Підсумки обласного конкурсу «Збережемо довкілля
для майбутніх поколінь»

З червня по серпень 2020 року тривав обласний конкурс на допомогу екологічній просвіті населення «Збережемо довкілля для майбутніх поколінь», який проходив за трьома номінаціями: «Кращий буктрейлер», «Кращий квест з екологічної тематики», «Кращий бібліотечний проєкт/ініціатива з екологічної тематики».

До конкурсу долучилися бібліотеки 21 регіону та 5 об’єднаних територіальних громад, а саме: Великосеверинівської, Добровеличківської, Новоукраїнської, Помічнянської та Соколівської. Всього подано 50 робіт у трьох номінаціях.

Брали участь у всіх номінаціях бібліотекарі Вільшанського, Долинського, Олександрійського районів, м. Кропивницького, у двох номінаціях – Благовіщенського, Гайворонського, Маловисківського, Новгородківського, Новоархангельського, Олександрівського, Устинівського районів, міст Знам’янки, Олександрії.

Найбільше робіт – 28 надійшло у номінації «Кращий буктрейлер». Їх було створено за тематикою або на окрему книгу. По 3 буктрейлери надіслали бібліотеки Новомиргородського району та м. Олександрії.

У номінації «Кращий квест з екологічної тематики» надійшло 8 робіт від бібліотек Благовіщенського, Вільшанського, Долинського, Олександрівського, Олександрійського, Петрівського району, м. Кропивницького, Добровеличківської ОТГ. На конкурс подавались сценарії, матеріали проведення квестів: презентації, відео. Квести присвячені збереженню природи довкілля.

14 робіт було отримано у номінації «Кращий бібліотечний проєкт/ініціатива з екологічної тематики» від бібліотек Вільшанського, Гайворонського, Долинського, Маловисківського, Новгородківського, Новоархангельського, Олександрівського, Олександрійського, Устинівського районів, міст Знам’янки, Кропивницького, Олександрії, Світловодська, Помічнянської ОТГ. Проєкти присвячені впорядкуванню територій, облаштуванню зон відпочинку, збереженню та очищенню водних джерел; ознайомленню з туристично привабливими екологічними цікавинками Кіровоградщини; а також майстер-класам з виготовлення еко-виробів. Учасники подали описи проєктів/інновацій, відеоролики з реалізації заходів, презентації.

Переможцями обласного конкурсу «Збережемо довкілля для майбутніх поколінь» стали:

У номінації «Кращий буктрейлер з екологічної тематики»:

  • колектив Олександрійської центральної районної бібліотеки ім. Д.І. Чижевського за буктрейлер «Чепурик – захисник довкілля» на пізнавальну книжку для дітей та батьків, видану в рамках швейцарсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

У номінації «Кращий квест з екологічної тематики»:

У номінації «Кращий бібліотечний проєкт/ініціатива з екологічної тематики»:

Журі конкурсу відзначило також кращі роботи у кожній номінації.

У номінації «Кращий буктрейлер з екологічної тематики»:

  • «Діти проти пластику» (автор – Карпушкіна Валентина Василівна, бібліотекар Водянської сільської бібліотеки-філії) та «Наші птахи» (автор – Філіпова Людмила Леонідівна, бібліотекар Гарманівської сільської бібліотеки-філії Компаніївської ЦБС;
  • «Експедиція з мурахою Софі» (автори – працівники Новоархангельської центральної районної бібліотеки Воробйова Ольга Володимирівна, Голубовська Оксана Григорівна;
  • «Дім – нуль відходів» (автор – Постригань Ірина Миколаївна, бібліотекар Дмитрівської бібліотеки-філії Устинівської ЦБС).

У номінації «Кращий квест з екологічної тематики»:

  • гра-квест «Як еко-лідери парк створювали» (автор – Парієнко Сніжана Володимирівна, завідувачка Підлісненської сільської бібліотеки Олександрівського району;
  • «Юні екологи» (автор – Ставнича Жанна Василівна, бібліотекар Антонівської сільської бібліотеки Долинського району;
  • «За чисте довкіля» (автор – Фоміченко Віра Борисівна, бібліотекар Березовобалківської сільської бібліотеки-філії Вільшанської ЦБС).

У номінації «Кращий бібліотечний проєкт/ініціатива з екологічної тематики»:

  • «До чистих джерел» Триняк Ольги Василівни, бібліотекаря Маловодянської сільської бібліотеки Долинського району;
  • «Збережемо довкілля» Лисянської Олени Вікторівни, бібліотекаря Вікнинської бібліотеки-філії Гайворонської ЦБС;
  • «Чисто у селі – світло на душі» Оводенко Олександри Іванівни, завідувачки Велико-Чечеліївської сільської бібліотеки-філії Новгородківської ЦБС.