«Роль сучасної бібліотеки в консолідації українського суспільства»

За такою темою 23-24 травня 2016 року відбувся обласний семінар-практикум для директорів ЦБС, районних бібліотек для дорослих Кіровоградщини.

Місцем проведення першого дня семінару стала Новоукраїнська центральна районна бібліотека. Учасників семінару вітали голови Новоукраїнської РДА та міської ради. Міський голова О. Корінний розповів учасникам семінару про перший досвід об’єднання територіальних громад та  своє бачення ролі бібліотек у сталому розвитку громад.

Про розвиток, досягнення і проблеми бібліотечної справи в районі поінформував начальник відділу культури Новоукраїнської РДА А.Бондар.

З документом, що визначає майбутнє бібліотечної галузі – стратегією розвитку бібліотечної галузі в Україні до 2025 року «Якісні зміни задля забезпечення сталого розвитку України”, ознайомила учасників семінару директор ОУНБ ім.Д.Чижевського Олена Гаращенко.

Досвідом роботи бібліотек Новоукраїнського району, зокрема, у напрямках сприяння консолідації суспільства, розвитку соціального партнерства, краєзнавчій роботі як засобу патріотичного виховання місцевої громади поділилися фахівці центральної районної бібліотеки Т.Козловська, В.Черкашина. Досвід роботи бібліотек з національно-патріотичного виховання громадян, підвищення ролі ЗМІ в комунікації бібліотек та вирішенні проблем місцевої громади висвітлили директори бібліотек І.Каліфорова (Вільшанська ЦРБ), С.Тимків (Кіровоградська ЦМБ).   

Заслужений вчитель України, активіст Новоукраїнської районної бібліотеки, президент бібліотечного клубу «Що? Де? Коли?» О.В. Каєнко представив учасникам семінару приклад проведення інтелектуальних ігор з літератури.

Другий день семінару проходив в ОУНБ ім. Д.І.Чижевського. Із зацікавленням та жвавим обговоренням учасники семінару сприймали лекцію на актуальну і проблемну тему щодо здійснення адміністративно-територіальної реформи на Кіровоградщині, з якою виступив заступник директора Державного навчального закладу «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, установ та організацій Кіровоградської ОДА С.Ворона.

Консультації щодо формування ціни платних послуг закладів культури та реформування системи пенсійного забезпечення надали головні спеціалісти департаменту культури ОДА та Пенсійного фонду м. Кіровограда.

Директори бібліотек мали можливість обмінятися досвідом роботи під час професійного діалогу «Публічні бібліотеки в реаліях сьогодення», де висвітлювалися проблеми популяризації читання у суспільстві, робота щодо інтеграції внутрішньо переміщених осіб у місцевий соціум, розвитку соціального партнерства та ін.

Колеги з області також отримали консультації з питань формування та актуалізації бібліотечних фондів фахівців ОУНБ ім. Д.І.Чижевського (О.Стрілець, Л.Коваленко), прослухали огляди сучасної патріотичної літератури за регіональним проектом «Єдина країна – единая страна» та новинок краєзнавчої тематики (С.Приймак, Т.Макарова).
Семінар завершився анкетуванням учасників з метою вивчення думки про ефективність семінару та пропозицій для подальшої роботи.