Ви зараз переглядаєте Національний тиждень читання у Чижевського

Національний тиждень читання у Чижевського

Масштабна і нескінченна розмова на сотні тисяч голосів триває без нас, доки ми не взяли до рук книжку. Цією чудовою думкою поділився з читачами шановний Ростислав Семків в своїй книзі «Як читати класиків». Включитися в цю розмову – величезне інтелектуальне та емоційне задоволення. Взагалі науково доведено, що люди, які регулярно читають художню літературу, мають більш розвинену емпатію і краще розуміють почуття та мотиви інших людей. Це пов’язано з тим, що читання дозволяє нам «проходити» через переживання та думки героїв книги і таким чином покращує наше розуміння емоцій та збагачує наші міжособистісні навички.

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського втретє стала учасницею Національного тижня читання. У 2021 році його проведення ініціював Український інститут книги. В час важкої пандемії ковіду Тиждень став чарівним зіллям для мільйонів українців, втомлених від хронічного стресу.

Цьогоріч центральною постаттю Національного тижня читання став Микола Хвильовий. За словами доктора філологічних наук Сергія Михиди, Тарас Шевченко бачив перспективу появи незалежної України, а Микола Хвильовий був одним з тих, хто побачив, що з нею можуть зробити, коли вона з’явиться. Відчайдушному заклику Хвильового «Геть від Москви!», бурхливому процесу пошуків національної ідентичності представниками української інтелігенції та наслідкам більш ніж півстолітнього знищення українства жахливим тоталітарним радянським молохом була присвячена публічна лекція професора Михиди в бібліотеці Чижевського. Обов’язково зробіть собі подарунок і подивіться-послухайте її https://www.youtube.com/watch?v=VSJp_rv7HHQ.

Серед заходів, проведених головною книгозбірнею області в рамках Національного тижня читання була і зустріч з членами Українського товариства сліпих у Кропивницькому. Бібліотекарі відділу абонемента теж присвятили її постаті українського письменника, публіциста й політичного діяча Миколи Хвильового та влаштували голосні читання його маленької імпресіоністичної новели «Дорога і ластівка» – блискучої і в той же час моторошної від відчуття задухи, яке майстерно передав автор.

Згідно з дослідженням культури читання в Україні, яке у 2021-му провела компанія Gradus Research, серед опитаних українців читають 59 відсотків. На жаль, молодь відноситься до групи «нечитачів» і тих, хто змушений читати з тих чи інших причин. Тож в бібліотеці Чижевського багато уваги приділяється читанню дітям і разом з малечею. Тиждень національного читання не став виключенням. На ньому відома кропивницька письменниця Вікторія Семененко познайомила юних відвідувачів книгозбірні з героїнею своєї книги «Моє зимове диво» зайченятком Веселкою і та її великою мрією.

Тиждень закінчився, але бібліотека Чижевського завжди тримає відкритими двері у безмежний книжковий світ.

#тижденьчитання2023 #бутисвоїми

Залишити відповідь