуб «Історія краю в іменах». Перше засідання було присвячене відомій у місті родині Нікітіних.

Українка з сонячного Марселя // Народне слово. – 2024. – 1 лютого. – С. 3 : фото.

У відділі краєзнавства бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулася творча зустріч та презентація книги науковиці Валентини Гребньової «Прованс, сонце, море, лаванда, книжки». Колишня викладачка кафедри української літератури КДПУ ім. В. Винниченка, а нині мешканка Марселя розповіла про нову книгу, про життя у Франції, місцеві традиції.

Крупський Віктор. «Занурилися в минуле – сонячне і прекрасне» / Віктор Крупський // Україна-Центр. – 2024. – 1 лютого. – С. 6 : фото.кол.

Про творчу зустріч з науковицею Валентиною Гребньовою та презентацію її книги «Прованс: сонце, море, лаванда, книжки» у відділі краєзнавства ОУНБ ім. Д.І. Чижевського. Колишня викладачка кафедри української літератури КДПУ ім. В.Винниченка, а нині мешканка Марселя розповіла про нову книгу, про життя у Франції, місцеві традиції.

31 січня

Керамічне диво: у Кропивницькому презентували виставку анімалістичної кераміки // Кропивницька міська рада . – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/keramichne-divo-u-kropivnitskomu-prezentuvali-vistavku-animalistichnoyi-keramiki-31-01-2024.html – Дата публікації: 31.01.2024.

У Кропивницькому в науковій бібліотеці Чижевського презентували виставку анімалістичної кераміки «Давні й недавні звірі» викладачки кафедри мистецької освіти образотворчого відділення Центральноукраїнського державного університету імені Винниченка Лариси Кулініч – майстрині з гончарства та художниці-керамістки.

30 січня

Історія краю в іменах: у Кропивницькому відкрився клуб дослідників маловідомих сторінок історії краю // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/istorija-kraju-v-imenah-u-kropivnitskomu-vidkrivsja-klub-doslidnikiv-malovidomih-storinok-istoriji-kraju-1706602762 – Дата публікації: 30.01.2024.

У Кропивницькому у відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського розпочав роботу клуб «Історія краю в іменах».

«Занурилися в минуле – сонячне і прекрасне» // Україна-Центр . – Режим доступу: http://uc.kr.ua/2024/01/30/zanurylysya-v-mynule-sonyachne-i-prekrasne/ – Дата публікації: 30.01.2024.

Коли Валентина Гребньова два місяці тому вирушала з Франції на гостини в Україну, тутешні друзі, як і в попередні рази, уже чекали її. А просто знайомі – такі, як автор цих рядків, – й не дізналися б про перебування пані Валентини в Кропивницькому, якби не презентація в бібліотеці імені Чижевського її книжки «Прованс: сонце, море, лаванда, книжки».

29 січня

Історія краю в іменах: у Кропивницькому відкрився клуб дослідників маловідомих сторінок історії краю // Кропивницька міська рада . – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/istoriya-krayu-v-imenah-u-kropivnitskomu-vidkrivsya-klub-doslidnikiv-malovidomih-storinok-istoriyi-krayu-29-01-2024.html – Дата публікації: 29.01.2024.

У Кропивницькому у відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського розпочав роботу клуб «Історія краю в іменах». Мета клубу – відкрити краянам маловідомі сторінки життєписів знаних, маловідомих та забутих земляків, які вписали в історію нашого краю цікаві сторінки.

У Кропивницькому розпочав роботу клуб «Історія краю в іменах» // FOTOINFORM . – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-rozpochav-robotu-klub-istoriya-krayu-v-imenah-foto.html – Дата публікації: 29.01.2024.

В обласному центрі у відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського розпочав роботу клуб «Історія краю в іменах». Мета клубу – відкрити краянам маловідомі сторінки життєписів знаних, маловідомих та забутих земляків, які вписали в історію нашого краю цікаві сторінки.

