Ви зараз переглядаєте Є мова – є нація

Є мова – є нація

У День слов’янської писемності та культури на бібліотечному майданчику відбулася вулична акція «Є мова – є нація».

Багатовікова історія слов’янської культури має багато яскравих подій, одна з них – поява кирилиці та писемності, які подарували нам проповідники християнства Кирило і Мефодій. Створена ними азбука стала фундаментом слов’янських мов, сприяла розвитку багатогранної словֹ’янської культури.

Тематична книжкова виставка знайомила мешканців міста та гостей з літературою з історії слов’янської писемності, історії української культури й історії української мови: «Повість минулих літ», літописні оповіді якої переказав майстер художнього слова Віктор Близнець; «Українська мова – спадщина тисячоліть. Чим українська мова багатша за інші?» Олекси Різникова – письменника-шістдесятника, «Перлини духовності», до якої увійшли твори української світської літератури від давніх часів до XXI ст., а також інші видання.

Фахівці відділу обслуговування користувачів пропонували учасникам акції скласти словосполучення з дієсловами-синонімами, Наприклад, рахунок – відкривати, вуха – розтуляти, замок – відмикати та інші. З цікавістю кропивничан знаходили українські відповідники до іншомовних слів, як то акцент – наголос, тьютор – наставник, скіл – навички. І з легкістю заміняли фразеологізми одним словом, адже усі знають, що ламати голову – думати, а води в рот набрати – мовчати.

День слов’янської писемності та культури нагадує нам сьогодні про наше духовне коріння, наповнює особливими почуттями до рідної мови, яка по праву вважається однією з найбагатших і найкрасивіших мов.

Залишити відповідь