Навчальні заклади Кіровоградщини,
які носять ім’я Тараса Шевченка

 

1. Березовобалківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Т. Г. Шевченка Вільшанської районної ради.

1927 року за ініціативи та за проектом голови сільської ради Лічкановського Луки Григоровича розпочалося будівництво середньої школи в селі. Вже у вересні 1932 року відбулося відкриття школи. Її директором став І. Козлов. У 1987 р. здано в експлуатацію нове приміщення школи.

У стінах рідної школи навчалися доктор фізико-математичних наук О.С. Марченко, науковий співробітник інституту Асканія-Нова, викладач Миколаївського с/г університету О.П. Бесараб, професор Харківського університету Д.О. Метелиця, кандидат сільськогосподарських наук В.П. Соломахін, викладач Одеської Академії харчової промисловості, доцент В.М. Матковський, викладач Харківського університету В. Онищук, заслужені художники України В. Цюпко та В. Безуля, хірург районної лікарні А.К. Павлоцький, лікар-терапевт Т.Д. Баланда та ін.

Зараз у школі навчається 112 учнів.

Детальніше про школу
(газета “Зорі над Синюхою”)


2. Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 ім. Т. Г. ШевченкаЗнам’янської міської ради.

Знам’янську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 1 ім. Т. Г. Шевченка Знам’янської міської ради засновано у 1957 році.

Головна проблема, яку вивчає та над якою працює заклад – трансформація ідей В.О. Сухомлинського в розумовому вихованні школярів.

Детальніше про школу

3. Комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання «Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня «Гармонія» – гімназія імені Тараса Шевченка – центр позашкільного виховання «Контакт» Кіровоградської міської ради.

Комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання «Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня «Гармонія» – гімназія імені Тараса Шевченка – центр позашкільного виховання «Контакт» Кіровоградської міської ради було засновано 1992 року на базі середньої школи № 5 м. Кіровограда як продовжувача традицій Єлисаветградської класичної чоловічої гімназії (військової чотирикласної прогімназії (1868 – 1886 рр.), що діяла в Єлисаветграді з ІІ пол. ХІХ ст. по 20-і рр. ХХ ст.

Основним призначенням гімназії було надання початкової освіти майбутнім юнкерам ЄКЮУ. Крім того, до училища вступали колишні учні Єлисаветградського земского реального училища, класичної та інших гімназій, а також ближніх до Єлисаветграда Київської та Полтавської військових гімназій (реформованих в 1865 р. із кадетських корпусів, а в 1882 році знову перетворених в кадетські корпуса).

Будівля гімназії знаходилась по вул. Петрівській (сучасна вул. Шевченка). Зараз в цьому приміщенні знаходиться штаб та інші служби МНС.

Приміщення, в якому розміщується сучасна гімназія є пам’яткою архітектури ХІХ ст. Тут розміщувалась повітова земська управа. Відродження цього учбового закладу почалось в 1991 році. Тоді було створено оргкомітет, що діяв на громадських засадах. Наступного року гімназія почала свою роботу.
Гімназія №5 може похвалитися гарною підготовкою гуманітарного профілю. Кожного року за результатами ЗНО випускники школи виводять її до сотні кращих шкіл України.

Громовий, Віктор
Феномен гімназії [Текст] / Віктор Громовий // Вечірня газета. – 1999. – 1 жовтня. – С. 6,- 5 жовтня.- С. 4

ГуцалюкО.
“В жизни можно создать только одну школу” [Текст] / О. Гуцалюк // Украина-центр. – 2004. – 17 сентября . – С. 12

4. Навчально-виховне об’єднання «Олександрійська гімназія ім. Т. Г. Шевченка – загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступеня – школа мистецтв» Олександрійської міської ради.

У 1908 році в повітовій Олександрії відкривається класична чоловіча гімназія, директором якої став І.К. Чижевський, гласний повітового земства, фізик, астроном, батько всесвітньо відомого філософа Д.Чижевського. Про якість викладання свідчить той факт, що за десять дореволюційних років із випускників гімназії 7 юнаків стало професорами. Після Жовтневої революції 1917 р. та встановленням радянської влади в Олександрії, у 1922 р. чоловіча гімназія перейменовується в семирічну трудову школу № 1. За часи радянської влади заклад декілька разів змінював назви та приміщення, і ось нарешті у 1972 році вже середня школа №1 отримала спеціально побудоване за індивідуальним проектом приміщення на 1000 місць на головній магістралі міста.

Ініціатором перетворення середньої школи № 1 на заклад нового типу став її тогочасний директор Могилей Геннадій Терентійович. 1.09.1992 року рішенням міського виконавчого комітету Олександрійської міської ради №-170 від 23.04.1992 року та розпорядженням представника президента по Кіровоградській області засновано «Олександрійську міську національну гімназію–комплекс № 1 ім. Т.Г. Шевченка».

Зараз назва закладу звучить наступним чином: НВО «Олександрійська гімназія ім.Т.Г.Шевченка – І-ІІ ступенів – школа мистецтв».

Основними напрямками роботи закладу є: пошук відбір , навчання , розвиток і найбільш творчо обдарованих і здібних учнів; підготовка молоді до вступу до вищих навчальних закладів; виховання інтелігентних, шляхетних, свідомих громадян України.

Детальніше про гімназію

5. Навчально-виховний комплекс «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Т. Г. Шевченка – гімназія» Голованівської районної ради.

Навчально-виховний комплекс “Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка – гімназія”, що на Кіровоградщині, заснована у 20 роках ХХ століття і є єдиним навчальним закладом селища районного призначення. Саме це зобов’язує педагогічний колектив забезпечити повноцінний розвиток індивідуальних здібностей дітей, задовольнити їх потреби в самореалізації відповідно до запитів сучасності. Тому головна увага зосереджена на створенні умов інтелектуального, морального і фізичного розвитку особистості. Задовольняючи проблеми кожного учня, в школі здійснювалось навчання природничого, технологічного, суспільно-гуманітарного напрямку, а також створювались класи з різнопрофільними групами.

Для забезпечення навчальної діяльності в школі обладнано 29 класних кімнат, 2 кабінети інформатики, кабінет хімії з мультимедійною дошкою, кабінет фізики, кабінет музики, 2 майстерні, 2 спортивних зали, спортивний майданчик та шкільна бібліотека.

Детальніше про гімназію