Краєзнавчий туризм у бібліотечному форматі

Сучасні бібліотеки мають краєзнавчі ресурси та багатий досвід культурно-просвітницької й пошуково-дослідницької діяльності. Саме це дозволяє їм надавати інформацію працівникам турагенств для розробки краєзнавчих екскурсійних екологічних стежок, туристичних маршрутів і проведення екскурсій. Таким чином, бібліотеки набувають досвід інформаційного супроводу туристичної діяльності.

Бібліотеки, як заклади культури, інтегруються у сферу туризму через популяризацію літератури з історії рідного краю, його етнічні, мовні, культурні традиції, творчість талановитих людей, допомагають громаді у пізнаванні старожитностей регіону.

Обласний семінар-практикум «Краєзнавчий туризм у бібліотечному форматі», організований для методистів районних та міських центральних бібліотек, представників об’єднаних територіальних громад, проведений 22-23 травня ОУНБ ім. Д.І. Чижевського. Учасники заходу мали змогу відвідати Новгородківську центральну районну бібліотеку та здійснити туристичні маршрути Новгородківщиною: відвідали музей історії району, Свято-Троїцьку церкву, районну бібліотеку для дітей, а також зелену садибу «Олександра» в селі Велика Чечеліївка.

Присутні на семінарі прослухали доповідь «Туризм і краєзнавство в контексті діяльності Новгородківської централізованої бібліотечної системи», а також їм презентували туристично-краєзнавчий маршрут «Духовні джерела Новгородківщини» та ознайомили з туристично-рекреаційними маршрутами краю.

Приємно відзначити, що всі присутні відчули тісну співпрацю закладів культури та організацій, причетних до даного напрямку роботи, та мали, що запозичити для власної практичної діяльності.

У гостей заходу залишились гарні враження від Велико-Чечеліївської сільської бібліотеки-філії, бібліотекар якої, Олександра Іванівна Оводенко, є господинею зеленої садиби «Олександра». Вона розповіла учасникам про історію жіночого монастиря, зруйнованого в 30-х роках ХХ ст. На місці, де колись був величний монастир, збереглися величезні брили, що залишилися від святині до наших днів.

Друга частина семінару проходила в приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського. Екскурсовод Василь Левицький, співзасновник громадської організації «Екскурсійно-інформаційний центр», наголосив у виступі на екскурсійній привабливості краю, розповів, як її створити та як екскурсії можуть вплинути на культурний та соціально-економічний розвиток краю.

Валерій Попов, керівник туристичного агентства «Мелодія-тур», розповів про власний досвід співпраці туристичної агенції з бібліотекою.

Працівники обласної бібліотеки надали інформацію про види туризму та навели приклади співпраці бібліотек області з установами туристичної сфери в культурно-пізнавальному, бібліотечному, літературному, подієвому, зеленому туризмі.

Учасники семінару мали змогу поділитись власним досвідом інформаційної підтримки розвитку туризму.

Наостанок учасники семінару відвідали обласний краєзнавчий музей, де поповнили знання про туристичні об’єкти Кіровоградщини, за що вдячні директору музею Наталії Агапєєвій.