Ви зараз переглядаєте Берегиня Хутора Надія

Берегиня Хутора Надія

До бібліотеки Чижевського завітала гостя з Хутора Надія – Валентина Тобілевич. Березневого дня у теплій камерній атмосфері відділу мистецтв вона презентувала книгу спогадів «Від долі не втечеш».

Книга вийшла цього року у кропивницькому виданні «Імекс-ЛТД», що стало помітною культурною подією в місті, яке зберігає літературні традиції Івана Карпенка-Карого (Тобілевича).

Валентина Василівна Тобілевич – жива легенда Хутора Надії. У своїх спогадах вона розповіла про себе, про важку долю своєї родини, про Андрія Юрійовича Тобілевича, який попри все зберіг і відродив заповідник-музей «Хутір Надія», та про те, як саме їй судилося стати спадкоємицею Тобілевичів. Саме їй випало взяти відповідальність за долю унікального музею-заповідника, значення якого важко переоцінити.

Видання містить багато світлин з історії родини і заповідника. Валентина Тобілевич подякувала екскурсоводу Тетяні Зайцевій, яка допомагала в роботі над написанням спогадів. Та, на жаль, за браком фінансування, книга вийшла набагато меншою, ніж рукопис.

Привітати автора прийшли друзі, колеги та творча інтелігенція міста. Письменник Василь Бондар зазначив: “Я хочу привітати Валентину Василівну з виходом цієї книги. Я знаю, що з тих її матеріалів справді можна було видати фоліант. Це неймовірно цікава доля!”

Залишити відповідь