Ви зараз переглядаєте Чи мають тварини права?

Чи мають тварини права?

Вже стало традицією щорічно у червні проводити тиждень інформування населення про права тварин. З цієї нагоди на прибудинковій території головної книгозбірні області відбулась вулична соціально-екологічна акція «Чи мають тварини права?», яку провели працівники Орхуського центру екологічної інформації.

В рамках акції презентували книжкову виставку «Тварини нашої планети», на якій були представлені яскраво ілюстровані альбоми, популярні енциклопедії сучасних знань про тварин, міні-енциклопедії «50 найвідоміших видів диких та домашніх тварин».

Фотосушка «Ваша турбота – їхній шанс» показала братів наших менших – котів та собак з притулку «Бім».

Серед кропивничан та гостей міста провели експрес-опитування щодо відношення людей до тварин. Молодь, діти, люди середнього та старшого віку охоче відповідали на такі питання:

  1. Чи існує відповідальність за жорстоке поводження з тваринами?
  2. Чи потрібно організовувати гуманітарні коридори для тварин?
  3. Які проблеми необхідно вирішити в першу чергу для захисту тварин?

Більшість респондентів – 73 % – знають, що за жорстоке поводження з тваринами існують адміністративна та кримінальна відповідальності, Близько 10 % вважають, що такої відповідальності немає, а 17 % було складно відповісти.

86% людей, що взяли участь в опитуванні підтримали ідею організації гуманітарних коридорів для тварин, 12% – ні, і лише 2% взагалі не знають, що це таке – гуманітарний коридор.

На третє питання респонденти відповіли стовідсотково: потрібно постійно охороняти середовище проживання тварин, не завдавати їм шкоди.

В усному спілкуванні з працівниками центру перехожі висловлювали свою думку щодо експлуатації тварин у розважальних сферах, наприклад, у зоопарках, дельфінаріях, цирках, звіринцях. На їхню думку, більшість тварин у таких закладах перебувають у скрутному становищі: утримуються на лічених метрах, недостатньо забезпечені харчуванням. Зоозахисники Всеукраїнського гуманістичного руху борються про заборону експлуатації тварин в цирках та інших видовищних місцях. І тільки зоопарки, які можуть забезпечити тваринам достойне проживання з урахуванням всіх їхніх фізіологічних потреб, можуть функціонувати.

В опитуванні взяли участь 57 респондентів і усі вони вважають, що тварини, як і люди, мають право на щасливе життя. Вони теж жителі планети Земля. Це їх дім. І нам, людям, потрібно про це пам’ятати.

Наталія Івахнюк,
відділ економічних,
технічних та природничих наук

Залишити відповідь