Ви зараз переглядаєте Енциклопедист народного життя

Енциклопедист народного життя

До дня народження Павла Чубинського в бібліотеці Чижевського 15 січня 2024 року о 14-00 відбудеться зустріч з етнологами та істориками Кропивницького.

Павло Платонович Чубинський – український етнолог, фольклорист, поет, автор слів Гімну України. Народився 15 (27) січня 1839 року на хуторі поблизу Борисполя у дворянській сім’ї.

Він відзначався рідкісно широким діапазоном наукових інтересів, надзвичайно багато зробивши не лише як етнограф і фольклорист, але й як економіст, статист, мовознавець, демограф, бібліограф, правознавець, соціолог. Внесок, зроблений Чубинським в народознавство, важко переоцінити. Його етнографічні і фольклористичні дослідження донині слугують важливим підґрунтям розвитку вітчизняної наукової думки.

Твори Чубинського тривалий час були заборонені, хоча ними щедро послуговувалося безліч радянських науковців без посилань на автора.

В фондах бібліотеки є колекція наукових видань Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського. Серед цінних видань є репринтне видання в 7 томах Павла Чубинського «Труди етнографічно-статистичної експедиції в Західноруський край» (1872 р.).

Видання розраховане на етнологів, істориків та інших дослідників традиційної народної культури.

Запрошуємо до спілкування всіх, хто цікавиться історією України до відділу мистецтв книгозбірні.

Залишити відповідь