Все частіше нам доводиться чути про булінг в українських школах, про випадки жорстоких бійок між школярами, а іноді до цькування долучаються ще й дорослі. Булінг – це не просто конфлікт між однолітками, це прояв психологічного чи фізичного насильства, який може лишити по собі слід на довгі роки, вплинувши на усе життя.
У відділі обслуговування користувачів бібліотеки Чижевського відбулося чергове засідання Батьківського клубу, присвяченого темі навмисної повторюваної агресивної поведінки в освітньому середовищі.
Старший інспектор відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Кіровоградській області Ольга Варіченко пояснила учасникам засідання, що таке булінг, як з ним боротись, яка відповідальність та чому про нього потрібно знати всім батькам.
Під час зустрічі присутні дізналися, наприклад, про те, що є п’ять видів цькування:
- фізичний – нанесення тілесних ушкоджень;
- економічний – навмисне пошкодження особистих речей, вимагання грошей, крадіжки;
- психологічний – образи, погрози, непристойні жарти, ігнорування, шантаж, наклеп чи маніпуляції;
- сексуальний – жарти сексуального характеру, принизливі жести та образливі чутки, зйомки у роздягальнях, сексуальні погрози;
- кібербулінг – це переслідування за допомогою електронних пристроїв, в тому числі мобільних телефонів та інтернету.
У наш час проблема булінгу є актуальною та поширеною, тому не говорити про неї ми не можемо. Відповіді на свої питання ви знайдете, переглянувши відео запис засідання Батьківського клубу, перейшовши за посиланням.
Захід відбувся у рамках програми Дитячого фонду ООН UNICEF «Комплексна підтримка місцевих та регіональних органів влади у наданні інтегрованого пакету соціальних послуг та пільг у Кіровоградській та Полтавській областях та м. Кривий Ріг».
Запрошуємо на наступні засідання Батьківського клубу для обговорення актуальних тем у вихованні здорової та всебічно розвиненої особистості.