Конференції, форуми, семінари, конкурси

Культурологічні магістралі
«Публічні бібліотеки та бібліотекарі в умовах змін:
практики та перспективи»:
Онлайн-зустріч бібліотек Черкаської та Кіровоградської областей.
Платформа Zoom 27 квітня 2021 року

27 квітня 2021 року за ініціативи Черкаської та Кіровоградської обласних універсальних наукових бібліотек на платформі Zoom відбулась онлайн-зустріч бібліотекарів Черкаської та Кіровоградської областей: Культурологічні магістралі «Публічні бібліотеки та бібліотекарі в умовах змін: практики та перспективи».

Тема конференції стосувалася реформування бібліотечної системи у процесі децентралізації влади та функціонування бібліотек у новостворених громадах.

Учасників конференції привітали фахівці Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого Тетяна Богуш та Людмила Лагута, які також надали інформацію щодо нових змін у законодавстві, основних напрямків подальшої діяльності бібліотек у територіальних громадах.

На відкритті до учасників з вітальним словом звернулась президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація Оксана Бруй.

Представники органів управління закладами культури облдержадміністрацій Кіровоградської та Черкаської областей Людмила Тищенко та Людмила Толстопят відзначали актуальність теми та проблеми, які вирішують заклади культури, у т.ч. бібліотеки, під час передавання їх у комунальну власність місцевих громад.

Директорки обласних бібліотек: комунальних закладів «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Тараса Шевченка» Черкаської обласної ради Лілія Капкаєва та «Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського» Валентина Животовська привітали учасників та відзначили, що бібліотеки мають ресурси та можливості, щоб стати центрами місцевих громад, трансформуватись в дійсно сучасні заклади, послуги яких відповідали б вимогам нового часу, відзначили певні успіхи бібліотек територіальних громад та окреслили труднощі перехідного періоду.

Про діяльність бібліотек в умовах адміністративно-територіальної реформи, проблеми та шляхи їх вирішення йшлося у повідомленнях завідувачок науково-методичними відділами обласних бібліотек Наталії Вітавської та Любові Циганкової. Вони відзначили, що процес передачі бібліотек до територіальних громад не скрізь відбувається відповідно до законодавства, представили успіхи та недоліки в цій діяльності, окреслили проблеми щодо створення бібліотечної мережі та організації обслуговування населення територіальних громад.

До участі у конференції долучилися представники бібліотек територіальних громад, які поділилися власними інноваціями, напрацюваннями та досягненнями. Активними учасниками онлайн зустрічі стали фахівці ЦКД Степанецької ТГ, публічних бібліотек Катеринопільської селищної територіальної громади, Смілянської міської ТГ та міської ЦБС м. Кропивницького, Олександрійської міської централізованої системи, Новоукраїнської центральної бібліотеки Новоукраїнської міської ТГ.

Онлайн-зустріч відбулася у конструктивній, діловій атмосфері. Колеги сусідніх областей охоче поділилися своїми думками, напрацюваннями стосовно актуальних проблем діяльності бібліотек у територіальних громадах та визначили пріоритети розвитку.

Відеозапис конференції можна переглянути на Ютуб-каналі Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського: https://www.youtube.com/watch?v=dkvqri__k-A

З програмою та презентаціями виступів бібліотечних фахівців (Публічні бібліотеки Кіровоградщини в умовах адміністративно-територіальної реформи. Від коворкінгу до цифрового хабу: З досвіду інноваційної діяльності бібліотек. Проєктна діяльність бібліотек Олександрійської міської ЦБС. Бібліотека – платформа для успішних починань і соціальної взаємодії) можна ознайомитися на веб-сайті Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського: https://library.kr.ua/bibsprava/publbibl/

ПРОГРАМА Культурологічної магістралі «Публічні бібліотеки та бібліотекарі в умовах змін:практики та перспективи»

Публічні бібліотеки Кіровоградщини в умовах адміністративно – територіальної реформи

Від коворкінгу до цифрового хабу: З досвіду інноваційної діяльності бібліотек

Проєктна діяльність бібліотек Олександрійської міської ЦБС

Бібліотека – платформа для успішних починань і соціальної взаємодії