25 січня

Десять бібліотек Кіровоградщини отримають англомовні книжки: де будуть доступні // Гречка. – Режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/desyat-bibliotek-kirovogradshhyny-otrymayut-anglomovni-knyzhky-de-budut-dostupni/ – Дата публікації: 25.01.2024

Українська громадська організація ПЕН, в межах спільної ініціативи “Незламні бібліотеки” із благодійним фондом Book Aid International, Англійським ПЕН та Міжнародним ПЕН отримала понад 25 тисяч різножанрових книжок англійською мовою для дорослих, підлітків та дітей. Серед переліку книгозбірень, які отримають книжки, були бібліотеки Кіровоградщини.

Започатковують новий проєкт про відомих земляків // 21-й канал. – 2024. – 25 січня. – С. 6 : фото.кол.

Обласна бібліотека імені Чижевського започатковує новий просвітницький проєкт – клуб, присвячений видатним землякам, які вписали свої імена в літопис Степлвої Еллади.

У Кропивницькому завершився військово-патріотичний вишкіл школярів // 21-й канал. – 2024. – 25 січня. – С. 6 : фото.кол.

Більше сотні кропивницьких школярів пройшли військово-тренувальний вишкіл. Закриття зборів, а також вручення сертифікатів майбутнім захисникам України відбулося у приміщенні Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

23 січня

Кропивничани зустрілися з українкою із сонячного Марселя // Кропивницька міська рада. – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/kropivnichani-zustrilisya-z-ukrayinkoyu-iz-sonyachnogo-marselya-23-01-2024.html – Дата публікації: 23.01.2024

Радість і позитивні емоції викликала у кропивничан зустріч із педагогом, науковцем, дослідницею та мандрівницею Валентиною Гребньовою, що пройшла у відділі краєзнавства бібліотеки імені Дмитра Чижевського. Модератором зустрічі став доктор наук, професор, завідувач кафедри української літератури ЦДУ імені Володимира Винниченка Григорій Клочек.

У Кропивницькому відбулася зустріч з українкою з сонячного Марселя // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-vidbulasya-zustrich-z-ukrayinkoyu-z-sonyachnogo-marselya-foto.html – Дата публікації: 23.01.2024

На справжнє свято позитиву перетворилася зустріч з педагогом, науковцем, дослідницею та мандрівницею Валентиною Гребньовою, що пройшла у відділі краєзнавства бібліотеки імені Дмитра Чижевського. Модератором зустрічі став доктор наук, професор, завідувач кафедри української літератури ЦДУ імені Володимира Винниченка Григорій

20 січня

Історія краю в іменах: На Кіровоградщині започатковують новий просвітницький проєкт // Кіровоградська обласна рада. – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/22334545567 – Дата публікації: 20.01.2024

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського започатковує новий просвітницький проєкт – клуб, присвячений видатним краянам – відомим, невідомим і забутим, які вписали свої імена в літопис Степової Еллади. Перше засідання клубу буде присвячене знаній родині Нікітіних.

18 січня

Майбутні захисники України // Ранкове місто. – Режим доступу: https://ugorod.kr.ua/news-majbutn-zahisniki-ukrajini – Дата публікації: 18.01.2024

У Кропивницькому завершився військово-патріотичний вишкіл школярів. Більше сотні кропивницьких школярів – учнів молодших і старших класів, вихованців гуртків національно-патріотичного виховання – пройшли військово-тренувальний вишкіл. Закриття зборів, а також вручення сертифікатів майбутнім захисникам України відбулося у приміщенні обласної наукової бібліотеки імені Чижевського 17 січня.

Історія краю у листівках // Народне слово. – 2024. – 18 січня. – С. 6 : фото.

В день відзначення 85-річчя утворення Кіровоградської області в рамках урочистостей в ОУНБ ім. Д.І.Чижевського відбулася творча зустріч з краєзнавцями Володимиром Поліщуком та Юрієм Тютюшкіним. Презентовано нову електронну книгу Володимира Поліщука «Листівки з видами нашого міста» та книжкову виставку «Історія області у дзеркалі книги».

