Ви зараз переглядаєте «Кіоск», або Як в бібліотеці пройшов Docudays UA

«Кіоск», або Як в бібліотеці пройшов Docudays UA

В бібліотеку Чижевського завітав ХХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Вже дванадцять років поспіль книгозбірня долучається до цього великого і важливого проєкту. Цього року разом зі студентами Кропивницького фахового коледжу харчування та торгівлі переглянули та обговорили фільм польського режисера Даніеля Стопи «Кіоск».

Історія, описана в стрічці, на перший погляд, проста і типова. В маленькому зашарпаному кіоску, де продається усе від газет до пива, працюють дві жінки: Аня і її свекруха Лідка. У другої тривалий аб’юзний брак з чоловіком, який живе за її кошт, п’є і б’є її. Лідка знаходить спасіння у сім’ї сина, але потім повертається до чоловіка. І ось завдяки Ані Лідка наважується на розлучення і подає в суд. Аня допомагає свекрусі розірвати ненормальний психологічний зв’язок з чоловіком, побудувати відносини з онуком, повернути смак до життя. І це видається нелегкою справою, яка вимагає витримки і сили духу від обох жінок.

Фільм знятий таким чином, що глядач опиняється в особистому просторі цих жінок і не реагувати – неможливо. Тож не дивно, що в бібліотечному просторі для родин з дітьми розгорнулося жваве обговорення аб’юзивних відносин, висловлювались думки щодо героїнь фільму, а інспектори відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в області розповідали, як не потрапити в тенета домашнього насильства.

Вони зазначили, що фізичне насилля і психологічне знущання у сім’ї для певного кола людей є щоденною реальністю. Про неї мовчать, бо неможна виносити сміття з хати і треба терпіти. Але це не так. Людина, яка постраждала від домашнього насильства, захищена законом, має право на повноцінну допомогу і може її отримати. Перший крок: зателефонувати 102.

Лариса Семенова,
відділ соціокультурної діяльності.

Залишити відповідь