Інші матеріали пов’язані з К.Й. Параконьєвим

Театральна легенда Костянтин Параконьєв

До 100-річчя від дня народження знаного в Україні театрального актора, режисера, уродженця нашого краю Костянтина Параконьєва, в головній книгозбірні області відбулися пам’ятні урочистості «Театральна легенда Костянтин Параконьєв».

До бібліотеки завітали шанувальники театрального мистецтва, музейна спільнота, актори Кіровоградського театру імені Марка Кропивницького, учні, друзі та родичі Костянтина Йосиповича Параконьєва.

Захід привітанням відкрила директор бібліотеки імені Дмитра Чижевського Валентина Животовська.

Приємним сюрпризом для кропивничан став приїзд до нашого міста доньки актора Алли Костянтинівни Пароконьєвої, яка мешкає у Запоріжжі. За фахом вона мистецтвознавець, багато років віддала роботі у Запорізькому художньому музеї. Зустріч з містом, де пройшли її дитинство і юність надихнули жінку на цікаву розповідь про батьків, про кіровоградський театр та його акторів. Дарунком бібліотеці від неї стала велика добірка матеріалів з архіву родини Параконьєвих: рідкісні фотографії, театральні афіші, програми вистав, чернетки, листування з відомими особистостями, журнали та газети з публікаціями про актора.

Добрим словом Костянтина Параконьєва згадала колишній режисер театру імені Марка Кропивницького Лідія Кравцова.

Співробітник Державного архіву Кіровоградської області Вадим Колєчкін презентував електронну версію фонду Параконьєва, що зберігається в архіві.

Знаний театрознавець Володимир Шурапов подарував Аллі Костянтинівні власну книгу «Марко Кропивницький та його спадкоємці», в якій є матеріали про знаного актора.

Під час заходу була презентована фотодокументальна виставка «Театральна легенда Костянтин Параконьєв», організаторами якої стали відділ мистецтв бібліотеки імені Дмитра Чижевського, обласний краєзнавчий музей та літературно-меморіальний музей І.К. Карпенка-Карого.

Головний зберігач фондів музею мистецтв Валентина Ноженко представила на виставці малюнок-портрет Костянтина Параконьєв роботи відомого кіровоградського художника Володимира Федорова.

Галина Миколаївна Сакевич – донька знаного театрального художника Миколи Сакевича, з яким Параконьєв плідно співпрацював, передала на виставку кілька ескізів театральних костюмів Командора з «Камінного господаря» Лесі Українки. У цій виставі Кіровоградського театру імені Марка Кропивницького роль Командора виконував Параконьєв.

А потім були численні інтерв’ю та інтерактивне спілкування гостей з донькою і племінницями Костянтина Йосиповича Параконьєва.