Ви зараз переглядаєте Таємниця художника

Таємниця художника

У Чижевського знову приємна подія. До відділу мистецтв головної книгозбірні області завітав художник Ігор Смичек та подарував свою «Таємницю» – книгу, де забрані його живопис, малюнки та книжкова ілюстрація.

Переглядаючи пейзажи чи портрети, натюрморти чи абстракції, роботи Смичека признаєш завжди. Тому що його почерк впізнаваний, а самобутній талант незаперечний.

Подароване видання – це своєрідна ретроспективна виставка міні-арту художника. Як розповідає у передмові сам автор, роботи невеликого формату з’являються з різних причин. Для нього, з одного боку, це спосіб пояснити учням ту чи іншу тему, показати прийоми взаємодії фігури з фоном. З іншого боку, це бажання негайно зафіксувати ідею, що виникла.

На початку своєї творчої кар’єри художник звернувся до ілюстрування літератури. Виразити в малюнку те, що створив у своїй уяві, а потім записав словами автор – неординарне завдання. Тому Смичек під час роботи, за його власними зізнанням, відчував себе певною мірою актором, який входить у роль тих чи інших літературних персонажів. І можна зазначити, що це у нього виходило чудово.

Наступний етап став для Смичека відкриттям іншого колориту. Художник ніби побачив світ навколо себе очима Матісса і Гогена і це допомогло по-новому зрозуміти колір, світло і простір.

До речі, у виданні є картина, датована 2008 роком. Зараз у такій манері Ігор Смичек уже не пише. Роздивіться і дайте власну відповідь на питання: чому художник назвав цю картину «В бібліотеці»?

Додамо, що «перехід» митця від реалізму до абстрактних фігур і далі… дуже яскраво демонструє набір з п’яти листівок великого формату, який митець теж подарував бібліотеці.

Книга «Таємниця» закінчується 2023 роком. Як художник сприймав війну, чи відобразилася вона взагалі на його творчості?

На думку Олени Кириченко, яка є автором тексту «Таємниці», «звернення до теми війни спонукають шукати особливі інтонації, якими можна відобразити і трагізм, і надію на перемогу. Смичек переконаний, що ця тема потребує особливого підходу до розмови з глядачем. Він не зображує жахливих моментів, які несе з собою війна, навпаки, в творах 2023 панує впевненість у тому, що Україна є сильною і міцною державою».

На останніх сторінках книги твори, написані під час війни. І це сильно!

Ольга Степанова,
спеціально для сайту бібліотеки

Залишити відповідь