Ви зараз переглядаєте День пам’яті Чорнобильської трагедії

День пам’яті Чорнобильської трагедії

Назва тихого поліського містечка – Чорнобиль – уже 35 років поспіль є синонімом смутку, болю та печалі. Сигнал тривоги, що пролунав мирної ночі 26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилини на Чорнобильській атомній станції, страшним набатом сколихнув увесь світ. Він став грізним попередженням всім про те, що колосальна енергія атому без належного контролю може поставити питання про саме існування людей на планеті, і дав зрозуміти світові: радіація не визнає державних кордонів.

Гортаючи підшивки обласних та районних газет Кіровоградщини, можна побачити безліч статей, присвячених Чорнобилю.

Небачена катастрофа 1986-го зачепила своїм чорним крилом мільйони людей. Не оминула біда і Кіровоградщину. Одними з перших на ліквідацію аварії вирушили вертолітники Олександрійської військової частини, кіровоградські медики потрапили в Чорнобильську зону вже через три дні після аварії. Перші 25 правоохоронців з Кіровоградщини виїхали до Чорнобиля 7 травня 1986-го. П’ять екіпажів ДАІ, по п’ять чоловік в машині. Виключно добровольці.

Через атомне горнило Чорнобиля пройшли 96 вогнеборців Кіровоградської області. А потім відлік тих, хто ставав на вахту, пішов вже на тисячі…

Тисячі наших земляків пройшли крізь чорнобильське пекло, одночасно ставши його героями та жертвами.

Дякуємо за подвиг, і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою!

Залишити відповідь