Ви зараз переглядаєте Символи української музики

Символи української музики


До Дня Української Державності у затишку відділу мистецтв бібліотеки Чижевського відбувся чудовий концерт «Символи української музики», підготовлений Кропивницьким музеєм музичної культури імені Кароля Шимановського.

Учасниками прекрасного дійства стали фольклорний гурт «Млиночок» та скрипалька Марія Полячок, віолончелистка Наталія Сифун і піаніст Євген Романов.

Жити в Україні і не знати народних пісень просто неможливо, адже українці – нація, яка зростає на таких піснях і вважає їх своєю душею. Гості бібліотеки зачарувались не тільки неповторною автентичною манерою співу, а й виконавською майстерністю учасників гурту «Млиночок» під керівництвом музикознавців Світлани Концедалової та Олександра Полячка.

У виконанні «Млиночка» прозвучали знакові для української культури козацькі й чумацькі пісні, зокрема «Ой горе тій чайці…», та пісня-танок «Шум». У другій частині концерту прозвучали твори основоположника української композиторської школи Миколи Лисенка, одного з провідних українських композиторів ХХ століття Олександра Зноско-Боровського та наших сучасників – Мирослава Скорика та Євгена Станковича.

Скрипалька Марія Полячок в дуеті з піаністом Євгеном Романовим натхненно зіграли ліричний лисенківський «Романс», а також драматично-філософський Концерт №5 «Питання без відповіді» Станковича, створений лише шість років тому. Віолончелістка Наталія Сифун експресивно виконала сольну «Імпровізацію» Зноско-Боровського, написану в характері українських дум і плачів. На високій чуттєвій ноті у виконанні тріо прозвучала «Мелодія» Скорика, яка давно стала одним із символів України та української музики.

На завершення музичного дійства всі присутні заспівали «Червону калину» – символ української незламності.

Залишити відповідь