Ви зараз переглядаєте У бібліотеці імені Дмитра Чижевського стартує новий освітній проєкт

У бібліотеці імені Дмитра Чижевського стартує новий освітній проєкт

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського у партнерстві з управлінням захисту споживачів регіональної Держпродспоживслужби започаткувала новий проєкт – «Школа досвідченого споживача».

У повсякденному житті ми постійно користуємось тими чи іншими послугами, щось купуємо, але у своїй більшості не маємо не тільки твердих знань, а навіть чіткого уявлення про власні права споживачів. Винятком може бути тільки фраза «Клієнт завжди правий», яку багато хто чув. Її авторство приписують Сезару Рітцу, засновнику фешенебельних готелів Ritz, а також власнику мережі господарських магазинів у Чикаго Маршаллу Філду. Хто саме запровадив такий принцип обслуговування клієнтів – не так і суттєво. Важливіше, що він існує понад сто років. Проте запитайте продавчинь наших магазинів або водіїв маршруток, чи погоджуються вони з таким принципом ставлення до клієнтів.

Тож запрошуємо друзів нашої бібліотеки і усіх, хто бажає бути обізнаним щодо споживацьких прав і обов’язків, стати учасником освітнього проєкту «Школа досвідченого споживача».

Задіяним у проєкті розкажуть про права покупця у разі придбання ними товару неналежної якості; про те, як грамотно замовляти товари через інтернет, що робити, якщо інтернет-магазин відмовляється від обміну чи повернення товару.

Учасники проєкту дізнаються, які права має споживач у разі порушення умов договору про виконання робіт чи надання послуг, ознайомляться з правилами, якими слід керуватися при укладанні різного роду фінансових операцій і договорів.

Слухачі школи отримають знання про генетично модифіковані продукти, «чорну» і «білу» сторони реклами, правила продажу ліків, гарантійні зобов’язання виробників і продавців побутової техніки та інших товарів, способи захисту від телефонних шахраїв тощо.

Зустрічі з експертами управління захисту споживачів, їх виступи та спілкування з майбутніми досвідченими споживачами відбуватимуться у відділі документів із економічних, технічних та природничих наук. Для тих, хто не матиме змоги потрапити до нашого інформаційно-культурного центру, ми будемо робити стрім і викладати відео «уроків» на facebook-сторінці бібліотеки.

А згодом слухачі школи зможуть взяти участь у конкурсах та вікторинах з отриманих знань. Переможців буде винагороджено. Зацікавились? Чекайте на повідомлення про перше заняття та його тему на нашому сайті та на facebook-сторінці.

Сервіс, який ми отримуємо, може і повинен бути якісним. Нові знання допоможуть кожному з нас стати досвідченим, а значить і захищеним споживачем.

Залишити відповідь