Віртуальні книжкові виставки

Українські обереги

Обереги мають велике значення для українців. Вони супроводжували наших предків у повсякденному житті. Для наших прабабусь і бабусь великодня крашанка, весільний рушник, паляниця, вишиванка, обручка, пучечок різнотрав’я тощо були не просто предметами, а знаками добра й сили, заступниками від нещасть. Їх наділяли магічними властивостями і щиро вірили, що вони є запорукою щастя, здоров’я та благополуччя. Донині українці вірять в захисні властивості вишиванок, українських рушників та ляльок-мотанок. Саме з оберегів починається Батьківщина, бо саме вони для кожного українця уособлюють в собі частинку стародавньої культури та допомагають пам’ятати про своє коріння.

Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук запрошує ознайомитися з книжковою виставкою «Українські обереги».

Які ж саме обереги сьогодні є незамінними в побуті сучасного українця? Як зробити власноруч оберіг для себе та близьких? Чи справді вишиванка є не просто елементом одягу, але й сильним засобом захисту від негативного впливу? Відповіді знайдете, гортаючи сторінки видань, представлених на виставці. Ви дізнаєтеся про головні найпоширеніші обереги українського народу: ляльку-мотанку, вишиванку, рушник, писанку, віночок, які доносять культуру та звичаї українців наступним поколінням та оберігають наші домівки.

Запрошуємо до перегляду!

Виставка діятиме протягом червня-липня 2023 року.