Ви зараз переглядаєте Захист прав споживачів: як покращити взаємодію між владою, підприємцями та жителями Кропивницького

Захист прав споживачів: як покращити взаємодію між владою, підприємцями та жителями Кропивницького

П’ять років мораторію на перевірки: замість використати їх для приведення своєї діяльності до вимог ЄС, малий та середній бізнес заполонив Україну дешевими товарами китайського виробництва.

Таку думку висловив начальник відділу ринкового нагляду управління захисту споживачів обласного управління Держпродспоживслужби Сергій Горовой під час круглого столу, присвяченого питанням захисту прав споживачів та взаємодії влади, бізнесу і громади.

Майданчиком для обговорення важливих для людей питань виступила обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського.

За словами Сергія Горового, раніше протягом року штрафні санкції за порушення технічних регламентів, реалізацію небезпечної нехарчової продукції, недопуск фахівців до перевірки складали до 300 тис. гривень. Однак з набранням чинності законодавчих змін штрафи збільшилися. Як результат – вже у першому кварталі 2021 року порушників оштрафували більше ніж на 700 тисяч гривень.

Так, за недопуск фахівців Служби для перевірки або перешкоджання діям посадових осіб під час її проведення підприємства штрафують на 170 тисяч гривень.

Сергій Горовой зауважив, що жоден підприємець нашого регіону не звернувся до Держпродспоживслужби за безкоштовною консультацією про види порушень, які можуть бути виявлені під час проведення перевірки підприємств чи торгових точок.

Під час круглого столу також піднімалися питання останніх змін у законодавстві, безпечності харчових продуктів, порушення норм законів про рекламу.

На захід завітали заступник голови обласної ради Вадим Волканов, заступниця директора департаменту економічного розвитку та торгівлі Кіровоградської ОДА Тетяна Шевельова, заступник міського голови Кропивницького Михайло Бєжан, президент Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати Ірина Саєнко, виконавча директорка ГО «Флора» Людмила Шестакова та представники малого і середнього бізнесу нашого міста.

В рамках круглого столу свої нагороди отримали переможці міського конкурсу дитячого малюнку «Молодь тестує якість 2021».

Лариса Семенова,
відділ соціокультурної діяльності

Залишити відповідь