Ви зараз переглядаєте Наука в ім’я миру та розвитку

Наука в ім’я миру та розвитку

Щороку 10 листопада світ відзначає Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку. Цей урочистий день має нагадувати людству про важливу роль науки в удосконаленні нашого світу, адже наукові відкриття сприяють прогресу і спрямовують рух людства до майбутнього розвитку. Цьогоріч тема Дня науки така: «Чому наука має значення: залучення розуму та розширення можливостей майбутнього».

Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку спрямований на те, щоб громадяни були поінформовані про досягнення в галузі науки. Відзначення Дня науки підкреслює роль вчених та допомагає усвідомити у суспільствах, громадах незахищеність й крихкість нашого дому – планети Земля, тому наукові відкриття мають бути спрямовані на її захист, а не руйнування.

На відзначення Всесвітнього дня науки працівники інформаційно-бібліографічного відділу провели акцію просто неба «Наука – це Всесвіт без обмежень». До уваги городян і гостей Кропивницького бібліографині підготували «дивовижну скриньку», де зібрали цікаві наукові факти з різних галузей знань. Учасникам акції пропонували обрати один із різнокольорових сувойчиків і ознайомитись з викладеним там фактом. Містянам така форма отримання наукової інформації дуже сподобалася – вони обирали по декілька сувоїв зі скриньки. Також бібліотекарки провели невеличке усне опитування містян: яке наукове відкриття, на їхню думку, змінило світ. Кропивничани називали колесо, телескоп, радіо й телебачення, інші комунікаційні технології для спілкування через великі відстані.

Також до уваги містян бібліотекарки підготували викладку видань за темою заходу. Особливу зацікавленість громадяни, що долучились до акції, виявили до видання «Ненудна наука» Бертрана Фішу та ін. авторів (під рубрикою: для тих, кому від 7 до 107 років), в якій можна знайти короткі відповіді на запитання: чому зникли динозаври, як літають літаки, чому небо блакитне, що таке лазерний промінь та на багато інших для допитливих читачів. Також учасників акції зацікавила книга Валентіна Верте «Яким буде майбутнє?», видрукована у дивовижний спосіб – у вигляді блокнота, який складається у шабатурку, з різнокольоровими закладинками, невеликими цупкими сторінками, на кожній читач знайде дуже лаконічну відповідь науковців – у декількох реченнях – про те в майбутньому, що цікавить нас вже сьогодні.

У Всесвітній день науки хочемо всім побажати глибоких знань, світлого розуму, незворотного шляху до правильних висновків у науці і в житті!


Наталія Калашнікова,
інформаційно-бібліографічний відділ

Залишити відповідь