Кіровоградщина крізь призму років // Народне слово. – 2024. – 18 січня. – С. 2 : фото.

Перше засідання інформаційно-туристичного клубу «Attractive Krop» відбулося в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського з нагоди відзначення 85-ї річниці заснування Кіровоградської області.

Історія області в листівках // 21-й канал. – 2024. – 18 січня. – С. 2 : фото.кол.

В день відзначення 85-річчя утворення нашої області в рамках урочистостей в Обласній науковій бібліотеці імені Д.І.Чижевського відбулася творча зустріч з краєзнавцями Володимиром Поліщуком та Юрієм Тютюшкіним. Було презентовано нову електронну книгу Володимира Поліщука «Листівки з видами нашого міста» та книжкову виставку «Історія області у дзеркалі книги».

Металевий ажур старого міста // 21-й канал. – 2024. – 18 січня. – С. 5 : фото.кол.

В ОУНБ ім Д.І.Чижевського відбулася презентація книги краєзнавця, журналіста Володимира Поліщука «Металевий ажур міста».

Юрченко Олег. «Металевий ажур старого міста» // Наше місто. – 2024. – 18 січня. – С. 3 : фото.

Чергове видання проєкту «Архітектурне обличчя міста», присвячене металевим архітектурним елементам, які прикрашали будинки єлисаветградців було презентовано у відділі краєзнавства бібліотеки ім. Д.І. Чижевського. Про книгу розповідав автор – краєзнавець, журналіст Володимир Поліщук.

17 січня

Майбутні захисники України: у Кропивницькому завершився військово-патріотичний вишкіл школярів // Кропивницька міська рада. – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/maybutni-zahisniki-ukrayini-u-kropivnitskomu-zavershivsya-viyskovo-patriotichniy-vishkil-shkolyariv.html – Дата публікації: 17.01.2024

Більше сотні кропивницьких школярів – учнів молодших і старших класів, вихованців гуртків національно-патріотичного виховання – пройшли військово-тренувальний вишкіл. Закриття зборів, а також вручення сертифікатів майбутнім захисникам України відбулося у приміщенні обласної наукової бібліотеки імені Чижевського 17 січня.

16 січня

Щедрик. Історія одного сценарію // Кіровоград 24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/society/2024/01/16/schedrik-istorija-odnogo-stsenariju.htm – Дата публікації: 16.01.2024

В головній книгозбірні регіону книгу «Щедрик. Моя сповідь» презентувала відома українська письменниця та сценаристка Ксенія Заставська.

Ксенія Заставська презентувала книгу у Кропивницькому // FOTOINFORM – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/kseniya-zastavska-prezentuvala-knigu-u-kropivnitskomu-foto.html – Дата публікації: 16.01.2024

В обласному центрі в головній книгозбірні регіону книгу «Щедрик. Моя сповідь» презентувала відома українська письменниця та сценаристка Ксенія Заставська.

15 січня

Різдвяний вертеп у Кропивницькому // Тусовка – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/01/15/-rizdvjanii-vertep-u-kropivnitskomu?from=list – Дата публікації: 15.01.2024

В новорічні різдвяні дні у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського було гамірно і весело, бо тут зібрався Батьківський клуб на відкриття вінтажної чарівної скриньки – Різдвяного вертепу.

Крізь призму років: у Кропивницький книгозбірні розповіли історію області // 21-ий канал – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/news/kriz-prizmu-rokiv-u-kropivnitskij-knigozbirni-rozpovili-istoriju-oblasti-1705307709.html – Дата публікації: 15.01.2024

Перше засідання інформаційно-туристичного клубу «Attractive Krop» відбулося у науковій бібліотеці імені Чижевського у Кропивницькому з нагоди 85-ї річниці заснування Кіровоградської області.

