Ви зараз переглядаєте Запрошуємо на відкриття віртуальної галереї автопортретів

Запрошуємо на відкриття віртуальної галереї автопортретів

З нагоди 30-річчя Незалежності України обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського презентує віртуальний мистецький проєкт «30 Я художників Кіровоградщини».

Проєкт є продовженням лютневого вернісажу «Дзеркало самотності. Виставка автопортретів».

Для багатьох шанувальників живопису та постійних відвідувачів відділу мистецтв бібліотеки виставка стала не просто новою цікавою і яскравою акцією, а справжнім одкровенням. Адже багатогранний і складний жанр автопортрета в живописі та мистецтві в цілому – це явище самосвідомості художника, його заглиблення у власне Я і пізнання світу через себе. Феномен автопортрета як діалогу художника з самим собою полягає в тому, що в найпотаємніші куточки душі він допускає нас, глядачів. І через нас стає дослідником, спостерігачем і об’єктом художнього експерименту.

Протягом двох місяців у відділі мистецтв бібліотеки можна було не тільки подивитись саму виставку, а й взяти участь у майстер-класі «Автoпoртрет в стилі Пікассo» Ірини Зантарії, інтерактивному занятті «Жанри в oбразoтвoрчoму мистецтві: деталь в пoртреті» Тетяни Філіпової та Світлани Ушакової, поспілкуватись з відомими кропивницькими митцями Любoв’ю Кір’янoвoю та Валерієм Давидовим.

Тепер виставка перейшла у віртуальний формат. На сайті бібліотеки в розділі «Віртуальні виставки» – «Віртуальні мистецькі проєкти» можна побачити виставку автопортретів «Дзеркало самотності».

На ній представлені автопортрети 30 художників. Галерею складають живописні, графічні та скульптурні роботи, створені авторами з 1947 по 2021 рік.

Презентація віртуального мистецького проєкту відбудеться у відділі мистецтв ОУНБ імені Дмитра Чижевського 20 серпня о 12.00. Поговоримо про творче життя Кіровоградщини, мистецьке краєзнавство, образотворче мистецтво у Всесвітній мережі та на інші цікаві теми.

Запрошуємо!

Лариса Семенова,
відділ соціокультурної діяльності

Залишити відповідь