Ви зараз переглядаєте Жінка. Любов. Війна

Жінка. Любов. Війна

В бібліотеці Чижевського відбувся творчий вечір композиторки Марини Долгіх під символічною назвою «Жінка. Любов. Війна». Захід став дотиком до музики, до драматичних емоцій та глибокого переживання воєнних часів. У залі не залишилося жодного вільного місця, а кожен твір був підтриманий щирими оплесками, які не вщухали до фінальної ноти.

Особливої теплоти та зворушливості вечору надали виступи талановитих молодих виконавців – учнів і викладачів студії педагогічної практики Кропивницького музичного фахового коледжу, викладачів музичних шкіл міста та вокального ансамблю «Оксамит».

Композиторка поклала на музику вірші Олени Журливої, Тараса Шевченка, Роберта Бернса, Антоніни Корінь, Марійки Підгірянки, Ніни Горик, Олени Трибуцької, Аліни Войтенко, Тетяни Фішер, а також українські народні тексти.

Справжньою кульмінацією вечора стала прем’єра концерту «Vivere militare est» для труби з оркестром у виконанні Богдана Ніколаєвського (труба) та Маріанни Максименко (фортепіано). Цей твір став музичною метафорою життя, як бою, – боротьби не лише на полі битви, а й у серці, у пам’яті, в надії.

Уся музика, представлена на вечорі, була створена в умовах повномасштабного вторгнення – у найтемніші часи, але сповнена світла. У ній – біль і ніжність, тривога й віра. «Війна дала певний поштовх писати все більше. Вона відкрила потаємні глибини в душі», – зізналася Марина Долгіх.

Бібліотека ім. Д. Чижевського висловлює щиру подяку Марині Долгіх за її музику, довіру і багаторічну дружбу. А також всім виконавцям за їх натхнення та талант, які зробили цей вечір по-справжньому особливим. Це був вечір, який залишиться в пам’яті кожного, – вечір музики, що лікує, об’єднує та дарує сили жити далі.

Наталія Гапіченко,
відділ мистецтв

Залишити відповідь