14 січня

Кіровоградській області – 85 // Кіровоградська обласна рада. – Режим доступу: https://oblrada.kr.ua/event/0112202401 – Дата публікації: 14.01.2024.

Творча зустріч із відомими краєзнавцями Володимиром Поліщуком і Юрієм Тютюшкіним відбулась в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського. Під час заходу презентовано нову електронну книгу Володимира Поліщука «Листівки з видами нашого міста».

У Чижевського показали історію краю у листівках // Тусовка. – https://tusovka.kr.ua/news/2024/01/14/-u-chizhevskogo-pokazali-istoriju-kraju-u-listivkah?from=list – Дата публікації: 14.01.2024.

10 січня 2024 року наша область святкувала свій 85-річний ювілей. І саме в цей день в рамках урочистостей в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася творча зустріч зі знаними у Кропивницькому краєзнавцями Володимиром Поліщуком і Юрієм Тютюшкіним. На рахунку цих ентузіастів велика кількість просвітницьких проєктів та книг, об’єднаних рубрикою «Архітектурне обличчя нашого міста», що висвітлюють цікаві сторінки історії міста Кропивницького.

13 січня

Крізь призму років // Ранкове місто. – https://ugorod.kr.ua/news-krz-prizmu-rokv – Дата публікації: 13.01.2024.

У Кропивницький книгозбірні розповіли історію області. Перше засідання інформаційно-туристичного клубу «Attractive Krop» відбулося у науковій бібліотеці імені Чижевського у Кропивницькому з нагоди 85-ї річниці заснування Кіровоградської області.

12 січня

У Кропивницькому показали історію області у листівках // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-pokazali-istoriyu-oblasti-u-listivkah-foto.html – Дата публікації: 12.01.2024.

Наша область відсвяткувала свій 85-річний ювілей. І саме в цей день в рамках урочистостей в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася творча зустріч зі знаними у Кропивницькому краєзнавцями Володимиром Поліщуком і Юрієм Тютюшкіним.

Крізь призму років: у Кропивницький книгозбірні розповіли історію області // Кропивницька міська рада. – Режим доступу: https://kr-rada.gov.ua/news/kriz-prizmu-rokiv-u-kropivnitskiy-knigozbirni-rozpovili-istoriyu-oblasti-12-01-2024.html – Дата публікації: 12.01.2024.

Перше засідання інформаційно-туристичного клубу «Attractive Krop» відбулося у науковій бібліотеці імені Чижевського у Кропивницькому з нагоди відзначення 85-ї річниці заснування Кіровоградської області.

Про центральноукраїнські землі та довготривалий і складний процес утворення адміністративно-територіальної одиниці, яка поки ще зветься Кіровоградщиною, учасникам клубу розповів історик, краєзнавець, дослідник, науковець і великий друг книгозбірні Борис Шевченко.

11 січня

Сторінками історії реального училища // Народне слово. – 2024. – 11 січня. – С. 5 : фото.

Про чергове засідання краєзнавчих студій у відділі краєзнавства ОУНБ ім. Д. І. Чижевського, присвячене унікальному навчальному закладу – Єлисаветградському земському реальному училищу, в чиїх стінах сьогодні працює Кропивницький інженерний коледж Центральноукраїнського технічного університету.

9 січня

Презентація персональної виставки Галини Костюк: Чарівний світ рукоділля // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/news/-prezentatsija-personalnoji-vistavki-galini-kostjuk-charivnij-svit-rukodillja-1704735374.html – Дата публікації: 09.01.2024.

11 січня о 14.00 в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбудеться презентація персональної виставки Галини Костюк «Чарівний світ рукоділля».

Різдвяний вертеп відбувся у Кропивницькому // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/rizdvyaniy-vertep-vidbuvsya-u-kropivnitskomu-foto.html – Дата публікації: 09.01.2024.

В обласному центрі в новорічні різдвяні дні у відділі мистецтв бібліотеки Чижевського було гамірно і весело, бо тут зібрався Батьківський клуб на відкриття вінтажної чарівної скриньки – Різдвяного вертепу.

