Ви зараз переглядаєте Золота пектораль: історія виявлення та семантика

Золота пектораль: історія виявлення та семантика

26 березня 2024 року о 12.00 у бібліотеці Чижевського в залі відділу мистецтв Микола Петрович Тупчієнко, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії археології інформаційної та архівної справи Центральноукраїнського національного технічного університету прочитає лекцію «Золота пектораль: історія виявлення та семантика».

53 роки тому, 21 червня 1971 року, у скіфському кургані Товста могила на Дніпропетровщині знайшли нагрудну прикрасу скіфського царя – золоту пектораль. Відтоді науковці та зацікавлені пропонували трактування рідкісній знахідці.

Цікаво, що пектораль виготовлена в дуже складній ювелірній техніці, яка поєднує в собі гравіювання, філігрань, паяння та інкрустацію коштовним камінням. Витвір належить авторству грецьких ювелірів та слугує взірцем елліно-скіфського мистецтва. Пектораль зберігається у скарбниці Національного музею історії України. Сцени, зображені на пекторалі, символізують рух життя – від народження до смерті.

Тож запрошуємо до спілкування і пізнання нового всіх зацікавлених в історії виявлення цього скарба України, щоб дізнатись більше про символи пекторалі.

Залишити відповідь