Ви зараз переглядаєте Земляки-борці за українську державність

Земляки-борці за українську державність

23 серпня о 13.00 запрошуємо до відділу краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського на презентацію книги Сергія Мілютіна «Борці за українську державність».

Перша книга автора видана в рамках серії «Визвольна боротьба. 1917-1991 роки». Її герої – вояки Дієвої армії Української Народної Республіки та повстанці-самостійники. Всі вони народились на центральноукраїнських землях та під час революції 1917-1921 років взяли активну участь у боротьбі за незалежність.

Науковець дослідив долі Фотія Мелешко, Василя Недайкаші, Андрія Гулий-Гуленко, Кості Пестушко (Блакитного), а також Герасима Нестеренко, який був останнім отаманом Холодного Яру. Читач дізнається також про діяльність української політичної еміграції у Польщі, Франції та Румунії.

Книга написана із залученням значної кількості мемуарів та архівних джерел, деякі з них вперше вводяться у науковий обіг.

Видання буде цікавим і корисним тим, хто прагне пізнати чи дослідити визвольну боротьбу українців на центральноукраїнських землях у першій половині ХХ століття.

Залишити відповідь