Ви зараз переглядаєте Незламні матері України

Незламні матері України

24 березня 2021 року о 12.30 в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського відбудеться зустріч з членами родин загиблих Героїв, які мешкають на Кіровоградщині. В рамках заходу усі охочі зможуть ознайомитися з фотовиставкою «Сильні духом. Мами».

Героїнями фотопроєкту стали матері з різних регіонів України, які втратили синів на війні і є членами громадської організації «Незламні матері України». Ці жінки знайшли сили жити далі, стали підтримкою та прикладом для інших, займають активну громадянську позицію. Проєкт вперше було презентовано до Дня матері у 2019 році в Музеї історії Києва.

В Україні більше шести тисяч осіб отримали статус «член родини загиблого військовослужбовця», серед них – велика кількість матерів.

Серед учасниць фотопроєкту й наша землячка Вікторія Яремчук з смт Добровеличківка Кіровоградської області. Її син – молодший сержант Олександр Яремчук – був спецпризначенцем і зник безвісти 24 серпня 2014 р.

Фотопроєкт започатковано з метою вшанування членів родин загиблих, привернення уваги громадськості до проблем їх психологічної та духовної реабілітації та з метою вшанування пам’яті загиблих Героїв.

Автор ідеї проєкту – Наталія Дубчак – мати загиблого молодшого сержанта Олександра Єрошенка.

Вишукані образи дванадцяти українських жінок створили: фотохудожник Мирослава Марциненко; дизайнер одягу Лідія Лущик, дизайнер прикрас Ольга Бунеску, візажистки Олена Тулапіна, Оксана Мороз та дизайнерка авторських головних уборів та прикрас для волосся Ірина Підліпська.

Фотовиставка «Сильні духом. Мами» ініційована Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ у рамках проєкту духовно-психологічної опіки, підтримки та реабілітації родин загиблих військовослужбовців за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Ветеранське братерство».

Проєкт «Сильні духом. Мами» побував у багатьох містах України, – Києві, Чернігові, Дніпрі та ін.

Виставку розміщено у вестибюлі ОУНБ ім. Д.І. Чижевського за адресою: вул. Велика Перспективна, 24.

Залишити відповідь