Ви зараз переглядаєте Ретро-листівки з колекції філокартиста Юрія Тютюшкіна

Ретро-листівки з колекції філокартиста Юрія Тютюшкіна

Друзі! 14 березня 2024 року о 14.00 запрошуємо у відділ краєзнавства бібліотеки імені Дмитра Чижевського на відкриття виставки «Подорож у минуле: ретро-листівки з колекції Юрія Тютюшкіна».

До вашої уваги велика добірка саморобних або безцензурних народних листівок, датованих 40-60-ми роками ХХ століття.

Потреба народних мас у мистецтві близькому і зрозумілому, душевному та приємному породила у перше повоєнне десятиліття таке незвичайне для того часу явище, як безцензурна листівка. Ці листівки не мали вихідних даних, тобто не проходили цензуру – листівка була анонімною.

Історія безцензурної листівки розпочалася у роки Другої світової війни. На фронт із тилу йшли героїко-патріотичні листівки із закликом: «Смерть німецьким окупантам!», а до тилу родичам стали приходити листівки з трофейного майна з різдвяними сценками, ніжними закоханими парами, пустунами-карапузами, янголятами, букетами квітів, пейзажами, тваринами. Цей солдатський кіч і став основою для створення безцензурної листівки.

Тож чекаємо вас у головній книгозбірні області, де на виставці «Подорож у минуле: ретро-листівки з колекції Юрія Тютюшкіна» представлено понад 200 народних листівок.

Вхід за читацькими квитками.

Залишити відповідь