Віртуальні медіапроєкти

Жінки в науці: галерея історичних портретів

Спробуйте назвати хоча б десять великих дослідниць? Жінки нічого путнього не винайшли! Навіть якщо ви не погоджуєтесь з цими фразами, не завжди легко знайти аргументи для співрозмовника. Ми знаємо про всі великі відкриття зі шкільних підручників і точно впевнені, що ці відкриття належать саме їм – геніальним чоловікам-ученим.

З давніх-давен заслуги та роботи чоловіків привертають більше уваги і цінуються вище, ніж досягнення жінок. Тому в науковому середовищі та серед пересічних громадян про винаходи та відкриття жінок майже невідомо.

Сьогодні дискримінації жінок у науці немає – вступити на STEM-спеціальність, здобути науковий ступінь чи Нобелівську премію може будь-яка жінка.

11 лютого відзначається Міжнародний день жінок та дівчат у науці. Цього дня по всьому світу проводяться заходи щодо підвищення обізнаності суспільства про вклад жінок у науку та популяризується STEM (science, technologies, engineering, mathematics) серед жінок та дівчат.

Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук ОУНБ імені Дмитра Чижевського представляє віртуальну виставку «Жінки в науці: галерея історичних портретів»

Це розповідь про жінок, що впевнено штурмують чоловічі бастіони, які не побоялися вирізнятися з-поміж інших. Довгий час існували стереотипи та упередження, через які внесок жінок у біологію, хімію, фізику, астрономію зводився нанівець і робив їх невидимими для широкого загалу.

Читайте та дізнавайтеся, кому світ науки має бути вдячний за знання про процес ядерного поділу, хто перший у світі довів, що стать майбутніх організмів визначають хромосоми, хто був першим програмістом у світі та багато інших цікавих фактів…