Ви зараз переглядаєте Академія здоров’я: Особливості гепатиту С

Академія здоров’я: Особливості гепатиту С

30 липня бібліотека імені Дмитра Чижевського запрошує на зустріч з лікарем-епідеміологом вищої категорії Наталією Дяченко.

Спілкування з фахівчинею проходитиме в рамках проєкту «Академія здоров’я», започаткованого бібліотекою спільно з обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗУ.

Мова йтиме про групу дуже розповсюджених небезпечних захворювань, які вражають печінку – вірусні гепатити.

Існує п’ять основних типів вірусів гепатиту: А, В, С, D і Е, а ще F, G, SEN і TTV. Усі вони спричиняють захворювання печінки, проте В і С є однією з головних причин цирозу та раку печінки. Відомо, що гепатит починається поступово, протікає без симптомів і не проявляється тривалий час, за що його називають «лагідним вбивцею».

Віруси гепатиту вважаються одним з основних факторів ризику для здоров’я людства. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, гепатит С реєструється в Україні з 2003 р. Згідно з аналітичними даними ЦГЗ за 2018 рік, найвищі середні багаторічні показники захворюваності на ГГС у 2003- 2012 рр. реєструвались саме у Кіровоградській та ще кількох областях. Навряд ситуація докорінно змінилася.

Із 2014 року в Україні офіційно визнано епідемію гепатитів В і С.

Про особливості, шляхи зараження та передачі, лікування та профілактику гепатиту С можна буде дізнатися, завітавши 30 липня о 13.00 у відділ з питань медицини та охорони здоров’я нашої книгозбірні.

Лариса Семенова,
відділ соціокультурної діяльності

Залишити відповідь