Ви зараз переглядаєте Фототриптихи Мирослави Липи

Фототриптихи Мирослави Липи

В бібліотеці Чижевського відкрилася виставка світлин молодої художниці, кандидатки в члени Національної спілки фотохудожників України Мирослави Липи.

Ініціатором створення виставки стала обласна організація фотомитців, яку підтримала книгозбірня. Експозиція складається з 39 фотографій, розділених на триптихи.

За словами куратора виставки Сергія Лесіва, світлини можна сприймати по-різному: як окремі історії, або, не вдивляючись в обличчя, як розповідь про одну дівчину. Задумливу, примхливу, мрійливу, пристрасну, натхненну.

«Я сподіваюсь, що ця виставка стане новим поштовхом для популяризації фотомистецтва. Щоб митці більше знімали і показували свою творчість», – висловив свою думку відомий кропивницький фотограф Олександр Майоров.

На думку завідувачки відділом мистецтв бібліотеки Світлани Ушакової, цінність виставки вже в тому, що вона привчає глядача відноситися до фотографії не як до чогось гарненького та антуражного, а саме як до меседжу, до філософського бачення світу фотохудожником.

«Для митця відкриття персональної виставки, дійсно, добрий крок вперед. Одна справа дивитися фотографії на екрані чи роздрукувати одну чи дві. Інша – завдяки виставці бачити, куди ти рухатимешся далі. Мені дуже сподобалося, що світлини зібрані в триптихи. Іноді однієї фотографії мало, щоб розповісти історію», – зазначила одна з героїнь мисткині художниця Ольга Краснопольська.

Мирослава зізналася, що, дійсно, їй хотілося, щоб історія розвивалася не в одній фотографії.

«Так, сьогоднішня виставка це звіт, підсумок якоїсь діяльності за певний час. Кожна фотографія це якась думка, якесь слово, яке я хочу сказати. Дякую, що прийшли почути це слово. Далі буде щось нове», – звернулася до присутніх фотохудожниця.

Виставка Мирослави Липи «Триптих» в бібліотеці Чижевського експонуватиметься до кінця року.

Лариса Семенова, відділ соціокультурної діяльності

Залишити відповідь