Віртуальні медіа проекти

Про Чорнобиль - газетним рядком

Назва тихого поліського містечка – Чорнобиль – уже 35 років поспіль є синонімом смутку, болю та печалі. Сигнал тривоги, що пролунав мирної ночі 26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилини на Чорнобильській атомній станції, страшним набатом сколихнув увесь світ. Він став грізним попередженням всім про те, що колосальна енергія атому без належного контролю може поставити питання про саме існування людей на планеті, і дав зрозуміти світові: радіація не визнає державних кордонів.

Гортаючи підшивки обласних та районних газет Кіровоградщини, можна побачити безліч статей, присвячених Чорнобилю.

Небачена катастрофа 1986-го зачепила своїм чорним крилом мільйони людей. Не оминула біда і Кіровоградщину. Одними з перших на ліквідацію аварії вирушили вертолітники Олександрійської військової частини, кіровоградські медики потрапили в Чорнобильську зону вже через три дні після аварії. Перші 25 правоохоронців з Кіровоградщини виїхали до Чорнобиля 7 травня 1986-го. П’ять екіпажів ДАІ, по п’ять чоловік в машині. Виключно добровольці.

Через атомне горнило Чорнобиля пройшли 96 вогнеборців Кіровоградської області. А потім відлік тих, хто ставав на вахту, пішов вже на тисячі…

Тисячі наших земляків пройшли крізь чорнобильське пекло, одночасно ставши його героями та жертвами. 

Відділ документів з економічних технічних та природничих наук ОУНБ імені Дмитра Чижевського представляє віртуальну виставку публікацій з періодичних видань про земляків-ліквідаторів «Про Чорнобиль – газетним рядком».

На виставці представлені уривки з інтерв’ю з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та розповіді про них. На пожовклих газетних сторінках – їхні спогади, їхні враження від побаченого і пережитого в зоні відчуження, іхнє особисте ставлення до цих трагічних подій…