Віртуальні мистецькі проєкти

Легенда театральної сцени Костянтин Параконьєв

Шанувальникам театрального мистецтва пропонуємо просвітницький проєкт «Легенда театральної сцени Костянтин Параконьєв», присвячений 140-річчю Театру корифеїв.

Проєкт складається з великої добірки матеріалів з особистого архіву народного артиста України, лауреата Державної премії УРСР імені Тараса Шевченка, уродженця нашого краю Костянтина Йосиповича Параконьєва.

Фотокартки, театральні афіші, програми вистав, відгуки на гру актора в газетах і журналах, рукописи, листи подарувала Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського донька актора Алла Костянтинівна Пароконьєва.

Двадцять два роки її батько віддано служив мистецтву на сцені Кіровоградського українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького. Він був справжньою легендою, кумиром кількох поколінь шанувальників театрального дійства. На сцені нашого театру Костянтин Йосипович створив близько 200 неповторних образів, серед яких герої класичної та сучасної української і зарубіжної драматургії.

Не менш плідною була його двадцятирічна діяльність як актора і режисера на сцені Запорізького державного українського музично-драматичного театру імені Миколи Щорса (нині імені Володимира Магара). Саме у цьому театрі Костянтин Параконьєв отримав високі звання заслуженого та народного артиста УРСР, першим з українських театральних акторів став лауреатом Державної премії УРСР імені Тараса Шевченка за роль Ярослава Мудрого в однойменній виставі за твором Івана Кочерги.

Фотодокументальні матеріали про життєвий і творчий шлях знаного театрального діяча, які представлені на сайті бібліотеки імені Дмитра Чижевського, є даниною шани й пам’яті нашому видатному земляку, Великому актору Костянтину Йосиповичу Параконьєву.