Ви зараз переглядаєте Добро починається з тебе!

Добро починається з тебе!

Щороку 17 лютого у світі відзначають День спонтанного прояву доброти. Свято молоде, але набуває популярності, бо в умовах пришвидченого ритму сьогодення та з огляду на військові конфлікти й напруження політичної ситуації у різних країнах земної кулі доброта й милосердя є вельми важливими як прояв людяності. Мета свята – зробити людей більш щасливими, поділившись частинкою добра.

Щоб поінформувати жителів міста про День спонтанного прояву доброти й надихнути їх із задоволенням робити добрі справи, бібліотекарки інформаційно-бібліографічного відділу обласної книгозбірні організували вуличну акцію «Добро починається з тебе!». Перехожим городянам пропонували долучитись до святкування, зробивши добру справу. А це не складно, не потребує багато часу чи великих грошей, потрібно тільки уважніше подивитись навкруги і спонтанно сказати комусь комплімент, посміхнутись, привітати, поступитись місцем чи чергою літній людині, пригостити сусіда кавою, зателефонувати рідним, якщо давно з ними не спілкувались, попросити пробачення, якщо образили когось. Можна погодувати пташок, безхатніх тваринок і багато іншого. Спонтанні прояви доброти – щиросердні, безкорисливі, не потребують вдячності, але надихають, приносять радість і задоволення.

До речі, бібліографині пропонували охочим обрати невеличкі аркушики, на кожному з яких надрукований варіант можливої доброї справи. Містяни залюбки обирали. Не забули фахівчині і про головну місію бібліотеки – просвітню. Тому приготували для ознайомлення вислови відомих у світі людей про доброту і важливість творити добро. Наприклад, Марк Твен наголошував: «Доброта – це те, що може почути глухий і побачити сліпий», а Віктор Гюго стверджував: «У цьому світі є тільки одна річ, перед якою слід упасти на коліна, – це доброта».

Як і завжди, для всіх, хто зацікавиться, на виносній книжковій полиці бібліотекарі розмістили книги за темою заходу, де доброти було – на всі смаки – від яскравих, ошатних подарункових видань для дітей, як от енциклопедія для маленьких вундеркіндів «Азбука доброти» та «Добрі казки» української авторки Наталії Чуб, до поетичних збірок і художньої прози для дорослої аудиторії. Читання таких книжок – запорука гарного настрою і бажання робити добрі справи.

Творімо добро разом!

Наталія Калашнікова,
інформаційно-бібліографічний відділ

Залишити відповідь