Ви зараз переглядаєте Історичні й козацькі пісні Кропивниччини

Історичні й козацькі пісні Кропивниччини

З нагоди Дня Незалежності України в холі Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського 22 серпня 14.00 відбудеться презентація віртуальної виставки Музею музичної культури імені Кароля Шимановського «Історичні й козацькі пісні Кропивниччини» за участю фольклорного гурту «Дике Поле».

Виставка, підготовлена науковим співробітником Музею фольклористом Олександром Терещенком, є не зовсім звичною.

Бо експонатами цієї виставки стануть насамперед пісні. Ті старовинні народні пісні нашого славного краю, які найбільше резонують з буремним сьогоденням, уособлюють силу і міць українців-воїнів, зберігають і вшановують пам’ять про полеглих та укріплюють віру у перемогу над ворогом.

Пропонуємо вашій увазі перлини козацького циклу, записані на Єлизаветградщині/Кіровоградщині фольклористами ХІХ, ХХ та ХХІ століть.

Деякі пісні ви побачите у вигляді нот з раритетних видань, інші – почуєте у виконанні місцевих старожилів та сучасних молодих співаків.

Принагідно пан Олександр дещо розповість про декого зі збирачів степового фольклору – більш і менш відомих, завдяки сумлінній роботі яких ці народні твори стали національним надбанням.

Залишити відповідь