Запроваджуємо УДК

22 березня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації». Ця постанова передбачає відмову від використання бібліотечно-бібліографічної класифікації та поступове переведення бібліотек на УДК як міжнародну систему.

У зв’язку з необхідністю впровадження в публічних бібліотеках Кіровоградщини УДК 18-19 квітня 2018р. працівники комунального закладу «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. І. Чижевського» провели обговорення теми «Запроваджуємо Універсальну десяткову класифікацію» з працівниками, відповідальними за систематизацію документів районних (міських) ЦБС, районних бібліотек для дорослих та представниками бібліотек об’єднаних територіальних громад.

Захід відкрила директор комунального закладу «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д .І. Чижевського» Олена Миколаївна Гаращенко, яка привітала присутніх та оголосила програму обговорення.

Досвідом роботи з теорії та практики запровадження УДК з учасниками заходу поділилися провідні фахівці відділу каталогізування: завідувач відділом Ольга Кулик, головний бібліотекар Людмила Сидорова, завідувач сектору первинної обробки документів Олена Баранова, провідний бібліотекар Віра Бражнікова, бібліотекар науково-методичного відділу Світлана Ратушна.

Найбільше цікавили колег із районів питання щодо побудови та властивостей УДК, методики індексування друкованих документів, організації фондів і каталогів за таблицями класифікації УДК, ресурсів та джерел документів для запровадження УДК, а також низки необхідних посилань, за якими відбулось жваве обговорення учасників зустрічі.

За час проведення семінару понад 60 працівників бібліотек області отримали багато корисної інформації для впровадження УДК в роботу своїх бібліотек.

Марія Охріменко,
головний бібліотекар
науково-методичного відділу
ОУНБ ім.Д.Чижевського