Ви зараз переглядаєте Людина-епоха. Як у бібліотеці Чижевського готуються святкувати день народження Ліни Костенко

Людина-епоха. Як у бібліотеці Чижевського готуються святкувати день народження Ліни Костенко

Геніальній Ліні Костенко 19 березня виповнюється 91 рік! Хоча про жіночий вік не прийнято говорити, проте така цифра лише підкреслює мудрість цієї жінки, велич її вкладу в українську культуру загалом та літературу зокрема. Безумовно, головна книгозбірня області, як флагман серед закладів культури Кіровоградщини, не має права залишатися осторонь таких визначних дат в літературній площині. Відтак, з 15 березня в ОУНБ ім. Д.І. Чижевського розпочинається тиждень, присвячений творчості Ліни Костенко.

До дня народження видатної поетеси бібліотекарі почали готуватися завчасно і вже встигли відзняти відеоролики, де декламують її неперевершені твори. Переглянути відео можна буде на фейсбук сторінці бібліотеки, а всіх охочих ми запрошуємо приєднатися до цього челенджу.

Все, що потрібно зробити, – обрати поезію, записати власне відео і викласти його на своїй сторінці у фейсбук із хештегом #ТижденьПоезіїЛіниКостенко. Особливу надію покладаємо на інші заклади культури міста й області, які підтримають таку ініціативу.

Вірші Ліни Костенко настільки мелодійні, що багато з них покладено на музику. Певно, що для декого це може стати новиною, тому відділ обслуговування користувачів готує творчий вечір, де якраз і можна буде почути вірші геніальної поетеси. Зустріч відбудеться 17 березня о 16.00.

А от 19 березня, безпосередньо у день народження поетеси, о 14.00 відомий вчений-літературознавець, завідувач кафедри української літератури Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, доктор філологічних наук, професор, академік АН ВШ України Григорій Клочек прочитає публічну лекцію «Тексти та їх інтерпретація Ліни Костенко». До речі, це буде не просто лекція, це буде живе інтерактивне спілкування, але не будемо розкривати усіх секретів, краще прийдіть і самі все побачите.

А для тих, хто не зможе відвідати усі наші заходи, повідомляємо, що переглянути їх ви зможете онлайн або уже в записі на фейсбук сторінці бібліотеки за посиланням https://www.facebook.com/ounb.kirovohrad.

Ірина Козакова,
бібліотекарка
ОУНБ ім. Д.І. Чижевського

Залишити відповідь