Ви зараз переглядаєте Знань багато не буває

Знань багато не буває

В Україні 1 вересня розпочинається новий навчальний рік. В цей день також святкують День знань. Незважаючи на надскладні виклики часу: війну, біль, страждання – перший дзвоник сьогодні лунає в усіх куточках України. Всіх присутніх привітали з Днем знань – святом Першого дзвоника! Головна книгозбірня області не лишилася осторонь та привітно зустріла з першими уроками учнів та студенів у своїх затишних залах.

Для учнів ліцею «Максимум» Кропивницької міської ради провели цікаву та захоплюючу веб-екскурсію «Історія козацтва: острів Хортиця».

Хортиця – одне з найвідоміших місць України. Це найбільший острів на Дніпрі. Граніти, на яких стоїть острів є найдревнішими породами на планеті, що збереглись у первинному вигляді. Острів Хортиця має насичену подіями та легендами історію. Ще за прадавніх часів могутні Скіфи населяли цю місцевість. Найвидатнішою і найбільш захоплюючою для острова Хортиця була доба козацтва. Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» став єдиним збірним образом всіх Січей, що існували за часів козацтва. Тут зібрані найцікавіші елементи архітектури, культури, побуту і життя запорозьких козаків.

До бібліотеки завітали студенти факультету педагогіки, психології та мистецтв Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка. Майбутні педагоги, дизайнери та художники ознайомилися з виставками «Українські старожитності», «Керамо РИТМИ», «Кам’яні малюнки» та переглянули одну з серій унікального англійського документального серіалу «Людина творча» з серії фільмів Д.Морріса. В основу фільму покладені спостереження за людиною знаного британського етолога, зоолога, антрополога, автора бестселера «Гола мавпа» Деймонда Морріса.

Для учнів ліцею «Муніципальний колегіум» бібліотечні фахівці провели перший урок «Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил наших політ!».

В інтерактивному спілкуванні з учнями знаходили відповіді на питання: Що для кожного з вас значить Україна? Які образи виникають у вашій уяві, коли ви чуєте слово «Україна»?

Гра-вікторина «Чи знаєте ви?» дала можливість учням показати свої знання про державну та народну символіку, епоху козацтва, грошові номінали нашої країни.

Світ знає багато талановитих українців. Ці люди рознесли славу про Україну по всьому світові. Мандруючи віртуальною «Алеєю зірок», школярі впізнавали відомих українців, називали їх: Валерій Залужний, Василь Вірастюк, Ліна Костенко, Олександр Лєщенко, гурт «Калуш» та інші.

Учні з захопленням складали пазли «Мапа України» та «Кіровоградська область», демонструючи свої знання з географії.

На дитячій точці «Спільно» бібліотекарі підготували особливу розважальну програму «ПізнавайКА».

Дітлахи із задоволенням приймали участь у цікавих творчих майстер-класах, інтерактивних іграх та отримали корисні призи, які знадобляться при навчанні. Малеча виготовляла символ мудрості – сову, збирали рюкзачок до школи, ліпили, малювали, читали незвичайні книги та брали участь у вікторинах.

Залишити відповідь