В рамках традиційних Краєзнавчих студій, що проходять в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, відбулася презентація нового проєкту Володимира Поліщука «Автентичний, оригінальний або єдиний». Він присвячений архітектурним елементам, які залишились на фасадах будинків з часів їх спорудження. Вони або ж унікальні для архітектури міста, або ж такі, що залишились на фасадах старих будівель Кропивницького у невеликій кількості.
Металеві вироби з ініціалами власників будівель та датою їх виготовлення, автентичне дверне полотно, еркер з вікном другого світла, колони зі шведськими коронами та багато інших архітектурних прикрас можемо побачити на будинках міста, уважно до них придивившись. З розповіді краєзнавця дізнаємося, що заможні єлисаветградці були дуже вибагливі до будівництва своїх будинків.
Архітектура Єлисаветграда не поступалася архітектурі Києва. Збереглися будинки, елементи яких перегукуються з київськими. Атлантів, каріатид та скульптури в інтер’єрі будівель можемо побачити і донині.
Володимир Васильович любить наше місто, його цікавить історія, вабить архітектура. І тому він щиро ділиться з читачами своїми спостереженнями та дослідженнями. Можливо нова книга краєзнавця надихне містян у вихідний відкласти в бік рутинні справи і прогулятися старими вулицями Кропивницького, щоб в реальності побачити, те, про що написав Володимир Поліщук.
А книгу можна буде почитати, завітавши до відділу краєзнавства бібліотеки.