Ви зараз переглядаєте Пам’ятати заради майбутнього

Пам’ятати заради майбутнього

8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років – найкривавішій і найжорстокішій трагедії в історії людства.

Українське суспільство свідомо відмовилося від радянського культу перемоги та замінило його гідним вшануванням жертв і героїв. Цього дня ми не святкуємо – ми пам’ятаємо. Символом пам’яті є червоний мак – знак скорботи та нагадування про те, що війна – це мільйони зруйнованих доль, скалічених тіл і понівечених душ.

До Дня памʼяті та перемоги у відділі обслуговування користувачів бібліотеки Чижевського відбулася інформаційно-патріотична година «Пам’ятати заради майбутнього». Спікером заходу була Інна Вівсяна – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Музею мистецтв. Вона розповіла про найбільш поширені стереотипи та хибні уявлення, пов’язані з подіями Другої світової війни, які зберіглися у свідомості суспільства ще з радянських часів.

Під час цієї війни українці зробили значний внесок у перемогу над нацизмом, відзначилися героїзмом, хоробрістю та самопожертвою на всіх фронтах та в багатьох арміях Антигітлерівської коаліції. Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках у складі різних регулярних армій світу, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах. Українська земля була одним із основних територій військових дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву.

Науковиця підкреслила важливість збереження пам’яті про кожного, хто постраждав у тій війні, а також необхідність критичного мислення при вивченні історії. У цій боротьбі ми втратили понад вісім мільйонів українців та представників інших народів, які проживали на нашій землі. Загалом Друга світова забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей у всьому світі.

Пані Інна наголосила на тому, що перемога над нацизмом була здобута внаслідок неймовірної концентрації всіх сил, взаємодопомоги, консолідації і мобілізації суспільства, солідарності народів та повного переоблаштування економічного, політичного і соціального життя десятків країн світу в інтересах боротьби зі злом.

День пам’яті та перемоги – це не про паради. Це – про людей. Про жертви. Про тих, хто боровся, і тих, хто не дожив до перемоги. Це – про обов’язок пам’ятати, щоб не допустити повторення трагедії. І це – про відповідальність захищати свободу сьогодні.

Захід можна переглянути на бібліотечному каналі YouTube за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=8o5cIiTCK-w&t=1972s.

Підготувала Ірина Рєзнік,
відділ обслуговування користувачів

Залишити відповідь