Ви зараз переглядаєте Школа досвідченого споживача: захищаємось від поганої реклами

Школа досвідченого споживача: захищаємось від поганої реклами

Реклама супроводжує сучасну людину всюди: на вулиці, у транспорті, у магазині, навіть удома. Фактично ми не можемо її уникнути, втім можемо захистити себе від її найгірших зразків. Цьому присвятила свій виступ головний спеціаліст сектору контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Юлія Янковська.

Як відомо, цього року обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського разом з регіональним відділенням Держпродспоживслужби запустили освітній проект – Школу досвідченого споживача. В рамках проєкту вже говорили про безпеку харчів, якість взуття, особливості гарантійного ремонту побутової техніки та багато іншого. Останню зустріч присвятили рекламі. Юлія Янковська закликала учасників заходу не залишатися байдужими і активніше звертатися до Держпродспоживслужби, якщо в очі потрапляє неякісна реклама.

«Так, споживачка замовила через Інтернет біологічно активні добавки. На сайті було зазначено, що продукція мала лікувальні властивості. Після заяви споживачки Служба звернулася до суб’єкта господарювання. Інформація на сайті була виправлена, а підприємець сплатив штраф», – розповіла фахівчиня.

Вона нагадала загальні вимоги до реклами. Наприклад, в рекламі про знижки мають бути вказані дата і місце розпродажу та співвідношення розміру знижки до ціни реалізації товару. Вся реклама повинна бути на державній мові. Будь-яка реклама ворожіння в ЗМІ заборонена. У лікарській рекламі заборонена імітація зовнішнього вигляду лікаря. Реклама алкоголю дозволена виключно у спеціалізованих виданнях, наприклад, проспектах магазинів, але не на першій та останній сторінках з відповідним попередженням про шкідливість надмірного споживання алкоголю. Виробники алкоголю можуть себе рекламувати лише як спонсори культурно-масових чи спортивних заходів. Взагалі заборонена реклама тютюна, але приладдя, наприклад, кальяни, рекламувати можна.

Пані Юлія зупинилася ще на одному цікавому моменті. 10 вересня Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України “Про рекламу” щодо протидії дискримінації за ознакою статі». 8 січня наступного року він вступить в дію.

Дискримінаційною за ознакою статі визнається реклама, яка містить затвердження та/або зображення про інтелектуальний, фізичний, соціальний або інший вид переваги однієї статі над іншою. Такою ж визнана реклама, яка принижує гідність людини за ознакою статі, демонструє насильство за ознакою статі, містить зображення тіла людини або частина тіла виключно як сексуального об’єкта, щоб привернути уваги споживача, чи натяки на сексуальні відносини, які не мають прямого відношення до рекламованого продукту або способу його вживання.

За словами Юлії Янковської, фахівці не виявили на Кіровоградщині дискримінаційної реклами, і цим вона дуже відрізняється від інших областей.

Щоб більш докладно дізнатись про недобросовісну і дискримінаційну рекламу, переходьте за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=9wVwofJp1Lw

Лариса Семенова, відділ соціокультурної діяльності

Залишити відповідь