Про взаємодію бібліотек в умовах сьогодення

30-31 травня 2017 року відбувся обласний-семінар практикум «Про взаємодію бібліотек в умовах сьогодення» для директорів централізованих бібліотечних систем, районних бібліотек для дорослих, бібліотек об’єднаних територіальних громад.

Перший день семінару проводився на виїзді – в бібліотеках Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи. Учасників семінару привітав міський голова м. Олександрії Степан Цапюк, який розповів про стратегію розвитку міста до 2030 року. Начальник управління культури і туризму Олександрійського міськвиконкому Вікторія Чернецька ознайомила присутніх з досягненнями та перспективами розвитку культурного простору міста.

Директор комунального закладу «ОУНБ ім.Д.І.Чижевського» Олена Гаращенко поінформувала учасників семінару про реформування публічних бібліотек Кіровоградщини в контексті децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад.

Гарні враження отримали учасники семінару від відвідування публічних бібліотек м.Олександрії.

Господарі поділились своїми інноваційними формами роботи, продемонстрували нетрадиційне оформлення бібліотек, організували зустріч з місцевими письменниками, які презентували нові збірники своїх творів та провели автограф-сесію. Колеги з Олександрії поділились досвідом проведення творчих звітів перед громадою міста, які є ефективною рекламою діяльності бібліотек.

Вражаючими були зустрічі з книжковими мімами та командою вітрильника «Юнь»; Карлсоном та Фрекен Бок. А ще приємно здивувало дефіле бібліотекарів в костюмах літературних героїв. Родзинками дитячої бібліотеки стали: живий куточок, ігрова кімната, розмаїття дитячих книг та модна стильна уніформа бібліотекарів.

Наступного дня, у семінарі, який проходив у ОУНБ ім.Д.І.Чижевського, взяла участь директор Департаменту культури, туризму та культурної спадщини ОДА Валентина Животовська.

Начальник відділу культури і туризму міськвиконкому Новоукраїнської об’єднаної територіальної громади Тетяна Козловська поділилась досвідом юридичної реєстрації новостворених структур в ОТГ.

Керівники бібліотек області обмінялися своїми досягненнями, успіхами у проектній діяльності, поділилися враженнями про відвідування Національної бібліотеки Білорусі, обговорили роботу Центрів європейської інформації.

Завершився семінар конкурсом на креативну фотографію в номінаціях «Працюємо. Навчаємось. Відпочиваємо».

Учасники семінару заповнили анкети з метою вивчення думки про ефективність семінару та пропозицій для подальшої роботи.