Віртуальні мистецькі проєкти

За твоїм плечем

Більше року триває широкомасштабна російсько-українська війна – безглузда і жорстока. І кожний свідомий громадянин України повинен задатися питанням: «А що я зробив для перемоги?» Можливо, для когось це звучить банально, але без відповіді на це важливе питання ми не переможемо ворога.

Війна несподівано відкрила в багатьох з нас щось нове, в першу чергу – почуття власної гідності та гордості за батьківщину, за її синів і доньок, що мужньо боронять від рашиської навали рідну землю.

Ми страшенно переживаємо за тих, хто воює і не завжди замислюємося над долею тих, хто чекає повернення наших вояків з війни. Це звичайні жінки, які кожного дня роблять свій внесок у справу перемоги. Більшість з них стали волонтерками, які збирають кошти для ЗСУ, везуть гуманітарну допомогу на передову, організовують різні благодійні мистецькі акції. Одна з таких акцій відбулася в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського. Це презентація унікальної фотовиставки «За твоїм плечем».

Ідею реалізували на благодійних засадах, аби назбирати гроші на допомогу українським захисникам та захисницям.

Авторкою фотопроєкту стала кропивничанка Римма Дороганич, коханий якої сьогодні воює в лавах ЗСУ. Автор світлин – знаний у нашому місті фотохудожник Олександр Майоров, який увійшов до сотні найкращих фотомитців України.

На 20 оригінальних світлинах – дружини, сестри, наречені, доньки, які терпляче чекають повернення українських вояків додому. Чекання – непроста річ, яку важко уявити тим, хто не пережив це особисто. Тож двадцять мешканок Кропивницького погодилися на участь у фотопроєкті і відкрили завісу своєї Віри, Надії та Любові. Кожна з них підібрала щось особливе, що є частиною життя рідної людини, її сутності.

Модераторка проєкту Римма Дороганич обрала театральний костюм. Її чоловік до російсько-української війни працював актором у Кропивницькому музично-драматичному театрі. Гнат Карий у виставі «Назар Стодоля» – його улюблений герой.

Одна з героїнь світлин на зйомку взяла баян чоловіка та одяглася у військову форму. На кількох світлинах молоді жінки зображені з дітьми – найдорожчим скарбом і надією для батьків. Дівчата тримають особисті речі коханих: боксерські рукавички, спортивні та військові нагороди, кубик Рубіка, ноутбук, берет десантника, фотоапарат, військову розгрузку, фотокартку коханого. І кожне фото сповнене любов’ю та надією, що наші хлопці повернуться з цієї страшної війни живими і з перемогою.

Вже всьому світу стало зрозумілим, що ніяким загарбникам не здолати народ, у якого є такі мужні чоловіки і такі віддані жінки.

Усіх охочих запрошуємо до перегляду виставки «За твоїм плечем» в он-лайн форматі.