8 січня

Понад 100 кризових консультантів підготовлено на Кіровоградщині // FOTOINFORM. – Режим доступу: https://www.fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/ponad-100-krizovih-konsultantiv-pidgotovleno-na-kirovogradshini.html – Дата публікації: 08.01.2024.

Понад 100 кризових консультантів для Кіровоградської області було підготовлено Благодійним фондом «Безпечне майбутнє» за сприяння Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» у 2023 році.

В обласній книгозбірні імені Дмитра Чижевського відбулася презентація нової книги Володимира Поліщука // 21-й канал. – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/v-oblasnij-knigozbirni-imeni-dmitra-chizhevskogo-vidbulasja-prezentatsija-novoji-knigi-volodimira-polischuka-1704719852 – Дата публікації: 08.01.2024.

Відділ краєзнавства обласної книгозбірні імені Дмитра Чижевського зібрав поціновувачів архітектури на презентацію нової книги відомого журналіста і краєзнавця-дослідника Володимира Поліщука «Металевий ажур старого міста».

4 січня

У Кропивницькому говорили про емоції в житті дитини // Тусовка. – Режим доступу: https://tusovka.kr.ua/news/2024/01/04/-u-kropivnitskomu-govorili-pro-emotsii-v-zhitti-ditini?from=list – Дата публікації: 04.01.2024

Кожна людина переживає найрізноманітніші почуття та емоції. Як їх переживати, аби життя було гармонічним, обговорювали разом із сімейним та практичним психологом Юлією Абрамович на черговому засіданні Батьківського клубу у відділі обслуговування читачів бібліотеки Чижевського.

Про емоції в житті дитини говорили у Кропивницькому // FOTOINFORM – Режим доступу: https://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/pro-emotsiyi-v-zhitti-ditini-govorili-u-kropivnitskomu-foto.html – Дата публікації: 04.01.2024

Кожна людина переживає найрізноманітніші почуття та емоції. Як їх переживати, аби життя було гармонічним, обговорювали разом із сімейним та практичним психологом Юлією Абрамович на черговому засіданні Батьківського клубу у відділі обслуговування читачів бібліотеки Чижевського.

У Кропивницькому говорили про емоції в житті дитини// Кіровоград24. – Режим доступу: https://kirovograd24.com/shortly/2024/01/04/u-kropivnitskomu-govorili-pro-emotsii-v-zhitti-ditini.htm – Дата публікації: 04.01.2024

Кожна людина переживає найрізноманітніші почуття та емоції. Як їх переживати, аби життя було гармонічним, обговорювали разом із сімейним та практичним психологом Юлією Абрамович на черговому засіданні Батьківського клубу у відділі обслуговування читачів бібліотеки Чижевського.

1 січня

Бібліотека Чижевського запрошує малечу з батьками на розвиваючі заняття // 21-канал – Режим доступу: https://21ch.kr.ua/posts/index/view/name/biblioteka-chizhevskogo-zaproshuje-malechu-z-batkami-na-rozvivajuchi-zanjattja-1704101843 – Дата публікації: 01.01.2024

Дорогі друзі! Запрошуємо вас з малечею 1-го січня на дитячу точку «Спільно»!
О 13:00 – ігрова діяльність «Емоції». Сприяє зниженню агресивності, тривожності, страху, розвитку комунікативних якостей дітей.
О 14:00 – настільна гра «Великі цятки з сюрпризом». Під час гри будемо розвивати свою логіку, мислення, пам’ять та концентрацію уваги.
О 15:00 – перегляд мультфільму «Полярний експрес». Проведемо наш час весело, корисно та цікаво.
З 14:00 до 16:00 діти можуть пройти корекційно-відновлювальні та розвиваючі заняття з вчителем-логопедом.
З 12:00 до 14:00 запрошуємо на індивідуальні консультації та заняття з психологом.
Чекаємо на бібліотечній дитячій точці «СПІЛЬНО»!