Вулиці

Світловодськ

м. Cітловодськ, вул. Шевченка

Знам’янка

м. Знам’янка, вул. Шевченка. На цій вулиці розміщено братську могилу радянських воїнів, де серед 630 похованих – М.П. Панарін – Герой Радянського Союзу.

Детальніше вулиці Знам’янки

Олександрія

Вул. Шевченка в м. Олександрії до революції мала назву Центральна. Тут розміщувалась Олександрійська земська управа. Зараз в цій будівлі – Палац школярів та молоді ім. Шакало. Будинок Пишчевичів (відома родина сербських колоністів) також знаходився на вул. Центральній. До революції – школа А.В.Бачинського. Нині в цій будівлі – військкомат. Також на Центральній вулиці розташовувались приватні житлові будинки, які зараз є пам’ятками архітектури місцевого значення.

Детальніше вулиці Олександрії

Кіровоград

Вул. Шевченка 

Історія виникнення вулиці бере свій початок, ймовірно, від 1755 року — саме тоді по всій імперії вшановували пам’ять 30 років тому померлого Петра І (Романова). Відтак одна з вулиць у провінційному Єлисаветграді дістала назву Петрівська. Саме в районі нинішньої вулиці Шевченка була зосереджена чи не найбільша кількість навчальних закладів: школи, училища, гімназії. Основні забудови, що були побудовані у дореволюційний час, або не збереглись до сьогодні, або знаходяться у поганому стані.

Петрівською вулиця називалась до 1926 року, коли у зв’язку із 65-річчям від дня смерті українського класика Тараса Шевченка вулицю перейменували, й вона почала називатися — вулиця Шевченка.

Матівос Ю.М. Вулицями рідного міста. – Кіровоград: ТОВ «Імекс-ЛТД», 2008

Провулок Шевченка

Район Великої Балки (кінець вулиці Шевченка).