[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Чарівний світ рослин
LOGO
Фон

Чарівний світ рослин

 

Прекрасний і різноманітний світ рослин нашої планети.

Ми звикли бачити навколо себе безліч рослин. Під ногами зеленіє трава, над головами тремтить листя, барвистим килимом устеляють луки квіти, зеленими хвилями вирують степи, таємничими хащами манять до себе ліси.

Рослини є однією з панівних царин світу Землі. Вони мають величезну життєву силу. Окремі їхні представники живуть на Крайній Півночі, навіть в Арктиці й Антарктиді, переносять надзвичайно високі температури на екваторі. Їхні тендітні стеблини піднімають асфальт, а корінці руйнують скелі.

Важко переоцінити роль і значення рослин у житті планети та людства.

Про надзвичайне розмаїття рослин на Землі мова йде у такій книзі: Школьник Юлия Константиновна.    Растения. Полная энциклопедия: мир растений в интересных фактах и красочных иллюстрациях / Юлия Школьник; ил.: А. Воробьев, Ю. Золотарева, Ю. Школьник. - М.: ЭКСМО, 2010. - 255 с.: цв. ил.

 Нас оточують тисячі видів рослин — дерева і трави, фрукти й овочі, прекрасні квіти. Щодня ми насолоджуємося їх красою, користуємося їх дарами. А чи багато ми знаємо про них?

Енциклопедія подарує вам сотні відкриттів. Ви дізнаєтесь про квітку, яка настільки велика, що ледве уміщається на столі, про трави, що вищі стелі, про горіхи, що важчі гирі, і навіть про звичайну кропиву ви пізнаєте дивовижні речі. Ця книга змінить ваше уявлення про рослини, і ви неодмінно відчуєте любов до їх багатого і щедрого світу.

Рослини — від гігантських дерев до одноклітинних водоростей — це неповторне диво. Щоб пересвідчитися в цьому, достатньо лише перегорнути сторінки цієї книжки:

Рослини: Для дітей середнього шкільного віку /авт.-упор.: В. В. Мирошнікова, Д. С. Мирошнікова, М. О. Панкова; худож.-іл.: Г. В. Беззубова; худож.-оформл.: І. В. Осипов. - Харків: Фоліо, 2006. - 317,[3] с.: іл, фото. - (Сер. "Дитяча енциклопедія").

На вас чекають справжні відкриття та несподіванки: рослини, що поводять себе як тварини, рослини-інженери, благодійники, хижаки, утворювачі земних порід і ґрунтів, розтрощувачі скель та багато інших.

Ця дитяча енциклопедія розширить уявлення юних читачів про розвиток та функціонування царства рослин в усіх регіонах планети.

Книга: Таємниці рослинного світу: дивовижні факти з життя рослин / укл.: Михайло Коляда; пер. з рос.: Іллі Данилюка. - Донецьк: БАО, 2008. - 271,[1] с. присвячена рекордним параметрам, незвичайним властивостям, аномаліям серед рослин, бактерій і грибів. У них знайшов відображення дивний світ живої природи — дерева й чагарники, трави й мохи, мікроби й гриби.

А чи є на Землі дерева, з яких можна “надоїти” молока або зірвати булку? Яку рослину родини злакових використовують для будівництва житла та в якій країні? Яке дерево на Землі найвище і яке — найстаріше? Яка квітка на планеті найменша, а яка — найбільша? На ці й багато інших питань ви знайдете відповіді на сторінках цієї книги, яка може викликати інтерес до флори навіть у людей, далеких від ботаніки та біології.

Рослини оточують нас усюди. Вони поширені від безкраїх просторів тундри в Євразії та Північної Америки до кам’янистої Антарктиди, їх можна знайти і на гірських вершинах, і в глибоких ущелинах.

А які ж рослини розповсюджені на території нашої країни? Про це можна прочитати в книзі: Гамуля Юрій Гарійович.     Рослини України/ Юрій Гамуля; наук. ред.: Ольга Утєвська. - Харків: Pelican: Фактор, 2011. - 207 с.: кол.іл., фото.кол. - (Сер. "Україна. Учора, сьогодні, завтра"). - Алф. покажч. назв рослин: с. 204-207. Це яскраво ілюстроване науково-популярне видання про флору України. У ньому наведено описи 363 видів рослин. Усі описи супроводжують кольорові фотографії рослин у природному середовищі.

Рослинність лісів, саван, степів, лук, морів та океанів, агроландшафтів різна за розмірами, формами, віком, швидкістю росту, способом пристосування до навколишнього середовища, структурою угруповань та взаємодій.

І тим, хто хоче оволодіти знаннями про чарівний світ рослин, небайдужий до проблем охорони рослинного світу та збереження його біологічного різноманіття, допоможуть книги: Слободян Т. О.             Екологія рослин у лекціях: Навчальний посібник / Т. О. Слободян, С. М. Слободян. - Кіровоград: КОД, 2006. - 156 с.: іл, табл.,

Мусієнко Микола Миколайович. Екологія рослин: підручник для студ. біолог. спец. вищ. навч. закл. / Микола Мусієнко. - К.: Либідь, 2006. - 430,[1] с. : іл., схеми.

Шановні читачі! З цими та іншими книгами даної тематики можна познайомитись у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського.

Наша адреса: вул. Велика Перспективна, 24.
Тел. для довідок: (0522)22-58-14

web: http://www.library.kr.ua

           

Наталія Івахнюк,
бібліотекар І категорії
відділу документів з економічних,
технічних та природничих наук
ОУНБ ім.Д.І.Чижевського.


Фон


Фон

[ HOME ]

Чарівний світ рослин
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2014 Webmaster: webmaster@library.kr.ua