Ви зараз переглядаєте Подорож у бузковий рай Романа Любарського

Подорож у бузковий рай Романа Любарського

У Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася презентація книги відомого письменника, журналіста, громадського діяча Романа Любарського «Бузковий рай».

Як зазначила у передмові кропивницька літераторка, кандидат філологічних наук, голова обласного осередку Спілки письменників України Надія Гармазій, нова книга Романа Любарського є хистким місточком між спогадами дитинства автора та нашим воєнним сьогоденням. «Бузковий рай» – це тонке багатобарв’я, у вирі якого ліричний герой шукає себе у часі й поза ним, знаходячи в пам’яті серця щось дорогоцінне й нев’януче.

Перша поетична частина збірки «На меридіані війни» – це наш з вами час, коли «землю крають не плуги, а танки». Поетична частина – лірична, овіяна спогадами про дитинство і в той же час – це наша сучасність, наша священна й кровопролитна війна. Такий контраст є своєрідним авторським маркером часу, який дає відчуття того, «як щемно пахне на війні бузок».

Друга прозова частина книги – «Чарівний ліхтар» – це подорож у спогади про дитинство, своєрідне емоційне краєзнавство. У пошуках втраченого часу автор намагається оживити словом рідні обриси та звуки Великої Балки обласного центру, де пройшло дитинство Романа. До цієї частини увійшли оповідання «Круча», «Дід Микола», «Джерельна вода», «Піч», «Єва», в яких власні дитячі переживання залишилися на все життя.

Роман Любарський майстерно переплітає минуле і сучасність, створюючи багатошарову розповідь, де кожен епізод має своє значення, а кожен діалог – глибокий зміст. Його тексти сповнені символізму та прихованих смислів, які постають перед читачем поступово, розкриваючи всю глибину авторського задуму – дати не лише відчути, а й насититись отим бузковим раєм, бо насправді бузковий рай – то все те, що лишилося за межею вибухів, то наші теплі спогади про інше життя, спогади, завдяки яким у дні війни ми сильні й наповнені… Цією книгою автор прагне повернути сучасного читача до історії, власного пракоріння, цінності людського життя.

Презентуючи книгу, автор прочитав низку власних творів та поділився автобіографічними історіями, що лягли в основу збірки.

Звучали уривки оповідань у виконанні актора і керівника Театру сатири Романа Бутовського.

На презентацію завітали друзі та колеги автора, літературознавці та письменники – професор Центральноукраїнського державного університету імені В. Винниченка Сергій Михида, директорка Обласного центру контролю та профілактики хвороб Надія Оперчук, письменниця і керівниця видавничої майстерні Pantheon Аліна Шевченко, художник Ігор Смичек.

Під час заходу пролунали музичні привітання від етногурту «Їдедах» та Олександри Корпусової.

Презентація книги пройшла у теплій, натхненій атмосфері. Присутні отримали справжню насолоду від спілкування з автором, а література рідного краю поповнилася чудовою книгою.

Видання побачило світ у видавничій майстерні Pantheon за кошти обласного бюджету у рамках комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства, інформаційної сфери та книговидання.

Запис заходу дивіться за посиланням.

 

Підготувала Тетяна Колєчкіна,
відділ краєзнавства

Залишити відповідь