У Чижевського опублікували новий календар знаменних і пам’ятних дат Кіровоградщини

У Чижевського опублікували новий календар знаменних і пам’ятних дат Кіровоградщини

На сайті Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського у розділі «Краєзнавство» опубліковано «Календар знаменних і пам’ятних дат Кіровоградщини на 2023 рік» (https://library.kr.ua/calendardat).

Календар містить перелік дат, пов’язаних з визначними діячами сучасності у галузі культури, науки, техніки, літератури та мистецтва, які народилися, навчалися або працювали на території нашого краю.

Календар структурований за місяцями та має розділ «Дати, що не увійшли до основного календаря».

Нагадаємо, що представляють собою знаменні дати. У відношенні до конкретної людини визначення ювілейних дат цілком зрозуміло: людське життя вимірюється десятиліттями, тому ювілеями прийнято називати дати, що закінчуються на «0». Також до ювілеїв відносять «половинні» дати, тобто ті які закінчуються на «5».

Пам’ятними датами називають дні, які вплинули на долі конкретних історичних особистостей, або ті, що залишилися в людській пам’яті і зіграли значну роль у формуванні культурних, історичних чи інших цінностей.

Видання стане у нагоді бібліотекарям, викладачам, учителям, журналістам і студентам, які у своїй діяльності або навчанні потребують інформації про ту чи іншу подію, а також усім, хто цікавиться величезним надбанням української національної культури та світової культурної спадщини.

При укладанні Календаря були використані «Історичні календарі Кіровоградщини» за 2013 та 2018 роки та видання «Визначні постаті Степової Еллади», де автором-упорядником виступив відомий кропивницький краєзнавець та мистецтвознавець Володимир Босько, та інформацію з розділу бібліотечного сайту «Видатні особистості Кіровоградщини».

Залишити відповідь